10 listopada 2023

Rogale i odblaski dla seniorów. Parada św. Marcina już w tę sobotę

Już jutro (sobota, 11 listopada) organizatorzy dorocznej parady św. Marcina udadzą się do osób chorych i samotnych z terenu Kuźni Raciborskiej z wyjątkowymi paczkami. W każdej znajdą się świętomarcińskie rogale oraz... odblaski. O szczegółach akcji przeczytasz poniżej:


Szanowni Państwo! Drodzy Seniorzy

Cieszymy się, że po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej mogą stanąć przed Państwem wręczając rogalika marcinkowego i przekazując pozdrowienia i najserdeczniejsze życzenia od całej społeczności zaangażowanej w organizację festynu św. Marcina.

Ten dzisiejszy rogalik jest symbolem pamięci o osobach starszych i schorowanych, symbolem dzielenia się oraz udzielania pomocy potrzebującym. Dzisiaj to my dzielimy się otrzymanym dobrem i życzliwością tych mieszkańców naszego miasta, którzy wsparli nasze działania finansowo, rzeczowo i fizycznie, poświęcając swój wolny czas. Jest nam niezmiernie miło, że nasza inicjatywa cieszy się dużą popularnością, wsparciem społecznym i uznaniem. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie, która ma tak szeroki zasięg działalności charytatywnej, Cieszymy się, że są wokół nas ludzie czuli na ludzką krzywdę i nie jest im obojętny los drugiego człowieka.

Przez 16. edycji naszego festynu jego głównym celem było zebranie środków na zorganizowanie spotkania wigilijnego dla chorych i samotnych, z czego się zawsze wywiązujemy. Jednak co roku zmienia się motto przewodnie. Tegoroczne nosi treści programu "Odblaskowa Szkoła" i dotyczy szeroko pojętego bezpieczeństwa, noszenie odblasków i przestrzeganiu przepisów BRD. Zatem kierujemy do Państwa nasz apel o bezpieczne poruszanie się po drogach i noszenie odblasków, bo mały gadżet może uratować życie.

C. Amory powiedział: "Ten świat potrzebuje nowego rodzaju armii - armii życzliwości" i taką armię sami właśnie stworzyliśmy. Składa się ona z ochotników, ludzi o wyjątkowej wrażliwości i dobrym sercu i choć działa przez cały rok, to najbardziej widoczna staje się w Dzień św. Marcina, za co z głębi serca wszystkich zaangażowanym dziękujemy

Dyrektor Szkoły i Komitet Organizacyjny festynu św. Marcina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz