15 listopada 2023

Seniorzy z Kuźni i Turza z wizytą w partnerskim mieście Odry

Po uroczyście organizowanych obchodach Dnia Seniora, które odbyły się w Turzu, w czwartek, 9 listopada, 14 listopada, w duchu współpracy polsko-czeskiej, świętowano Dzień Seniora w Mieście Odry w Republice Czeskiej.

 

Jak czytamy na stronie kuźniańskiego magistratu, na zaproszenie czeskiej społeczności do Odr udała się delegacja przedstawicieli Klubu Seniora z Turza oraz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kuźni Raciborskiej. Obu grupom towarzyszył zastępca burmistrza Wojciech Gdesz. Głównym założeniem przedsięwzięcia była integracja z seniorami z partnerskiego miasta.
W trakcie wizyty, seniorzy spotkali się z władzami Miasta Odry, uczestniczyli w spacerze po mieście, a przede wszystkim wzięli udział w zawodach w kręglach klasycznych. Nie zabrakło także degustacji typowo czeskich przysmaków.
- Podczas uroczystości Starosta Miasta Odry Libor Helis oraz wiceburmistrz Gdesz złożyli życzenia z okazji Dnia Seniora oraz podziękowali za wyjątkowe zaangażowanie seniorów w życie lokalnych społeczności Oder oraz Miasta i Gminy Kuźnia Raciborska - informuje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej na swojej stronie internetowej.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz