25 listopada 2010

Czy debata rozstrzygnęła wyniki wyborów?

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic


91 komentarzy:

 1. Cęcek amen :sad: :sad: :sad: I to by było na tyle.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie zwycięzcą tej debaty był Paweł Macha :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani R.Serafin po dzisiejszej debacie powinna wygrać ale nie w proporcjach 60%-40%...tylko 99,9%-0,1%... Ta jedna setna procenta poparcia p.Cęcka to ludzie zaprzyjaźnieni i ślepo wierzący w tego Pana... Miałem cichą nadzieję, że ktoś dziś w końcu powie-" Panie Witoldzie proszę nie odpowiadać, bo po prostu Pan nie ma pojęcia o czym chce powiedzieć". Miałem cichą nadzieję że w mowie końcowej również p. Cęcek poprze p. Serafin, czy to tak ciężko się przyznać że nie posiada Pan odpowiednich kwalifikacji na takie stanowisko??? Ode mnie jeszcze jedno: "Pana bełkotu nie da się słuchać!!!" Także również i ja proszę wszystkich wyborców a przede wszystkim z Osiedla-nie ośmieszajmy naszej gminy poparciem dla tego Pana!

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Witoldzie! Całkowita kompromitacja!!! Szacunek dla p. Machy :smile:

  OdpowiedzUsuń
 5. Cęcek, Fibicowa, Czyszczoniowa - wstyd, hańba i pełna kompromitacja. Gęsi paść a nie obciach w strukturach samorządowych robić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Może wy w panu Cęcku nie dostrzegliście niczego specjalnego. Ale ja dowiedziałem się wielu nowych rzeczy. Na przykład że Odra płynąc przez Rybnik w Rudach tworzy malownicze meandry.

  OdpowiedzUsuń
 7. do Von Wrede, bądź tak miły i przytocz jeszcze kilka gaf jednej lub drugiej strony bo nie mogłem być na debacie, a ciekawi mnie co tam dokładnie było i widzę, że byłeś i jesteś zorientowany w sprawie. plisss :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Obiektywnie rzecz ujmując Rita gaf nie popełniała. Chyba że mi umknęło. Ale bardzo podobało mi się kiedy Paweł Macha zapytał Cęcka co się stanie ze spółką Amicus Med po zakończeniu kontraktu na świadczenie usług medycznych. Wtedy Cęcek zapytał: "eeee, czy chodzi o firmę wydobywającą kruszywo?" Na sali wybuchnął jeden ryk. A tak to zwykła nuda. Cęcek poległ całkowicie. Na pytanie o tereny rolnicze w tzw. mędzywalu w ogóle nie umiał odpowiedzieć. Kiedy była mowa o suchym polderze który ma być budowany w Kuźni Cęcek myślał że mowa jest o łąkach zalewowych w Rudzie Kozielskiej. Siedlaczek napominał Cęcka by nie mówił "Ja zrobiłem, Ja kupiłem tylko Gmina zrobiła, Gmina kupiła. Salwy śmiechu wywołała informacja jednego z mieszkańców że Cęcek który tyle mówił o porządku w Kuźni od kilku lat nie kosi swojej działki. Zakłopotanie kandydata było ogromne. Próbował nawet wymigać się od odpowiedzi. W końcu obiecał że się poprawi. To tyle...

  OdpowiedzUsuń
 9. Sorry, a kto to jest na trzecim zdjęciu???? Napoleon Bonaparte???

  OdpowiedzUsuń
 10. Na trzecim zdjęciu jest były szef posterunku z Kuźni. Cieńko piszczał. Na czwartym w garniturze dyrektor Szczepanik.

  OdpowiedzUsuń
 11. to chyba "zik" Tobie chodziło o p. Szczepanika, że Bonaparte? :D No faktycznie :D tylko konia w fotoszopie dodać i pasuje

  OdpowiedzUsuń
 12. Rzadko bywam na zebraniach w Kuźni. Zawsze jednak kiedy jestem, spotykam Panią Zosię. Nazywa się chyba Purol. Nie znam jej. Ale to wspaniała osoba. Wulkan energii. Emanuje szczerością i życzliwością. Brawo Pani Zosiu. Tak trzymać! Jest Pani duszą każdego spotkania!

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzięki malarz... Tak to czwarte zdjęcie, ale chyba fotoszop nic tu nie pomoże. Hi,hi... Dyrektor. :laughing: Ale jaja. :smile:

  OdpowiedzUsuń
 14. Debata do jednej bramki, ale po kolei… Dziś zamiast spędzić czas w ciepłych bamboszach przed telewizorem, wybrałem debatę, no i poszedłem. Początek dość ciekawie zapowiadał się. Profesjonalnie przygotowana sala, choć na pierwszy rzut oka, to nic że 18:08 zaczęto rozkładać obrus na stolik dla kandydatów. Debata składała się z dwóch, z trzech już sam nie wiem ilu części, po przy końcu się zrobiło jakoś „PO”pisowo. Ale znów zacznę po kolei. W pierwszej części pytania padały od redaktora z Nowin Raciborskich. Odniosłem wrażenie, że na te pytania wcześniej zapoznała się Pani Rita, bo bez problemu na nie odpowiadała, skrupulatnie a nawet aktorsko ukradkiem zasięgając odpowiedzi z kartek. Może już wcześniej na nie sobie odpowiedziała. …

  OdpowiedzUsuń
 15. Reasumując nie byłem dziś na debacie, raczej na wiecu przedwyborczym Pani Rity Serafin!!! – Gratuluję za widowisko!!! NO i tak wszystko zapowiada, że wynik jest już przesądzony, przez następne 4 lata będą rządzić ci sami, co uważają się za Panów i mądrych tego świata. A tak myślę, największy popis dziś dał Pan Manfred Wroda, który olał dzisiejszy wiec Pani Rity PS. Na tym miejscu nie chcę opowiadać się po żadnej stronie, nie głosowałem na tych kandydatów, mój głos oddałem na Pana Macha.

  OdpowiedzUsuń
 16. Odniosłem wrażenie, że to wszystko farsa, pytania były głownie po to aby Pani Rita mogła się pochwalić swoimi osiągnięciami. A na co Pan Witold - marnie przy takiej ustawcie wypadł. Same pytania które były kierowane do kandydatów były tak skrupulatnie przemyślane, aby utrudnić odpowiedź Panu Witoldowi, a ułatwić rzecz jasna Pani Ricie - Czysta farsa i żenada!!! Czuję wielki nie smak z tego faktu, dzisiejszego widowiska, nie liczę jaki był rzeczywisty wynik debaty, bo na pewno miażdżący dla Pani Rity. Profesjonalnie wykonany Pijar zadziałał, nawet ściągnięto specjalnie Pana Posła Henryka Siedlaczka aby oficjalnie poparł panią Ritę. Już nie wspomnę, że większość ludu przybyłego na dzisiejszą „debatę” była w niektórych środowiskach zmuszana na przybycie na ten nieszczęsny wiec przez popleczników polityki Pani Rity.

  OdpowiedzUsuń
 17. A nie przyszło Panu do głowy, że po prostu pani Rita była do debaty o niebo lepiej przygotowana? Że z racji pełnionej funkcji zna odpowiedzi na te zadane i wiele innych pytań? Że zarzuty wobec niej o niski poziom rządzenia mogą być mocno przesadzone przez histerycznych przeciwników? Że miała ściągawki z cyframi i innymi danymi, tak jak robi to wielu polityków, którzy w ten sposób przygotowują się do merytorycznej dyskusji? Że pan Cęcek, dla którego Odra płynie od Rybnika przez Rudy a spółka Amicus Med wydobywa żwir po prostu potraktował debatę per noga, czyli z marszu? Dlaczego dziwi Pana fakt, iż lider, który wprowadził do Rady Miejskiej dwóch radnych PO był na debacie i jasno opowiedział się za jedną ze stron? Co ma do rzeczy nieobecność Manfreda Wrony skoro była to debata kandydatów na burmistrza a on w takich wyborach nie startował? Gdyby znienawidzony przez kuźnian Wrona przybył na debatę uczyniono by z tego zarzut. Jaki? Że przyjechał wesprzeć kandydatkę, tak jak zrobił to Pan wobec obecności na debacie posła Siedlaczka. To więcej niż pewne.

  OdpowiedzUsuń
 18. Do Wiec !!! czII25 listopada, 2010 11:52

  Po co chodzi Pan na debaty skoro z góry, bez żadnych dowodów zakłada Pan, że wygrana strona wszystko ustawiła? Pisze Pan, że część ludu ściągnięto pod przymusem. Może kilka przykładów zamiast insynuacji? Uważa Pan, że tylko mieszkańcy Osiedla mają prawo do udziału w debatach? Że tylko oni stanowią społeczność Gminy Kuźnia Raciborska? Pisze Pan, że nie opowiada się Pan po żadnej ze stron. To nieprawda. Właśnie publicznie podważył Pan kompetencje i wiedzę kandydatki zarzucając jej udział w ,,ustawce". Oczywiście jak zwykle nie posiadając na swoje przemyślenia żadnego dowodu. Czekam na odpowiedzi. Konkretne, a nie w stylu ,,miałem wrażenie", "wydaje mi się". Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 19. WIEC, chyba za tym wpisem kryje się p.Cęcek. Do dyskusji trzeba się przygotować merytorycznie a nie opowiadać co w danej chwili wpadnie do głowy.

  OdpowiedzUsuń
 20. A ja będąc na debacie i siedząc sobie z boku zaobserwowałem kilka spraw. Po pierwsze kandydowanie pana Cęcka to jakieś nieporozumienie i od dzisiaj wierzę, że on nie chciał, tylko żona mu kazała. To jedno. Debata nie była porażką p. Cęcka, ale jego kompromitacją. Wstyd mi, że ten pan kiedyś był burmistrzem naszej gminy. Do dzisiaj byłem nieprzejednany wobec p. Wrony, ale zmieniam swoje zdanie. Przepraszam za swoje niegodziwe poprzednie wpisy pod różnymi pseudonimami. Dzisiaj wiem, że 10 lat temu pan Wrona poznał się na machlojach i możliwościach pana C. Brawo. To za pana sprawą w 2000 r. p. Cęcek nie odszedł ze stanowiska, tylko został z niego wyrzucony. Stało się to za pana sprawą. Dzisiaj powinniśmy być wszyscy panu Wronie za to wdzięczni. Teraz zrozumiałem, jak można ślepo kogoś skrzywdzić - tak robi wielu z nas, kochani opamiętajmy się. Siedząc na sali, wiedziałem, że p. Wrony nie było, ale i to, że go nie będzie. Ja jednak czułem jego ducha. Bo dzisiaj już wiem, że za takim przebiegiem debaty stał on sam. A swoją obecnością nie chciał zapewne wzbudzać emocji. Przecież 2/3 sali to byli jego zwolennicy. Ale to są wspaniali ludzie, miałem możliwość po wszystkim pogadać z kilku osobami. Ludzie, nie dajmy się dalej manipulować. Umiejmy skierować w stronę p. Wrony słowo przepraszam. Ja jestem pewien, że zasługuje na to, bo robi wszystko, aby uchronić naszą gminę przed katastrofą.

  OdpowiedzUsuń
 21. pytania znali obydwaj kandydaci wcześniej, więc sugerowanie Nowinom, że coś ustawiły jest bez sensu. Zwolennikom Cęcka trudno przyjąć do wiadomości, że po prostu wtopił. Szkoda mi go, ci, którzy namówili go do startowania zrobili mu krzywdę, facet ma 60 lat i dajcie mu spokój, nie głosujcie na niego i nie gnębcie go, bo sobie na to nie zasłużył. Ma niewątpliwe zasługi dla Kuźni i powinien wiedzieć, kiedy odejść.

  OdpowiedzUsuń
 22. przegrani kandydaci na radnych mogli przynajmniej wyrzygać swoją żółć, bo nazwać ich występy wypowiedziami to gruba przesada, emocje emerytowanej nauczycielki-doskonały kabaret, jak mogliście ją kuźnianie nie wybrać?

  OdpowiedzUsuń
 23. Popieram moich przedmówców. Jeśli zagłosujemy na Ritę mamy spokój w Radzie gdyż większość jest po jej stronie. Jak zagłosujemy na Witolda to będzie zamęt przez 4 lata. Witold będzie proponował a Rada Miejska będzie oponowała. A Rita jest konkretna i pokazała że przez 4 lata pracowała jak wół i poświęciła się w 100% dla Gminy.

  OdpowiedzUsuń
 24. szkoda Cęcka, trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść

  OdpowiedzUsuń
 25. szkoda Cęcka, trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść

  OdpowiedzUsuń
 26. Tak jest, byliśmy przez 10 lat nakręcani przeciwko p. Emrichowi - człowiekowi szlachetnemu, p. Ricie - osobie przyzwoitej, pracowitej i kompetentnej, przeciwko p. Wronie - człowiekowi niezmiernie kompetentnemu i całkowicie i bezinteresownie oddanemu naszej gminie. Teraz wyszło szydło z worka. Nastąpił koniec starej epoki. Dosyć kłamstw pana C. j jego klakierów. To co że p. Wrona jest zza lasu. Wpadła mi w ręce gazeta wyborcza, która była rozprowadzona w Rudach i okolicy przed wyborami. Jest tam kilka dobrych artykułów, a jeden w szczególności - polecam. Redaktor naczelny przedstawił tam cały cykl zdarzeń medialnych, które miały doprowadzić do zdyskredytowania p. Wrony. Jak za komuny, jeżeli nie można było być lepszym od p. Wrony, to za wszelka cenę należało go zniszczyć. I to dranie chcieli zrealizować. Swoja drogą, to ten gościu musi być niesamowitym człowiekiem. A my ślepcy na cudze zlecenie mamy go zniszczyć? W imię czego? To grupę Cęka trzeba tym razem na stałe odrzucić. Ale aby tak się stało, to nie możemy liczyć na to, że zrobi to sam p. Manfred. Musimy mu pomóc. Pierwsza okazje będziemy mieli 5 grudnia przy urnach. Idźmy i zamanifestujmy.

  OdpowiedzUsuń
 27. A mi najbardziej podobała się i tak Pani Zosia :smile: Brawo za odwagę ! I głos do obu kandydatów oraz mieszkańców Kuźni - miasto będzie czyste jak każdy posprząta swoje podwórko a młodzież sama ruszy głową ze swoimi pomysłami :smile:

  OdpowiedzUsuń
 28. Zrobiło się ciekawie, czyżby to była kolejna kampania w stronę Wrony. Zaczynają państwo stawiać go na piedestale, jaki on mężny, charyzmatyczny, odważny oddany sprawie! no pięknie aż boki rozrywać, no fakt odwagę on ma zwiewając od pierwszej żony i od dwójki dzieci do takiej pipiduwy jak Rudy, aby mógł spokojnie jako mąż stanu z konkubiną żyć i dawać świadectwo swego dostojnego przykładu jaki on by nie był. rozbawiają mnie te rozgrywki. Wrzucie coś jeszcze na temat Manfreda Wrony!!! No tak takich, trzeba przede wszystkim bronić. :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 29. do Wieca: wiesz stary, tobie się też rzuciło na umysł. Opowiadasz jakieś niestworzone brednie. Jestem przyjacielem domu p. Wrony, więc wiem co mówię. Ale wymyślajcie sobie dalej. Nic już nie zdziałacie. Drodzy internauci, ,,WIEC !!!" to zapewne pan C. aż zionie od nienawiści.

  OdpowiedzUsuń
 30. Zdjęcie nr 1 samo mówi za siebie. Kapitulacja

  OdpowiedzUsuń
 31. Chłopie - dychnij se już i nie słuchej swojy stary. Łona do kuchnni.

  OdpowiedzUsuń
 32. Pisząc wcześniej w dwóch częściach do Ciebie miałem nadzieję że rozmawiam z kimś normalnym. Swoją poniższą obrzydliwą skądinąd wypowiedzią pokazałeś że jesteś zwykłym chamem wtrącającym się w cudze życie i nieswoje sprawy z powodu przerżniętych wyborów. Przykro mi kiedy pomyślę co może czuć Pani Ewa. Ty nie wybierałeś Pawła. Nie wierzę w to. Ty jesteś Cęckiem przesiąknięty na wskroś. Paweł takich metod by nie stosował. Już po was i po tym całym czerwononosym sztabie wyborczym. Tfu!

  OdpowiedzUsuń
 33. Prawdziwy WIEC !!!25 listopada, 2010 16:56

  trochę głupio, że ktoś się pod mój Nick wpisuje :sad: ten ostatni komentarz to nie ja, ale cóż. Z drugiej strony można wpisywać się pod kogoś i robić niezłe zamieszanie, tzw. wolna amerykanka ale to nie w moim stylu!!!

  OdpowiedzUsuń
 34. Życzę nowym-starym władzom żeby byli tak skuteczni prowadząc naszą gminę, jak podczas wyborów. W nadchodzącej kadencji zamierzam bliżej przyglądać się działalności rady i burmistrza żeby samemu móc ocenić jacy są naprawdę. A swoją drogą ktoś tu jest wielkim fanem pana Manfreda, skoro potrafi przypomnieć konkretne artykuły na jego temat:) I z tego co widzę (jeśli wpisy na forum są oczywiście wiarygodne), to fanów przybywa. Mam nadzieję, że się nie rozczarujemy:)

  OdpowiedzUsuń
 35. Moje słowa były prawdziwe - zniszczyć konkurenta za wszelką cenę i nieważne jakimi metodami. Najlepiej zza węgła rozpuścić nieprawdę, a cóż anonimowo przecież można wszystko. Współczuję p. Manfredowi i jego bliskim. Panie Manfredzie, proszę nie dać się sprowokować. Tych prowokatorów i łajdaków jest już coraz mniej. Skutecznie, wspólnie przetraciliśmy im kręgosłup. Pozdrawiam z wyrazami szczerego szacunku.

  OdpowiedzUsuń
 36. Prześledziłem waszą dyskusje na forum, na debacie byłem od kreski do kreski i trochę się wstydzę że jestem mieszkańcem Kuźni Raciborskiej, wiele wśród was "zowiści" goryczy a mało konkretów, większość patrzą na rudy i ich rozwój z zowiścią, a nie zabiera się z podstawową robotę na miejscu (ukłony dla Pani Zosienki). Niestety Pan Wrona (duży szacun dla Pana)będzie zawsze wygrywał bo może liczyć na zgodę i wspólny głos w Rudach, a kuźnia w tym czasie się kłóci i toczy boje w małych sprawach jak chodniki, latarnie, śmieci itd. porostu chwycie się do pracy i działania. Zwycięzcą debaty została pokora do wyborcy, uczciwość, pracowitość i merytoryczność Pani RITY i Pawła Machy. Panie Cencek Każdy człowiek musi wiedzieć kiedy z honorem odejść niech Pan tą decyzję podejmie przed 5 grudnia Życzę Panu wszystkiego dobrego :sad:

  OdpowiedzUsuń
 37. Rada jeszcze się nie spotkała, a już wszyscy wiedzą kto będzie jej przewodniczącym. Wcale poprzedni, o czym wszyscy też wiedzą, nie był taki doby w tej materii. W Rudach jest tylko czterech radnych, w Kuźni 6. Jeżeli do nich dodać radnych Cęcka, to i tak już jest większość, która może wybrać dobrego przewodniczącego. W powiecie dobrze radzili sobie Mika i Plura, dlaczego w Kuźni nie poradziliby sobie Bercik i Sabina? A Waśniowska też ma dobre doświadczenie i może wtedy dla Turza coś mogłaby zrobić. To już ich jest 9. Ludzie tylko nie dajcie się zwariować. Nie układy, tylko dobro wszystkich powinna reprezentować rada i taką mam nadzieję wybieraliśmy. Otwórzcie oczy i nie dajcie się zastraszyć. No i zostawcie spory i zwady. Poczytajcie jakie zadania ma Przewodniczący Rady. Każdy z wybranych sobie z tym poradzi.

  OdpowiedzUsuń
 38. Wrona jak pisze ma dobrą pracę. W Rudach wszystko poukładane, hala się buduje. Drogi już są , to niech innym sam ustąpi miejsca, młodych do działalności społecznej dopuści, pomoże jak dobry ojciec lub nauczyciel. Jest przecież takim prawym człowiekiem. Dobrze zarabia, to na diecie przewodniczącego też mu chyba nie zależy. Trzy kadencje Radą kierował. To już chyba czas na Nowe.

  OdpowiedzUsuń
 39. Teraz za późno chwalić Pawła

  OdpowiedzUsuń
 40. Chwaliłam Pana Pawła za udział w blogu. I co mam na dzień dzisiejszy, ciszę i pustkę. Brakuje mi tych barwnych uszczypliwych wypowiedzi. Panie Pawle niech Pan nas nie zostawia, chociaż jeden mały wpis!!! :sad:

  OdpowiedzUsuń
 41. Jeśli w Rudach wszystkie jest takie cacy, a w Kuźni be, to przenieśmy do Rud siedzibę gminy, przynajmniej nie będzie w środku lasu. Rudy leżą przy głównych szlakach drogowych między ROWem i południem województwa opolskiego, między GOPem i Raciborzem oraz Opavą i Ostravą, będziemy mieć Kanał Śląski mamy atrakcje turystyczne, potencjał w nas tkwi, więc na co czekać? :tongue: :smile: (tak, to prowokacyjny post)

  OdpowiedzUsuń
 42. Cześć wszystkim, czy ktoś ma może dane GUS-owskie liczby ludności Kuźni i Rud? Najlepiej link, szukam danych na stronie GUS, ale tam są dane dla miasta i ogólnie dla obszaru wiejskiego gminy :sad:

  OdpowiedzUsuń
 43. Paweł Macha przybił wczoraj ostatni gwóźdź do trumny Witolda Cęcka. Zabił go pytaniem o Amicus-Med. Nie wiem czy zrobił to celowo, ale bardzo mu to wyszło. Zniszczył tego człowieka, aż mi się go żal zrobiło. Szkoda, że 3/4 publiczności zachowało się jak bydło wyśmiewając się z pomyłki Cęcka dotyczącej żwiru. Smutne to jest, ale niestety mamy taką przygłupawą społeczność. Sami nic nie zrobią, a wyśmiać to pierwsi.

  OdpowiedzUsuń
 44. Jestem jestem i obiecuję jeszcze trochę uciechy na tym forum zanim wyjadę.Zaproponowałem wywiad Panu Bartkowi i jeżeli nie wymięknie i napisze co mu powiem to będzie wesoło

  OdpowiedzUsuń
 45. Scenariusz dopracowany do ostatniej akcji. Sprowadzenie posła, który od początku debaty wiedział iż zakończy ją poparciem dla Rity. Nieobecność mistrza ziemi raciborskiej Manfreda W. Dogadanie się z Machą, w sprawie upokorzenia Witolda Cęcka pytaniami o których mógł nie wiedzieć kandydat. Pod koniec debaty moje bystre oko zauważyło jak p. Rita puściła tzw. "oczko" do swojej psiapsiółki Wiesławy C. - to był znak, że plan się powiódł i można spać spokojnie do 5 grudnia. A potem kolejne 4 lata. Niech mnie czołg rozjedzie jeśli tak nie było.

  OdpowiedzUsuń
 46. Zamiast się po hamsku się obrażać i plotkować jak stare dewoty zacznijcie na tym forum merytoryczną dyskusje może coś się zmieni, niektórzy próbują ("Idzie Nowe", Tomek itd),ale co chwila któryś zawiedziony życiowo żygnie żółcią.Chyba wolę popatrzeć na ładne dziewczyny i samochody niżeli czytać te bzdury :angry:

  OdpowiedzUsuń
 47. Gustlik, twój wątek sensacyjny to tak trochę o d... roztrzaskać, więc radzę ci chłopie - uważaj na przejeżdżające czołgi :laughing: Poparcie posła równa się tyle co 1 (jeden) głos - oczywiście o ile nie wyjedzie w tym czasie do stolicy :laughing: Nie wiem zupełnie co zmieniłaby obecność Manfreda W. na wczorajszej debacie ??? O jakim upokarzającym pytaniu Pawła Machy myślisz, bo jego pytania o wały i kanalizację były przewidywalne jak czwartek po środzie a jak myślisz o pytaniu o AMICUS to ... masz chłopie rację, mało kto w Kuźni wie czym się tam zajmują :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 48. Nie miałem takich intencji.Pan Cęcek miał znacznie większe poparcie niż ja i za to wielki "szacun" w jego stronę.To co zrobiłem mówiąc o tym,że oddam swój głos na kogo innego, wynikało z odpowiedzi na 4 pytania które zadałem kandydatom.Żaden z nich nie wiedział o co spytam.Zabolało mnie to ,że pan Cęcek nie czytał mojego programu i nie wiedział nic o Pogonicy.Poza tym wybory kończą się 5.12.2010 a ja mam prawo tylko do jednego głosu - swojego.

  OdpowiedzUsuń
 49. Słyszałam pogłoski o tym, że z wyborów wycofać się ma Witold Cęcek. Jeśli tak, to czy Paweł Macha stanie w szranki z Ritą Serafin w drugiej turze? Wydaje mi się, że przy rezygnacji Cęcka, Rita nie może zostać od razu burmistrzem tylko musi mieć poparcie ponad 50-cio %. Prawda to???

  OdpowiedzUsuń
 50. Nie układam się z nikim i te insynuacje w moim kierunku są nie na miejscu.Gustlik chyba wyszedł przed końcem debaty skoro nie wie ,że zarówno pan poseł Siedlaczek ,jak i pan Wrona dostali po uszach ode mnie.Pierwszy za to że jak świstak owijał w sreberka i przekręcał wyniki wyborów a drugi za to,że nie zaszczycił swoją obecnością w pierwszej i w drugiej debacie.Przyszły przewodniczący ma w głębokim poważaniu wszystkich.Nie jestem fanem tego pana i współczuję burmistrzowi tego,że dostał się do rady.Słaby wynik pani Rity jest jego zasługą.

  OdpowiedzUsuń
 51. Nie znam p. Wronę osobiście i do niego nic nie mam, ale skoro on nie ma czasu choćby na 1 debatę, to mam prośbę do nowej rady o wybranie innego przewodniczącego!

  OdpowiedzUsuń
 52. Istne wariactwo. Szukacie we wszystkich winnych, tylko nie w sobie i w kandydacie, którego do środy popieraliście w ślepo. Spóźnilismy sie w rozszyfrowaniu pana C. o jedna dekadę ( 10 lat ). Pan Wrona zrobił to w 2000 r i chwała mu za to. Ja rozumiem jego nieobecność, to miała być dyskusja pomiędzy kandydatami na burmistrza, a nie walka z tym ,,znienawidzonym" Wroną. Swoja drogą p. Wrona coraz bardziej mnie fascynuje. Może ktos go namówi, aby odezwał sie na portalu. Co?

  OdpowiedzUsuń
 53. a po co tam Wrona27 listopada, 2010 13:35

  czy wy macie jakieś obsesje z tym Wroną, nie był na debacie źle, gdyby przyszedł to też byłoby źle, jestem przekonana, że gdyby nie startował w wyborach - to poszłyby komentarze, że on to tak wymyślił. Debatę Cęcek przegrał na swoje życzenie, prawdziwa porażka przy pytaniach publiczności - Pawła Machy, Zofii Purol czy Henryka Siedlaczka. I nie były to pytania tendencyjne - poza pytaniem Z. Purol o wykształcenie, bo w tym przypadku przewidzieć można było odpowiedź jako gorszą dla Cęcka

  OdpowiedzUsuń
 54. Gdyby powiatowy lider PO, pan Siedlaczek myślał poważnie o reelekcji w przyszłych wyborach do sejmu(nie wiele czasu zostało), to wiedziałby co zrobić z jedną osobą ,która powoduje spadek popularności partii i jego samego w gminie z której się wywodzi.Ludzie będą tolerowali jeszcze przez jakiś czas "sreberka" ,ale arogancji już nie.Przypomina mi to zabawę zapałkami siedzących na beczce prochu.Pierwszym sprawdzianem na prawdomówność posła będą wybory przewodniczącego rady.Powinien być nim ktoś z poza układu PO-Razem ,wtedy dostaniecie kredyt zaufania od społeczeństwa.Burmistrz będzie postrzegany inaczej niż pacynka.

  OdpowiedzUsuń
 55. P. Macha jestem tego samego zdania!!! Tylko na pewno będzie ciężko, bo p. Wrona ma 4 głosy z Rud, do tego dojdzie na pewno głos Sabiny Chroboczek-Wierzchowskiej z tytułu jego zastępcy i do tego głosy radnych p. Serafin. Większość gwarantowana...jestem za zburzeniem tego idealnego układu!!! Jedyną możliwością jest że p. Sabinka obierze własną drogę a na to się nie zanosi...

  OdpowiedzUsuń
 56. A i jeszcze zapomniałem o p. Kasprzyk, również radny z partii PO, także odgórny prikaz od p. Siedlaczka :smile: kolejne 4 lata chodzących marionetek.

  OdpowiedzUsuń
 57. A ja myślę, że ten układ radnych jest jak "cieńka czerwona linia" i niewiele potrzeba żeby go zmienić. Tylko więcej wiary w siebie drodzy RADNI, macie reprezentować DOBRO GMINY, a nie liderów ugrupowań. Zjednoczcie się dla Dobra Gminy, a nie kogoś żądnego władzy. No bo chyba chcecie mieć do siebie samych szacunek i po latach odwagę do lustra zaglądać?

  OdpowiedzUsuń
 58. Pawle: masz obsesje Rud, a zwłaszcza p. Wrony. Dlatego właśnie przegrałeś I turę wyborów. Brakuje ci w tym zakresie ogłady i doświadczenia. najlepiej chciałbyś, aby ten człowiek dał ci gmine na stół, wreczył ci akt nominacyjn y na burmistrza i przekazał 15 radnych, którzy by cię p[opierali. Tymczasem to wszystko trzeba wypracować, trzeba mieć wiedzę, doświadczenia, umiejętnośc pracy i współpracy z ludźmi. Sam tego nigdy nie osiagniesz, bo postepujesz jak dziecko. Każdy twój kolejny start będzie maił dla ciebie gorszy wynik. Wiele juz widziałem w swoim 60 letnim zyciu. Zobaczysz ...

  OdpowiedzUsuń
 59. Panie Erwinie ,a przeczytał pan co napisał"żeby dał gminę,dał akt ,przekazał radnych",kto to jest król? To chyba pan ma obsesje!

  OdpowiedzUsuń
 60. Pawle;szkoda-zbyt późno rozpocząłeś swoją kampanię.Gdybyś zrobił to bardziej zdecydowanie to razem ze swoimi radnymi byś zdecydowanie wygrał.Dopiero teraz pokazałeś że to ty powinieneś walczyć w II turze o fotel burmistrza-szkoda ale nic straconego- kolejne wybory za 4 lata.Myślę że wyciągniesz wnioski z tych lekcji.

  OdpowiedzUsuń
 61. Drogi Panie Pawle28 listopada, 2010 12:35

  Paweł Macha w ostatnich wyborach zdobył ponad 900 głosów. Złożyło się na to kilka czynników. Głównie jest to efekt demagogii, którą przed wyborami siał na prawo i lewo. Ale cóż, jako kompletnemu dyletantowi w sprawach samorządu wolno mu było się mylić. Swoje poparcie budował też na nieustannie wskrzeszanej i nakręcanej przed każdymi wyborami nienawiści pomiędzy miastem a wioskami. W tą linię pan Paweł wpisał się znakomicie. Rozpoczął kampanię od negowania sensu budowy hali sportowej w Rudach. Jego dzieci halę w Kuźni mają więc, po co budować taką lub podobną w Rudach? Paweł Macha w swojej bucie i impertynencji zdaniem wielu ludzi uznał, że dzieci z Rud, Rudy Kozielskiej, Jankowic, Szymocic to, co najmniej II kategoria uczniów. Pan Paweł Macha robiąc za lokalnego Leppera chełpi się, że w wyborach urwał niecałe 25% tutejszego niezadowolenia. Najwyraźniej nie zna tutejszego niezadowolenia. Trochę szkoda, że Paweł Macha nie wygrał wyborów w I turze zgarniając całą resztę owego niezadowolenia. Za cztery lata (które gminie odbijałyby się czkawką jeszcze przez dłuższy czas) miałby je w całości przeciwko sobie. To nauczyłoby tego pyszałka nieco pokory.

  OdpowiedzUsuń
 62. Drogi Panie Pawle cz II28 listopada, 2010 12:37

  Obecnie mając najniższe poparcie z wszystkich kandydatów puszy się jak indyk przed Wielkanocą chcąc rozdawać karty. Raz uważa, że nie jest właścicielem głosów na niego oddanych a innym razem zachowuje się zupełnie odwrotnie. Do rady udało mu się wprowadzić jednego zaledwie radnego i to w dodatku człowieka, który cztery lata temu starował z zupełnie innego komitetu. I teraz, na tym jednym człowieku próbuje budować większość koalicyjną! Chryste Panie! Dlaczego doświadczasz nas raz ogniem, raz wodą a raz takimi kandydatami? Panie Macha – obgryzanie niezadowolenia społecznego to nie jest dobry pomysł na skuteczne rządzenie czymkolwiek. Do wyborów startuje się z konkretnym programem. I to dla całej gminy. Pański, z tymi wszystkimi kanałami, kanalikami i przykanalikami znakomicie nadaje się do startu na Wójta Wenecji.

  OdpowiedzUsuń
 63. Panie radny Adamie Skórka-musisz koniecznie wejść do komisji sportu masz poparcie wszystkich ludzi sportu w Kuźni Raciborskiej.Pamiętaj o tym gdy rozpoczniecie walkę o składy komisji w Radzie Miasta.

  OdpowiedzUsuń
 64. może ktoś mi wyjaśni, co ma wspólnego pełna sala ludzi z nieznajomością terminu Pogonica i z myleniem kopalni piasku z firmą AmicusMed. Co to ma wspólnego? Zakładam pomyłkę kandydata, ale żeby za nią obwiniać publikę i obecnych i nieobecnych - to gruba przesada. Mylić każdy się może, ale obrażanie ludzi słowami typu szczur, afrorudzianin to jest przesada.

  OdpowiedzUsuń
 65. dla jasności sprawy: do wyborów startowały zwycięsko 5 komitetów: Razem dla gminy - 6 radnych, Dobrę Ręce - 4 radnych, PO - 2 radnych, Wspólna Sprawa - 2 radnych, Macha - 1 radny. Jeśli ktoś z tego nie umie wyczytać kto wygrał wybory, to niech się za samorząd nie bierze.... Szef rady musi mieć stabilną większość, a nie na prędce skontruowaną koalicję przeciw komuś lub czemuś, bo to się po prostu źle skończy .... dla gminy

  OdpowiedzUsuń
 66. O jakiej Wenecji piszesz?Czytałam program p.Machy i jakoś nie przypominam sobie takich klimatów.Mam wrażenie,że nie przeczytałeś tego programu,właściwie to jestem pewna.

  OdpowiedzUsuń
 67. Ale masz tupet. Chyba pomyliła ci się Rada Gminy z Sejmem RP. Nie jesteś posłem mój drogi!! Jesteś tylko radnym. Jednym z 15 niezależnych i tyle! Idzie Nowe?... Jak tylko będą chcieli. Wszystko jest możliwe.

  OdpowiedzUsuń
 68. Mam wrażenie że te dwa wpisy do Pawła to jest dzieło p.Wrony bo nikt inny nie miałby powodu pisać takie brednie ,żal mi tego pana .Tylko szkoda że taki zawistny człowiek będzie dalej w radzie i będzie mącił i mieszał. :crying:

  OdpowiedzUsuń
 69. Masz błędne wrażenie. wydaje ci się że tylko Wrona myśli w ten sposób? To skąd ma takie poparcie? Weszli wszyscy kandydaci na radnych których wystawił.WSZYSCY BEZ WYJĄTKU! Wiesz dlaczego? Bo ma za sobą armię ludzi. Zapamiętajcie to sobie raz na zawsze ujadacze bez zębów.

  OdpowiedzUsuń
 70. Mam wrażenie, że macie fobię pana Wrony. Myślicie, że ten człowiek siedzi przed kompem i dyskutuje z ludźmi tego niegodnymi? Mam nadzieję, ze tak nie jest. To inteligentny gościu z klasą. Tylko jego zajadli ( bezsilni ) wrogowie myslą inaczej, ale tych krzykaczy jest moze kilkunastu. I tyle. Jesteście bezsilni, nawet jak narobicie w majty, to publicznie ogłosicie, że to wina tego pana. I dlatego, zawsze będziecie tylko ujadać. I tyle. Hau, hau,

  OdpowiedzUsuń
 71. Skoro adresujesz te słowa do mnie ,to forma tekstu poniżej temu nie odpowiada.Postaram się jednak zanalizować to co piszesz anonimie, choć oskarżasz mnie o rzeczy wyssane z palca.Dzieci z wiosek mają prawo do takiego samego traktowania.Są nasze.Gmina jest również wspólna od jednego końca do drugiego i taka sama mimo, że inwestycje rozłożone są od dekady nierównomiernie.Funkcja przewodniczącego rady Miasta i Gminy ,jak sama nazwa wskazuje dotyczy całości i nie pozwala na reprezentację interesów tej, czy innej strony.Przewodniczący powinien być neutralny i proponować kompromisy ,a nie bawić się w rządzenie.Rządzi demokracja ,a więc głosy uczciwych i niezależnych radnych.Przynależność do ugrupowania nie może być powodem do podejmowania decyzji.Radni, których zaproponowałem dostali wolną rękę i to jest do sprawdzenia.Co do rozdawania kart to wydawało mi się ,że Rada powinna radzić, a nie grać w karty.Zostaw dzieci ,żywioły i Chrystusa w spokoju i przeczytaj mój program, zmień język hipokryto.

  OdpowiedzUsuń
 72. Nazywasz mnie hipokrytą? Spójrz w lustro i przeanalizuj to co ostatnio wyczyniasz. Ostatnio czyli po uderzeniu wody sodowej. Gdyby ludzie naprawdę chcieli wybrać Cię na burmistrza i głosowali na Twój program - do Rady Miejskiej weszliby Twoi ludzie. Ilu ich tam masz? Ilu wystawiłeś kandydatów? Nawet ci którzy głosowali na Twoje nazwisko, radnych wybierali z ugrupowania Wrony. Bo to doświadczeni ludzie. Bo Ty nie byłeś dobrym kandydatem na burmistrza. Ty byłeś wentylem bezpieczeństwa. Ty nie miałeś elektoratu tylko 25% niezadowolenia. Miej łaskawie tego świadomość. Popatrz co zrobił z Tobą Cęcek. Nazwał cię pomiędzy wersami swojego prymitywnego listu łgarzem i oszustem. A co ty robisz? Zamiast odpowiedzieć mu w liście otwartym skierowanym do wyborców wszędzie widzisz wrony. Wrony, wrony i raz jeszcze wrony. To Twoja obsesja. Tymczasem to nie Manfred Wrona pluje Ci w twarz i nie Wrona nazywa cię szczurem pokładowym. Weź się wreszcie w garść człowieku i przestań grać jedynego sprawiedliwego w tym mieście. Jakby nie spojrzeć 75% głosujących nie dało się nabrać na Twoje demagogie. O tym również powinieneś pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 73. Pierwsza plaga pożar,druga powódź,trzecia to Macha.Trzech następnych nie znam,ale ostatnią na pewno będzie utrata łask p.Wrony.Wtedy to się wszyscy sfajdamy i rozpoczniemy czterdziestoletni marsz przez pustynię do Ziemi Obiecanej.Ciekawe kto zastąpi Mojżesza

  OdpowiedzUsuń
 74. A ja myślę, że dobrze robi p. Wrona, że nie daje się wam sprowokować do dyskusji. Popatyrzcie on nie atakował i nie atakuje nikogo. W tym tkwi również źródło jego sukcesu. Nie sądzicie? Twierdzicie, że do wszystkiego podchodzi politykiersko. Wiem dlaczego tak mówicie. Bo jesteście bezsilni. Co czekacie, aż ten pan odda wam tych kilku radnych, bo wy tak chcecie, bo jesteście nieudacznikami? Wtedy byłby moim zdaniem głupi. To wiekszość społeczeństwa jego ludziom i jemu oddała sprawowanie władzy w kolejnej kadencji. Czy wy tego nie rozumiecie? Chcecie demokracji, ale was ona ma nie dotyczyć. Paranoja. Mieszkam w mieście i jest mi obojętne, kto będzie tą gminą zarządzał - byle tylko robił to dobrze i kompetentnie. Myślę, że p. Wrona spełnia to kryterium. Pozdrawiam. Aha, super posuniecie p. Wrony, iz nie uczestniczył w debacie. To była debata kandydatów na burmistrza. Widać, że niektórzy chcieli ja przekształcić w igrzyska przeciwko Wronie. To posuniecie swiadczy o tym, że gościu myśli i zasługuje na poważanie. Dlaczego jednak niektórzy z nas nie potrafią takich ludzi sznować? Szkoda, wielka szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 75. Cieszę się,że już wiesz co to jest analiza i demagogia.Co to jest takt i uczciwość postaram Ci się wytłumaczyć innym razem.Pozdrawiam :smile:

  OdpowiedzUsuń
 76. Ale zarozumialec jeden. :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 77. przeczytałem uważnie wypowiedzi z dnia dzisiejszego tj. 28.11.2010......widać że niektórym mieszkańcom naszej gminy Paweł Macha nadepnął mocno na odcisk tym że kandydował na burmistrza i mało tego- zyskał aż tyle głosów -ktoś sugeruje że to nie elektorat a 25% niezadowolenia!!! można się z tym zgodzić ale idąc dalej tym tokiem myślenia to na Cęcka zagłosowało 34 % niezadowolonych a na R.Serafin to już 41 % niezadowolonych!? Ciekawy tok myslenia :crying: A tak na serio Paweł Macha przegrał wybory ale za to z klasą,a to że zadał kandydatom w II turze pytania które okazały się niewygodne i dla niektórych za trudne -nie świadczą o teorii spiskowej a o braku wiedzy z danej dziedziny - .....cóż..w walce ktoś wygrywa a ktoś przegrywa ale czytając komentarze,oglądając debatę i czytając listy do redakcji stwierdzam że przegrany Paweł Macha to tak naprawdę zwycięzca tych ciężkich potyczek.Potrafił przegrać ale żenujące jest to że inni już tego nie potrafią i w złości opluwają tego przegranego zarzucając mu to że głosowało na niego 25% niezadowolonego społeczeństwa....NA SZCZĘŚCIE GŁOSOWAŁO TYLKO 40% NIEZADOWOLONYCH wyborców-więc odwracanie kota ogonem nie zawsze się opłaca!!!!!!! :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 78. Mam pytanie... Dlaczego p.Szczepanik zadaje pytania w debacie??? Ten facet nie jest mieszkańcem Kuźni i nie będzie głosował. Proszę o logiczną odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 79. POKUŚMY SIĘ O MAŁĄ ANALIZĘ:JEŻELI PAN CĘCEK PROPONOWAŁ P.MACHA KANDYDATURĘ NA WICE BURMISTRZA,A TEN SIĘ NIE OKREŚLIŁ,TO MUSIAŁ CZEKAĆ NA DEBATĘ,ŻEBY OCENIĆ JEGO NASTROJE(O KANDYDATURZE NA BURMISTRZA NIE WSPOMNĘ,BO TO JAKIEŚ BZDURY,A WYKONALNE).NA DEBACIE NA PYT.O ZASTĘPCĘ NADAL MILCZAŁ,BO JESZCZE NIE BYŁO KONKRETNEGO STANOWISKA P.MACHY,GDY TEN POTWIERDZIŁ ODDANIE SWOJEGO GŁOSU NA KONTRKANDYDATKĘ,CZAR PRYSŁ,ZACZĘŁA SIĘ KALKULACJA:"A HA CZĘŚĆ JEGO WYBORCÓW MOŻE ODDAĆ NA NIĄ GŁOS!MOIM ZASTĘPCĄ NA PEWNO NIE BĘDZIE,CO BY TU POCZĄĆ,ŻEBY TYCH LUDZI NIE STRACIĆ? WIEM ,SKLECĘ JAKIŚ LIŚĆIK ,TA TAAAAA!"

  OdpowiedzUsuń
 80. Szczepanik jest dyrektorem szkoły, która podlega gminie - więc wybór burmistrza, to wybór jego przyszłego szefa, znaczy to dla niego więcej niż dla niejednego mieszakńca - logiczne?

  OdpowiedzUsuń
 81. Cęcek układa się z Wroną. Mówili o tym ludzie którzy takie rzeczy powinni wiedzieć. Ludzie! Co oni wyprawiają! Cęcek będzie burmistrzem a Wrona przewodniczącym. Podobno ma się to rozstrzygnąć w czwartek na sesji. Poczekamy. Jeżeli Wrona zostanie przewodniczącym to mam rację. Cęcek ma grać jego wielkiego przeciwnika żeby pokonać Ritę. Mnie już tu nic nie zdziwi...

  OdpowiedzUsuń
 82. Mało logiczne... Jeżeli jest dobry to bez względu na to kto będzie burmistrzem, jego stołek jest niezagrożony.Jeżeli jest inaczej-można się bać i robić show.

  OdpowiedzUsuń
 83. Marzenie pana C. nie do spełnienia. Pan W. ma prosty kręgosłup i nie kupczy. To się chłop dopiero rozczaruje.

  OdpowiedzUsuń
 84. a ja mam dyskopatie Konradzie,gdzie przyjmujesz?

  OdpowiedzUsuń
 85. Na pewno w słowie kupczy nie ma błędu? nie jest przez d?

  OdpowiedzUsuń
 86. cholera ,nie wiedziałem o preferencjach tego pana

  OdpowiedzUsuń
 87. tolek, czy lulek. Widzę, że masz cofki. Co dalej leczysz rany? Lecz, lecz, .....

  OdpowiedzUsuń
 88. kolejny doktorek,tym razem gastrolog chyba.zmień okulary i idź do kolegi Okulisty

  OdpowiedzUsuń
 89. lulek! A jednak masz kaca i liżesz rany

  OdpowiedzUsuń
 90. Żeby to robić musiałbym być zwierzęciem po imprezie alkoholowej.Co to za retoryka ,byłeś SB-ekiem czy gestapowcem?

  OdpowiedzUsuń
 91. chciałeś logicznej odpowiedzi to jej masz, nie widzę nic zdrożnego w pytaniu Szczepanika, zadał pytanie obydwu kandydatom takie samo, bez podtekstu, bez oceniania, no i tyle. Kto mówi o zagrożeniu stołka???? P

  OdpowiedzUsuń