07 marca 2024

"Kraina Górnej Odry" ze znakiem "Polska Marka Turystyczna"

27 lutego w Hotelu Arche w Warszawie odbyła się uroczystość przyznania znaku "Polska Marka Turystyczna". Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych laureatów znalazła się m.in. "Kraina Górnej Odry".

 

Inicjatorem tego prestiżowego wyróżnienia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, które realizowane jest wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną. Marka "Kraina Górnej Odry" to jedno z tych miejsc, które zachwycają swoją różnorodnością przyrody, bogatą historią i kulturalnym dziedzictwem. Położona jest w województwie śląskim, na granicy z Republiką Czeską i województwem opolskim. Ta malownicza kraina oferuje wiele przyciągających turystów atrakcji.

Wyróżnienie odebrał dyrektor Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego Adam Wawoczny

Udział w projekcie stwarza wiele możliwości rozwoju i promocji. Ze strony Polskiej Organizacji Turystycznej laureaci włączani są w działania promocyjne prowadzone na rynku krajowym, w tym na dedykowanych profilach Polskich Marek Turystycznych oraz mediów społecznościowych prowadzonych przez POT, mogą również skorzystać z przeznaczonych dla nich szkoleń i warsztatów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w budowanie tej marki i cieszymy się, że jesteśmy jej częścią. Wszystkich mieszkańców naszej gminy zachęcamy do odkrywania bogactwa i uroków "Krainy Górnej Odry"

źródło: UM Kuźnia Raciborska / Polska Organizacja Turystyczna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz