07 listopada 2010

Kandydaci podebatują w MOKSiR

73 komentarze:

 1. Paweł Macha Nowym BURMISTRZEM !!! Pani Serafin proponuję wypuścic za Nasze pieniądze jakąś nową ulotkę reklamową, jak ta z pseudo oczyszczalni ścieków a no i udać się na mecz, bo pokazywanie się na meczu dwa tygodnie przed wyborami to czysta żenada. A Pan restaurator chyba lepiej się sprawdza w laniu piwa. :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 2. Wczorajsze wystąpienie Cęcka nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia. A jego radni ---- i dłuuugo nic nie mieli do powiedzenia. Strata czasu. Kto nie był nic nie stracił. Ja się tylko utwierdziłem że nie będę na niego głosował. Powodzenia Paweł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Otwarcie kampanii przez P. Cecka, to czysty obciach, gdzie on chce startować? Toć to nie kołchoz. Gdzie ma tych kandydatów na radnych godnych poparcia? Widziałem, że oni nie byli godni tylko głodni. Z trójki kandydatów, ewidentnie najlepsza jest p. Rita Serafin i nic juz nie zmieni mojego widzenia. Ludziska, kiedy wy się obudzicie?

  OdpowiedzUsuń
 4. "Wyborca" jak widać zna się na polityce... ci co krytykują i narzekają jeszcze nigdy nie zrobili nic dla innych...ciekawe czy dał sam jakies pieniądze na ulotkę reklamową... ale to nie możliwe, sam jest w strachu i napewno na wybory nie pójdzie choć pięknie się podpisał...skończmy narzekać ale pomóżmy tym co za nas nadstawiają karku...być osobą publiczną nie jest łatwo i myśle że zadna z tych osób nie zasłużyła by wylewać na nią same pomyje...ludziska czas na zmiany!!!! :wink:

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak znam życie, ten który bardzo dużo obiecuje często duży przekręt szykuje. Strzeżcie się Greków którzy znoszą dary!!! :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszyscy wiedzą że za p.Cęcka było najlepiej, po Kuźni chodził a nie woził się i bardzo wiele dla nas wszystkich zrobił. Wszyscy dobrze wiemy że dbał o nasze interesy i każdego wysłuchał, dla każdego miał czas. Zatem apeluję do wszystkich ODDAJMY NA p.CĘCKA GŁOS, niech zrobi wkońcu porządek w naszej gminie. Pozdrawiam wszystkich wyborców.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z wypowiedzią J.K. Panie Witoldzie ma pan mój głos i całej mojej rodziny. Czas na zmiany.

  OdpowiedzUsuń
 8. Romuś idz do mamy niech da Ci mleka, bo głosu napewno nie masz :angry:

  OdpowiedzUsuń
 9. Wyborco żebyś czasem nie płakał. Zrób to co uważasz za słuszne. Nie daj się zwariować obietnicą ludzi, którzy mają gdzieś nasze dobro. Ja głosuję na p.WITOLDA CĘCEK.

  OdpowiedzUsuń
 10. sąda pokazuje że idą łeb w łeb :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 11. Cęcek wygra w pierwszej turze.

  OdpowiedzUsuń
 12. Co Wy na to-Wiecie dobrze że obecna burmistrz to tylko uznaje tych wybranych, potrafi wysoko nosić głowę i czekać na ukłony wszystkich dookoła niezależnie od wieku,a Pan Cęcek to z każdym się przywita i porozmawia, szanuje każdego niezależnie od statusu.Każdy kto nie ma w sobie jadu to przyzna mi rację!!!! To człowiek z kulturą,operatywny i lubiący wyzwania. Obywatelu Naszego Miasta i Gminy zadaj sobie chociażby takie pytania- co jest dla Mnie ważne?,czego oczekuję?, w jakim Mieście lub Wsi chcę mieszkać?, a może chcesz zastoju, przez następne 4 lata a potem miesiąc przed wyborami oglądać jak na chybcika coś robią?.Czy chcesz patrzeć i cieszyć się jak Nasze Miasto sukcesywnie się zmienia i rozwija .Tylko rozumna kalkulacja da odpowiedź kto to potrafi.Burmistrz-figura, czy KTOŚ operatywny i głową przywróci dawną świetność. Zrobi wszystko aby odzyskać dobre imię NASZEGO MIASTA I GMINY.Przestańmy eksperymentować.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetnie pamietam przekręty p. Cęcka. Z pewnością potrafi być nadzwyczj otwarty wobec ludzi, witac się z nimi i robić miłe wrażenie- to jedna jego srona. Drugą pokazała przeszłość: nadużycia, przekręty. Po jego minionych kadencjach najlepiej prezentuje się jego rezydencja-efekt skutecznej i efektywnej pracy w randze burmistrza. Umiał chłop zadbać o swoje.., ale się przejechał na pazerności.

  OdpowiedzUsuń
 14. Popieram Viki. Wykazał się ten człowiek operatywnością na swoją korzyść, umiał swoich sympatyków ulokować na gminnych stanowiskach.Nie dokończył kolejnej kadencji, bo miał poważne zarzuty za nadużycia.To jaki z niego porządny człowiek? To nie o nasze interesy dbał, zgadza się?

  OdpowiedzUsuń
 15. Dla mnie jedyny kandydatem jest pan W. Cęcek! Jak słysze te obietnice obecnej Pani burmistrz że droga miala być zrobiona do końca października a teraz niby do konća listopada to już mam dość. Droga w kuźni będzie skończona w przyszłym roku. Miała pani tyle lat ale po co lepiej zacząć coś robić przed wyborami wyborami.

  OdpowiedzUsuń
 16. Widzicie więc, że głos oddany na Pania Ritę, będzie jedynym nie zmarnowanym. Jestem przekonana i zachęcam wszystkich do tego samego. Burmistrz musi mieć klasę, a nie .... to co poniżej piszecie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Debata wszystko zmieni :) tam zobaczymy prawdziwe oblicze kandydatów ;] Wczoraj po przez niestawienie się na debacie w Raciborzu, Lenk przegrał wybory :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Tak jest debata wszystko zmieni, bowiem p. Rita zwiększy jeszcze przewagę. Pa,pa

  OdpowiedzUsuń
 19. Panie Cęcku - Pan na burmistrza!

  OdpowiedzUsuń
 20. eh... a może wskażesz kogoś lepszego z tej 3 kandydatów? Odkąd mieszkam w Kuźni to za jego czasów było najlepiej i taka jest prawda!!!

  OdpowiedzUsuń
 21. Cóż za fantastyczna walka w sondażach. Niesamowita pogoń Pana Pawła, twardo walcząca Rita, czarny koń Witold. 4300 komputerów w gminie pasjonujące!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 22. co wy tu piszecie a niby co było za pana Cęcka festyny trzy razy do roku ludzie obudźcie się.To jest przekręt jakich mało,ja dam szansę Pawłowi,bo p.Rita jest za słaba jak dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Jacy Wy naiwni. Jakby miał poważne zarzuty to by dziś nie startował.Wy jak ten PiS przyczepicie się jak rzep ogona i trudno wam się oderwać.Widać że nasłani klakierzy.Mało wiecie.Jak coś będzie nie tak to ten człowiek i obecną władzę zamoczy,bo to jego konik i żywioł.Obecna Pani pracowała tyle lat i co zrobiła?.Wstydzi się nawet pokazać wśród ludzi zwłaszcza na osiedlu.Widi tylko tych co chce. Bo dzieli na swoich i obcych.Nie takiego burmistrza chcemy. Nie w smak Wam bo Wasi pupile są cienkimi bolkami.Chorują na stołek a nie po to żeby naprawdę oddać się całkowicie pracy i zrobić coś dla ludzi i Gminy. Ma poparcie i to Też Was gruzie i boli.TYLKO CĘCEK NA BURMISTRZA.

  OdpowiedzUsuń
 24. I co. to może mnie oświeć i napisz co takiego zrobił pan C za swoich rządów.BO chodniczki i latarnie wszyscy robią

  OdpowiedzUsuń
 25. do "I co ?" pytasz jakie zarzuty ? To sobie poczytaj: http://www.scribd.com/full/29648034?access_k ey=key-1wkviqthnhlme1hwtnzk

  OdpowiedzUsuń
 26. wkradła się spacja w wyrazie key, po zlikwidowaniu jej link działa

  OdpowiedzUsuń
 27. Słyszałem z pewnego źródła że przed tamtymi wyborami P.Ricie nie podobał się kolor plakatów z jej kandydaturą i wszystkie znikły z Kuźni po czym pojawiły się znowu w kolorach odpowiadając jej widzimisie,normalnie żenada.

  OdpowiedzUsuń
 28. Oczywiście pan A.P z MOKSiR musiał je osobiście pozrywać i zrobić nowe.

  OdpowiedzUsuń
 29. do maja -klasę to Ona ma idąc z głową w chmurach, nic i nikogo nie widzi, tylko swą pychę.Była jest i będzie zawsze zadumana w sobie jakby wszystkie rozumy pozjadała.Wiem co robiła i jak pracowała w Rafamecie.Cudzymi rękami.Klakierzy robią wszystko co im każą.Znamy to.

  OdpowiedzUsuń
 30. Oj boroki, boroki. Głosujcie se na pana C., będziecie mieli większego kaca. Ale może tego potrzebujecie.

  OdpowiedzUsuń
 31. kelwin ty buraku, twoja mama musiała dużo śniegu zjeść zeby takiego bałwana urodziła. Zasraniec :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 32. D-zasięgnij informacji u rzetelnych właściwych ludzi i źródeł, a nie u bajarzy o złośliwych umysłach.

  OdpowiedzUsuń
 33. Ludzie nie nabijajcie już tych głosów,wiem,jest nas 11tys.,ale ponad 5tys.komputerów to chyba nie ma,aż głupio to wygląda jak co 5 min przybywa 500 głosów.

  OdpowiedzUsuń
 34. DO- i co. widzisz cioto nawet nie umiesz wymienić tych niby osiągnięć pana C.A nawijasz głupoty.Goń z tego portalu bo psem poszczuje.hahahaha

  OdpowiedzUsuń
 35. Widzicie, że Rita jest najlepsza, to widać po wpisach - jaki kandydat tacy popierający ( blogowicze ). Osoby od Rity - pełna kultura, pozostali jak widać po wpisie np. Wiki. Żółć go zżera. A tak apropo - klikajcie sobie w tej sondzie ile chcecie. Za niedługo dojdzie do absurdu - komputerów w naszej gminie będzie więcej niż dusz. To pokazuje o waszej słabości i o tym, że zrobicie wszystko, aby rządzić. Nic jednak z tego! My was znamy i to jakie rządy były przed 10 laty. Tylko powiedzcie to narodowi. Co wstyd wam? Rita ponad wszystko - 21 listop. już niedługo, kupujcie kefiru bo będziecie mieć potwornego kaca.

  OdpowiedzUsuń
 36. kelwin a na pania Rite nie klikaja na sondzie? Tylko ze troche mało ludzi ja popiera i nie ma kto klikac.

  OdpowiedzUsuń
 37. Ten sondaż ma tyle prawdy w sobie co Wiki kultury i inteligencji. Wrodzonej zresztą ...... . Głosujmy na p. Ritę Serafin, bo z dobrego domu pochodzi, dobrze wychowana, kulturalna, pracowita, pogodna, zawsze uśmiechnięta, itd., itd. ....

  OdpowiedzUsuń
 38. kelwin jedno się z Tobą zgodzę bo dusz w kuźni jest coraz mniej bo większość młodzieży wyjeżdża za granice do pracy. Kuźnia zatrzymała się całkowicie w miejscu nic się nie rozwija jak inne miasta i dlatego trzeba to zmienić!

  OdpowiedzUsuń
 39. placuś to Ty chyba jesteś jej sąsiadem bo ja mieszkam na osiedlu i przez cała kadencje jej na oczy tutaj nie widziałem a przepraszam ostatnio ją na meczu widziałem, chyba jest wiernym kibicem kuźni :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 40. Stadion to nie osiedle ale przy najmiem tam miałem okazje ją zobaczyć!

  OdpowiedzUsuń
 41. Serdecznie zapraszam na DEBATĘ WYBORCZĄ "Nowin Raciborskich" w Kuźni Raciborskiej, która odbędzie się w piątek o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji przy ulicy Klasztornej 9. Masz GŁOS, masz WYBÓR. Będzie możliwość zadawania pytań kandydatom na burmistrza! :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Serdecznie zapraszam w swoim imieniu.

  OdpowiedzUsuń
 43. D-pokazałaś swój piękny charakterek.Nie możesz przetrawić że Ritka w niczym nie dorówna Cęckowi.Dlatego o takich charakterkach jak Ty dostają furii i puszczają im nerwy. Po co mam wymieniać co zrobił Cęcek braknie miejsca-a kto pamięta i wie, ten wie i pamięta.Jest ich multum.Wściekaj się dalej i tak Ritce głosów nie nabijesz.KULTURY

  OdpowiedzUsuń
 44. D- popatr na sondaż a mina ci zrzednie.Chociaż zdaję sobie sprawę ze to nie jest miarodajne ale 41% Cęcek a 35% Serafinka dnia 10.11.2010 godz.19.40.Co ty na to gula rośnie.Jestem nie z tej gliny co Ty i nie będę z tobą polemizować bo daleko Ci do mojego poziomu.

  OdpowiedzUsuń
 45. I co.Ja wcale nie popieram p Rity, jak już,i to że głosujesz na P.C.to świadczy tylko o twym poziomie .Niby taki z ciebie mądrala a oddasz głos na człowieka który narobił przekrętów itp.rzeczy.No ale masz prawo może dostaniesz cieplutką posadkę w kuźniańskim Belwederze.Przez ciebie między innymi jest tak jak widać że nie rozlicza się tych rządzących do końca powinni zabronić im dożywotnio pełnić funkcji publicznych.Ukradł ale jest fajny gość,dzień dobry odpowie uśmiechnie się.TO DLA CIEBIE SIĘ LICZY CO.ŻAL MI CIEBIE.BĘDZIE CI PLUŁ W TWARZ A TY MÓWISZ ŻE DESZCZ PADA.Jak dla mnie tylko Macha

  OdpowiedzUsuń
 46. ZA KOGO TY SIĘ UWAŻASZ ICO>Ty normalnie jesteś jakimś fanatykiem.INTELIGENCJĄ JAK WIDAĆ NIE GRZESZYSZ

  OdpowiedzUsuń
 47. D człowieku pomawiasz ludzi! gdyby na prawdę ukradł to masz rację, nie mógłby być już burmistrzem ! ale może, gość jest czysty , to co słyszałeś o nim to tylko pomówienia !!!

  OdpowiedzUsuń
 48. do . pomowienia czy nie ... w kazdym klamstwie odrobina prawdy...

  OdpowiedzUsuń
 49. D- i tym podobnych już Was mam.Nie ubliżając nikomu z kandydatów, ale zaczyna Wam się palić grunt dlatego pomawiacie aby podnieść im poparcie.Ja słyszałam niedawno plotkę wyborczą i chyba też jest w niej odrobina prawdy.Tylko mam zasadę plotek zasłyszanych NIGDY nie powtarzam.

  OdpowiedzUsuń
 50. Szkoda, że nie ma dobrych kandydatów... sama mizeria...

  OdpowiedzUsuń
 51. Ktokolwiek by nie był i tak byłby zły,tak samo skrytykowany i niejednokrotnie zrugany,żenada. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 52. DO ico .Ok ja odpuszczam i tak cię nie przekonam żebyś głosował na nową twarz i nowe perspektywy i sory że cię obraziłem źle mówiąc o Tobie.Niech się dzieje wola nieba.

  OdpowiedzUsuń
 53. do D-PRZEPROSINY PRZYJMUJĘ,cenię że przemyślałeś swoje zachowanie.Polemika nie polega przecież na obrażaniu.Lepiej późno niż wcale. Brawo i tak trzymaj.

  OdpowiedzUsuń
 54. Wyluzujcie. Aby wybrać dobrze, trzeba wybrać mądrze. Pan C. rządził kilkanaście lat i co pozostawił za sobą (wraz z niesławą), my młodsi możemy poczytać. Pan M. kompletnie nie zna się na tym co ma zamiar robić. Dobrze, że ma tylko zamiar i do jego wyboru nie dojdzie. Bo wtedy młodzi będziecie dopiero emigrować. Ja chcę aby mną rządziła osoba wykształcona, doświadczona, nieubabrana, itd. Jak więc widzicie, spokojna i rzetelna analiza, bez szowinizmu i zaślepienia jest prosta. Ja i wielu moich młodych znajomych gremialnie zagłosujemy za panią Ritą. Dla nas jest godna tego ze wszech miar. Zachęcam do spokojnej analizy i odrzućmy działania ,,bezmózgowców". Bo za miesiąc będzie nam wstyd.

  OdpowiedzUsuń
 55. Moje oczy będą dziś szczególnie zwrócone na wszystkich kandydatów. Oddam głos na tego, który wypadnie najlepiej. A więc starajcie się, ale nie obiecujcie też gruszek na wierzbie.

  OdpowiedzUsuń
 56. do Sonia:większego wstydu niż teraz nie uda nam się zaaranżować.Przewodniczący i klakierzy

  OdpowiedzUsuń
 57. do :)- ino przyjdź na debatę i posłuchaj. Chociaż może i tak nic nie zrozumiesz. Brawo ,,Widz" - tak trzymaj, a o los naszego miasteczka jestem spokojna

  OdpowiedzUsuń
 58. I jak było? Napiszcie proszę!!!!

  OdpowiedzUsuń
 59. Było na prawdę bardzo sympatycznie, cała sala pełna emerytowanych nauczycielek, p. Purol jak zawsze musiała dać "przedstawienie":) Wszystko było nagrywane także pewnie każdy z Was już nie długo zobaczy jak to p.Macha powiedział "czasem i te głupie i te mądrzejsze wypowiedzi"...Według mnie, choć nie byłem takim zdecydowanych zwolennikiem p. Serafin "wygrała" wczoraj z pozostałymi kandydatami. Najlepiej byłoby gdyby p. Cęcek w ogóle się nie wypowiadał, każde możliwe 3minutowe odpowiedzi, przeciągał, nie mówiąc nic ciekawego i do tego ten język, ubogie słownictwo, częste przejęzyczenia, a co najważniejsze mała znajomość problemów Kuźnian. Każda wypowiedź rozpoczynana "Za siedmioma górami, za siedmioma lasami..." Najszczerszym kandydatem był p.Macha. Niestety nieznajomość niektórych przepisów czy ustaw jak choćby o elektronicznych podpisach czy też o wysokościach krawężników spowodowała że kandydat strzelał gole do własnej bramki. Jedyna p. Serafin rzetelnie, i na wysokim poziomie odpowiedziała na pytania zarówno przygotowane przez gazetę Nowiny Raciborskie jak i przez zgromadzonych gości. Jedyna minus całego tego spotkania to długość tej debaty, około 3h...tyle z relacji prostego zwykłego mieszkańca:)

  OdpowiedzUsuń
 60. Poza moją relacją zapraszam z tego co widzę do obejrzenia wideo: http://vimeo.com/16778178

  OdpowiedzUsuń
 61. Dziękuję Erik. Teraz rozumiem tą ciszę w eterze. Chłopaki liżą rany. No cóż, mogę tylko zachęcać do dalszej walki. Nie poddawać się, jest jeszcze internet szerokopasmowy, telewizja nowej generacji itd. Proponuję 0,7 i ruszyć szare komórki, braku wyobraźni niech nikt Wam nie zarzuci. Do boju!!!!! :smile:

  OdpowiedzUsuń
 62. Do Marioli: ilu słuchaczy tyle opinii.Moim zdaniem, Ty do swojej nie masz prawa,bo tam nie byłaś.Bywasz za to na tym forum i nie szczędzisz złośliwości.Ja byłem na tej debacie i widziałem coś z goła przeciwnego.Pan Macha usiłował przygotować urzędników do skoku cywilizacyjnego i posłużył się przykładem.Interpretacja dowolna ,a Eryk nie dorósł do niej i woli maszynę do pisania.

  OdpowiedzUsuń
 63. Posłużę się słowami w kółko powtarzanymi Twojego kandydata: "to raz" "dwa" etc :) Także nie po pierwsze tylko "raz" nie Eryk tylko Erik :tongue: "Dwa" siedząc na tej debacie musiałeś być już pijany skoro nie zauważyłem że zarówno p.Cęcek jak i p.Macha po prostu "pływali", jak to sam nawet określił czterokrotnie albo "prawie" pięciokrotnie opłynął glob...po prostu jak słuchałem p. Machy to nasunął mi się tytuł jednego serialu "Tata a Marcin powiedział..." Nie mówię że jest złym kandydatem, bo tak jak napisałem był najszczerszym w swych odpowiedziach, ale brakuje mi jak to p. Purol określiła "możliwych predyspozycji (tzn doświadczenia) w kierowaniu, zarządzaniu całą naszą gminą. Bardzo cenię sobie jego osobę, z faktu podjęcia próby na fotel burmistrza, ale po prostu on się nie nadaje. Co do p.Cęcka to on odpada w przedstartach. Tyle z mojej skromnej strony.

  OdpowiedzUsuń
 64. Uczestniku forum ";-)" z ekipy Machy wiem, że masz możliwości mnie odnaleźć. Potem już tylko niemiecki obóz. Cóż za kraj, lepiej nie mieć żadnej opini. No cóż, może zostanę męczennicą?

  OdpowiedzUsuń
 65. A i dla osób które niestety nie były na debacie oprócz relacji wideo(link podany przeze mnie w któreś tam wypowiedzi poniżej), jest możliwość poczytania na stronie nowin raciborskich, http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_art& ida=66753

  OdpowiedzUsuń
 66. A w sondażach dalej Witold wiedzie prym.Na marginesie w"Nowinach" też ktoś znalazł błędy językowe p.Rity,cóż to są tylko ludzie,a i emocji nie brakowało. Przypatruję się Mariolko twoim wypowiedziom i stwierdzam,że jesteś bardzo irytującą i agresywną osobą,także p.Rita też ma swoje dobermany.Życzę powodzenia wszystkim kandydatom.

  OdpowiedzUsuń
 67. Dziękuję za zainteresowanie. Cieszę się, że potrafię zaintrygować niektórych uczestników forum. Ale dlaczego agresywna? Nawet nie jestem bardzo złośliwa. A czytając programy wyborcze można czerpać niczym z rogu obfitości. :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 68. Gdybym nie był na debacie, na podstawie waszych wpisów mógłbym dostać półmrocznosci. A tak, powiem tak _ burmistrz Rita Serafin zasłużyła na to aby dalej trzymać władze. Konkurentów zostawioła w polu. Jak harcerzyki. Trzeba wiedzieć co się mówi, a nie co chce sie osiagnąć. No to wszystko jasne. Jeżeli los miasta jest leży wam na sercu, to bądźcie obiektywni i przynajcie mi racje. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 69. widze ze tu co niektórzy za bardzo idealizuja rite... ps erik to maz od rity albo kochanek

  OdpowiedzUsuń
 70. Olku. Pani Rita w większości opierała się na informacjach przygotowanych w urzędzie i mogła sobie pozwolić na przytaczanie konkretnych danych. Niestety pozostali kandydaci dostępu do tych danych nie mają, więc siłą rzeczy musieli się ograniczyć tylko do tego co będą chcieli osiągnąć. Spójrz na to w ten sposób i również bądź obiektywny. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 71. Tomku, jak by nie było p. Rita była lepsza o kilka klas. Umiejętność przygotowania się i zachowania oraz mówienia, to też się liczy. Wiesz przecież, że jak cię widzą tak cię piszą. Wsłuchiwałem się w rozmowy wychodzących uczestników spotkania. Wiele osób było pod wrażeniem tej pani. Z oczywistych względów nie jej ortodoksyjni przeciwnicy. Rozumiesz?

  OdpowiedzUsuń
 72. GŁOSUJMY NA PAWŁA MACHĘ !!! TO DOBRY WYBÓR !!! :smile: GŁOSUJMY NA RADNYCH KWW MACHA !!!

  OdpowiedzUsuń