30 marca 2011

"Nowiny Raciborskie": Koniec szkoły w Kuźni

48 komentarzy:

 1. No to drodzy rodzice już po kłopocie. ZSOiT likwidują, wysyłajcie dzieciaki do Nędzy i Solarni ... żal.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Potrafisz czytać? Mowa o naborze do klas PONADGIMNAZJALNYCH!!! Bardzo dobre stanowisko UM.

  OdpowiedzUsuń
 3. No to przecież mówię! Nie będzie ZSOiT tylko ZSG!!! a może ZSGiP :D Bo z tego co wyczytałem w artykule w gazecie to K.S. mówił o tym, że Gimnazjum i Podstawówka zostaną połączone! pozdro!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kazimierz pewnie się już pakuje...

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem w czym problem, przecież w tych szkołach już od dobrych kilku lat nie ma naboru. Czy dyrektor o tym nie wiedział? Przecież w tym roku już ostatni uczniowie technikum i zawodówki odejdą ze szkoły. A jak tak dalej będzie z informacją w tej szkole, to i z gimnazjum niewiele zostanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten dyrdek nigdy nic nie wiedział, nie mówiąc już o braku koncepcyjnego myslenia i organizacji działań. Jestem pewna, że UM postąpi bardzo rozsądnie. Szkoda, że tak późno. Ale wszyscy wiemy, ze to ,,dwie kuźniańskie damy" blokowały wcześniejsze zmiany. Dobrz, że za sprawę wziął się ,,ten", kto powinien.

  OdpowiedzUsuń
 7. Błąd zaczął się już lata temu.... Pan dyrektor Gumieniak (za dyrektorowanie ogromny szacunek) wylansowal p. Czogałę na dyrektora.... Czy nikt nie pamięta tej porażki??? Grono ją odrzuciło, została dyrektorem gimnazjum w Raciborzu... Też porażka... Wykopali ją...I... Została dyrektorem gminnym. Kolejna porażka.Pan Szczepanik to tylko pionek na szachownicy. Nic nie potrafi??? Szczegół. Ważne ,że spełnia oczekiwania władz.Wniosek.Czego nie chwyci się pani Cz.to obraca się w g***.Alleluja i do przodu. Hi,hi. :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 8. Proponuję zabawę.Kto powinien być przyszłym dyrektorem gimnazjum w Kużni Raciborskiej. Podawajcie nazwiska.

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepszym kandydatwm byłby Edward Ącki

  OdpowiedzUsuń
 10. Dżołana Krópa30 marca, 2011 19:05

  Obecny dyrektor to nie pionek tylko goniec :D idąc tym tropem proponuję na stanowisko dyrektora... skoczka (może być Adam Małysz) :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Żeby się tylko szanowny pan dyrektor razem ze swoja panią burmistrz nie zdziwili bardzo jak nie dopuścimy do połączenia szkół. Bo wtedy to całe tak zacne grono pedagogów trzeba będzie zatrudnić gdzie indziej. Pewnie w Urzędzie Miasta bo tej elicie zginąć nie dadzą...

  OdpowiedzUsuń
 12. Stanowcze NIE dla połączenia szkół Stanowcze NIE dla przeniesienia UM do podstawówki.

  OdpowiedzUsuń
 13. ej są jeszcze Nowiny Raciborskie na Kuźni, żeby kupić?

  OdpowiedzUsuń
 14. zawsze jest pełno zwrotów a Ty nagle nie masz gdzie kupić.

  OdpowiedzUsuń
 15. złodziej z biedronki31 marca, 2011 00:38

  brawo pani rito !!! oby tak dalej!!! ZLIKWIDUJ WSZYSTKO !!! mopa na glowie tez !!! :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 16. Jesteś złodzieju jakiś niedoinformowany... pani Rita już nie ma jak Ty to nazywasz "mopa" http://www.tylkokuznia.info/index.php?subact ion=showcomments&id=1300463958&archive=&star t_from=&ucat=12,18&

  OdpowiedzUsuń
 17. złodziej z biedronki31 marca, 2011 01:10

  a to PRZEPRASZAM :wink:

  OdpowiedzUsuń
 18. Przyznam szczerze ze likwidaja technikum to nie jest zły pomysł . Ale przeniesienie podstawówki do gimnazjum to jest fatalny pomysł. Poniewaz czy państwo sobie wyobrazają 1 klasite z podstawówki i 3 gimnazjaliste .. Bo ja nie

  OdpowiedzUsuń
 19. nieco starszy kuźnianin31 marca, 2011 09:22

  Za moich czasów, gdy istniała jeszcze 8-klasowa szkoła podstawowa, pierwszoklasista (7 lat) mijał się na korytarzu z ósmoklasistą (14/15 lat) i nic złego się nie działo. Teraz mamy tylko jedną klasę więcej... To będzie tak, jakbyśmy powrócili do dawnego systemu, tyle że z 9-klasową szkołą podstawową... Czy to aż takie straszne? Mnie się wydaje, że nie; no chyba że weźmie się pod uwagę obecne rozwydrzenie młodzieży, która przed reformą oświatową miała o wiele większy szacunek do kadry nauczycielskiej i za każdy wygłup ponosiło się konsekwencje. Od stania w kącie po oberwanie linijką po łapach. A niechby taki uczeń jeszcze poskarżył się w domu, to dostawał od rodziców drugą porcję kary... Ehh, gdzie te czasy...

  OdpowiedzUsuń
 20. Ttlko nikt nie mówi głośno o tym, że jak połączy się podstawówkę z gimnazjum to pracę stracą ci z podstawówki - choć to oni są motorem szkoły. Obietnice pani burmistrz można między bajki włożyć - już raz obiecywała, że nauczyciele gimnazjum mają gwarancje pracy przy łączeniu z zawodówką. I co - jako pierwsi polecieli. A to zaowocuje spadkiem poziomu szkoły.

  OdpowiedzUsuń
 21. człowiek renesansowy31 marca, 2011 19:01

  W SP 15 w Raciborzu jest połączona podstawówka z policealną! Wystarczy pomyśleć i porozmieszczać dzieci i młodzież na inne piętra i po kłopocie :)

  OdpowiedzUsuń
 22. tylko policealna, a gimnazjum to troszkę nie ten poziom. gimnazjum to jest najgorszy wiek, kiedy dzieciakom odbija i robią się na 'gangsta'. który z rodziców chce, żeby jego dziecko w podstawówce bujało się po korytarzu, biło się, paliło za szkołą papierosy albo nie daj boże robiło coś gorszego? gwarantuje, że znajdą się dzieci w podstawówce na które wpłyną gimnazjaliści i na pewno nie wyjdzie to tym dzieciom na dobre. poza tym aż tyle pięter nie ma w szkole na osiedlu, żeby można było dzieci rozmieścić wg wymogów ministerstwa itd. wszystkie osobne świetlice do pierwszaków, maluchy odseparowane od reszty. po prostu fizycznie, po ludzku się nie da. nie wiem jak pani burmistrz ze swoją kóleszankom to sobie wyobrażają, ale jak zwykle wpadły na jakiś kretyński pomysł i nie dadzą się przegadać, choć to najgorsze wyjście ze wszystkich możliwych.

  OdpowiedzUsuń
 23. Mam nadzieje że do tego połączenia nigdy nie dojdzie. W dzisiejszych czasach na każdym kroku słyszy się o zastraszaniu małych dzieci, o wymuszaniu pieniędzy, o pobiciach, a jak wiadomo nasza młodzież do świętej nie należy, także nie wyobrażam sobie tego połączenia.

  OdpowiedzUsuń
 24. A co stanie się ze szkołą podstawową po tym połączeniu. Przecież ona dopiero miała wymieniane okna, remont łazienek, przystosowywano ją do najmłodszych uczniów i teraz co, będzie stała i niszczała, a oknami zajmą się chłopaki z ośrodka. Ich wychowawcy pozwalają im kraść w naszych kuźniańskich sklepach to i pewnie szybami nikt się nie przejmie.

  OdpowiedzUsuń
 25. właśnie. o tym nikt nie myśli. to połączenie nie jest dobrym wyjściem ani pod względem ekonomicznym ani merytorycznym. gmina straci na tym dużo więcej niż zyska. wszystkie pieniądze, które były zainwestowane w tą szkołę przepadną, a rodzice zaczną zapisywać dzieci do innych szkół i uciekną pieniądze, które gmina dostaje na te dzieci. ja w tej fuzji widzę same minusy, chciałabym poznać motywy, którymi kieruje się szanowna pani burmistrz i jakie plusy ona w tym widzi, bo z tego co widzę, to chyba za dobrze nie przemyślała swojego genialnego pomysłu. chyba, że stosuje politykę niszczenia i psucia resztek rzeczy dobrych, które zostały w tej gminie. wtedy to ma sens :)

  OdpowiedzUsuń
 26. obywatel i rodzic31 marca, 2011 23:46

  Pomysł połączenia 2 szkoł beznadziejny. Rodzice dzieci ze szkoły podstawowej nie zgodzą sie na takie posunięcie. Skoro tendencje są do likwidowania to niech likwidują ale nie łączą !

  OdpowiedzUsuń
 27. nie dla łączenia!01 kwietnia, 2011 00:15

  otóż to! ludu! chwytajmy za widły i pędźmy pod gminę! :D

  OdpowiedzUsuń
 28. jak sobie ktoś nie wyobraża pierwszoklasisty z gimnazjalistą w jednym budynku to proszę popatrzeć na Nędzę, Rudy, Krzanowice i wiele innych gmin, gdzie gimnazja są w jednym budynku z podstawówką. Tylko w Kuźni jak zwykle się nie da. Nie wszyscy się muszą zgadzać z tym rozwiązaniem, ale używajcie jakichś racjonalnych argumentów

  OdpowiedzUsuń
 29. Tak jest do wideł, do wideł i g .....a, bo do tego się nadajecie.

  OdpowiedzUsuń
 30. Nędza, Rudy itd - ktoś juz z Kuźni zrobil wieś... Bo że na wsi jest jedna wspólna szkola, to nie znaczy ze w miescie też jest to normą. Poza tym moje dziecko ma iśc do szkoły w 2012 roku - wtedy przyjdą dwa roczniki uczniów - czy aby na pewno tyle klas zmieści sie w jednym budynku? No chyba że zakladamy, że do gimnazjum już niewielu uczniów przyjdzie. Poza tym jest jeszcze problem smrodu i powodujących go szkodliwych substancji. Czy aby o taką szkolę dla dziecka mi chodzi????

  OdpowiedzUsuń
 31. jeśli nie widzisz różnicy między tymi gimnazjami, a naszym kuźniańskim, to gratuluję intelektu. nie od dziś wiadomo jakie akcje odchodzą w naszym gimnazjum i jaka banda tam chodzi. chodziłam do nędzy i tamta szkoła, a kuźniańskie gimnazjum to jest niebo i ziemia. w porównaniu do naszych tamtejsze dzieciaki, to po prostu aniołki. jeśli zależy ci na demoralizacji twojego dziecka, chcesz, żeby skończył jak ta banda spod bloków robiąca burdy w kuźni, to zgódź się na połączenie i poślij swoje małe dziecko do tej połączonej szkoły. albo od razu je odstrzel, bo nic dobrego z niego wtedy nie wyrośnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 32. do Kaji - wymieniłem też Krzanowice, to też takie miasto, jak Kuźnia, a poza tym takie nasze wynoszenie, że my miasto jesteśmy lepsi od wsi - to takie trochę niezbyt.... jeśli chodzi o pozostałe argumenty - ilość klas i nieprzyjemny zapach - to o to mi chodziło, o argumenty i dyskusję, a nie postawę, nie bo nie, nie bo sobie nie wyobrażam. Rozumiem, że jeśli policzą, że klasy sie zmieszczą i jak coś zrobią z tym smrodem - to będziesz za?

  OdpowiedzUsuń
 33. do drugiego komentarza @nawer: dzięki za gratulacje mojego intelektu, ale skup się na swoim intelekcie, bo dam ci coś do przemyślenia: rozumiem, że skończyłaś gimnazjum w nędzy, bo chciałaś uniknąć spotkania z tą "bandą", która chodziła do gimnazjum w Kuźni - A czy przypadkiem nie chodziłaś z nimi do tej samej podstawówki przez 6 lat? Jak to przeżyłaś?

  OdpowiedzUsuń
 34. A co to za zapachy (smorody ) sa w tej szkole ???

  OdpowiedzUsuń
 35. do twojego intelektu nic nie mam, ale niepokoi mnie jedno... czy wy ludzie naprawdę nie widzicie tych ogromnych szkód, które zostaną wyrządzone podstawówce i przede wszystkim dzieciom, jeśli dojdzie do połączenia? co do minusów tego przedsięwzięcia można się spierać, choć w przypadku, kiedy mówimy o przyszłości takich maluchów, to nawet drobne sprawy mają znaczenie, ale chciałabym od was usłyszeć choć jeden argument za połączeniem tych placówek, bo sama nie widzę żadnych plusów.

  OdpowiedzUsuń
 36. ...i tak, chodziłam z nimi do 6 klasy podstawówki i cieszę się, że do gimnazjum nie musiałam, poza tym może to zabrzmieć śmiesznie, ale wydaje mi się, że z upływem czasu jest coraz gorzej i ci, którzy za moich czasów wydawali mi się najgorszymi z najgorszych nijak się mają do tych potworów, które teraz rozbijają się w gimnazjum...a do gimnazjum do nędzy nie poszłam ze względu na "bandę" tylko na tą denną syfiatą szkołę. takie jest moje zdanie, taki był mój wybór i mam do tego prawo, tak samo jak teraz zainteresowani (rodzice, nauczyciele) powinni mieć prawo wybrać czy chcą połączenia szkół (zwłaszcza, że 99% jest przeciwko)

  OdpowiedzUsuń
 37. Z tego co pamietam sprzed bodaj 7 lat, kiedy łączono gimnazjum z zawodówka - nauczyciele i rodzice obawiali sie, że polączenie tych szkół spowoduje odchodzenie co lepszych uczniów z podstawówki do innych gimnazjow. I stało się, choć nikt nie chciał tego słuchać. Dziś wielu rodziców przedszkolaków zastanawia się, czy posłac swoje dzieci do szkoły w Kuźni jeśli bedzie połaczona z gimnazjum. Za parę lat pewnie wszystkie dzieci bez problemu zmieszczą się w jednej szkole - ale głownie dlatego, że kto tylko będzie mógł - bedzie wozil dzieci do nie tak odległych szkół w budziskach, Nedzy, Solarni czy Rudach. A co do smrodu - to słyszałam coś o trującym ksylamicie. dziękuję - nie skorzystam

  OdpowiedzUsuń
 38. niech ktoś w końcu pomyśli!!04 kwietnia, 2011 08:21

  to jest właśnie największy problem pani burmistrz - nie uczy się na błędach. sprawa łączenia gimnazjum i szkoły średniej sprzed kilku lat okazała się totalnym niewypałem i zrujnowała nie tak źle wtedy stojące obie szkoły. to samo stanie się i tym razem. rodzice mają możliwość dowozu dzieci do innej szkoły i skorzystają z tej możliwości. i kolejna dobra szkoła pójdzie na dno w ramach "ratowania" gimnazjum.

  OdpowiedzUsuń
 39. chyba trochę przeceniacie słowo: połączenie. Jeśli coś się stanie to będzie to w 10% połączenie, a w 90% przeniesienie 6 roczników szkoły podstawowej do innego budynku, gdzie będzie na nich czekać kilkudziesięciu uczniów gimnazjum, którzy jeszcze rok lub dwa lata temu chodzili do podstawówki. Jak się będą zachowywali - to zależy tylko i wyłącznie od nauczycieli i rodziców. Obecni uczniowie podstawówki też będą gimnazjalistami.

  OdpowiedzUsuń
 40. ty chyba nie rozumiesz sprawy. pamiętasz łączenie gimnazjum i zawodówki sprzed kilku lat? widzisz jak skończyły obie szkoły? podstawówka świetnie sobie radzi jako samodzielna szkoła, za to po poprzednim połączeniu szkoła średnia przestała istnieć, a gimnazjum ledwo dycha. dlaczego? nikt nie wie. ale wiadomo, że po połączenie skończy się tak samo. poza tym w podstawówce dopiero zostały wymienione okna, łazienki, jest nowy plac zabaw, boisko, osobna świetlica dla pierwszaków, salka do gimnastyki korekcyjnej i pokój zabaw dla maluchów. szkoła jest jedną z lepiej wyposażonych w okolicy i spełnia wszystkie wymogi lepiej niż niejedna raciborska szkoła, dając przy tym dzieciakom świetne warunki do nauki i rozwoju (nie mówie już nawet o wielu konkursach, zajęciach pozalekcyjnych i akcjach typu comenius). po przeniesieniu te dzieci nie będą miały tego wszystkiego, bo nie będzie tam miejsca, ani warunków, a gmina nie będzie miała pieniędzy, żeby na nowo wszystko remontować. przeniesienie zgmu, gminy itd do budynku podstawówki? fortunę będzie kosztowało przerabianie klas na pomieszczenia biurowe, a nie oszukujmy sie, starych budynków gmina nie da rady sprzedać. wg mnie dlatego to przedsięwzięcie jest totalnym nieporozumieniem i jedną wielką stratą dla gminy, bo stracą kupę kasy i dobrą szkołę. uważam moje argumenty za wystarczające i dziwie się dlaczego nikt tych aspektów nie bierze pod uwagę...

  OdpowiedzUsuń
 41. Każdy boi się o swój stołek, dlatego nawet już nauczyciele wypowiadają się nt. tej sprawy poprzez komentarze:P czas się przekwalifikować albo siedzieć na bezrobotnym:D

  OdpowiedzUsuń
 42. boże, widzisz i nie grzmisz??!!05 kwietnia, 2011 06:46

  nauczyciele jak nauczyciele, jakoś sobie poradzą (będą musieli), ale to połączenie to porażka dla wszystkich zainteresowanych. porażka pani burmistrz, porażka gminy, porażka dla rodziców i dla uczniów. dla tej gminy nie ma ratunku, idzie na dno. dlatego, pani burmistrz, pytam: skąd ten pomysł i jaki w tym sens? jaki w tym cel? do czego to ma prowadzić? czy choć przez chwile zastanowiła się pani nad konsekwencjami tego czynu? ...chyba nie...niestety...

  OdpowiedzUsuń
 43. Masakra co za głupi pomysł... W tej szkole śmierdzi, śmierdzi,śmierdzi. Ja swojego dzieciaka nie puszczę do tej szkoły napewno

  OdpowiedzUsuń
 44. Juz teraz proponuje rodzicom dzieciaków z podstawówki, aby wysłali swoje pociechy do lepszych gimnazjów niż te w kuźni!! Tam przyjmowany jest kazdy, a szczegolnie dzieci z osrodka wychowawczego! O ile podstawowke mamy dobrą, a nawet powiedziałbym, ze bardzo dobrą to gimnazjum jest zalosne i taka jest prawda! chodzilem do niego nie tak dawno, wiec wiem doskonale jak tam to wyglada;/

  OdpowiedzUsuń
 45. mam nadzieję, że to co śmierdzi jest trujące czy coś i zamkną tą szkołę w cholerę. problem się rozwiąże :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Do :)Tam nie chodzą dzieci z ośrodka wychowawczego , tylko z placówki opiekuńczo-wychowawczej. To coś takiego jak dom dziecka.Te dzieci też chyba mają prawo normalnie zyć, wystarczy ,że rodziny o nich zapomniały.

  OdpowiedzUsuń
 47. CHODZILEM DO TEJ SZKOLY W LATACH 1963 - 1971 JAK TEN CZAS LECI

  OdpowiedzUsuń
 48. Nie zgadzam się na połączenie szkół! Co ,gmina ma za mało miejsca w starym budynku ze zabiera dzieciom szkołę i boiska???? Banda i jeszcze raz banda krety... z Ritą na czele!!!! To skandal niech ludzie zaczną pisać petycje :angry:

  OdpowiedzUsuń