04 lipca 2023

Najwyższy stopień podium dla Klaudii Kowalskiej w Istebnej

W niedzielę, 2 lipca w Istebnej odbył się Road Maraton - Pętla Beskidzka, w której zawodnicy mieli do pokonania dystans 102,4 km (w tym prawie 1900 metrów podjazdów). Zwyciężczynią w swojej kategorii wiekowej została Klaudia Kowalska pokonując trasę w 3:31:26.70.


To kolejne - po zdobycia tytułu Mistrza Polski w kolarstwie szosowym w Żyrardowie - zwycięstwo zawodniczki z Siedlisk (pisał o tym w piątek, 30 czerwca portal nowiny.pl, a dziś (4 lipca) artykuł ukazał się w papierowym wydaniu "Nowin Raciborskich").

Klaudia z medalem po zawodach w Żyrardowie (fot. arch. zawodniczki)

Organizatorem zawodów w Istebnej był SWIR Cyclo Partner. Celem imprezy - jak czytamy na stronie -  jest popularyzacja kolarstwa szosowego i turystyki rowerowej, a także promowanie tras i regionów atrakcyjnych turystycznie i sportowo w Beskidach. Zawody mają również na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, zdrowego stylu życia i rekreacji.

Trasa, którą mieli do pokonania zawodnicy (zrzut ekranu pochodzi ze stromy ridewithgps.com)

W kategorii, w której startowała mieszkanka Siedlisk (K1 - 15-29 lat) znalazły się trzy kobiety. Zawodniczka klubu Agropunkt Innergy Team przejechała całą trasę w czasie 3:31:26.70 jadąc ze średnią prędkością 28,94 km/h. Warto zaznaczyć, że zawodniczka, która w tej kategorii na metę wjechała jako druga, miała 4 sekundy (!) straty do Klaudii, a trzecia aż 12 minut.

Klaudia Kowalska i Maciej Kriwienok (fot. facebook.com)

Dumny ze zwycięstwa Klaudii - oprócz rodziny i znajomych - jest również trener MKS Sparta Fight Club Maciej Kriwienok, który poinformował w mediach społecznościowych o kolejnym zwycięstwie zawodniczki z Siedlisk, a pod którego okiem Klaudia kilka lat trenowała ju-jitsu.

Ze swojej strony Klaudii składamy ogromne gratulacje i życzymy kolejnych zwycięstw!

BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz