13 października 2013

Raciborska kapela z kuźnianinem w składzie walczy o występ na festiwalu LuxFest 2013

Mowa o zespole The Gate, który wystartował w eliminacjach plebiscytu "Nasze Miasto Gra" organizowanym przez portal poznan.naszemiasto.pl. Nagrodą główną jest występ podczas LuxFest Festiwal, który odbędzie się 16 listopada br. w poznańskiej arenie.Zespół został założony w październiku 2012 roku, kiedy spotkaliśmy się na pierwszej wspólnej próbie, czyli na trzy miesiące przed planowanym Końcem Świata.

Ponieważ "czasu było niewiele”, byliśmy zmuszeni do szybkiego określenia swojego kierunku muzycznego. Mimo tego, że Koniec Świata został przełożony na termin bliżej nieokreślony, postanowiliśmy kontynuować swoją działalność. Styl pojawił szybko, z uwagi na fakt, że wszyscy kochamy rocka progresywnego. Grupę tworzą cztery różne charaktery, cztery różne zbiory doświadczeń nie tylko muzycznych, sięgających również teatru oraz sztuk wizualnych.


Mamy ambitne podejście do tworzenia, zarówno pod względem brzmieniowym, tekstowym, jak i kompozycyjnym; jest to mieszanka rock'n'rolla i rock'a progesywnego, pojawiają się elementy jazzu, bluesa i muzyki klasycznej Nasze inspiracje artystyczne są szerokie jak uśmiech Julii Roberts, toteż nie będziemy się na ten temat rozpisywać (bo ileż można pisać o Queen, Pink Floyd, Rush, Yes, Max'ie Richter'rze czy Bobby'm McFerrin'nie...). Jesteśmy poważnie uzależnieni od wysokiej temperatury w muzyce i kawy (często zastanawiamy się czy jedno ma związek z drugim) (cyt. z facebook'owego profilu kapeli).

 

Formację tworzą: Jakub Tul, Maciej Hanusek, Maciej Dąbrowski i Jakub Dąbrowski. Głos na zespół można oddać klikając w ten link. Głosowanie w tym etapie potrwa do 20 października. - Każde kliknięcie zbliża nas do szansy zagrania na Luxfest 2013, zatem poczujcie zew oddawania swoich bezcennych głosów (w liczbie 3 dziennie) na raciborską reprezentację rockową!!! - piszą na swoim fanpage’u muzycy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz