06 grudnia 2010

Znamy finalistów V Konkursu Wokalnego Kuźnia Raciborska 2011

W sobotę, 4 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbyły się eliminacje do piątej edycji konkursu wokalnego.

Na casting zgłosiły się 22 osoby w wieku od 9 do 18 lat m. in. z Kuźni, Turza, Rudy, Nędzy oraz Dziergowic. Wśród przybyłych w sobotnie przedpołudnie do MOKSiR-u znaleźli się stali bywalcy, którzy próbowali swoich sił w konkursie w ubiegłych latach, jak również ci, dla których udział w konkursie był debiutem.Do tych ostatnich należy m. in. Natalia Jezusek z Rudy. Chociaż jest debiutantką, występy sceniczne nie są jej obce, gdyż brała już udział w konkursach wokalnych, organizowanych przez szkołę w Budziskach. Na scenie kuźniańskiego MOKSiR-u Natalia wykonała utwór Ewy Farny pt. "Cicho".

Poważniejszy repertuar wybrał natomiast Jakub Tul, który w konkursie startuje już po raz trzeci. - Na dziś przygotowałem utwór Leonarda Cohena zatytułowany "Hallelujah". Wykonam go oczywiście w polskiej wersji językowej - mówi Kuba, który - prócz śpiewu - doskonale sprawdza się w grze aktorskiej, występując na deskach scenicznych z raciborską grupą "Irrealis".Zgromadzonych w sali MOKSiR-u gorąco powitał Stefan Wardenga. - Witam stałych bywalców, a szczególnie nowe twarze. Być może występ na scenie będzie waszym początkiem przed czymś więcej. Tego jeszcze nie wiecie, dlatego warto spróbować - powiedział pomysłodawca konkursu wokalnego.

Uczestników, których podzielono na trzy kategorie wiekowe (9-11 lat, 12-14 i 15-18) oceniało 3-osobowe jury, w skład którego weszli: Jan Goldman - wykładowca raciborskiej PWSZ, Anna Porwoł - muzyk z Rybnika oraz... Dominika Zawada, która do niedawna sama stawała przed jurorami. Jak czuje się w nowej roli? - To na pewno coś innego. Inaczej jest oceniać kogoś, niż śpiewać i być ocenianym. Doskonale widać wtedy różnice - mówi Dominika. - Ogólnie jest ciekawie; z jednej strony to fajna zabawa, ale z drugiej - bardzo trudny wybór. Nie jest łatwo z grupy 10-12 osobowej wybrać tą najlepszą piątkę - dodaje zwyciężczyni III edycji Konkursu Wokalnego.

Zadaniem młodych wokalistów było zaprezentowanie jednego utworu w polskiej wersji językowej a cappella. W ocenie jurorzy kierowali się czystością wykonania utworu, doborem repertuaru, dykcją oraz sposobem zachowania się na scenie. Wokaliści, których zakwalifikowano do finału, będą zobowiązani do uczestniczenia w warsztatach wokalnych. Ich umiejętności będzie można podziwiać w marcu 2011 r., kiedy to odbędzie się finał z udziałem publiczności.

Finalistami V Konkursu Wokalnego Kuźnia Raciborska 2011 zostali:

Grupa wiekowa 9-11 lat:

Joanna Czogała (Dziergowice)
Ewelina Depta (Turze)
Natalia Sroka (Budziska)
Kinga Brzoska (Łęg)
Natalia Tul (Kuźnia Raciborska)
Dominik Depta (Budziska)
Daria Pichali (Turze)

Grupa wiekowa 12-14 lat:

Joanna Kostka (Turze)
Miriam Pichali (Turze)
Daria Faraś (Kuźnia Raciborska)
Justyna Mikunda (Kuźnia Raciborska)

Grupa wiekowa 15-18 lat:

Agnieszka Niesporek (Nędza)
Jakub Tul (Kuźnia Raciborska)
Natalia Jezusek (Ruda)


/Artykuł zaczerpnięty z www.raciborz.com.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz