14 października 2013

MOKSiR zaprasza na studia

Odpowiadając na potrzeby seniorów w gminie Kuźnia Raciborska, MOKSiR przygotował ofertę programową dla osób 50+, zainteresowanych kształceniem ustawicznym oraz aktywizacją społeczną - Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Celem działalności Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest aktywizacja ludzi starszych, a także "wykorzystanie potencjału osób starszych, na rynku pracy - ich wiedzy, doświadczenia życiowego i umiejętności, dla rozwoju gospodarczego i społecznego kraju.

Oferta programowa UTW przy MOKSiR w Kuźni Raciborskiej to przede wszystkim wykłady i seminaria z różnych dziedzin wiedzy. Lektorat języków obcych (angielski lub niemiecki), propozycje warsztatów np. zajęcia komputerowe, warsztaty rozwoju osobistego, propozycja samokształcenia w kole naukowym, czyli samodzielna nauka w grupie osób o podobnych zainteresowaniach, ponadto propozycje zajęć ruchowych, tanecznych, sportowych oraz wspólne wyjazdy i wycieczki.


Wszystkie zainteresowane osoby mogą zaangażować się w wolontariat głównie w postaci zaoferowania posiadanych umiejętności i doświadczenia oraz pomocy przy organizacji zajęć w UTW.

Student jest obowiązany do wniesienia jednorazowej opłaty wpisowej w kwocie 5 zł i może wybrać dowolną ilość zajęć, w których pragnie uczestniczyć. Inne informacje dostępne są na stronie www.kuzniakultury.pl

INFORMACJE DODATKOWE:

- Finansowanie nauki w UTW w Polsce, odbywa się ze składek członkowskich ustalonych dla danej uczelni, dofinansowanie z budżetu miasta lub regionu, różne formy sponsoringu, granty oraz wypracowane przez uczelnię środki.


- Słuchacze uczestniczą w zajęciach na zasadzie dobrowolności, zapraszamy osoby w wieku 50+. Studenci UTW, stanowią swoistą elitę osób starszych, dla których ważny jest indywidualny rozwój poprzez edukację, mimo osiągniętego wieku.

Celina Nowakowska - instruktor MOKSiR

3 komentarze:

  1. Tak, jak zwykle wszystko robi się dla tych co normalnie zdali normalną maturę albo przynajmniej nie obijali się w zawodówce. Dla reszty jak zwykle nie ma nic ciekawego.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kto zrozumie sens oraz intencję tej wypowiedzi? Niby powyższa osoba korzysta z Internetu,a jednak nie w pełni! Uniwersytet III Wieku jest dla wszystkich seniorów..Na stronie MOKSiR-u są dziesiątki propozycji dla ludzi od 5 do 100 lat. Jeśli ktoś ma dodatkowe propozycje,to niech tutaj napisze. Aktywny emeryt

    OdpowiedzUsuń
  3. W zajęciach na UTW moze brac udział każdy w wieku 50+ po zapłaceniu 5 zł, niezaleznie jakie ma wykształcenie.

    OdpowiedzUsuń