22 listopada 2010

Oficjalne wyniki wyborów

Okręg nr 1. Kuźnia Raciborska - Osiedle:
Bartosz Kozina: 256; Andrzej Kubiczak: 199; Jacek Gąska: 183; Jacek Struzik: 171; Ryszard Pietras: 170; Józefa Czyszczoń: 156; Jan Filas: 154; Krzysztof Grobelny: 152; Jerzy Przybyła: 150; Elżbieta Wróblewska: 149; Jan Kowalczyk: 132; Martyna Konecki: 85; Mariusz Cichosz: 76; Halina Porombka: 70; Bartosz Urbanowicz: 63; Jerzy Wasielewski: 51.
Okręg nr 2. Kuźnia Raciborska - Stara Kuźnia:
Grzegorz Czerwiński: 161; Józef Czogała: 117; Marcin Małecki: 93; Barbara Kwiecień: 88; Piotr Wycisk: 84; Irmgarda Fibic: 75; Dariusz Strzelecki: 21.
Okręg nr 3. Turze:
Natalia Czogała: 83.
Okręg nr 4. Budziska-Ruda:
Jerzy Lużyna: 83; Sławomir Ochman: 51.
Okręg nr 5. Siedliska:
Karina Kurij: 72; Franciszek Wiertelorz: 52.
Okręg nr 6. Rudy:
Agnieszka Gąsiorkiewicz-Glück: 272; Szymon Dudek: 215; Katarzyna Spyrka: 181; Krystyna Hareńczyk: 144; Leon Jaskuła: 123; Jan Wodok: 91; Wojciech Kopeć: 87.
Okręg nr 7. Jankowice:
Ginter Depta: 35.
Okręg nr 8. Ruda Kozielska:
Gizela Górecka: 64.

82 komentarze:

 1. Źle się dzieje :crying:

  OdpowiedzUsuń
 2. Oszustwo, p. Kozina otrzymał tyle samo głosów co p.Wajda tzn 256 i to ona przeszła...

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż przestaje się chcieć tu mieszkać. Trzeba się będzie wyprowadzić. Dobranoc.

  OdpowiedzUsuń
 4. Źle się dzieje, że nadeszła jakaś głupia moda na kandydowanie i kandyduje każdy, niekoniecznie mając pojęcie jaką odpowiedzialność na siebie bierze zostając radnym. A jeszcze gorzej będzie się działo jak w takiej radzie nie będzie nikogo kto miałby pojęcie jak działa miasto/gmina i jakie decyzje podejmować. Ale skoro całe państwo może upaść (taka Grecja na przykład), to jedna mała gmina w Polsce nie zrobi wrażenia swoją nieudolnością;)

  OdpowiedzUsuń
 5. do Erik. Pani Wajda się dostała bo startowała z komitetu Rity, a on dostał więcej głosów. Ale swoją drogą na miejscu p. Koziny kazał bym przeliczyć raz jeszcze. Może ktoś się przeliczył... źle zanotował i wcale nie było 256... nie zdziwiłbym się gdy w komisji oszukiwali...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie głąby w tej Kuźni, sami sobie wybraliście taką przyszłość i do kogo te żale :smile: Dalej będą RUDY

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja pytam KTO TAK ZAGŁOSOWAŁ? Jaki żal....kolejne lata stracone a Kuźnia popadnie w niesławe:(A może jakiś bunt by sie przydał by Pani Burmistrz ruszyła głową?!

  OdpowiedzUsuń
 8. Widocznie p.Wajda wygrała z Bartkiem swoim "doświadczeniem" w pracy na rzecz gminy:P Na pewno mogą o tym zaświadczyć jej wyborcy. Jak sobie wybraliście, tak będziecie mieć. Tylko nie narzekajcie potem np. na Wronę, że wszystko ciśnie na Rudy. W końcu jest radnym z Rud, więc trudno żeby się martwił o chodniki w Kuźni. Skoro potrafi tak sobie wszystko ustawić, to tylko mu pogratulować (nie wnikam jaki jest i czy można go lubić czy nie). Szkoda, że nasi radni są tacy nieporadni. A za 4 lata p.Wajda wystartuje na burmistrza - będzie miała już "wieloletnie doświadczenie", więc wygrana w I turze murowana! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. A jak z wynikami do powiatu? Mam nadzieję że ani Gumieniak ani Romek Głowski nie przeszli:P

  OdpowiedzUsuń
 10. Co za cymbały głosowały w siedliskach głosowały żeby wybrać ponownie największego oszołoma jak Bartońka Ta dziewczyna pracuje tylko na swe konto i chroni swego stanowiska pracy nic po za tym ludzi ma gdzieś Chwali się co to poprzednio zdziała a co takiego skwerek a komu droga na ulicy Konopnickiej he to ona to klepisko załatwiła a gdzie podjazdy drenaż albo krawężniki Co ta pani zrobiła u Pana Krałzika non stop zalewa im droga gdzie jaki drenaż ważny skwerek nikomu nie potrzebny i co Ta pani zrobiła to samo zrobi w tej kadencji po prostu gów...o I wielka radna :crying:

  OdpowiedzUsuń
 11. Też tego nie rozumiem co się stało w tych Siedliskach, bo ta Pani wyżej sra niż ma... nic mądrego do powiedzenia, nie da się na nią nawet patrzeć. Szkoda P. Kariny.

  OdpowiedzUsuń
 12. Widocznie ludzie jej ufają i wiedzą, że troszczy się o ich sprawy! ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. mam tylko nadzieje ze zrozumiała ze wygrała tak mala iloscia glosów,ze ludzie będą jej patrzeć na ręce... Choć jak burmistrzem zostanie Cęcek - to mogą dlaej kombinowac z męzem, bo to jedna klika

  OdpowiedzUsuń
 14. Co za doświadczenie ma pani Wajdowa albo pani Tokarska szkoda zachodu te panie nic a nic nie patrzą na obywateli naszej gminy nawet nie umiały zabrać głosu w sprawach naszej gminy ale prywata najważniejsza nic a nic po za tym biedna ta nasza gmina mając takich radnych Jedno cieszy że nie jest radnym Roman Głowski to człowiek nie umiejący opanować prywaty w na swym „podwórku” a miałby być mym radnym chyba kpiny tak samo z niektórymi nowymi kandydatami na radnych z listy jak sie czyta to widać kto ciśnie sie do koryta tak jak Halina Porombka pani Czyszczoń Po prostu będą władze niech ich drzwi ścisną :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 15. Hej ty "he" to z ciebie oszołom bo tyle pracy społecznej co przez lata pokazała Pani Bartoń to tylko pochwalić. A takie oszołomy jak ty to tylko zazdroszczą i nie mają pojęcia co należy do obowiązków radnego a co do sołtysa bo to on jest gospodarzem miejscowości. "he" startuj na sołtysa i się wykaż w działaniu a nie pisz głupot !!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Należy pozazdrościć Siedliskom Bartoniowej bo radni z Kuźni nic nie zrobili i nie było ich widać w żednych działaniach a w Siedliskach radną i jej prace widać mocno .

  OdpowiedzUsuń
 17. Do anny Widać prawda boli bo siedzisz z nią w korycie albo w raz z nią imprezujesz za kasę podatników nie z sikaj sie ze szczęścia co ona takiego zrobiła może ci lizał cos he he więc ic się trochu lecz mając tak wielkie mniemanie o osobie co ma cztery litery wyżej niż dobro ludzi :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 18. Pozostaje wysadzić UM

  OdpowiedzUsuń
 19. dokończ zdanie: Kocham Ritę bo... lub Nienawidzę Rity bo...

  OdpowiedzUsuń
 20. Do he : To ty chyba jesteś cymbał takie rzeczy pisać. To co pamiętam to właśnie Bartonie ci robotę załatwili. Dla mnie Bartońka jest na właściwym miejscu. gratuluję Ci OLA!

  OdpowiedzUsuń
 21. Do redakcji: Proszę podać wyniki głosowania do rady powiatu.Jak tam uplasowały się głosy wyborców?

  OdpowiedzUsuń
 22. jak ritka przejdze to nic sie nie zmieni :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 23. A jak cęcek wygra to też się nic nie zmieni bo z taką radą nic nie będzie mógł zrobić :sad:

  OdpowiedzUsuń
 24. Teraz gmina będzie spłacać zaciągnięte kredyty, więc żaden burmistrz nic nie zrobi, bo nie będzie miał za co. Ot taka luźna kadencja - odsiedzieć swoje i kolejne wybory.

  OdpowiedzUsuń
 25. Do mam Ola mi nie musiała pracy załatwiać bo wżyci by taki oszołom tak dobrej pracy by mi nie załatwił a jak do ciebie Bartońka jest na właściwym miejscu to kup sobie duży pojemnik wazeliny byś się nie zatarła jak jej będziesz tak mocno włazić w du...... Ty masz widać po jecie co ona takiego zrobiła dobrego do ludzi żyjących w siedliskach po prostu wielkie G byle sobie chłop owi i kolesia

  OdpowiedzUsuń
 26. Widzę, że Kuźnia liże rany. Przepowiadałem Wam, co się stanie. Ale wy zaślepieni i ciągle swoje. Mądre ludzie głosują na mądrych i odpowiedzialnych. Teraz już na wszelki wypadek chcecie zwalić na nową radę. Oj biedny Cęcuś.

  OdpowiedzUsuń
 27. "he" dobrze gada! Niech ktoś poda konkretny przykład co pani B. zrobiła dla Siedlisk. Co jest jej zasługą? Bo to, że coś się w Siedliskach zrobi, nie oznacza, że ona jako radna z Siedlisk to załatwiła. Pewne rzeczy tak czy siak musiały być zrobione. Ona może trzyma się blisko ludzkich spraw i trosk - ale pod warunkiem, że to jej rodzina. Bo nawet znajomi nie mają na co liczyć.

  OdpowiedzUsuń
 28. elwin nie biedny cęcuś tylko taki oszołom jak ty bo że Macha przegrał to normalka i dobrze bo ten człowiek powinien pierw startować jako radny poznać gminę od podszewki a potem startować włodarza gminy A co do tego że Rita prowadzi to normalka do przewidzenia bo nasza gmina sie starzeje dzięki niej bo młodzież ucieka by zdobywać wiedzę i za pracą bo pani Burmistrz w tej dziedzinie nic jeszcze nie zdołała załatwić Więc ma duże szanse wygrać z Ceckiem ze względu że za nią pójdą wszyscy starsi bo juz maja to gdzieś frekwencja mówi sama za siebie kto na nią głosuje BIEDNA znów będzie ta nasza Gmina jak zwykle gdy rządzić będzie pani kustosz

  OdpowiedzUsuń
 29. Komentarz usunięty przez administratora z powodu naruszenia regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 30. Ale co to ma znaczyć, że lista któraś ma więcej głosów to jej radny wygrywa?! Według mnie to niesprawiedliwe. Ja uważam że powinna być dogrywka pomiędzy Mariolą Wajdą a Bartoszem Koziną skoro dwóch kandydatów ma 256 głosów. Niech zagrają w marynarza... albo niech się zmierzą w debacie na wiedzę o gminie! hahah :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 31. Komentarz usunięty przez administratora z powodu naruszenia regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 32. dobrze mówi! polać mu ;)

  OdpowiedzUsuń
 33. Mariola daj sobie sianka i zrezygnuj, niech Bartek zasiądzie w radzie. Napewno będzie lepszym radnym. :wink:

  OdpowiedzUsuń
 34. a gdyby tak wnioskować o ponowne przeliczenie głosów? Wiecie jak... późna godzina, ktoś coś źle policzył... jakbym startował to bym żądał ponownego przeliczenia! W końcu jakby nie patrzeć to jest remis 256:256. Co zrobiliby jakby dwóch od Rity miało taki wynik? Pewnie weszłoby dwóch ^^

  OdpowiedzUsuń
 35. Szkoda że Kubiczak i Gąska nie przeszli :sad:

  OdpowiedzUsuń
 36. Ku*wa jeden głos! Ja bym se w łep szczelił...

  OdpowiedzUsuń
 37. Ale łatwo się krytykuje i tym samym rani ludzi- schowanym za pseudonimem . Prosto...Trudniej byłoby powiedzieć to komuś prosto w oczy ...Banda tchórzy...

  OdpowiedzUsuń
 38. Hmm no trudna sprawa z tym remisem... ciekawe czy ktoś tu oszukiwał... <bezradny>

  OdpowiedzUsuń
 39. Do :YOUSUFF.Nie moga byc głosy żle policzone ,bo główna komisja zwraca nieprawidłowości do ponownego przeliczenia.Jeżeli jest tyle samo głosów to powinna być dogrywka między Koziną a Wajdową.

  OdpowiedzUsuń
 40. Dobrze że filas nie wszedł, niech najpierw skończy jaką szkołe MINIMUM Średnie wykształcenie!!!!!!!!!?????????? :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 41. No tak... ale ta główna komisja to też tylko ludzie i mogli się pomylić. Ile razy się zdarzało że nauczyciel mi nie policzył jakiegoś punktu na teście i to zaważyło czy miałem 3 czy 4 1 czy 2 4 czy 5... teraz może też tak być, że ktoś nie policzył jednej karty...

  OdpowiedzUsuń
 42. Szanowni Mieszkańcy! Serdecznie dziękuję za okazane mi zaufanie i za każdy głos, który od Państwa otrzymałem. Pani Marioli Wajdzie dziękuję za wyrównaną walkę i życzę powodzenia w drugiej kadencji. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 43. Jak to jest ze Kozina i Pani Wajda miała tą samą ilośc głosów a ona sie dostała on nie? wg jakiej kolejności jest to rozpatrywane? Kobiety przodem??

  OdpowiedzUsuń
 44. Szanowni Państwo, dziękuję za każdy oddany na mnie głos. Z wyrazami szacnku Jacek Gąska

  OdpowiedzUsuń
 45. Nowo wybranym radnym życzę powodzenia. Pamiętajcie Kuźnia jest tylko jedna-nie schrzańcie tego. Pozdrawiam-z wyrazami szacunku-Jacek Gąska

  OdpowiedzUsuń
 46. dzięki Bogu wielki pan MAGISTER Kozina nie wszedł

  OdpowiedzUsuń
 47. Niby 9836 uprawnionych do głosowania tylko, że np. na liście u mnie na świerczewskiego jest wypisany wyborca - sąsiad, który się wyprowadził stąd w 1988 roku! ale widocznie się nie wymeldował... Ciekawe ile jest takich "pustych głosów". Może się okazać, że Kuźnia nie ma 5472 osoby tylko powiedzmy 4900... mogliby się nowo wybrani radni zająć tą sprawą...

  OdpowiedzUsuń
 48. ja mialam podobie, okazało sie ze u mnie zameldowana jest jeszcze jedna osoba o ktorej nigdy nie slyszalam, ale mialam zonka :wassat:

  OdpowiedzUsuń
 49. straciłam wiarę w ludzi. po przeczytaniu wyników i po zobaczeniu, że pani B. została radną stwierdzam, że siedliska powinno się ogrodzić murem i zalać od środka. nic już z tej wsi nie będzie. z resztą cała gmina schodzi na psy.

  OdpowiedzUsuń
 50. Jeszcze jedna niejasność dzisiaj wróciłem z zagranicy tam chciałem oddać swój głos w sondzie wyborczej na P.M i administrator nie wyraził zgody, dziwne na innego kandydata wyraził?

  OdpowiedzUsuń
 51. Szanowni mieszkańcy ci co głosowali w siedliskach i ci co nie poszli do głosowania macie okazję dzięki tak cudownemu wyborowi na radną jak Ola przyglądać się kolejnym latom stagnacji waszej wsi Nie jedna osoba chwali Olę wypisuje co ona zrobiła dla was, może to prawda ale robiła tylko pod siebie i swych kolesi z jej otoczenia A tak naprawdę do zwykłych uczciwych mieszkańców siedlisk robiła wielkie „G” mieliście szanse to zmienić te wszystkie przekręty i tylko straż tak jak by ona była najważniejsza w waszym życiu Zmiany na lepsze jutro zmarnowano az do nastepnej kadęcji :sad:

  OdpowiedzUsuń
 52. Mieszkańcy Kuźni mają znów problem związany z wyborem dobrego włodarza gminy mianowicie już nie raz pisałem że pan Paweł jako nowy włodarz nie miał zbytnio szans Jest człowiekiem energicznym ale za mało znającym problemy naszej gminy jego nie obecność wiele lat daje temu wyraz. Natomiast co do innych kandydatów to pani Rita działa w kierunku Rud a nie naszego miasteczka W swej kadencji nic nie zdołała zrobić z exodusem naszego młodszego pokolenia nie myśląc kto będzie w przyszłości pracował na nasze podatki gminne Pod koniec swej kadencji wiele zasług sobie przypisuje co to się nie robi ale co takiego gdzie była poprzednie lata Czy nam potrzebny taki super gmach oczyszczalni, ktoś te jej kredyty musi kiedyś spłacić Pytam kto jak młodzi ociekają nawet do Nędzy gdzie się budują byle nie w kuźni statystyki mówią same za siebie .A co do niektórych radnych ich wybór woła o pomstę do nieba,ale i tam już nas nie chcą słuchać po tak fatalnych wyborach jakie mieliśmy obecnie Trudno, będzie na kolejna kadencje patrze jak nasza gmina pogrąża się w długach bezmyślnych kredytów za ciągniętych przez nasza gminę i przyglądać się naszym nieudolnym radnym jak żądzą (nie wszystkim) :sad:

  OdpowiedzUsuń
 53. Ja Gratuluje zwycięstwa pani Ricie Serafin no i oczywiście mam nadzieję że teraz kuźnia bd się rozwijała :D

  OdpowiedzUsuń
 54. He święta racja. Pani B. robi wszystko pod siebie i swoją rodzinę. Ale wystraszyła się konkurencji i napisała ludziom "list błagalny", bo wie co zrobiła. Przegrała 3 głosami. teraz i tak się nic nie zmieni(wszystko dla straży). Pretensje mogą mieć ludzie do siebie. Zaślepieni..

  OdpowiedzUsuń
 55. jak ma byc dobrze narzekac wszyscy potrafią a do głosowania poszlo tylko 40 procent mieszkancow gminy i ci najwiecej bedą mieli do powiedzenia jakiego to burmistrza wybraliśmy czy radnych. Ruszcie te swoje "cztey litery" i idzcie na wybory w 2 turze :angry:

  OdpowiedzUsuń
 56. Chodziło mi o te 60 % ktore nie poszły na glosowanie

  OdpowiedzUsuń
 57. Dajcie spokój pani Bartoń. Zajmijcie się lepiej tym co będzie, krytykować wszyscy mogą ale najlepiej będzie jak wszyscy będą na wyborach w 2giej T.Pozdrawiam wszystkich nie spełnionych :wink:

  OdpowiedzUsuń
 58. o zgroza Siedliska znowu na tą pokrzywioną Bartońkę zagłosowały,a u nas nie lepiej.Ciekawe kto przejmie elektorat Pawła swoją drogą to sam już nie wiem na kogo oddać swój głos.

  OdpowiedzUsuń
 59. ACH.Paweł swoją drogą to zrobiłeś błąd mogłeś do rady startnąć a w cuglach byś przeszedł,Ale mówi się trudno.

  OdpowiedzUsuń
 60. Zastanawiam się jak to się stało, że w okręgu nr2 Stara Kuźnia Pan Kowol otrzymał tyle głosów 189. Kto to jest,czy wy go znacie? A propos kandydatów na burmistrza przypominam wyniki Rita Serafin 1588 w tym z Rud 488, Witold Cęcek 1286 w Rudach 185,Paweł Macha 937 i 170 Rudzkich głosów.Przyglądając się wynikom widać moim zdaniem układ Serafin-Wrona,a to wróży że sporo środków w tej kadencji popłynie do Rud na dokończenie "pomnika" pana Wrony, czyli sali gimnastycznej i zabraknie środków na inwestycje w Kuźni.Wynik Pawła M nie jest zaskoczeniem , sporo zebrał głosów od tych, którzy dostrzegli, że tak naprawdę w tych wyborach nie ma kandydata z jajami i jakimś pomysłem. Jak zatrzymać proces obracania się naszej Kochanej Kuźni w zacofaną wiochę!!!!!!CDN POZDRO

  OdpowiedzUsuń
 61. Jak wygra Rita, to będzie tak jak napisał poprzednik - jeżeli będą jakieś pieniądze, to popłyną do Rud, bo układ z Wroną jest wszystkim znany. Ona ma ciepłą posadkę, on spełnia swoje fantazje. Jak wygra Witold, to będzie spłacał kredyty zaciągnięte przez Ritę i podczas kolejnej kampanii ludzie go nie wybiorą, bo powiedzą, że nic nie zrobił i wtedy wróci Rita. Tak czy siak jesteśmy skazani na jej kolejną kadencję - teraz lub za 4 lata. Więc może z dwojga złego (teraz lub potem), dajmy jej pospłacać te kredyty, niech sama wypije piwo, którego naważyła. Niech Wrona dokończy tą daremną halę (która wygląda jak klasztor), żeby nie straszyła jak świetlica Marceliny W. A za 4 lata zagłosujemy już tak jak powinniśmy. Szczególnie Kuźnia-Osiedle i Siedliska niech o tym pamiętają!

  OdpowiedzUsuń
 62. Poprzednik tomek ma racje wszystkie pieniądze które pani Rita bierze z kredytów ładuje do Rud ale to by ja ponownie wybrać jest moim zdaniem absurdem bo narobiła długów i ponownie narobi wiec znów my podatnicy musimy za to zapłacić nie włodarze naszej gminy Dlatego mam nadzieje że ta pani nie będzie miała następnej szansy na to by żądza naszą gmina i po głębia dalszą stagnacje pięknej naszej gminy Starczy nam że wybrano w naszej gminie nieudolnych radnych ( nie których ) ale co zrobić żyć trzeba a dalsze losy naszej gminy zweryfikuje dalsze nasze życie Pozdrawiam :sad:

  OdpowiedzUsuń
 63. No dobra, z dwojga zła wybieram p. Serafin i na nią oddam głos. Jej kontrkandydat ciągnie za sobą stary smród i wiele niepewności. Pozostał już tylko sam z Bartońką i Koralikiem. Kochani umiejmy się przyznać, że przegraliśmy. Takie jest prawo demokracji. No chyba że grupa p. Wrony poprze Cęcka, ale z tego co widzę, to na to się nie zanosi. A swoją drogą, to nie uważacie, że ten gość zasługuje na szacunek. Wskazuje na to, że to on stanie na czele gminy. Możemy go nie lubić, ale kumaty to on na pewno jest. A może go polubimy. Bo często wylewamy na niego błoto, tak dla zasady, bo jest zza lasu a na naszych boroków szkoda nawet tego medium.

  OdpowiedzUsuń
 64. Czemu nie, ale pod warunkiem, że będzie dbał o rozwój całej gminy, nie tylko Rud. Cuda w końcu się zdarzają. Ale czy w przypadku naszej gminy, to czas pokaże;)

  OdpowiedzUsuń
 65. Powiem ci tak, nie znam nikogo innego, kto tak zdecydowanie i z taką determinacją dbałby o rozwój całej gminy. Naszego miasta też. Czy czytałeś kiedyś wywiad z Wroną - ,,Kocham tą gminę i każdy jej zakątek". zachęcam, ukazał się dokładnie 4 lata temu w gminnym informatorze. Mnie słowa Wrony ujęły bardzo, a co ważniejsze były w przez tym co robił. Stary nie wiem czy wiesz, ale ten chłop dla gminy pracuje już 12 lat. Ci którzy go znają darzą go niesamowitym szacunkiem. Wielu go pomawia, bo się go boją. Nie znosi wodolejstwa, bylejakości i marnowania społecznych pieniędzy. Jak jest w urzędzie, to urzędnicy się nie wychylają z pokoju, bo on zaraz ich zaczepia słowami - a pan/pani coś dzisiaj zrobił. Przyznasz, że nietuzinkowy gościu. Jak ma argumenty to jest nieprzejednany, jak się myli potrafi się cofnąć. Stary, czy ty myślisz, że bez jego zaangażowania w Kuźni byłaby nowa kładka, remont drogi, oczyszczalnia, że zaczęto by temat przebudowy placu Zwycięstwa. Zapytaj tych ludzi, którzy z nim współpracują, a nie tych którzy go w ogóle nie znają i na niego plują dla zasady.

  OdpowiedzUsuń
 66. do SAMURAJA: masz całkowitą rację. Oczerniają go te osoby które go nie znają, u mnie ma szacunek. Mieszkam w Kuźni, ale Kuźnia to nie cała gmina, Rudy też należą do tej gminy. Myślę, że powinninśmy Rudy traktować inaczej, jest naszą "perełką" w gminie, choćby z racji historii. Lubię tam jeździć na rowerze przez las (swoją drogą to przydałyby się wytyczone ścieżki rowerowe w naszych lasach - to uwaga do naszych nowych radych).

  OdpowiedzUsuń
 67. Ludzie co wy tak narzekacie na panią Bartoń?? Bo nie rozumiem! Kobieta się udziela, robi co może a wy tu takie teksty?? Gdyby robiła wszystko pod straż i swoja rodzinę to uwierzcie mi, że napewno nie mieszkali by w przedszkolu tylko juz dawno wille wybudowali czy cos. Jest skwer młyński, jest plac zabawa itp i to napewno nie jest tylko dla strażaków bo wszyscy mieszkańcy z tego korzystają! A swoją drogą, powidzmy sobie szczerze, gdyby nie straż w siedliskach to siedliska już dawno bylyby zatracone. Bo wiem,że strażaki zawsze ofiarują swoją pomoc i na nich NIE MOŻNA narzekac. Dlatego trzeba też i w straż inwestować bo tym samym inwestujemy w nasze bezpieczeństwo! Ja jestem zadowolona z wyboru pani Bartoń na Radną i przy okazji gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 68. niestety kuźnia jest już sprzedana...ale najpierw my wszyscy musimy spłacić kredyty Pani S. a potem (za 4 lata) to do Urzędu Miasta pojedziemy na ul.Rogera w Rudach gdzie zasiadać będzie Burmistrz Pan W. ...............tj Manfred W. :sad:

  OdpowiedzUsuń
 69. Proszę wytłumaczcie mi jak to się stało, że gmina ma tyle długu? Przecież na straży budżetu gminy w poprzedniej kadencji stał radny Cęcka niejaki Klichta????? Podobno bardzo czujnie dbał o publiczny pieniądz. Jak sam mówił o swojej pracy w radzie miejskiej, to był największy jego sukces. A wy piszecie o długach?

  OdpowiedzUsuń
 70. Proszę wytłumaczcie mi jak to się stało, że gmina ma tyle długu? Przecież na straży budżetu gminy w poprzedniej kadencji stał radny Cęcka niejaki Klichta????? Podobno bardzo czujnie dbał o publiczny pieniądz. Jak sam mówił o swojej pracy w radzie miejskiej, to był największy jego sukces. A wy piszecie o długach?

  OdpowiedzUsuń
 71. Nie jesteśmy gminą, która dostaje grube pieniądze (np. dlatego, że w pobliżu jest jakaś wielka kopalnia, albo strefa ekonomiczna). Takie szare gminy jak nasza niestety biorą kredyty. Takie czasy. Tylko kiedyś te kredyty trzeba spłacić. W coś się zainwestowało i teraz trzeba odczekać. Ot co. Tak myślę:)

  OdpowiedzUsuń
 72. @ paranojaa! w willi nie mieszkają, bo może nie chcą, za to mieszkanie kupili (nawet 2), mają 2 samochody (trupy co prawda, ale strasznie się nimi szczycą). z bardzo wiarygodnego źródła, które jest blisko państwa Bartoń na codzień, wiem, że przekręty w straży są na niemałe pieniądze. a plac młyński i plac zabaw? powiedz mi dla kogo to? dla 3 dzieci, które mieszkają w siedliskach? niestety znam ich na tyle dobrze, że co by nie zrobili, to wszędzie będę się doszukiwała drugiego dna i ich interesu, bo wiem, że to są ludzie, którzy nie robią nic dla innych jeśli nie mają w tym swojego interesu.

  OdpowiedzUsuń
 73. mogliby się w końcu wziąć za świetlicę wiejską, bo za pana Zimona wszystko było i kiedy by się tam nie przysło było co robić. a teraz bilard, wyposażenie sali i świetlicy, które były kupione za pieniądze młodzieży zbierane z dyskotek są trzymane pod kluczem pani Bartoń i kiedy bym tam nie poszła - odbijam się od drzwi. a co można w straż w kółko inwestować? mają sprzęt mają samochód - ludzie to jest ochotnicza straż, zawodowa jest w raciborzu, ale widzę, że państwo B. mają ambicję prześcignąć zawodową straż. :/ można by było zrobić coś potrzebnego za te pieniądze WYWALONE na straż. tyle z mojej strony, pozdrawiam i gratuluję pani Bartoń wygranej. nie mam nic przeciwko tobie pod warunkiem, że będziecie żyć jak uczciwi ludzie a nie kombinować na boku. :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 74. vivat radna!vivat straż w Siedliskach!vivat Organizacja Pożytku Bartoniowego! :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 75. Widać jest kilku obrońców „Matki Teresy” z siedlisk która wygrała wybory w jakiś dziwny sposób tak znikoma ilością głosów jest to trochu dziwne ale stało się więc do tych obrońców Olki po prostu kupcie sobie wiaderko dobrej wazelin-ki gdy będziecie razem świętować następny okres bez na dziej i w siedliskach Cóż wielkiego dała wam ta straż ważniejsza nisz problem ludzi he he Tak Ola i jej grono ludzi a głosy reszty mieszkańców kto się z nimi liczy chyba nie Ola Jest wiele możliwości za kasę którą pompuje ta pani w straż,zainwestować w wiele innych ciekawych inwestycji w siedliskach które dały innym pracę a zarazem przyczyniły się do rozwoju siedlisk Wyniki mówią same za siebie 75 głosów na Ole a dla przeciwników razem 124 na ilość oddanych głosów świadczy że ta pani ma bardzo mały elektorat

  OdpowiedzUsuń
 76. Coś mi się wydaje, że z tą strażaczką od siedmiu boleści z S. pan Wrona zrobi porządek. W czasie kampanii ona z Siedlisk pojechała do Rud i opowiadała nieprawdy godzące w Wronę. Pamiętajcie, kiedy p. Wrona milczy, to myśli. Zazwyczaj bardzo efektywnie i twórczo. Pomóżmy mu zadać tej pani skuteczny cios zniechęcenia.

  OdpowiedzUsuń
 77. No to robi się wesoło i standardowo,zamiast rozmawiać i prosić,Adrian zaczyna od sugestii linczów i straszenia.To taki samorządowy standard

  OdpowiedzUsuń
 78. Jak macie jakis problem do pania Bartoń to sami jej to wprost powiedzcie albo trzabylo przyjsc na zebranie ktore bylo przed wyborami a nie oczerniacie ją w tych komentarzach! Jak jesteście tacy cwani i mądrzy to spójrzcie jej prosto w oczy i powiedzcie co myslicie. Bo na forum kazdy sie wypowiada a jak co do czego to prosto w oczy anie be ani a nie umi wypowiedziec! Pozdrawiam Olę!

  OdpowiedzUsuń
 79. to są ludzie mściwi zawistni i zarozumiali. spróbuj powiedzieć im coś w oczy, to zobaczysz - nie będziesz miała życia :)

  OdpowiedzUsuń
 80. Do "nieroba"z Siedlisk25 listopada, 2010 01:00

  Jak zacznie Ci się za przeproszeniem palić dupa to przyjdziesz na kolanach po straż a w tedy strażacy powiedzą niema czym wyjechać...bo zrobiono pewnej osobie chodnik pod posesją na ul. Krótkiej...albo Gliwickiej...i jeszcze Młyńska dochodzi...zajmij się rodziną a nie piszesz bzdety na forach NIEROBIE!!!

  OdpowiedzUsuń
 81. "Dupa i inne same się nie zapalą" Aby coś się zapaliło muszą być ZAWODOWI PODPALACZE!!! :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 82. Wszyscy jesteście wsioki i buraki z buraczanej wioski.Pretensje??? Chyba do Boga i samych siebie.Treba było ruszyć dupy i iść do wyborów.Siedliska i osiedle zeszmaciły się i to jest fakt.Nie zasługujecie na lepszych radnych od tych co zostali wybrani. :laughing:

  OdpowiedzUsuń