28 czerwca 2013

Gimnazjaliści zakończyli rok szkolny [VIDEO]

W czwartek, 27 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbyła się uroczysta akademia kończąca rok szkolny 2012/2013.

Uroczystość podzielona została na dwie części. W pierwszej wyróżniono i nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a także udzielali się społecznie w szkole oraz poza jej murami (listę nagrodzonych gimnazjalistów podamy w przyszłym tygodniu).

 

Część oficjalna - prócz podniosłej atmosfery - obfitowała w wiele zabawnych momentów, jak choćby ten, gdy na ścianie wyświetlono kilkuminutowy film zrealizowany przez uczniów i nauczycieli, a dotyczący reformacji religijnej, która wybuchła w XVI w. m. in. za sprawą Marcina Lutra. W tej części nie zabrakło licznych podziękowań (nieraz wzruszających). Do nich należało z pewnością zaśpiewanie przez Justynę Mikundę piosenki, która dedykowana była żegnającemu się z funkcją dyrektora Kazimierzowi Szczepanikowi.


W drugiej części gimnazjaliści zaprezentowali szeroki program artystyczny, w którym znalazły się występy instrumentalno-wokalne (duet gitarowy, występ grupy hip-hopowej) oraz teatralne (m. in. skecz "Romeo i Julia"). Uroczystą akademię zakończyła śpiewająco wspomniana wyżej J. Mikunda, która wykonała utwór Ewy Farny pt. "Bez łez".


Zdjęcia i video: Bartosz Kozina

2 komentarze:

  1. Ja też się żegnam z dyrektorem Kazimierzem Szczepanikiem. Jak bym był to bym mu tez zaśpiewał, ale inna piosenkę. Może i zatańczył?

    OdpowiedzUsuń
  2. Bez lez. Idealna piosenka. Jeszcze refren. Rita, Rita pamietasz jakem Ci pszol...

    OdpowiedzUsuń