07 grudnia 2010

Nowa sonda: Pierwszy krok II kadencji

43 komentarze:

 1. Co za bzdurna sonda Kto wpadł na taki pomysł Wszystko jest potrzebne. Niektórych pomysłów nie można oddzielić o siebie. Nie istnieją jeden bez drugiego. Np poziom kultury z poziomem edukacji. Czy można zaniechać poprawę edukacji i podnosić poziom kultury? Remontować w zimie plac zwycięstwa czy drogi? Co to znaczy Likwidacja Zadłużenia? O co tutaj chodzi? Co to za pytanie, Kto to pisał? Niech się przyzna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najwazniejsza hala i drogi w Rudah,pozniej mozna cos zrobic w Kuzni,a świetlice w Tuzu rozebrac

  OdpowiedzUsuń
 3. ta jasne! Rudy i Rudy!! Zawsze to One stały na pierwszym miejscu! Moze tak czas pomyśleć o Kuźni i reszcie co?! Rudy to tylko jedna z wielu miejscowości które się pod gmine podpinają wiec czemu to właśnie Je mamy wyróżniac?!

  OdpowiedzUsuń
 4. Najważniejsza jest trybuna na stadionie w Kuźni,by nam na głowę nie padało podczas kibicowania,zresztą Pani Burmistrz obiecała 2 lata temu że tą sprawę załatwi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Do ?- Przez to ze w Rudah zlikwidowali gmine i podpieli pod Kuznie,to Kuznia oczymala prawa miejskie bo tak bylaby zapomniana WIOCHĄ.Wiec teraz cos nalezy sie RUDĄ wzamian. :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 6. hahaha Lelek powaliłeś mnie... pytanie jest <Czym w pierwszej kolejności?> Liczysz, że naprawdę nastąpi to już zimą? Rita już pokazała, że pierwsze czynności wykonuje na 3 miesiące przed wyborami. Wtedy będzie lato i ulice będzie można robić.

  OdpowiedzUsuń
 7. GDZIE pójść w Kuźni na Sylwestra.

  OdpowiedzUsuń
 8. kanalizacja na starej Kuzni i to jak najszybciej

  OdpowiedzUsuń
 9. Pytanie jest jasne. Można zrobić sondę np, o Mikołaju Czy byłeś zadowolony z dzisiejszego mikołaja, czy może liczysz że Mikołaja zrobi ci żona. Przynajmniej matthew nie pierniczy bez sensu. Reszta propozycji Sorry ale nie rozumiem. Jeszcze pytanie o sylwestra ma sens.

  OdpowiedzUsuń
 10. Odnośnie Rud jest Jedno Pytanie ale je oczywiście każdy zauważył. Te Rudy muszą być jednak popularne.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak podnieść poziom kultury w Kuźni? Ktoś wie? No więc po co takie pytania w sondzie? Ja wiem jak to zrobić. Trzeba podnieść budynek MOKSiR-u o jedno piętro.

  OdpowiedzUsuń
 12. jeżeli Sołtyska Osiedla i Sołtys Starej Kuźni zaczną wreszcie zgodnie ze statutem zwoływać minimum po dwa zebrania mieszkańców rocznie zapraszając na nie panią burmistrz to nie będzie problemu jej kontaktów ze społeczeństwem. O ile oczywiście społeczeństwo zacznie na te zebrania chodzić. Samorząd Gminy Kuźnia Raciborska nie składa się bowiem tylko z burmistrza. Są też inne funkcje którym przypisane są pewne obowiązki.

  OdpowiedzUsuń
 13. powinni przestać się znęcać nad jedyną dobrą szkołą w gminie (podstawówka w Kuźni, która ma miliony sukcesów i pozyskuje ogromne środki z UE)i obcinać jej budżet, tylko zainwestować w nią chociaż minimalnie. zamiast pchać każdy grosz w najgorsze getto w powiecie - ZSOiT.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ej mądrala, tyś zapewne ową wspomnianą szkołę ukończył? Twój poziom jest adekwatny do poziomu tej szkoły. Ja wiem, że każdy włodarz placówki ma przeświadczenie, że to ona jest najlepsza a najbardziej jest gnębiona. Tymczasem w tej szkole przez ostatnie kilka lat z budżetu gminy wydano bardzo duże środki. Odrębnym tematem jest ZSOiT. Gdyby to ode mnie zależało, tej placówki w takim kształcie już dawno by nie było. I tyle.

  OdpowiedzUsuń
 15. [quote]ta jasne! Rudy i Rudy!! Zawsze to One stały na pierwszym miejscu! Moze tak czas pomyśleć o Kuźni i reszcie co?! Rudy to tylko jedna z wielu miejscowości które się pod gmine podpinają wiec czemu to właśnie Je mamy wyróżniac?![/quote] Bardzo chętnie się odłączymy :smile:

  OdpowiedzUsuń
 16. jara was to że zagłosujecie sobie po kilka razy w sondzie?

  OdpowiedzUsuń
 17. zlikwidujcie te sondaże,bo jacyś debile głosują po kilkanaście razy,to nie ma sensu.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bo Rudy są najważniejsze :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 19. Rudzanin! tę śpiewkę o odłączeniu to już słyszymy od 1990roku, jednak śpiewacie swoje a czynicie coś zupełnie innego.Dawno o was by świat zapomniał gdybyście się odłączyli. :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 20. Dziś przed południem lało a ludzie musieli obcinać drzewa mieli tylko drabinę, dobrze ze nie spadli,czy to normalne?? Ciekawe gdzie był w tym czasie kier. MPGKiM na pewno siedział w cieplutkim biurze i pił gorącą kawkę!!!. Robiono też drogę na ul.Krótkiej.na pewno rozsadzą ją pierwsze mrozy.

  OdpowiedzUsuń
 21. @mieszkaniec Wcześniej czy później i tak do tego dojdzie, jeśli Rudy będą się rozwijać, a Kuźnia będzie stać w miejscu, czyli uwsteczniać się

  OdpowiedzUsuń
 22. Ta sonda to pic na wodę.Wiadomo z góry jaki rada ma plany.Wszędzie i wszystko tylko nie w Kuźni.Czy plac przy pomniku to najważniejszy.Tą sondą chcą aby ludzie powiedzieli im co mają robić.Co z programem wyborczym?

  OdpowiedzUsuń
 23. ... 6. Dofinansowaniem do ogrodzenia cmentarnego - a cóż to za ogrodzenie chcecie mieć, że o dofinansowaniu z gminy tu mowa? Robotę mogą wykonać ludzie. Tak jak działkowcy sami zakładali nowe siatki, tak wierni mogą w czynie chwalebnym zrobić swoje. Chyba, że płot ma być ósmym cudem świata po to, aby wykonawca mógł zrobić na tym interes życia. 7. Remontem dróg - a co się teraz odbywa? Przecież nie można remontować wszystkich dróg naraz! Już i tak ludzie psioczą. Na jedną chwilę remontów wystarczy. 8. Wyremontowaniem trybuny na stadionie "KS Stal" - no pewnie, może jeszcze nowy stadion zbudujmy! Jaki poziom grania, taki poziom stadionu. Jeżeli przepisy rozgrywek tego wymagają - jestem za. W innym razie niech lepiej zaczną grać z takim zapałem z jakim balują. 9. Zlikwidowaniem zadłużenia - nie ma chyba gminy nie zadłużonej. Kredyty, które zostały wzięte zapewne już zaczęły się spłacać (jak to kredyty). Można jeszcze wziąć kredyt na spłatę zadłużenia, tylko w tym wypadku musiałby się wypowiedzieć ktoś kto się na tym zna, a nie takie rzucanie tekstu "spłata zadłużenia" tylko dlatego, że zadłużenie istnieje. Wszyscy są zadłużeni i jakoś funkcjonują. Czy kogoś prywatnie bije po kieszeni zadłużenie gminy i jej kredyty? Więc nie rzucajcie pustymi hasłami. ...

  OdpowiedzUsuń
 24. 1. Podniesieniem poziomu kultury - a dla kogo ta kultura? Np. jak piszecie o koncercie bluesowym, to kuźniańska patologia pisze, że to syf a młodzież nie ma się gdzie bawić. Wszystkie starania w tym kierunku są dobre. Kto chce korzystać, korzysta. Poziom kultury trzeba podnieść u mieszkańców co najwyżej. 2. Dążeniem do poprawy edukacji - a co złego jest w poziomie edukacji poza tworem ZSOiT? Przeorganizować tą szkołę, aby nie odstraszała poziomem debilizmu uczniów i brakiem zapału nauczycieli. Reszta może zostać. Poziom trzeba podnieść u rodziców, bo z głupich rodziców mądrych dzieci nie będzie. 3. Kontynuowaniem budowy hali sportowej w Rudach - to chyba oczywiste. Tylko trzeba szukać środków na zewnątrz. Póki co gmina zamiast dołożyć 1zł dokłada 100zł, bo ktoś się przeliczył z możliwościami dofinansowania. 4. Przywróceniem piłki ręcznej - co z tego, że gmina przywróci jak nie będzie komu grać i trenować? Równie dobrze możemy zrobić sekcję skoków narciarskich. Lepiej otwórzmy kolejny bar. 5. Wyremontowaniem Placu Zwycięstwa - wyremontowaniem czyli położeniem nowej kostki przez Bandurskiego, postawieniem ławki i drzewka, tak? A może tak przeobrazić poważnie ten plac, skoro już temat został poruszony. ...

  OdpowiedzUsuń
 25. @Rudzanin: po co jątrzysz ,Ludzie mają dosyć tej sytuacji ,a Ty swoje.Trochę skromniej z tymi Rudami ,bo prawda jest taka ,że Rybnik tej drogiej w utrzymaniu kochanki nie chce ,a sami sobie nie poradzicie bez źródeł finansowania typu zakłady pracy.Formalnie tego typu zabieg też jest praktycznie nie do wykonania.Sprawdzałem.Wbrew pozorom, Kuźnia zyskałaby na odłączeniu.

  OdpowiedzUsuń
 26. ... 10. Podjęciem decyzji co do niedokończonej świetlicy w Turzu - rzeczywiście to taki problem podjąć decyzję. Bubel, bez porządnego projektu (świetlica bez odpowiedniego zaplecza), który należy rozebrać. Chyba, że ma pozostać jako pomnik uporu i głupoty upamiętniający chęć zrobienia czegoś dla swoich ludzi, niekoniecznie sensownego. 11. Podjęciem się cyklicznych spotkań z mieszkańcami - może po prostu pozwalać im się odzywać na sesjach rady. Nie ma sensu robić zlotu czarownic. Jak ktoś ma coś mądrego do powiedzenia, to pozwolić mu mówić na sesji. Co z tego, że wygada się na jakimś zlocie, skoro potem temat nie zostanie nawet poruszony przez radę. 12. Czymś innym - tak, najlepiej piciem kawy i plotkowaniem. Czyli tym, czym się zajmuje cały urząd miejski. Rozgonić towarzystwo i zatrudnić od nowa, według kompetencji i zapotrzebowania na konkretne stanowiska. A nie po znajomości jak to się odbywało przez całe lata. A gdzie np. temat kanalizacji na Starej Kuźni? Ogólnie sonda dziecinna i chyba wymyślona na poczekaniu przez znudzonego administratora strony;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Dlaczego w tej sondzie nikt nie ujął nowszego i większego samochodu dla OSP Siedliska? Najwyższy czas ponowić wyścig zbrojeń!

  OdpowiedzUsuń
 28. Ta sonda i tak jest bez sensu bo znalazł się jakiś ci*la z Rud, który sfałszował wyniki.

  OdpowiedzUsuń
 29. do tomek. Jak Ci coś nie pasuje w tej sondzie to zrób sobie swoją na swojej stronie. Z tego co wiem to ludzie tą stronę robię za darmo, społecznie a Ty jeszcze narzekasz. A w treści informacji jest napisane, że podpunkty w sondzie są wzięte z ostatnich miesięcy w których były one poruszane. Z resztą na debacie też słyszałem choćby o tej hali w Rudach, piłce ręcznej czy zadłużeniu, więc pytają o to. To, że jakiś trep nie potrafi tego uszanować i oddaje 100 głosów na swoje pier**lone Rudy to już problem jego głowy a nie kogokolwiek innego czytelnik

  OdpowiedzUsuń
 30. @ fojerman: ile wy tych wozów potrzebujecie i po co wam one? w Raciborzu jest zawodowa straż, a wy kmiotki jesteście tylko pomocniczą-ochotniczą - czy któraś straż poza Siedliskami ma takie ogromne zapotrzebowanie na wozy? chyba w rodzinie Bartoniów każdy chce mieć swoją czerwoną furę :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 31. @ Tolek Masz rację, nie mamy zakładów pracy, dzięki kuźni (celowo napisane z małej litery :tongue: ) też nie mamy terenów pod inwestycje i kanalizacji (jedno wynika z drugiego), nikt nie mówi o przyłączeniu do Rybnika, a czy Rybnik nie chce to musiałaby zdecydować Rada Miejska w Rybniku, Rada Miejska w Kuźni i sami mieszkańcy. Myślę tutaj o osobnej gminie z Jankowicami, Rudą Kozielską, być może z Szymocicami i Bargłówką (wbrew pozorom zwłaszcza Bargłówka ma silne związki z Rudami, dawna wspólna gmina, wspólna parafia, ludzie zamiast do Sośnicowic jeżdżą do Rud, także na zakupy, a przypomnę, że Biedronki czy innej stonki nie mamy), natomiast dzieci z Szymocic chodzą do rudzkiego przedszkola i rudzkiej szkoły, więc powiązania są.

  OdpowiedzUsuń
 32. Dyskusja po zbóju. Nie macie pojęcia o sprawach. Jak Rudy zechcą się oderwać, to i tak to zrobią. Na tyle znam tamtejszych samorządowców. Czy my jako miasto na tym zyskamy - poważnie wątpię. Obserwatorze, zmień szkiełka w okularach, bo nie dowidzisz. Sonda jest do bani. Przypominam sondę na burmistrza. Pamiętacie co było? I jak się skończyło? Byle pomanipulowano ludźmi. Ale na całe szczęście prymitywnie i nieskutecznie.

  OdpowiedzUsuń
 33. I co z tego, że stronę robią za darmo? Jeżeli chce się tworzyć poważny portal, to tematy powinny być poważne i rzetelnie wykonane. Za chwilę przeczytam "nie chcesz, nie wchodź tu". Ok, ale chyba nie o to Wam chodzi żeby nikt tej strony nie odwiedzał. A jeżeli to są główne tematy poruszane przez nasze władze i społeczeństwo i nad nimi toczą się debaty (dokończyć czy nie dokończyć, podjąć decyzję czy nie podjąć), to... ręce opadają.

  OdpowiedzUsuń
 34. Kolejna sprawa: co z tego, że w komentarzach można napisać o innych rzeczach, których nie ujęliście w sondzie? Jak tylko ją zakończycie, to na następnej sesji rady miasta jako wolontariusze na rzecz lepszej przyszłości naszej gminy, poprosicie o głos i przedstawicie jej wyniki, słowem nie wspominając o tym co w komentarzach. Po raz kolejny więc zacznie się rozmowa o niedokończonej świetlicy, o hali w Rudach, bla bla bla. Większość spraw i ich rozwiązanie jest oczywiste, ale zamiast działać lepiej sobie podyskutować. Minie 3,5 roku i wtedy zostaną podjęte decyzje co do 2-3 punktów z tej sondy. A reszta znowu znajdzie się w sondzie po kolejnych wyborach. Lepiej zamieścić tu jakąś fajną grę online - będzie większy pożytek z klikania, a Wy będziecie mieć większą ilość odsłon;)

  OdpowiedzUsuń
 35. Jak na razie, to nie wiadoma czego chcą Rudy, ale wiadomo za to, czego chcą samorządowcy z Rud(jeden ).My chcemy tego samego tylko jak to zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 36. @Tolek Proponuję mądrze wybierać radnych, a nie kukły

  OdpowiedzUsuń
 37. Nie należę do fanów starej, nowej Pani burmistrz. Z uwagą obserwowałem potyczkę z Panem WC i myślę, że mieszkańcy Kuźni wybrali mądrze. Powinna cieszyć Panią troska naszych mieszkańców o los Kuźni, duża frekwencja na spotkaniach a nawet trudne dla Pani pytania. Denerwująca była rola klakierów, zarówno po jednej jak i po drugiej stronie, którzy starali się ugrać coś dla siebie a których intencje zostały i tak przez ogół rozpoznane (fe – obrzydliwe typy). Cieszy również, że rozpoczęła Pani urzędowanie od wsłuchiwania się, poprzez to forum w głosy mieszkańców. I chociaż nie brak tutaj wypowiedzi napastliwych, lizusowskich oraz nie mających nic wspólnego z językiem polskim i zasadami ortografii, warto ten kontakt utrzymywać, zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Brawo www. tylkokuznia.info. Zrobiliście dobrą robotę. Jak rzadko który portal jesteście profesjonalistami. Trzymajcie tak dalej.

  OdpowiedzUsuń
 38. No proszę, ktoś tu pisze o klakierach, a zapomina o swojej roli. Kilka głosów krytykujących sondę i już trzeba było stworzyć komentarz wychwalający pod niebiosa ten portal. No darujcie sobie! Czy wszędzie tak musi być. Przez to stajecie się mało wiarygodni. Krytyka nie powinna Was aż tak boleć jeśli macie swoje rozumy. Przecież nie napisał nikt od razu, że jesteście debilami, kretynami, pajacami itp. itd. Pozdrawiam i powodzenia życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 39. niech wezma sie za budowe parkingow, zeby ludzie na trawnikach aut nie stawiali

  OdpowiedzUsuń
 40. Za dużo macie samochodów! Pracujecie nieroby w urzędzie miejskim i do roboty jeździcie autem. Nie parkingi budować, ale samochody Wam odebrać! Wyjdzie Wam na zdrowie.

  OdpowiedzUsuń
 41. Kto to jest ten Tomek ,to kolejny wściekły na społeczeństwo samorządowiec?

  OdpowiedzUsuń
 42. Nie, nie mam nic wspólnego z samorządem. Poza tym, że jestem podatnikiem:) A Ty skoro Cię zdenerwowała moja opinia, to pewnie pracujesz w naszym urzędzie, albo ktoś z Twojej rodziny. Bo poza pracownikami (i ich rodzinami) chyba każdy ma o nich takie samo zdanie. Czyż nie? :D

  OdpowiedzUsuń