14 października 2014

Znamy kandydatów na burmistrza i do Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej [AKTUALIZACJA]

Państwowa Komisja Wyborcza zakończyła przyjmowanie zgłoszeń i podała do publicznej wiadomości wykaz osób startujących do Rady Miejskiej w Gminie Kuźnia Raciborska na lata 2014-2018.
Przypomnijmy, że na terenie naszej gminy zarejestrowano sześć komitetów wyborczych: KWW "Aktywni Dla Naszej Gminy", KWW "Gmina w Dobrych Rękach", KWW "Gmina Turystyczna", KWW "Młodzi Dla Rud", KWW "Razem Dla Gminy" i KWW "Teraz Czas Na Zmiany". Wyboru po raz pierwszy będziemy dokonywać w jednomandatowych okręgach. W skład Rady Miejskiej wejdzie ta osoba, która w danym okręgu uzyska najwięcej głosów. O zasiadanie w 15-osobowej radzie ubiegać się będą 33 osoby. A oto oni:

OKRĘG NR 1 - KUŹNIA RACIBORSKA: Arki Bożka od 22 do końca numery parzyste, Moniuszki, Piaskowa 7-11 nieparzyste, 26, Rudzka od 36 do końca, Słoneczna 2-4 parzyste, od 5 do końca:

- Jacek Gąska (KWW "Gmina w Dobrych Rękach")
- Mariola Dorota Wajda (KWW "Teraz Czas Na Zmiany")

OKRĘG NR 2 - KUŹNIA RACIBORSKA: Generała Bema, Karola Świerczewskiego od 4A do końca numery parzyste:

- Radosław Jan Kasprzyk (KWW "Teraz Czas Na Zmiany")
- Celina Anna Nowakowska (KWW "Gmina w Dobrych Rękach")

OKRĘG NR 3 - KUŹNIA RACIBORSKA: Karola Świerczewskiego od 1A do końca numery nieparzyste, Małgorzaty Fornalskiej:

- Maciej Kriwienok (KWW "Teraz Czas Na Zmiany")
- Ryszard Ochalski (KWW "Gmina w Dobrych Rękach")

OKRĘG NR 4 - KUŹNIA RACIBORSKA: Bohaterów Westerplatte, Findera, Janka Krasickiego, Nowotki, Spokojna, Tadeusza Kościuszki, Wesoła:

- Adam Michał Skórka (KWW "Teraz Czas Na Zmiany")
- Grażyna Tokarska (KWW "Gmina w Dobrych Rękach")
- Jerzy Wasielewski (KWW "Gmina Turystyczna")

OKRĘG NR 5 - KUŹNIA RACIBORSKA: Browarna, Brzozowa, Dębowa, Drzymały, Górnicza, Jagodowa, Klonowa, Kolejowa, Krzyżowa, Kwiatowa. Lipowa, Łączna, Myśliwska, Nowy Świat, Ogrodowa, Powstańców, Słowackiego, Sosnowa, Staszica, Świerkowa, Tartaczna, Topolowa, Wierzbowa, Żwirowa:

- Grzegorz Antoni Czerwiński (KWW "Gmina w Dobrych Rękach")
- Elżbieta Małgorzata Kozłowska (KWW "Teraz Czas Na Zmiany")

OKRĘG NR 6 - KUŹNIA RACIBORSKA: Arki Bożka 6-18, od 19 do końca numery nieparzyste, Garbarska, Henryka Sienkiewicza, Jana Matejki, Klasztorna, Kocura, Kościelna, Kozielska, Kręta, Krótka, Mikołaja Reja, Morcinka, Parkowa, Piaskowa 1-6, 8-20 parzyste, Plac Mickiewicza, Raciborska, Rudzka od 17 do końca numery nieparzyste, Słoneczna 1-3 nieparzyste, Stefana Czarnieckiego, Strażacka, Willowa:

- Sabina Krystyna Chroboczek-Wierzchowska (KWW "Aktywni Dla Naszej Gminy")
- Urszula Niedźwiedź (KWW "Gmina w Dobrych Rękach")
- Dominik Marek Zawada (KWW "Teraz Czas Na Zmiany")

OKRĘG NR 7 - TURZE:

- Ryszard Pluta (KWW "Teraz Czas Na Zmiany")
- Marcelina Helena Waśniowska (KWW "Razem Dla Gminy")

OKRĘG NR 8 - BUDZISKA, RUDA:

- Tadeusz Koral (KWW "Aktywni Dla Naszej Gminy")
- Monika Sylwia Tomala (KWW "Gmina w Dobrych Rękach")

OKRĘG NR 9 - SIEDLISKA:

- Aleksandra Bartoń (KWW "Aktywni Dla Naszej Gminy")
- Anna Maria Czogała (KWW "Teraz Czas Na Zmiany")
- Irena Maria Wita (KWW "Gmina w Dobrych Rękach")

OKRĘG NR 10 - RUDY: Biały Dwór, Dębowa, Mickiewicza, Powstańców Śląskich, Przerycie, Rzeczna, Sobieskiego, Sosnowa, Świerkowa, Zielona:

- Sylwester Larysz (KWW "Razem Dla Gminy")
- Urszula Helena Nastulla (KWW "Gmina Turystyczna")
- Łukasz Michał Ruhe (KWW "Teraz Czas Na Zmiany")

OKRĘG NR 11 - RUDY: Akacjowa, Aleja Lipowa, Bukowa, Cysterska, Jesionowa, Kasztanowa, Kolonia Renerowska, Kozielska, Leszczynowa, Raciborska, Wierzbowa:

- Jacek Piotr Mierzejewski (KWW "Gmina Turystyczna")
- Roman Erwin Wilk (KWW "Razem Dla Gminy")

OKRĘG NR 12 - RUDY: Borowa, Brzozowa, Cegielska, Łąkowa, Majowa, Rybnicka, Szybki:

- Adrian Sebastian Lepiarczyk (KWW "Razem Dla Gminy")
- Adam Robert Zieleń (KWW "Gmina Turystyczna")

OKRĘG NR 13 - RUDY: Dworcowa, Gliwicka, Krótka, Paproć, Parkowa, Podbiała, Polna, Rogera, Szkolna, Świętojańska:

- Agnieszka Anna Gąsiorkiewicz-Glück (KWW "Gmina Turystyczna")
- Piotr Jan Wodok (KWW "Młodzi Dla Rud")
- Manfred Franciszek Wrona (KWW "Razem Dla Gminy")

OKRĘG NR 14 - JANKOWICE:

- Gerard Jan Hanusek (KWW "Gmina w Dobrych Rękach")

OKRĘG NR 15 - RUDA KOZIELSKA:

- Ernest Drazik (KWW "Razem Dla Gminy").

***

17 października o północy minął termin zgłaszania się kandydatów na burmistrza miasta Kuźnia Raciborska. O to stanowisko ubiegać się będą dwie osoby:

Paweł Piotr Macha (KWW "Teraz Czas Na Zmiany")
Rita Maria Serafin (KWW "Gmina w Dobrych Rękach").

168 komentarzy:

 1. Nie zawiodłem się :) Brawo Panie Pawle, doskonały dobór ludzi do gminy, mam nadzieję, że większość Pana kandydatów się dostanie do rady. Ba! Jestem pewien, że się dostanie :)
  Kasprzyk i Skórka to szczególnie nazwiska, które budzą respekt, bo pokazali już w obecnej kadencji, że umieją się postawić :)
  Pozdrawiam i życzę powodzenia,
  M.G.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No Skorka i Kasprzyk byli w tej kadencji szczególnie wyraz i! Proszę sobie sprawdzić w ilu głosowaniach mieli własne zdanie głosując za lub przeciw a w ilu wstrzymywali się od głosu. To można sprawdzic. W ogromnej ilości głosowań po prostu wstrzymywali się od głosu. Czytaj - nie mieli wlasnego zdania. Tacy radni muszą budzić respekt a nawet strach przed reelekcja ;-)

   Usuń
 2. Ani Skórka ani Kasprzyk nie dostaną się do rady. Wg mnie z listy Pana Pawła dostanie się tylko Maciej Kriwienok. Pożyjemy zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 3. I co z tego stawiania mają te dwia gwiazady ,co takiego dobrego dobrego załatwili dla swoich wyborców przez cztery lata może ktoś wie .

  OdpowiedzUsuń
 4. teraz czas na zmiany? to chyba jakies kpiny

  OdpowiedzUsuń
 5. A lista kandydatów na fotel Burmistrza też będzie ?

  OdpowiedzUsuń
 6. W zasadzie powinniśmy rozliczyć z obietnic wyborczych dotychczasowych radnych ,np głosuje przeciwko budowie kanalizacji w Kużni a potem ogłasza że jest to półprawda ,
  np,co kadencja to kandyduje z innego ugrupowania .

  OdpowiedzUsuń
 7. Czas na zmiany? Jakie? Bo część kandydatów na radnych jakby trochę bez zmian. Podobno stawiali się w radzie? jeżeli wstrzymywanie się od głosowania jest "stawianiem się" - Tak, to prawda, czasami się "stawiali", bo w większości głosowania były jednomyślne. Nie twierdzę, że reszta kandydatów to jakieś gwiazdy, ale hasło Czas na zmiany - co innego zapowiada. Tak na marginesie - to kandydaci obecnej burmistrz są wymieni prawie w 100% - tylko jedna kandydatka jest obecną radną. Reszta to nowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze mogłeś sam wystartować i pokazać na co cie stać.
   Powalczył byś w pojedynkę przeciw 11 radnym i burmistrzowi. Byś pokazał co można zrobić będąc w opozycji. Moje pytanie dlaczego nie startowałeś? Siedząc na kanapie fajnie gadać, gorzej jak trzeba coś zrobić!

   Usuń
  2. No i racja, siedzę na kanapie i komentuje, ale takie moje prawo :-) Kto kandyduje, musi być gotowy na krytykę. Zresztą na swoich opozycyjnych stołkach robiliście niewiele więcej niż ja na mojej kanapie - były jakieś pomysły i inicjatywy poza krytyką? Jeśli tak - zamieniam się w słuch.

   Usuń
  3. Z twojej wypowiedzi wynika że jesteś głupim mądralą.Nic mądrego i sęsownego nie wnosisz do dyskusji.

   Usuń
 8. Zmiany zaczęły się 4 lata temu dzięki tej grupie radnych. Teraz należy je dokończyć dodając kolejnych. Zrobili dla Miasta i Gminy ile się dało biorąc pod uwagę grupę p.Wrony wspieraną przez obecną panią Burmistrz. Pozdrawiam PM

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję za odpowiedź. Zrobili ile się dało, nie wątpię. Ale dało się chyba nie za wiele. Chętnie bym poznał jakieś inicjatywy i pomysły, które zgłaszali. Pytam poważnie, bez złośliwości.

  OdpowiedzUsuń
 10. 34 startuje,
  15 się dostanie,
  a na końcu i tak Wrona wygra,
  a wy się popłaczecie,
  głowę spuścicie,
  smutni do domu pójdziecie.
  Wygrywa zawsze najlepszy,
  wiec poco zawracacie nam głowę
  waszymi śmiesznymi zmianami.
  Nie zmienia się tego co tak dobrze działa!
  Naprzód panie W.
  niech im pan pokaże gdzie raki zimują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i w USC będą wszyscy z aparatami chodzić i zdjęcia robić temu, kto wjechał do urzędu na czerwonym albo nie przeszedł przez pasy :D wyjazd z komuchami :) czas na młodych!

   Usuń
  2. Oby W. nie pokazali gdzie koza ma miód.Pamiętaj ,nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.!!!!!!!

   Usuń
  3. chodzi Ci o Romana Wilka, czy tylko tak wyszło?

   Usuń
  4. Chodzi o tego wilka co zjadł babcie i Czerwonego Kapturka.

   Usuń
 11. Dwie kadencje z Dobrymi Rękami i Teraz Czas na Zmiany? Jak to było: zbieram moich "Avengers"? I jeszcze: "doświadczenie opozycji z poprzedniej kadencji". Nie no, poczucia humoru nie można Panu odmówić. Istnieje coś takiego jak wiarygodność kandydatów - osiem lat w jednej opcji i co? - poczuła wiatr historii - to hop do drugiej? No, nie, po prostu Paranienormalni, kabaret czysty kabaret...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego właśnie nie należy głosować na Wrone, bo nie ma pojęcia o lojalności :)

   Usuń
  2. Radni w czasie wyborów podejmują (lub powinni ) zobowiązanie w stosunku do swoich Wyborców a nie do lidera. Pani Mariola nie chciała startować do wyborów rozczarowana brakiem nadziei na zmiany. Ja ze swojej strony zachęcałem do robienia czegoś nowego i to było powodem dla którego bierze udział w tej próbie wpływania na przyszłość. Grupa doświadczonych i odważnych ludzi ułatwi pracę ze względów proceduralnych w nowej Radzie. To nie tą część Rady należy "przewietrzyć". Ta już wie jak się mówi NIE kiedy trzeba ,pozostali ciągle się boją. PM

   Usuń
  3. Pani M. była w opozycji?! Jakiej? chyba bardzo głęboko zakonspirowanej.... Wie Pan jak głosowała w absolutorium dla burmistrza za 2014 r. - była ZA, zresztą jak co roku - proszę sprawdzić w BIP-ie. Tak wygląda ta umiejętność mówienia NIE? zniechęcenie? To jest opozycja? Nie mam nic przeciwko pani radnej, słabo ją znam, ale ktoś robi sobie niezłe jaja mówiąc o zobowiązaniach wobec wyborców.

   Usuń
  4. Jeden przykład nielojalności Manfreda Wrony, poproszę. Nie posprzątał psich pozostałości na osiedlowym trawniku? Najpierw zorientuj się w tym czym zajmuje się PRM i co oznacza słowo nielojalność a potem pisz. Przecież to nie wina Manfreda Wrony ze zglaszacie do wyborów wyświechtane siedzeniem w radzie miernoty pod hasłem ,,Czas na zmiany". Kto ma zastąpić takiego doświadczonego klasyka?

   Usuń
  5. Ty trollu. Po co Ci to? Miejmy nadzieję, że ten twój idol tym razem nie przejdzie. Szkoda Rud Wielkich

   Usuń
 12. Do kanapowego tygrysa (Anonimowy 15 października 2014 16:41), a kto ci niby dał takie paro - najpierw podnieś swoje 4 litery i coś zrób. Do krytyki ma prawo i obowiązek opozycja, a ty raczej nią nie jesteś. Dlaczego myślisz że jestem radnym czy kandydatem?

  Niespodzianka nie jestem!

  A może ty się pochwalisz co takiego dokonałeś, no słuchamy!

  (Podrapanie się po nosie się nie liczy!)

  Pozdrawiam wszystkich rozsądnie myślących ;)
  Uszy do góry!
  (Anonimowy15 października 2014 15:51)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedna uwaga zanim odpowiem, cierpisz na schizofrenie? przepraszam za złośliwość,ale zadajesz pytanie,dlaczego myśle, że jesteś radnym czy kandydatem, po czym dwa zdania dalej sam siebie pozdrawiasz, teraz chyba już wiesz, skąd wiem. Nawet leniwy kot na kanapie to zauważy, więcej czujności

   Usuń
  2. A teraz odpowiedzi: kto dał mi prawo do krytyki: demokracja, kiedy się pochwalę swoimi dokonaniami: jak będę kandydował do funkcji publicznej. Jeszcze jakieś pytania? Wtedy też zejdę z kanapy i rusze cztery litery :-) Póki co mi się nie chce. Jeszcze jakieś pytania?

   Usuń
  3. Ta dochodzeniowa nutka trąci tym samym smrodkiem co zwykle. Cały urząd się od tego już zaśmierdł.

   Usuń
 13. panie jakie zmiany? zarty se robicie? mam nadzieje ze nikt z ekipy M. sie nie dostanie

  OdpowiedzUsuń
 14. proszę kandydatów z "czasów zmian" o przedstawienie kilku pomysłów co chcieliby w Kuźni zmienić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trolluj !


   Do wszystkich:

   ---> Proszę nie karmić trolla! <---

   Usuń
  2. Definicja trollowania: "antyspołeczne zachowanie polegające na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia". Kogo obraża pytanie do kandydatów co chcieliby w Kuźni zmienić? Boisz się odpowiedzi? To ty blokujesz dyskusję, a nie ktoś to pyta.

   Usuń
 15. Zagadka: Komu radny Kasprzyk dziękował ostatnio po glosowaniu które miało zaważyć nad losami remontu stadionu w stolycy gminy za mądre i obiektywne podejście do sprawy ponad podziałami które sam obecnie startując z Pawłem Macha będzie pogłębiał? Radny Kasprzyk który nie mieszka w Kuźni a jedynie chce by wyborcy tak myśleli dziękował za mądrość i obiektywizm radnym pani Burmistrz znanym z dobrych rąk oraz radnym grupy Razem Manfreda Wrony. Wszystko to znajdziecie w posesyjnym protokole. Czas na zmiany, Pawle? A kogo proponujesz? Nieobiektywny radnych którzy cierpią na chroniczny brak własnego zdania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam podziękuję wszystkim głosującym samodzielnie radnym bez względu na ugrupowania z których pochodzą jeżeli będą uczciwi i samodzielni w podejmowaniu decyzji podczas głosowania. Pan Kasprzyk mieszka w Kuźni co stwierdziła komisja przesłuchująca mieszkańców jak za starych wstrętnych czasów na wniosek przewodniczącego .Na szczęście to nie pan/pani decydować będą o składzie Rady ,tylko wyborcy.PM

   Usuń
  2. Jeszcze jedno. To właśnie własne zdanie stawia uczciwych ludzi w szeregi opozycji i powoduje ataki takich jak pan/pani robiących wyłącznie to co się im każe. Czas to zmienić aby nawet pan/pani nie musiał/ła się więcej wstydzić za to co tu wypisuje na forum. PM

   Usuń
  3. Kurcze, Paweł pisz normalnie po swojemu. Kiedy udajesz intelektualistę nikt potem nie wie o co Ci chodzi. Po za tym nieco pokory by nie zaszkodziło. Jeżeli uważasz że ktoś kto ma inne zdanie niż Ty pisze lub mówi pod przymusem co mu przykazał To świadczy to jedynie o Twojej pysze i braku szacunku dla oponentów. Nie wszyscy muszą kupować bezkrytycznie Twoja demagogie. Masz juz obsesje z tym wrona. Napisz jakiś program i skoncz nie podpierać nienawiścią. To nie zawsze musi być skuteczne.

   Usuń
  4. Szacunek wymaga formy "pan" przed Paweł. Przewodniczący to nie zawsze "wrona" Tym razem chodzi o innego ,tego od przesłuchań milicjanta- kolega tego pierwszego.PM

   Usuń
  5. Jesteśmy na ,,ty"" od dawna.

   Usuń
  6. To co zrobiono Panu Kasprzykowi i jego sąsiadom nie nastraja do dyskusji na temat przyszłości Gminy lub jej braku.Oskarżenia o to,że nie mieszka w Kuźni brzmią znajomo.Autor donosu gra tymi samymi kartami co TY.
   Jeżeli maczałaś "TYSIU" w tych świństwach ręce, to ja rezygnuję z tego Ty i wolę Pan.Tak będzie prościej.Przedstaw się.PM

   Usuń
 16. Do gminnego proroka z 15.10. godz16.00Zdarza się ,że wśród radnych wygrywa treser zamiast lidera. Wtedy nie muszą prez całą kadencję myśleć, Ale czy treser wejdzie do Rady po16 latach "wodzowania" to zdecydują tylko Wyborcy z Rud. Czy Wrona jest już Nadburmistrzem? Czy kupił Panią Serafin za marną ostatnią podwyżkę? Śmiem wątpić! Będzie ciekawie! (kibic)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4 lata do emerytury wystarczą w zupełności. Niczego innego ,co już dzisiaj jest , nie będzie bo to układ jednostronny. Z batem się nie dyskutuje. Proszę popatrzeć ilu kontrkandydatów wystawiły "dobre ręce" kontra "razem ..." i gdzie np. w Rudach ;-) Te dwa ugrupowania to jest to samo co zwykle ;-(.brrrr...

   Usuń
 17. !6-letni wykidajło ordynarnie tępi młodego Kasprzyka! I jeszcze wciska komuś fałszowanie danych personalnych. Strach, wielki strach widzę w myślach tego"najwybitniej zasłużonego grajdołkowego samorządnika"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mniej emocji, jak chcesz napisać 1 nie wciskaj Shifta, bo wychodzi !
   A raczej nie chodziło o 6-letniego

   Usuń
 18. Radna Wajda po ośmiu latach przesiadywania na lonie matki w dobrych rękach postanowiła ugryźć ręce które ją głaskały. Stwierdziła ze czas na zmiany i startuje z Pawłem Macha. Co może zmienić milcząca do tej pory wrażliwa pani Mariola? Znając ja uważam ze zmienić może jedynie:
  A Fryzurę
  B Krzesło na takie bliżej drzwi
  C Zacznie się odzywać częściej niż do tej pory czyli conajmniej dwa razy w roku
  Ludzie, Czas na zmiany, wybieramy nowych choć ciągle tych samych.

  OdpowiedzUsuń
 19. W Kuzni mieszkam od urodzenia. Czyli od ponad ,40 lat. I gmina zawsze miała taki kształt jak obecnie. Dlatego mocno wkurzylam się swego czasu jak poszły plotki że Wrona chce gminy w Rudach lub iść w stronę Rybnika. Wszystko okazało się plotką wyssana z palca. Ostatnio zaczęto mówić tu i owdzie że obecna opozycja sama nie jest zainteresowana zachodnia częścią gminy i wolała aby Rudy, Ruda Kozielska i Jankowice poszły w kierunku własnej gminy. Śmiałam się z tego do łez. Kto mógłby wpaść na taki pomysł? Kolejna durna plotka - pomyślałam. Tymczasem po przeczytaniu list kandydatów do rady miejskiej zdębiałam. Paweł Macha nie wystawił ani jednego kandydata w Rudach, w Jankowicach i Rudzie Kozielskiej! Szok! Jak to możliwe ze potencjalny kandydat na burmistrz gminy odpuszcza cala zachodnią flanke? Przypadek? Niedopatrzenie? Strach przed Wrona? A może jakiś inny plan? Panie Macha, potrafi lan to jakoś logicznie wyjaśnić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No faktycznie! Paweł nie wystawił tam nikogo, jakby spisał te miejscowości na straty. Strach raczej nie. Ciekawe wiec co? Serafinka i Wrona choć się na nich psioczy są przewidywalni i trzymają gminę w kupie. Dziwne a dla mnie jest to wręcz dość podejrzane. Tyle kasy tam poszło a teraz... Szkoda gadać.

   Usuń
  2. Pan Macha nie osierocił Rud. Jego człowiek jest w okręgu 10.

   Usuń
  3. Przepraszam, miało być: wschodnią flanke :-)

   Usuń
 20. Rudy to wchód a nie zachód, no chyba że coś się zmieniło? :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Mam jednego kandydata w Rudach jest nim pan Łukasz Michał Ruhe (KWW "Teraz Czas Na Zmiany") z okręgu numer 10.Pan Wrona wystawił przeciw niemu pana Larysza który tam nie mieszka. Brak poparcia we własnej miejscowości ?Czyżby Brantolka miała o coś żal?. Poza tym wygląda na to, że Rudy nareszcie doczekały się własnej opozycji i już nie trzeba.
  Jeżeli chodzi o Geografię Gminy to Rudy są na Wschodzie. Jak popatrzy Pani na mapę to tam gdzie prawa rączka ;-).Proszę nie słuchać plotek.PM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawa. Raczka się pomyliła. Przy glosowaniu nie pomyli się na pewno i nie pomogą prostackie uwagi. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Gdzie Pana kandydaci na wschodzie gminy? Jeden dla zmylki? Co Panu obiecano by odpuścić ta część gminy? Z kim pan się dogadał?

   Usuń
  2. Rączkami głosujemy w Radzie a nie na wyborach.Decyzja o tym kiedy ją podnieść a kiedy nie i tak nie jest Twoja, a więc po co te uwagi.Nie można się pomylić nie biorąc udziału w procesie decyzyjnym. 0-1 ,Tak lub nie, o to martwią się inni.To jest nawet higieniczne.PM

   Usuń
  3. Jedna jaskółka może wiosny nie czyni, ale za to wypłoszy wszystkie wrony :) za miesiąc wjeżdżamy z głosami :) Bez obaw p. Pawle, pomożemy i to skutecznie! Póki co, Anonim ;)

   Usuń
 22. Paweł tu jest trochę racji z tymi twoimi kandydatami. Jest tu parę osób które są ciut kontrowersyjni. Mogli coś zrobić a nie zrobili nic. Szkoda, bo miałeś dużą szansę. .... Ale zobaczymy jak to będzie. Maciek Kriwienok to dobry wybór, ten chłopak robi coś dla naszej młodzieży. Znalazł alternatywę na chuliganstwo. Reszta zobaczymy jak się obroni

  OdpowiedzUsuń
 23. Każdy z Nas jest odrobinę kontrowersyjny.Ja też.Proszę ocenić samemu kto jest lepszy od tego są wybory.Tym razem listy są krótkie.PM

  OdpowiedzUsuń
 24. Do "samorządowego dżrzentelmen(e)la z15.10. godz.21.43 PRZED 8 LATY TRZEBA BYŁO BRONIĆ PUBLICZNIE KOBIETY-KANDYDATKI do fotela burmistrza w Kuźni R. Bo szykanował Ją w swoim prywatnym pisemku taki jeden z Rud.Potem odwoływał panią "sołtys" kuźniańskiego osiedla.Też bezprawnie! Dzisiaj bronię Pani Marioli Wajdy,Radnej przez dwie kadencje i kandydatki na trzecią.Komu potrzebna "brudna kampania wyborcza'? Komu Radni składają ślubowanie? Ilu z obecnych kandydatów nie zmieniało barw klubowych?Pozostałe pytania Wyborców opublikuję w 2. CZĘŚCI "Przestróg starego..."Apeluję do Internautów o wypędzenie ducha "Kaczo-Maciere..."z dyskusji obywatelskich i z szeregow samorządowców w naszej Gminie. Pozdrawiam myślących po europejsku! Jan Kluska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do obrońcy: "Osobiście znam młodego i aktywnego z wyższym wykształceniem, który przegrał z osobą CAŁKOWICIE NIEOBECNĄ W GRONIE AKTYWNYCH poza zawodem, przedstawicielką średniego personelu medycznego. Żeby było ciekawiej - obydwoje uzyskali tę samą liczbę głosów. Pani wygrała, bo miała większą siłę kandydatów w swoim komitecie" - tak dla przypomnienia cytat z przestróg samorządowca. Aha, zapomniałem zdarzyło się to 12 lat temu w zupełnie innej gminie, za górami, za lasami.... fajna bajeczka.

   Usuń
  2. Bajki to dla dzieci na dobranoc opowiadaj.

   Usuń
 25. szkoda, że Pan Bartosz nie kandyduje, a podobno miał...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miał kandydować z komitetu Pana Machy -w Jankowicach.
   Nie zdecydował się...

   Usuń
  2. az z Jankowic? a nie mial przypadkiem z Osiedla?tylko zostal zastąpiony....

   Usuń
  3. miał być z osiedla, ale w związku z propozycją startu z Jankowic odmówił, bo nie chciał być spadochroniarzem.

   Usuń
  4. ze odmowił Jankowicom to nie ma się co dziwić, ale coś nie wierzę, że odmówił startu z Osiedla

   Usuń
 26. Większość krytycznych komentarzy to nie atak na panią radną, która skądinąd jest bardzo miłą osobą i nie zasłużyła sobie na takie traktowanie. To jest reakcja na słowa, że w drużynie "Avengersów" stawiła się najlepsza część z obecnych radnych. Trójka wspaniałych opozycjonistów z pomysłami , którzy umieli się stawiać większości i mówić NIE. Pozostali to zastraszeni i potulni, których trzeba wymienić. To jest całkowicie fałszywy obraz rzeczywistości. Przykład pani radnej dobitnie to ukazuje. Jej zachowanie w radzie (głosowania) i wypowiedzi to akceptacja wobec działań władzy. Pozostali też w większości głosowań byli za, czasami się wstrzymywali, rzadko byli przeciw. I to nie jest wobec nich zarzut, ale komplement, bo są ludźmi, którzy potrafili pomimo odmiennej opcji - znaleźć porozumienie i kompromis z większością radnych. Robienie na siłę podziałów nie sprzyja samorządowi. Nie róbmy tego. Nie przenośmy idiotycznych podziałów politycznych z Warszawy do naszej gminy.

  OdpowiedzUsuń
 27. Takich i podobnych głosów nam trzeba.Nas mieszkańców obchodzi tylko to co Rada M.dla gminy zrobi a nie głosowania nad uchwałami. Zauważyliście tutaj na forum,że tylko ci z Kuźni są "be" a cała reszta emerytów w tej radzie to są "cacy'.trzeba natychmiast tępić te prymitywne ataki i podjazdy.

  OdpowiedzUsuń
 28. PO CO KOMU NOWY BURMISTRZ? Pani burmistrz Rita Serafin jest bez wątpienia bardzo wysoko ocenianym samorządów em. Niech świadczy o tym chociażby fakt wyboru jej osoby na szefowa Gmin Cysterskich w Polsce. Doskonale radzi sobie z kolejnymi, trudnymi budżetami. Wybór kompletnie nieprzygotowanego do pracy w samorządzie Pawła Machy nie sprawi ze nagle przybędzie pieniędzy. Może stać się jedynie tak ze brak doświadczenia doprowadzi do złego nimi dysponowania. Jezeli zapytacie Pawła Machy co zrobi jako burmistrz, oszalejecie ze szczęścia. Gorzej wypadnie Pani burmistrz. Bo będzie mówiła jak zwykle tylko o tych inwestycjach na które nas stać. Ale zapytajcie skąd będą na to pieniądze. Ona wskaże wszystkie źródła i co do grosza. Pan Macha zacznie pływać. W końcu to zawodowy marynarz. Zanim pozna się w gąszczu skomplikowanych przepisów będą nowe wybory. Stać nas na takie eksperymenty? Żeby sprawnie działać trzeba znać ludzi i mieć z nimi dobre, wypracowane kontakty. To wiedzą nawet dzieci. Kto wie o istnieniu pana Machy oprócz nas i pracowników portów na dalekim wschodzie? Ja kompletnie nie rozumiem kto i po co chciałby zmieniać doświadczonego, obeznanego samorządów a z wyksztalceniem prawniczym na wilka morskiego który znudził się juz zawodem i choć o samorządzie bladego pojęcia nie ma, chce być BURMISTRZEM NASZEJ GMINY. By się uwiarygodnić zbiera byłych radnych w tym radna swojej rywalki i twierdzi ze czas na zmiany. Rozumiecie coś z tego?

  OdpowiedzUsuń
 29. CD. Kolejna sprawa. Pani Rita Serafin znana jest z tego ze gdziekolwiek by się nie pojawiła i gdziekolwiek by nie reprezentowała gminy i nas czyli jej mieszkańców, zawsze robi to z ogromna klasą i taktem. Pan Paweł nawet na tym portalu i przed wyborami w których raczej wystartuje zapomina się i bywa arogancki. Tak to przynajmniej można odebrać. Obycie i takt w jego wykonaniu i to damo w wykonaniu obecnej Pani burmistrz to przepaść. Ona potrafi zachować zimna krew w najtrudniejszych rozmowach, Pan Paweł jest porywczy, podnosi glos. Najdelikatniej mówiąc. Cóż, przez cale dorosłe życie miesiącami przebywał na tej czy innej lajbie w towarzystwie mniej lub bardziej okrzesanych członków załogi. Tam te cechy były przydatne. W samorządzie raczej będą powodem kpin i żartów. I tak można by wymieniać i wymieniać. Zacie to przysłowie o stryjku co to siekierkę zamienił na kijek? Obysmy nie dokonali podobnie niekozystnej zmiany. Bo obiecanki, cacanki a głupiemu radość. Pan Paweł na razie krzyczy, pohukuje i obiecuje. A co będzie potem, nietrudno zgadnąć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd Ty możesz wiedzieć jaką wiedzę nt. zarządzania jednostką terytorialną ma p. Paweł? Człowieku, ogarnij się..

   Usuń
  2. Przestań słodzić Serafince.Już czas na zmiany.Mam pytanie czy Paweł kiedykolwiek zachowywał sie arogancko.Przestań oczerniać..

   Usuń
  3. Nowe to nie znaczy dobre

   Usuń
  4. Ale stare znaczy skorumpowane i nie myślące przyszłościowo ;)

   Usuń
  5. A ja się zgadzam, z jednym zastrzeżeniem - pan Paweł ma potencjał i w przyszłości może być dobrym kandydatem, ale potrzebne mu jest doświadczenie, bo przecież kapitanem dużego okrętu na oceanie nie zostaje się tak od razu, bez praktyki, tylko dlatego że się chce. Trzeba mieć odpowiednią wiedzę no i doświadczenie. A tego póki co kandydatowi brakuje. Ale oczywiście mamy demokrację i się okaże, czy bezkrytyczny zachwyt nad jednym czy drugim zachwytem podzieli większość wyborców.

   Usuń
  6. Jezu, co za inteligenci. Potencjał kierowania statkiem na oceanie porównują do kierowania gminą... Stara śpiewka o pieniądzach dla rud jest bardziej zdarta niż stara płyta a prawda jest taka ze Kuzni brakuje bezinteresownych ludzi z jajami. Społeczników takich jak na wioskach. Czym wyróżnił się do tej pory Macha prócz mielenia jęzorem? W co prócz kanałów, stawów i rozlewisk zaangażował się P.M? To Jego hobby. My nie potrzebujemy drugiej Wenecji. Mamy inne potrzeby. Skąd znam styl bycia Pawła i poczucie humoru? Znam go. Powiem więcej. Paweł jest kapitalnym człowiekiem i świetnie czuje się w jego obecności. Ale na burmistrza nadaje się jak ja na zakonnice. W dodatku pod pozornie twarda skórą marynarza kryje się duza wrażliwość. Łatwo go zranić. Ja nie wiem co za cymbal nakłonił go do tej polityki ale mądre. To nie było. Teraz konia z rzedem by mu to wybić z głowy. I nie jestem w sztabie Rity Serafin. Place podatki i juz to wystarczy by myśleć.

   Usuń
  7. Nie masz pojęcia jaki z Niego będzie burmistrz, bo nigdy nie miałeś okazji go ujrzeć na tym stanowisku :) a jeśli nie On to nie ma innych kandydatów!
   Nikt normalny nie będzie głosował po raz kolejny na to samo bagno ;)

   Usuń
  8. Takie podejście do kandydata jak powyżej bardziej przypomina sektę i wyznanie wiary. Uważaj żebyś nie doprowadził do zbiorowego samobójstwa :-) Zapewniam Cię, że wyborcy jednego i drugiego kandydata to ludzie NORMALNI. Podział, którego próbujesz dokonać, dzieląc wyborców na normalnych (wyborcy p. Pawła) i reszta czyli nienormalni - świadczy tylko o Twoim prymitywizmie. Współczuję p. Pawłowi takich wyborców (czytaj wyznawców). Normalny

   Usuń
  9. Co mają podatki do myślenia.Nie tylko ty płacisz podatki.Boisz sie czegoś?Nigdzie nie ma napisane że P.Macha będzie kandydował na burmistrza.

   Usuń
  10. Bo nie potrafisz albo udajesz ze nie potrafisz czytać listy kandydatów na radnych :-) Co mają podatki do myślenia? Jezeli robię zrzute na gminny budżet chce mieć pewność ze nie będzie wydawany na kanały i mrzonki pana marynarza. Hobby realizujmy za własne pieniądze.

   Usuń
  11. Czy przy kanydatach jest już program?Jakoś nie zauważyłem. Nie oczerniaj człowieka ,skoro nie wiesz.Widać że twoje hobby to pluć jadem.

   Usuń
  12. Pawel Macha startował juz wyborach. Znam nie tylko program który może być lansem pisanym pod publikę ale znam również jego poglądy na wiele spraw. I dlatego lubię Pawła jako Pawła ale jest on ostatnia osoba na która oddam swój glos. Podzieli gminę, podzieli ludzi. Burmistrz ma prowadzić zrównoważony rozwój gminy i wpajać ja zamiast dzielić. Na wypadek wygranej Pawła skopiujcie to sobie i przeczytajcie za cztery lata. Tylko nie mowcie wówczas na mnie ,,prorok" Pewne rzeczy można przewidzieć.

   Usuń
  13. Ten wyznawca obecnej Burmistrz jest jakiś upośledzony ;) nie zwracajcie na niego uwagi :) najpierw uważa, że wybory mają związek z podatkami, teraz z religią.. Myśli, że jest najmądrzejszy, a wrzuci do urny tą samą kartkę co 4 lata temu, bo nie chce zrzutek na marynarza. Za to woli swoje podatki wręczyć w ręce Burmistrzowej: "A niech ma te 10 tysięcy miesięcznie!"
   Istny plebs..

   Usuń
  14. No i tym się właśnie różnią wyborcy Rity Serafin od wyborców ów Pawła Machy. Wyborcy pana Machy swoich oponentów wyzywają od upośledzonych i innych. Nie używają żadnych argumentów bo ich nie maja. Zarzucają obecnej burmistrz 10 tysięcy. Macha będzie robił za piec stów? Panie Pawle, wyborców to ja panu nie zazdroszczę. Jedyne co mogą poradzić czytelnikom to ,,nie słuchajcie go". Może ma rację? Posłuchajcie wiec ludzi którzy opnentow nazywają plebsem. To sympatycy kulturalnego Pawła Machy. :-)

   Usuń
  15. Nie liczą się wyborcy, a oddane głosy z tego co mi wiadomo. Pan Macha na pewno nie będzie zarabiał 10 tysięcy, bo ustawa mu na to nie pozwoli ;) A często "istny plebs" ma większą wiedzę niż zagmatwani inteligenci. Pan Paweł potrafi dopiec oponentom i o to w tym chodzi! Wrona też święty nie jest, a co 4 lata kandyduje na ciepłą posadę.. Na szczęście kończy się jego kadencja :)

   Usuń
  16. No, jedna się kończy a kolejna zaczyna :-) Możesz mieć oczywiscie nadzieję. Ale wiesz czyja matką jest nadzieja? Czcij matkę swoja, napisano w piśmie :-)

   Usuń
 30. Rozlewna wypowiedz przedmówcy, pełna sarkazmów może tylko świadczyć o strachu jaki zapanował w sztabie p. R. Serafin.
  Co tu pan/pani wypisuję ! „ potrafi zachować zimną krew” „doskonale radzi sobie z nowymi budżetami” A więc nie, to kłamstwa ! p. Serafin nie ma własnego zdania i nie bardzo jest zainteresowana załatwianiem problemów mieszkańców naszej gminy !!! Piszę to z pełną odpowiedzialnością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój przedmówca użył argumentów - w przeciwieństwie do Ciebie. I tez to pisze z pełną odpowiedzialnością :-)

   Usuń
 31. Kubeł zimnej wody przyda się każdemu ,a ja pytam po prostu
  jakie propozycje do budrzetu na 2014 rok zaproponowali radni z Kuzni a jakie znalazły się w budrzecie .
  Stara Kużnie schodzi na; psy; skoro nawet Sołtys p B się z niej wyprowadził ,Ja nie zaryzykuje wymiany burmistrza tylko radnych

  OdpowiedzUsuń
 32. Nie tylko Stara Kuźnia schodzi na psy.Osiedle też.Najlepiej zaorać i posadzić kartofle.Wszystko kręci sie wokół Rud , tam idą pieniądze.Kuźni zostają tylko ochłapy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyobraź sobie, że w Rudach mówią dokładnie odwrotnie. Ciekawe gdzie jest prawda? Pewnie jak to bywa prawda jest pośrodku.

   Usuń
 33. wszyscy są cwani bo się anonimowo wypowiadają. ciekawe czy na żywo tez byście tak mądrowali? pozdro Romek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zacznij od siebie i się podpisz, bo coś mi się wydaje, że też mądrujesz anonimowo.

   Usuń
 34. A ja myślałem że poszczególne komitety wyborcze zorganizują spotkania ze swoimi wyborcami wtedy bym nie był anonimowy ,proszę podpowiedzieć gdzie mam szukać programów wyborczych poszczególnych kandydatów do R M ,

  OdpowiedzUsuń
 35. buhahaha co za bzdury aktywni dla gminy , czas na zmiany ,gmina w dobrych rekach i inne a wszystkim chodzi tylko o stolek i kase

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no to trzeba było kandydować, byś dostał stołek!

   Usuń
  2. Dlaczego nie kandydowałeś?Miałbyś stołek ,kase i okazje do wykazania sie swoimi mądrościami.

   Usuń
 36. Widzę, że rozpętałem piekło;-) .Zwracam uwagę na to, że wnioski o to, aby utrzymać obecny układ ze strachu przed nowym do niczego dobrego nie doprowadzą. Wybór trzeba jakiś mieć i to jest to co ze swojej strony oferujemy. Ordynacja wyborcza kraju w którym żyjemy przewiduje weryfikację(audyt) ludzi sprawujących władzę co 4 lata po to aby nie dopuścić do tego co moim zdaniem przytrafiło się Nam w Kuźni Raciborskiej. Gdybyśmy żyli kilkaset lat wcześniej ,wtedy mielibyśmy do czynienia z dynastią ;-).Ustawodawca ustala 4 lata po to aby wykluczyć możliwość budowy struktur korupcjogennych a nie po to aby przeszkadzać "specjalistom". Stanowiska Burmistrza i Radnego są funkcjami społecznymi a nie zawodem. Z tego też powodu o tym kto będzie reprezentował społeczeństwo decydują wyborcy a nie konkurs lipnych certyfikatów. Państwo to nie jest firma. Jakiś czas temu ustalono z tych samych względów granicę chyba 2 kadencji dla Burmistrza . Niestety lobby "zawodowców" wpłynęło na usunięcie tego zapisu i od tego czasu wkrada się dekadencja. Jeden z internautów zarzuca mi nie przygotowanie do pracy w samorządzie oraz wskazuje na ryzyko straty czasu związane z nauką. Ten sam argument użyto 4 lata temu i gdzie znaleźliśmy się po upływie tego czasu? Mamy regres ,a więc cofnęliśmy się, tyle tylko, że pod "eleganckimi" rządami. Miejsc pracy ubyło, ludzi też. Szkoły są zamykane a więc proszę nie pisać o rozwoju. Zostałem również oceniony jako kopacz kanałów i jeszcze czegoś tam. To nie ja kopie. Głównym orędownikiem tego zajęcia jest nasz przewodniczący pilnujący od 16 lat interesów kopalń w naszej gminie. Nie obchodzi go to, że degradacji ulegają pola uprawne a o rekultywacji nie ma nawet mowy. Moja "dziura w ziemi "(kanał) miałaby sens ,jego beztroski wandalizm jest tego pozbawiony. pozdrawiam PM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna odpowiedź, tego oczekiwałem :) Powodzenia p. Pawle i oby więcej takich tekstów, które sprowadzają na ziemię beton fruwający od kilkunastu lat w chmurach ;) MG

   Usuń
  2. Panie Macha, pan nie rozpętał piekła. Proszę sobie w bezgranicznej zarozumiałości nie schlebiać. Pan tylko sieje wiatr. A kto sieje wiatr, zbiera burzę. Oszukuje pan ludzi manipulując faktam, głosząc półprawdy. Żarzuca pan władzom gminy likwidacje szkol grając na emocjach rodziców i nauczycieli. Pan w dobie niżu zamierza jakieś szkoły otwierać? Kto poinformował radę o nielegalnym wydobyciu kruszywa przez jedna z kopalń? Nie przypadkiem Manfred Wrona? To on dokładnie zbadal i zreferował sprawę radnym. Manfred Wrona a nie Skórka, Kasprzyk który notabene był podobnego zdania co znienawidzony przez pana Wrona. Wajdowa tez dowiedziała się tego na sesji. Pan nazywa Manfreda Wrone obrońca intresow kopalń. Jest to jawny dowód panskich manipulacji i prób robienia ludziom wody z mózgu. Byle tylko do koryta. Nie wazne jakim i czyim kosztem. Pozostałe pana zarzuty są równie ,,prawdziwe" jak konfabulacje o których było powyżej. I ja mam głosować na takiego wichlyza?

   Usuń
  3. No no.Ile w tobie jest nienawiści ,sarkazmu.Nie chcesz głosować to nie obrażaj na forum.Masz coś do Machy to powiedz to jemu prosto w oczy.Boisz sie ujawnić?

   Usuń
  4. A co tu jest obraźliwego? Odsłanianie kofabulacji Pawła Machy? A to bardzo pana kandydata przepraszam. Jezeli wygra Paweł Macha najpewniej zlikwiduje kopalnie kruszyw a otworzy szkoły. Na razie nie ma dla kogo ale kto wie? Może kolejny uniwersytet trzeciego wieku? Buuuuhahaha! :-)

   Usuń
  5. Wygląda na to, że ten scenariusz też może się zdarzyć.

   Usuń
 37. Całkiem nie dawno zastanawiałem się nad kandydowaniem ale właśnie takiego mieszania z błotem mojego nazwiska się obawiałem (że nic nigdy nie zrobiłem...itp) i widzę że moje obawy były słuszne. Ludzie w Kuźni są zawistni dlatego że mamy większość starszego społeczeństwa a nie młodych, otwartych ludzi. Przykro mi że moje miasto staję się umieralnią bo przecież prawie co dzień słychać dzwony.
  Rozumiem że zawsze się znajdą hejterzy - jak na tym forum ale nic się nie zmieni dopóki nie wymrze pokolenie tamtego ustroju.
  Co do objęcia stanowiska przez nowego kandydata to tak będzie brakowało mu doświadczenia ale cała rzecz w tym aby dobrać sobie odpowiednich doradców - tak wygląda to w "prawdziwej polityce". Życzę wszystkim udanych wyborów i mam nadzieje że wygra lepszy. pozdro Krzysiek

  OdpowiedzUsuń
 38. Kopanie kanału Odra-Dunaj nie jest zadaniem gminy.4 lata temu wpisałem tę inwestycję do swojego programu po to aby rozpocząć dyskusję i zasygnalizować Mieszkańcom temat który do dziś jest aktualny i dotyczy miejsca w którym żyjemy.Co przez to osiągnąłem? Myślę, że dużo.Technicznie wykonanie tej inwestycji jest możliwe w bardzo krótkim czasie, mentalnie jest to znacznie trudniejsze.Mimo wszystko ja swoją "łopatą"(jęzor/pióro) to drugie już prawie zrobiłem przekopując się przez meandry ludzkich głów.Nie macie Państwo pojęcia jakie skały trzeba było przekuć i ile wkładów w długopisach powymieniać ;-) .Na dzień dzisiejszy nie ma chyba u nas osoby która nie słyszała nic na ten temat.Gdyby doszło do realizacji wiedzielibyśmy o czym chcą z nami rozmawiać.Pomysł zrobienia ze mnie gondoliera z Wenecji i zarzucanie mi "pływania" wynika z braku zrozumienia.Gmina ma narzędzia do tego aby coś w tym temacie zrobić.Jednym i jedynym które zaproponowałem do użycia jest Plan Zagospodarowania Miasta na którym ołówkiem a nie łopatą należy nanieść wygodną dla Nas trasę ewentualnego przebiegu.Czynność ta zwyczajnie zapobiegnie błędom w wydawaniu pozwoleń na budowę domów.Gmina Bierawa już plan przebiegu kanału ma, a są to nasi sąsiedzi.Co mi zarzuca konkurencja? Podejmowanie trudnych tematów w ramach konsultacji społecznych? Oni dla odmiany Was o nic nie pytają.Proszę sobie przypomnieć w jaki sposób zamknięto szkołę.Kotłownia węglowa w XXI wieku w centrum miasta też nie została poddana konsultacji z mieszkańcami.Plan o którym pisze powyżej już prawdopodobnie został zmieniony lub są w trakcie tej roboty aby sprawy przepchnąć tak szybko jak się da.Byłem na spotkaniu na ten temat i wygląda na to, że będą znowu rozkopywać całe miasto tak jak gdyby nie można było o tym pomyśleć wtedy kiedy robiono nowe drogi kilka lat temu.To jest to co chce zmienić.Perspektywa wielu lat do przodu i rozum w planowaniu zamiast "czynów społecznych" i "zrywów narodowych".pozdrawiam PM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do P.M.
   Kanał Odra -Dunaj :Polska nie jest obecnie zainteresowana i nie jest przygotowana /stan Odry?do realizacji tematu.
   Plan Zagospodarowania Przestrzennego to nie kartka papieru do rysowania ołówkiem- do dokument podlegający konsultacji społecznej.
   O ile mi wiadomo-reorganizację szkolnictwa w Gminie konsultowano z rodzicami dzieci , kuratorium oświaty. Może Pan wtedy pływał?
   Spotkanie na temat przyszłości energetyki cieplnej w Gminie- nie rozumie Pan haselł: plan, projekt.

   Usuń
  2. To My mieszkamy w Polsce i przygotowujemy realizacje tematów lub pozostajemy bierni.W Odrę pompowane jest obecnie wiele mld złotych - Wrocławski Węzeł Wodny, Zbiornik Racibórz ,Odra swobodnie płynąca do klasy 3 z perspektywą na 4, niedokończone Malczyce, remonty śluz Kanału Gliwickiego itd.Realizacja to również Miejscowy Plan Zagospodarowania który zmienia malutka Gmina a nie Polska.Ołówek to przenośnia adresowana do społeczeństwa a nie do gryzipióra.Osobiście prowadziłem remont i budowę trzech inwestycji a więc mam "zielone" pojęcie co te dwa terminy oznaczają.Zwłaszcza, że płaciłem za nie z własnej kieszeni a poza tym jestem inżynierem w przeciwieństwie do niektórych.Mój syn chodził do podstawowej szkoły wtedy kiedy ją unicestwiano.PM

   Usuń
 39. PZPR-owcy przez dziesiątki lat wmawiali (nawet siłą ZSRR) całemu narodowi, że tylko oni mają rację i specjalistów do rządzenia Polską.
  A1989 r. naród przestal się bać. Białoruś jest nadal,gdzie była..To moje przypomnienie dla myślących ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 40. Kto w gminie i na tym portalu blokuje normalną dyskusję ; jakie intencje i poglądy ma ten znany "ktoś"znajdziecie w opluwaniu starego Jana (dla uciszenia)w dialogu trwającym od 17.o8.godz OO.25.do końca sierpnia. Warto przestudiować. PouczaJĄCE!

  OdpowiedzUsuń
 41. Jak tak czytam i czytam...to myślę,że listy kandydatów są tak "politycznie"ustawione,że chyba nie mam na kogo głosować.Niech się dzieje co chce.Mam to już gdzieś! Kuźnia i tak jest już wiochą zabitą dechami....wystarczy popatrzeć na naszą starą podstawówkę,dworzec kolejowy,szkołę zawodową....drogi....chodniki...itd.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest święta prawda.Wszystko zlikwidowane,zniszczone.Nikt o to nie dba.Tylko aby Kużnia nie zginęła.

   Usuń
  2. Tylko bez przesady. Nie jest u nas znowu tak źle! Tylko trzeba poskazywać konkretna braki. i żądać odpowiedzi od naszej władzy. Np. ; Dlaczego płyty chodnikowe w Kuźni kruszą się po 3-4 latach? Jak długo takie płytki wytrzymują w innych miastach? Ilu emerytów w gminie zajmuje etaty dla młodych? Na co poszły pieniądze za sprzedawane mieszkania i domy? Ile gmina bierze za metr kwadratowy działek?Ile gmina płaci za szkody wyrządzone przez chuliganów i prymitywów i pijaków? Dlaczego nikogo nie ukarano za rozwalony dach nad przystankiem przy Straży pożarnej i za dwa rozwalone kioski informacyjne?Czy policjanci pracują w czasie remontu budynku policyjnego? Jest dużo dużo takich spraw i pytań A radni o tym nic nie mówią A kandydaci też nic. Czy oni wszyscy czytają co tu ludzie wypisują? Czy tylko jeden Pan Macha czyta ,odpowiada i wszystko to zrobi?To jak to jest? Kto ważniejszy jest burmistrz albo Rada miejska? I dlaczego jedni radni nadają tutaj tylko na niektórych a nie na wszystkich?

   Usuń
 42. Słusznie, popieram. Kogo tu wybierać? Laików czy camorrę? Jedynym wyjściem pokazania dezaprobaty jest totalny bojkot tych "wyborów". Taki sposób najbardziej zaboli obie rządne władzy grupy. Tylko frekwencja poniżej 20% zamknie usta jednym i drugim. Ja też mam to gdzieś.Pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ty akurat nie masz to gdzieś...siedzisz i kombinujesz

   Usuń
  2. Panie Mwcha, a może opowie Pan o swoich poglądach na tematy religii? Na przykład przypomnij pan ludziom jak nazwał relikwie błogosławionej Kloskowny sprowadzone cztery bodaj lata temu do rudzkiej bazyliki? Wierni i proboszcz z Kuźni na pewno by się ucieszyli. Była to wypowiedz na tyle chamska ibezczelna ze usunięto ja. Obrazala dobre obyczaje i uczucia religijne. Pamięta pan? Pamięta pan ze po wyborach trzeba było wystosować apel o zaprzestanie ataków na Pawła Mache bo siadał? Te ataki to był efekt tego ,,piekła" jak buńczucznie nazywa pan swoje prowokacje. Zeby znów nie trzeba było bronić biednego, skrzywdzonego Pawełka który najpierw pisze a myśli po niewczasie. To jak to było z tymi relikwiami? Chyba że zmieniłeś poglądy. W końcu glosisz frazesy o tym ze czas na zmiany...

   Usuń
  3. Człowieku nie mieszaj religii do polityki.To jest kraj świecki.Coś ci sie pomyrdało.Jesteś katolikiem a tyle w tobie jadu.

   Usuń
 43. Ale wiocha! Nie mogę zrozumieć kogo obchodzą poglądy religijne kandydatów na urzędy państwowe? Przecież to nie są wybory na nowego proboszcza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałeś uważnie? Tu nie chodzi po poglądy religijne Pawła Machy a o chamski komentarz sprzed 4 lat. Komentarz na tyle kontrowersyjny ze został usunięty. Kto dal mu prawo obrażania cudzych uczuć? Nikt. Po prostu pogubił się i odsłonił prawdziwe oblicze. I to oblicze chciałem wam przypomnieć. Jego prywatne poglądy mam gdzieś. Nawet gdyby był ortodoksem.

   Usuń
  2. Po pierwsze - nie ,, czytałeś,, tylko ,, czytałaś ,, Po drugie - czytałam uważnie i wyobraź sobie, że nawet ze zrozumieniem. Amonim z 19.10 godz. 23; 56 już w pierwszym zdaniu zadaje pytanie; ,, panie Macha a może opowie pan o swoich poglądach na temat religii ,, więc dlaczego piszesz, że ,, jego prywatne poglądy mam gdzieś ,, To są przecież Twoje słowa. A zanim zaczniesz zrzucać komuś obrazę uczuć to sam zastanów się czy Ty kogoś nie obrażasz. Uważam, to Ty się pogubiłes. Na dodatek już dość dawno temu. A swoje prawdziwe oblicze już nie raz odsłoniłes. Jakoś w Twoich komentarza nie prezentujesz się jako człowiek religijny, bo skąd ta zazdrość, pycha i arogancja ? A skoro z Ciebie taki farbowany katolik, to i oburzenie z powodu obrazy uczyć jest farbowane. A może tu nie chodzi o uczucia religijne tylko zdyskwalifikowanie w oczach wyborców p.Machy ? Serdecznie współczuję, ale Twoje szukany i obraźliwe wpisy na nic się nie zdadzą. Proszę mi wierzyć już gimnazjaliści są egzaminowani z ,, czytania ze zrozumieniem,, więc nie trzeba być niezwykle lotnym aby pojąć i przejrzeć Twoje zamiary.

   Usuń
  3. Tak, z Twojego bezpłciowego anonimu powinienem był się domyślić jakiej plci był autor bądź autorka. I twoje dworowanie z powodu tego ze nie zgadłem jest bardzo grzeczne kulturalne i na miejscu. To niebywale. Nazywasz mnie farbowanym katolikiem a Pawła Mache który jawnie okazuje.obrzydzenie do relikwii kościelnych trzymając jednocześnie kciuki za papieża Franciszka uważasz za kogo? Podaruj sobie durne komentarze. Jezeli ktoś kandyduje na jakiś urząd otrzymuje różne pytania z różnych sfer życia. Macha nie potrzebuje adwokatów. Zwłaszcza tak marnych adwokatów.

   Usuń
  4. Dalej trzymam kciuki za papieża Franciszka. Teraz to nawet u rąk i nóg , żeby Nam go tacy jak Ty "katolicy" nie ukatrupili w imię Boże. PM

   Usuń
  5. Anonimie z 21 paź. z godz. 21:25 co się tak gorączkujesz? Czyżby ktoś odkrył twoją obłude i zauważył, że marny z ciebie katolik? Skąd w tobie tyle nienawiści? Dlaczego uważasz się za jedynego, który ma prawo wypowiadać się, a innych obrażasz? Powołujesz się na prawo do wszelkiej informacji o kandydacie do urzędu, a tak naprawdę tylko kombinujesz jak zaszkodzić każdemu kto odważy się ruszyć ten skostnialy kuźnianski układ. Czyżbyś był trybikiem w tym układzie? Wracaj tam gdzie twoje miejsce i daj Kuźni złapać głęboki oddech, aby w końcu coś się tu zmieniło.

   Usuń
 44. Proponuję na miejsce Kloskowny w przyszłości umieścić w rudzkiej bazylice relikwie pewnego, bardzo zaangażowanego, rudzkiego samorządowca. Tylko zastanawiam się skąd u takiego porządnego i prawego katolika, który dba o odpowiednie poglądy religijne kandydatów do rady miasta tyle nie katolickiej zawiści, arogancji i nietolerancji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahah, dobre! :D
   Ale podobno mogą być tyko relikwie ludzi, a nie ptaków. No chyba, że tam włożą ten słynny aparat, który robił zdjęcia samochodom przejeżdżającym na czerwonym świetle :D

   Usuń
 45. Może jeszcze z innej beczki?Proponuję Maha Vishnu ;-) .Jestem praktykującym Katolikiem trzymającym kciuki za papieża Franciszka a Rudzkie relikwie (szczątki ludzkie) są dalej dla mnie makabryczne.Piekło to jest to co robi jeden "człowiek" drugiemu .PM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się ze papież Franciszek poradzi sobie niezależnie od tego czy kandydat na burmistrza Kuzni będzie trzymał za niego kciuki czy nie. Notabene papież prosi przeważnie o modlitwę nie kciuki, panie Macha. Ale dobrze ze pan o tym wspomina bo może ktoś to połknie. Co prawda apelujecie o nie łączenie wiary z polityka ale własną deklaracja na portalu na wszelki wypadek nie zaszkodzi. No, nie? :-)

   Usuń
  2. Myślę, że to przez Pana/Panią młodzi ludzie odwracają się od Kościoła. Proszę wytrzeć "Boga" z ust bo to nie on podpowiada tylko kto inny.

   Usuń
  3. Chwileczke.Czy to Macha rozpętał temat i dyskusje na temat wiary?On tylko odpowiedział na zarzuty.Więc nie siej zamętu i daj se siana.

   Usuń
  4. Ta odpowiedź była do komentującego z 20:39 ,do pana Pawła nic nie mam.

   Usuń
 46. Co by się w Kuźni nie działo,to zawsze jest Rita i ksiądz...zgrany duet Kościół i Polityk.Brakuje jeszcze jakiegoś kuźniańskiego doktora no i wiocha...jak za dawnych czasów.

  OdpowiedzUsuń
 47. A co do tematu Bazyliki w Rudach...hmmmm odpoczywam tam.Rudy pięknieją.Po cichu robią swoje i mają.Jest gdzie pójść na lody,na spacer,jest spokojnie.....W Kuźni za to piwo leje się strumieniami,głośna muzyka na każdym rogu,chuligaństwo i chamstwo....Wstyd i żal ;(

  OdpowiedzUsuń
 48. sprzedajesz lody w Rudach?

  OdpowiedzUsuń
 49. Ludzie! Nie dajcie się prowokować! Znowu jakiś podlec ,nienawistnik próbuje wciągać religię,księży i Kościół do polityki? Tu jest samorząd _ nie brudne politykowanie z duchami "kaczo-maciere! Mnie już zabraniał "wściekły Malfredo"powoływania się na nauki społeczne św. Jana Pawła. I myśli, że mnie uciszył w pokazywaniu problemów miasta i Gminy. Nawet na takie świętokradztwo się szarpnął! Nie pozwólmy zrobić z Kuźni Raciborskiej nietolerancyjnego grajdołka!!! Może niektórzy czekają na" religijnych" z czarną flagą.? Zatrzymajmy szaleńców wszelkiej maści !Nie dla takich ten portal. Jest jeszcze jeden w gminie?Pozdrawiam Europejczyków z naszej Gminy! Jan Kluska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Janek, weź pastylki i wal do pryka. Do dziś pamiętam jak na pewnym zebraniu po przemowie proboszcza zacząłeś się wydzierać BRAAAWOOO! Pomyślałem sobie wtedy ze widzę faceta bez kręgosłupa.podlizuje się każdemu który akurat ma wpływy...

   Usuń
 50. Tak się zastanawiam panie Janie, co chwile zamieszcza Pan wpisy o kulturze dyskusji, etyce, przestrogi samorządowca a tu język pogardy: podlec,nienawistnik i to ukierunkowany w jednego człowieka. Macie coś do siebie - to sobie to wyjaśnijcie w cztery oczy a nie na necie. Ma pan jakieś dowody, kto tu pisze? Też mi się nie podoba wpis z pytaniem o poglądy religijne pana Pawła, bo to sprawa osobista. Jak Pan wie, kto pisze - to należy działać prosto i otwarcie, a nie insynuować, bo w ten sposób schodzi Pan do poziomu tych, których Pan krytykuje. Nie dostrzega Pan tego? Z pozdrowieniami i szacunkiem. D.A.

  OdpowiedzUsuń
 51. I jeszcze jedno,popieram w pełni Pana zdanie: nie dajmy się sprowokować, dyskusja o relikwiach i o poglądach p. Pawła jest celową prowokacją, w którą dał się Pan złapać, przestrzegając innych.

  OdpowiedzUsuń
 52. Do Pani (-a) D.A.z 20.10. godz.15.30 Dzięki za kubeł zimnej wody na mnie i na innych rozgrzanych. "Co chwilę moje wpisy" (???) Nietrudno policzyć.Są podpisywane.Ja nie czuję tutaj mojego osobistego "nienawistnika" Widać często bezdenną ludzką głupotę i parcie na fotel...Z tym walczę i chcę uczyć kultury publicznej dyskusji.Widzę ,że się poprawia.Jako dziennikarz (obywatelski) nie mam się z kim Pojednywać.Nikogo tu nie obrażałem! "Nienawistnik" i podlec to symbole ! Jeśli się kojarzą z nazwiskami czyichś znajomych - to nagroda dla dziennikarza! Ucząc kultury dyskusji w pojedynkę,zdziałam niewiele.Ale jest nas tutaj już dwóch (dwoje),troje..Za nami pójdą inni. Jako emerytowany wychowawca bardzo niegrzecznych chłopców wiem, że czasem trzeba użyć nie tylko słów : proszę , zrozum, bądź uprzejmy... Na politycznych chamów i meneli to jednak nie działa. Bardzo liczę na pomoc w budowaniu prawdziwego salonu politycznego w naszej gminie.Wnioski z rad "D.A." wyciągnę. Czy uczyni to także osoba,której nazwisko ma Pan(i)na myśli? Serdecznie pozdrawiam Jan K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście Pan uczy kultury dyskusji... wystarczy przeczytać jak pan się wyraża o osobach, które niekoniecznie wyrażają się jak pan chce. Według Pana są to -polityczne chamy i menele. Brawo! jest Pan rzeczywiście wzorem kultury osobistej i oczywiście wzorcem dla innych wychowawców.

   Usuń
  2. Aha! Jak można było pominąć, że jest Pan wzorem dla dziennikarzy. I co z tego, że obywatelskich jak Pan to ujął. Jest Pan wzorem dziennikarstwa obiektywnego pozbawionego prywaty i mającego wyłącznie czyste intencje pisząc o kulturze dyskusji

   Usuń
  3. Dzięki za odpowiedź, kubeł zimnej wody każdemu się sprzyda :-) to ostatnio modne. Tonujmy wszyscy emocje i język. Co do wychowania - chyba najlepiej jednak działa własny przykład, a nie używanie słów, które sami zwalczamy. Tak mi się wydaje. Co do tych słów "symboli" - panie Janie Internet jest bardzo konkretny, nie da się np. napisać, że pani X zrobiła coś tam, a potem prostować, że wszelkie "podobieństwo jest przypadkowe". Internauci wiedzą swoje. Myślę, że wie Pan o co chodzi. Nie schodźmy do poziomu, którego sami nie akceptujemy. A zwalczając chamstwo używajmy metod bynajmniej nie chamskich, są skuteczniejsze, pozdrawiam DA
   PS. "W dyskusji z chamem nigdy nie schodź do jego poziomu, pokona Cię doświadczeniem" - takie stare przysłowie, chyba chińskie :-)

   Usuń
 53. Do Anonima z20.10 godz.20.10 Kolejny prowokator!!! Co ta wypowiedż wnosi do programu wyborczego gminy na lata 2015-18?
  Ja ludzi cenię za wartość wypowiedzi, i za czyny, nie za nazwisko , zawód ,wykształcenie itp.Wśród księży spotkałem znacznie mniejszy procent przeciętniaków jak wśród samorządowców i polityków. Kuźnia R. ma szczęście do dobrych księży. A ty idź i nie ...prowokuj więcej ! J.K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno powiedzieć czy Kuźnia ma szczęście do księży. Nie w tym kierunku ma się toczyć dyskusja. Ale czytając Pana wypowiedź ma się wrażenie, że nie spotkał Pan tych księży za wiele. Mało jest ludzi, którzy potrafią godnie wytłumaczyć swoje nie zawsze godne wybory życiowe. Mam nadzieję, że mimo słusznego wieku jeszcze Pan się tego nauczy i wtedy będzie mógł Pan pouczać innych.

   Usuń
  2. A ty wybrałeś godne wybory życiowe?Jeżeli tak to wytłumacz to godnie.

   Usuń
 54. Ostatnia rada Starego do A.D. D.A..wszystkich tutaj anonimowych kandydatów ,patriotów anonimowych lekarzy, nauczycieli,anonimowych działaczy ,wolontariuszy itp Nareszcie poznałem także i dno Internetu. (oprócz potęgi) Tea tr jednego aktora i jednocześnie zdolnego pisacza w gminie. Jam przy nim pętak ,zaledwie. Karolinę Kózkównę (Kózka) uczynił "błogosławioną" papież JPII. U nas opowiedział o Niej szerzej KS. Jan Szywalski. Jej Relikwie przywiózł do Rud ks. proboszcz.A ty jakie nazwisko błogosławionej tu napisałeŚ? I nadal nie poprawiasz? Z kogo, z czego nadal kpisz - wielki Aktorze! Racja1 Nie przy takich miejsce dla mnie. Już nikogo z opluwanych bronił nie będę! S p i e p r z a m! Dziad

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, panie Janie - chyba doszło do jakiegoś nieporozumienia. Z nikogo nie kpie, nie napisałem słowa o Kózkównie, więc poprawiać nie mam czego. Reszty aluzji nie załapałem. Nie wiem, czym sobie zasłużyłem, że pisze Pan o sobie w tak brzydki sposób. Nigdzie nie nazwałem Pana dziadem, nikogo tak nie nazwałem. jeśli jednak gdzieś mimo wszystko uraziłem - to przepraszam. D.A

   Usuń
 55. Symbolem jest tu także i godzina. Ulżyło? Najwyższy czas na dyskusję o miejscach pracy dla młodych ,chodnikach ,krawęż... patologiach. troskach "kampanijnych"...itp...itd...

  OdpowiedzUsuń
 56. Jeszcze tylko wyjaśnienie: W moim "pożegnalnym" liście jest 2 adresatów osobowych oraz kilku zbiorowych.Ciekaw jestem, czy odezwie się i sprostuje, co powinien, winowajca przekrętu nazwiska.Uważa Pan,że to zwykła pomyłka? Nie, nie obrażam się. Mam zawsze dystans do siebie.Autoironia ,to cecha,podobno, ludzi in............ To ja przepraszam,że nie sprostałem oczekiwaniom pewnego internauty (internautów?) .Rzeczywiście, nie jestem ideałem,chociaż się staram.Niektórzy są nieomylni oraz idealni.I tylko tacy mają prawo "'prostować ścieżki Pańskie" choćby tylko na terenie naszej gminy. Oni anonimowi anonimowo mogą dyskutować "o wartościach" i uczyć tego młodych anonimowych i nie tylko! Dla anonimowej przyszłości miasta i gminy Kuźnia Raciborska.Odchodzę,ale nie czuję się przegranym pedagogiem społecznym.Czeka na mnie jeszcze parę tematów historycznych i...nie tylko.Tyle jestem wart,ile mogę jeszcze zrobić dla Gminy na poletku lokalnych publikatorów, J,K.

  OdpowiedzUsuń
 57. Panie Kluska proszę się nie przejmować i mieć dystans do tych komentarzy. Internet nie jest miejscem gdzie można oczekiwać mądrej dyskusji dotyczącej ważnych spraw. Proszę mi wierzyć, ta forma przekazu, gdy piszący wie, że jest anonimowy prowokuje do wyrażania różnych opinii. Komentarze pod artykułem wyglądałby w zupełnie inny sposób gdyby każdy miał możliwość sprawdzenia kto kryje się pod konkretną wypowiedzią. Jestem przekonana, że większość naszego społeczeństwa nie identyfikuje się z tymi wypowiedziami. Chcę wierzyć, że te chamskie komentarze są pisane przez kilka osób, które są zakompleksione oraz zazdrosne o sukcesy innych. Są to osoby, które podnoszą poczucie własnej wartości obrażając innych. Szczególnie sprawia im satysfakcję gdy mogą obrazić osoby, którym zazdroszczą sukcesu, osiągnięć, stanowiska, inteligencji, pieniędzy, itd. Wiem, że to wszystko powoduje poczucie totalnej beznadzieji, ale to nie jest grupa reprezentująca poglądy większości naszego społeczeństwa. I tego proszę się trzymać jeszcze przed Panem wiele do zrobienia.

  OdpowiedzUsuń
 58. Japikole.....ludziska!!!!Spokojnie!To tylko wybory samorządowe....nie będzie żadnych zmian.Pani Rita wygra(bo musi z czegoś pójść na emeryturę) a Kuźnia Nasza Staruszka jakoś jeszcze 4 lata będzie musiała wytrzymać na wydechu.Potem nastąpią zmiany ;-)

  OdpowiedzUsuń
 59. Nie będzie żadnych zmian po czterech latach. Już dziś wiadomo kogo obecni namaścili. Trzeba zrobić to teraz bo nasza Staruszka jest na geriatrii.

  OdpowiedzUsuń
 60. Panie Janie Kluska podziwiam pana za chęć zmiany tego naszego grajdołka,za wytrwałość,za pomysły.....jest pan moim kandydatem na burmistrza!Tylko rzeczywistość jest taka,że tak jak pana tak i mnie szlag trafia jak widzę co dzień coś co mogło by wyglądać inaczej,co mogła by zmienić nasza władza samorządowa a czego nie zmienia.Dlaczego?Bo naszą władzą rządzi chęć pieniędzy a nie zmiany na lepsze naszej mieściny.Na Kogo mam głosować?Na panią Serafin?Na pana Macha?.....Pani Serafin już nam pokazała co potrafi...czy nas to zaskoczyło?czy było WOW?Pan Macha jest młody.....to akurat OK,trochę za dużo gada o kanałach,ludzie maja inne problemy...ale jest młody!Ma nowe pomysły,tak myślę.....Na kogo tu głosować...????BO za chwilę nie pójdę w ogóle.Denerwuje mnie ta szarpanina internetowa i obrzucanie się błotem.Mnie też się dużo w Kuźni nie podoba ale TU MIESZKAM i chcę by było dobrze i ładnie i bezpiecznie i kulturalnie.Czy Ja mieszkanka Kuźnie Raciborskiej chcę tak dużo?

  OdpowiedzUsuń
 61. Mam wrażenie, że trzy komentarze po kolei z godziny 22:10, 22:28, 22:32 pisała jedna osoba. ....mało tego - łatwo się domyślić kto to pisał. Oj te parcie. ...

  OdpowiedzUsuń
 62. I znowu niezatapialna Rita! Nie czujesz pani burmistrzyni, że jesteś wybierana przez kolegów mamy bo tak im sumienie nakazuje i tradycja? No i rodzice....

  OdpowiedzUsuń
 63. Ludzie ! Jak nisko może upaść człowiek,żeby nie oddać zdobytej ,odrobiny władzy? Nawet w malej gminence? Ile świętości gotów zbrukać?Ile grzechów z dalekiej przeszłości - bliźniemu - --przypomnieć? I na jak długo WŁASNE SUMIENIE WYŁĄCZYĆ?

  OdpowiedzUsuń
 64. Dziękuję za wybory. Mam Was w ... Zostaję w domu.

  OdpowiedzUsuń
 65. Dziwi mnie to,że pani Rita Serafin wiedząc jak niechciana jest kolejny raz na stołku burmistrza uparcie dąży do celu i ponownie kandyduje.Czyżby miała coś jeszcze do zaoferowania?Jest jeszcze coś do spieprzenia?... Czy ciepła posadka w UM jest więcej warta niż swój honor??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wszystko zostało spieprzone.!!!!!

   Usuń
  2. Honor? Ha, ha! O honorze to tylko mieli pojęcie samurajowie. Gdyby iść tym wątkiem to w urzędzie pracowałoby góra pięć osób. Reszta musiałaby popełnić rytualne seppuku.

   Usuń
  3. Do Anonimowy 12:54
   A Ciebie ktoś chce? Mam wątpliwości...

   Usuń
 66. Brawo to jest prawda ! Honoru nie ma !

  OdpowiedzUsuń
 67. Urzędujący burmistrz ma zrezygnować z kandydowania bo Ty i Twoi kumple są przeciw? To może od razu mianujmy burmistrzem Pana Machę, bo rozumiem, że Ty i Twoi kumple są za? Ciekawi mnie tylko jedno, czy rzeczywiście taki poziom reprezentuje elektorat pana Pawła, czy też ktoś się podszywa i tylko udaje inteligentnego inaczej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy 13.52 Niestety trafiłeś kulą w płot,bo nie zamierzam w ogóle pójść na wybory.Choć gdybym miała pójść,to wybrała bym mniejsze zło i tak,zagłosowała bym na pana Pawła Machę.Dlaczego?Dlatego ,żeby coś się wreszcie zmieniło...w którą stronę,zobaczyli byśmy....zawsze można zagłosować inaczej za 4 lata.Teraz wiemy jak jest i moim zdaniem kolejne 4 lata stagnacji dla Kuźni może być "seppuku"

   Usuń
 68. do Anonimowej z 14.36 - Chyba nie zrozumiałaś mojego wpisu.

  OdpowiedzUsuń
 69. A czy to ważne, kto gdzie mieszka? Wszyscy jesteśmy i tak ze wsi... :-)

  OdpowiedzUsuń
 70. Zachęcam wszystkich do udziału w wyborach, mimo że kandydaci nie są idealni. Niska frekwencja = kolesiostwo i nepotyzm, a to jest na rękę tym, którzy myślą że zasiadają na swoich stołkach dożywotnio i nic ich z nich nie ruszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A który z kandydatów jest gwarantem braku nepotyzmu? Żaden. Wybór jest wtedy bez sensu. Prawda? I tak już całkiem poza nawiasem. Kolesiostwo jest synonimem nepotyzmu tak jak kumoterstwo czy klanowość, a nie osobnym terminem. Więc jeśli ktoś chce się popisywać znajomością trudnych wyrazów to polecam słownik.

   Usuń
 71. Czyżby ,,repertuar ,, odnośnie wyborów się wykorzystał ???

  OdpowiedzUsuń
 72. "troll" nie ma nic "do roboty"

  OdpowiedzUsuń