06 lutego 2024

Wojciech Gdesz złożył rezygnację z funkcji wiceburmistrza. Chce zastąpić Pawła Machę

Z dniem 6 lutego 2024 r. Wojciech Gdesz kończy pracę w kuźniańskim ratuszu jako wiceburmistrz. Powodem jest chęć ubiegania się o najwyższy urząd w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia.


O sprawie poinformował portal nowiny.pl. Decyzja o rezygnacji z zajmowanego dotąd stanowiska wynika z odmiennego podejścia do rozwoju gminy w porównaniu z obecnym burmistrzem Pawłem Machą. - Gmina zasługuje na dynamiczne, odważne i innowacyjne zarządzanie, oparte przede wszystkim na szacunku dla każdego mieszkańca - przekazał "Nowinom Raciborskim" W. Gdesz.

Wojciech Gdesz sprawował funkcję wiceburmistrza od 1 maja 2023 r. zastępując na tym stanowisku Sylwię Brzezicką-Tesarczyk

Dotychczasowy zastępca burmistrza ogłaszając swój zamiar kandydowania w wyborach wyraził zamiar dialogu, łączenia środowisk i szacunku dla dorobku poprzednich pokoleń, a także zaangażowania obecnych mieszkańców gminy. - Będę pracował dla rozwoju i zaspokojenia potrzeb wszystkich naszych mieszkańców - zadeklarował Gdesz, zapowiadając, że niedługo przedstawi więcej szczegółów dotyczących swojej kandydatury i planowanych współpracowników - czytamy w przekazanej informacji.

AKTUALIZACJA: Jak wynika z zamieszczonej na stronie Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej informacji, burmistrz Paweł Macha przyjął w poniedziałek, 5 lutego rezygnację W. Gdesza ze stanowiska Zastępcy Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska. Tym samym od 6 lutego pracę referatów podległych zastępcy będzie nadzorować osobiście.

fot. i oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz