28 czerwca 2013

Taniec najlepszym antidotum [VIDEO]

W czwartkowe popołudnie, 27 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się premierowy pokaz nowego spektaklu teatru tańca NieTakT pt. "Antidotum".
Głównym reżyserem i choreografem przedstawienia była studentka edukacji artystycznej raciborskiej PWSZ oraz instruktorka MOKSiR-u - Aleksandra Paradowska. To już drugi spektakl zaprezentowany prze tę taneczną formację, Przypomnę, że w ubiegłym roku grupa młodzieży wystąpiła w Kuźni Kultury z przedstawieniem zatytułowanym po prostu "Nietakt".


Przed publicznością, która dość licznie przybyła tego dnia do kuźniańskiego domu kultury, zaprezentował się zespół w składzie: Wojciech Zawada, Aleksandra Paradowska, Aleksandra Wiśniewska, Grzegorz Sumik, Emilia Murawska, Natalia Siatkowska, Julia Gronowicz, Justyna Mikunda, Dorota Fredrich, Julia Krawczyk, Klaudia Telma, Jessica Widuch, Marta Latacz i Oliwia Pater.

Podczas pokazu nie zabrakło momentów dynamicznych, jak i łagodnych, a także tych, które niejednokrotnie zapierały dech w piersiach. Spektakl został nagrodzony burzą oklasków, a wykonawcom dyrektor Michał Fita wręczył dorodne róże.

Tekst i relacja video: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz