06 lutego 2024

Trwa budowa kanalizacji w Budziskach. Wyznaczono objazdy

Od kilku dni na drogach dojazdowych do Budzisk ustawiono znaki o objazdach oraz barierki. Z prośbą o wyjaśnienie tego działania zwróciła się do nas mieszkanka tego sołectwa. Przypuszczalnie - jak pisze - chodzi o budowę kanalizacji. Postanowiliśmy sprawdzić.


Z pytaniem w tej sprawie jeszcze w czwartek, 1 lutego zwróciliśmy się do referatu inwestycji i budownictwa. Choć do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi, jeszcze tego samego dnia na stronie Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej pojawiła się informacja dotycząca sytuacji, o którą pyta Czytelniczka.

Jak się okazuje, przypuszczenie okazało się trafne, bowiem w zamieszczonej informacji czytamy: - W związku z realizacją zadania pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Budziska" informujemy, że od 31 stycznia zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ul. Głównej (od strony Kuźni Raciborskiej) oraz ul. Szkolnej (od strony m. Ruda). Przejazd przez ul. Szkolna oraz ul. Główną będzie możliwy tylko do posesji mieszkańców. O tymczasowych zamknięciach dojazdów na poszczególne posesje będziemy informować osobiście każdego mieszkańca. Tel. kontaktowy: 781-744-066.

- Zajęcie pasa ruchu w Budziskach na ul. Szkolnej  - jak głosi zamieszczony poniżej komunikat - potrwa do 2 kwietnia 2024 r., natomiast na ul. Głównej do 5 marca 2024 r.

Wyznaczone objazdy spowodowały również zmianę w rozkładzie kursowania autobusów. W poniedziałek, 5 lutego magistrat na swojej stronie poinformował, że z uwagi na problemy techniczne związane z zawracaniem autobusów PKS na skrzyżowaniu ulic Rudzka i Leśna w Rudzie prosi się o korzystanie z przystanku "Ruda Szkoła" zgodnie z zamieszczonym rozkładem jazdy.

fot. i oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz