06 marca 2024

Na osiedlu rozpoczęły się prace nad budową "Ekoparku"

We wtorek, 5 marca w Kuźni Raciborskiej, na terenie dotkniętym w lipcu 2017 r. przez potężną wichurę rozpoczęły się prace budowlane, których celem będzie utworzenie "Ekoparku", czyli miejsca rekreacji dla mieszkańców naszego miasta.


Inwestycja finansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach Programu "Zielona Przestrzeń" (205.330,00 zł). Pozostała kwota to fundusze Zarządu Osiedla nr 1 i pochodzące z budżetu gminy. Wartość całego projektu wynosi 357.183,81 zł.


Przypomnijmy, że na "Ekopark" złożą się ścieżki, placyki, pergola, wiata drewniana z ławostołami, kwietniki, ławki, leżaki miejskie, instalacje dydaktyczne, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Pojawią się także liczne nasadzenia drzew liściastych, iglastych, krzewów, kwiatów oraz domki dla owadów i ptaków.


Wykonawcą prac jest firma "Sławomir Poremski RE MAL", z Lysek. Czas realizacji zadania to 66 dni od dnia podpisania umowy (tę parafowano 22 lutego w siedzibie kuźniańskiego urzędu). Według zapewnień ratusza, już w maju wszyscy będziemy się cieszyli nową, pięknie zagospodarowaną, ekologiczną przestrzenią.


- Dziękujemy za wzorową współpracę wszystkim zaangażowanym w realizację tego pomysłu, szczególnie Zarządowi Osiedla nr 1 z przewodniczącym Jackiem Gąską na czele - podsumowywał w lutym informację o podpisaniu umowy magistrat.


 >>>PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA - PLANSZA GŁÓWNA<<<

>>>PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA - MAŁA ARCHITEKTURA<<<

oprac. i fot. B. Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz