24 listopada 2023

Wśród jeży i w klinice. Biblioteczne lekcje dla przedszkolaków

To kolejne zajęcia, jakie dla najmłodszych mieszkańców Gminy Kuźnia Raciborska przygotowały panie z rudzkiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kuźni Raciborskiej. Relacje z obu wydarzeń zamieszczamy poniżej.

 

Pogromcy ślimaków i przyjaciele ogrodów byli bohaterami lekcji bibliotecznych przeprowadzonych w czterech grupach przedszkolnych w Przedszkolu w Rudach. Dzieci wysłuchały utworu "Kiedy nie możemy się przytulić" - krótkiej opowiastki o przygodach jeża - bo to jego święto obchodziliśmy. Był też oczywiście czas na jeżowe zabawy. Pod koniec zajęć dzieci same mogły stworzyć swojego jeża z kartki papieru i liści.


*****

Jak dbać o swoją skórę, jak wygląda nasza skóra w przekroju i jak o nią dbać, a także jak to jest poleżeć na "latającym łóżku"? Na te i wiele, wiele innych pytań dzieci mogły uzyskać odpowiedź w czasie wizyty w klinice Dr Gabriela Clinic Polska w Białym Dworze. Dziękujemy pani doktor Gabrieli Mercik za zaproszenie. To były bardzo owocne odwiedziny, dzięki którym mogliśmy poznać tajniki wiedzy niedostępnej dla małych pacjentów.


Materiał nadesłany / Kasia Machecka, Biblioteka Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz