21 października 2010

RUSZYŁA WYBORCZA SONDA!

74 komentarze:

 1. No to się zaczyna :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieje, że wygra Cęcek Witold. Chłop ma naprawde dobre zamiary. Rita S. Się nie nadaje, A P. Macha nagle zaczął interesować się polityką.Wiele pisze, debatuje, ale widać ...ehhh szkoda gadać

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha! Po wynikach sondy widać, że urzędnicy działają bardzo sprawnie :laughing: Obecna głowa miasta niemal już dorównuje innemu kandydatowi. Ale nie ma się co dziwić; podobno już od pół roku są straszeni, że oto jesienią przyjdzie czarny lud i wszystkich pozwalnia :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 4. ZADEN KANDYDAT SIE NIE NADAJE

  OdpowiedzUsuń
 5. i tak to z Ritą jest... zatoczki miały być w lipcu-sierpniu, żeby dzieci we wrześniu mogły iść chodnikiem do szkoły... ale nie... po co tak? jak się zrobi w lipcu-sierpniu to ludzie zapomną... a jak się zrobi w październiku to ludzie będą wiedzieli kto jest kochanym burmistrzem i na kogo trzeba oddać głos w zbliżających się wyborach. Niech się dzieci męczą... idąc przez boisko i rozkopane wertepy... Rita NIE Witold TAK.

  OdpowiedzUsuń
 6. 1.nie 2.nie 3.nie Znowu trzeba wybierać metodę 'mniejsze zło' i zostać negatywnym wyborcą.

  OdpowiedzUsuń
 7. To może sama wystartuj Teklo. To samo tyczy się Freddy'ego. Może wam się uda. A jeśli jesteście znani w środowisku lokalnym i wiecie, co zrobić by było lepiej, to na co czekacie? :angry:

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja chcę pediatry dla dzieci w Kuźni bo to co się dzieje teraz przechodzi ludzkie pojęcie :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak kandydaci podani ale podajcie do wiadomości ile zrobione było za kadencji p. Rity a ile wynosi zadłużenie

  OdpowiedzUsuń
 10. A może by tak tych meneli przegonić ze skwerka, siedzą tam od rana aż do wieczora lub zrobić parking bo na osiedach ich brakuje oraz zapewnić naszym dzieciom prawidłową opiekę zdrowotną ( od czerwca nie ma w Kuźni pediatry) :angry: :angry:

  OdpowiedzUsuń
 11. Parking oczywiście zamiast skwerka :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 12. Noo może za parę lat się zastanowię, na razie jestem zdecydowanie za młoda ;p Próbuję podejść do sprawy krytycznie, ponieważ na tę chwilę większość ludzi opiera swoją decyzje na zasadzie 'zagłosuję na p.Ritę bo tak ładnie trzyma złożone rączki jak idzie do komunii' lub 'zagłosuję na p.Cęcka bo jak on był burmistrzem to było więcej festynów'. Dla mnie liczą się konkrety. Może przydałaby się jakaś mała debata w domu kultury ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zdecydowanie kandydat nr dwa ;]

  OdpowiedzUsuń
 14. 3x Witold Cęcek Za jego kadencji były wykonywane prace na całej Kuźni a nie tylko w okolicach swojego podwórka .

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakos nie przypominam sobie, by Kuznia kiedykolwiek miala dobrego burmistrza. p. Serafin - tak jakby jej nie bylo, p. Emrich, ktory byl skupiony na budowie pieknego "Wiejskiego Domu Kultury" w Turzu, p. Cecek - ok - napewno byl lepszy (bardziej widoczny) niz aktualny burmistrz, ale powiedzmy sobie szczerze, czy naprawde az tyle zrobil dla Kuzni?. Moze warto w koncu postawic na kogos swiezego i mlodego?

  OdpowiedzUsuń
 16. A co ten Pan Cęcek takiego zrobil dla Kuźni? Podzielil chyba tylko dzialki budowlane między swoją elitę i to chyba wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 17. Świeży i młody to zawsze ryzyko... musi się uczyć wszystkiego od podstaw, a na to Kuźni nie stać... chyba, że chcemy się pogrążyć w jakimś chaosie lub będziemy zastopowani na rok, czy dwa lata... a jeśli chodzi o kandydata Machę, to uważam, że porwał się z motyką na Słońce.. czym on sobie zasłużył na to by na niego głosować? Kanał Odra - Dunaj? I na co i po co to komu w naszej gminie :/ ludziom potrzebne są bardziej przyziemne sprawy... szkoła, zdrowie, estetyka miasta, drogi, kultura, sport etc.

  OdpowiedzUsuń
 18. Niezapominajmy, ze burmistrz to jedna strona, a druga to z kim bedzie wspolpracowac. Kuznia potrzebuje ludzi, ktorzy naprawde chcieliby cos zmienic na lepsze(nie tylko zorganizowac festyn, obiecywac kanalizacje i latac dziury przed zima), sprawic ze nasza gmina nie bedzie tak podupadac, no i najwazniejsze - ze beda w stanie pozyskac pieniadze z UE. Ale do tego trzeba checi i ludzi, ktorzy sie na tym znaja. Nawet w Kietrzu potrafia zdobyc pieniazki na kryta plywalnie, drogi i inne inwestycje. A u nas to niestety nie do pomyslenia :(

  OdpowiedzUsuń
 19. Zdecydowanie trzeba dać szansę Pawłowi. Pozostali już pokazali co potrafią.. ekhm...

  OdpowiedzUsuń
 20. @ka dobrze godosz @eh.. Tak w ogóle... Wiesz w ogóle czym Paweł się zajmował oprócz sprawy z kanałem? Byłeś na jakimkolwiek zebraniu? Próbowałeś coś załatwić? Interesowałeś się jakimiś sprawami gminnymi?

  OdpowiedzUsuń
 21. Oczywiście, że tak. Niejednokrotnie bywałem, niejednokrotnie widziałem i słyszałem lub osobiście doświadczałem. Wyraziłem tylko swoje zdanie na temat jego osoby. I stwierdzam, że nie jest dobrym kandydatem. Jednakże jest to moje zdanie i nie muszę się z niego w żaden sposób tłumaczyć. Potrzebna nam jest jakaś świeżość ale pamiętać należy, że nie możemy sobie pozwolić na długi okres przestoju w Kuźni... a to niestety wiąże się z ZUPEŁNIE NOWYM i bez doświadczenia burmistrzem.

  OdpowiedzUsuń
 22. tak w ogóle proszę o propozycje nowych radnych takich co coś działają w Kuźni,bo starzy się wypalili. Czy macie jakiś kandydatów? może uda nam się namówić jakieś prężne osoby na radnych. Stara kadra radnych musi odejść!

  OdpowiedzUsuń
 23. "juda" słuszna uwaga - nowa świeżość w naszej "RADZIE MĘDRCÓW", by się przydała - liczymy na młodych... pytanie tylko, czy będą chcieli? :( A może znacie już jakieś nazwiska kandydujących? My tu tylko o burmistrzach... a może jakaś sonda o radnych?! Może udałoby się zamieścić listy kandydatów na radnych z poszczególnych komitetów? Taki mały apel do redakcji :)

  OdpowiedzUsuń
 24. @eh.. nikt ci nie każe się tłumaczyć. Twój zdanie. Spieram się tylko z tym, że twierdzisz że "Nowy" oznacza od razu "przestój". Pospierać się zawsze można. Nam potrzeba potrzeba kogoś ZUPEŁNIE NOWEGO, a najlepiej jak zauważyliście ZUPEŁNIE NOWYCH. A przestój właśnie zaliczyliśmy - tylko troche dziwne że tuż przed wyborami conieco ruszyło. W sumie lepiej późno niż wcale.. Macha da radę - jak się czegoś złapie to nie popuści. Pozostali kandydaci swoją szansę już mieli. Czas na zmiany :wink: heh... R.S. chyba jakiś neozdradowiec nabija licznik ;-)

  OdpowiedzUsuń
 25. Popieram tylko Witka Cęcka. TYlko żaddna raszpla nie będzie rządzić , a szczególnie niemający pojęcia Pan Macha.On naprawde zaszkodzi a nie pomoże.

  OdpowiedzUsuń
 26. ej Lukas pewnie jesteś PM tak palancie?

  OdpowiedzUsuń
 27. Wiadomo każdy głosuje na kogo chce ale nie rozumiem czemu człowiek który nigdzie się nie udziela, nigdzie go nie widać, nic nie działa i którego pewnie większość z naszej spoleczności nie widziało na oczy może wogóle objąć taką dość odpowiedzialną funkcje... Mowa o Panu Macha bo ja jak i wielu iinych pierwszy raz widzi i słyszy o tym panu... niech najpierw się wykaże.... :wassat:

  OdpowiedzUsuń
 28. Heeh... If the cap fits, wear it. Nawet tu trole zaczynają się odzywać. Nie PM. Zresztą z kim tu dyskutować. Nie karmić trola :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 29. Następny mądry... wielcy odważni pod psedonimami... niech wprowadzą system logowania z obowiązkowymi danymi wtedy nie będzie tak szczerych wypowiedzi :angry:

  OdpowiedzUsuń
 30. Nie jestem za Panem Machą, nawet go na oczy nigdy nie widziałem ale nie wiem czemu tyle ataków w jego kierunku??? Niby ma się wykazać, także dajcie mu szansę i wybierzcie go, to się wykaże. Ze niby młody to ma się uczyć wszystkiego od podstaw? Ale pytam się czego ma się uczyć??? Dla mnie wszystkie kandydatury są beznadziejne, ale najgorszym wyborem byłby powrót Pana W.Cęcka. Minęło kilka lat i widzę że ludzie zapominają ile przekrętów przeszło za jego kadencji.

  OdpowiedzUsuń
 31. Masz rację eryk, to były same przekręty.Zobaczcie kto się budowal kolo garaży w tym czasie. Między kogo zostaly podzielone te dzialki. Ale ludzie chyba pozapominali. Taka już niestety nasza spoleczność.

  OdpowiedzUsuń
 32. Masz rację B.K. Ludzie już zapomnieli ile "pięknych" rzeczy zrobił Cęcek, że wspomnę o tych wspaniałych chodnikach przez które po paru tygodniach nie szło przejść żeby sobie nogi nie skręcić. Stać Kuźnię na nietrafione kosztowne inwestycje robione tylko dla oka i z niemałymi przekrętami? Jeżeli tak uważasz głosuj na Cęcka bo ja napewno nie będę.

  OdpowiedzUsuń
 33. do eh... mowisz, ze Kuzni nie stac na dlugi przestoj, to uwazasz, ze Kuznia sie teraz rozwija? Bo moim zdaniem Kuznia stoi w miejscu juz dobrych kilkanascie lat. Boimi sie nowych ludzi, dlatego lepiej dac rzadzic tym ktorych znamy, bo przynajmniej wiemy co nas czeka :wink: Mialabym tez prosbe do redakcji, by przypomnieli wszystkim obietnice wyborcze w poprzednich wyborach i co z tego zrobiono (p. Serafin i p. Cecek), oraz nowe obietnice wszystkich kandydatow i ich wizje na nasza gmine.

  OdpowiedzUsuń
 34. "Stara kadra radnych musi odejść!" więc zostaje Pan Macha !!!!! :smile:

  OdpowiedzUsuń
 35. Czy takiego burmistrza chcemy? http://www.scribd.com/full/29648034?access_k ey=key-1wkviqthnhlme1hwtnzk

  OdpowiedzUsuń
 36. Max - ten link nie dziala....

  OdpowiedzUsuń
 37. aha - ten dziala http://www.scribd.com/full/29648034?access_k ey=key-1wkviqthnhlme1hwtnzk

  OdpowiedzUsuń
 38. Cęcek odpada ,Macha powinien najpierw pokazać co potrafi,jako radny.Zostaje Pani Rita Serafin ,przyszłą kadencję będzie miała lepszą ,tylko część radnych powinna odejść z Klichtą na czele.

  OdpowiedzUsuń
 39. popieram ayalę dobrze pisze

  OdpowiedzUsuń
 40. Ktoś wyraźnie nabija głosy ;]

  OdpowiedzUsuń
 41. witam głosujcie tylko na Witolda Cęska a cała mafia radnych pójdzie w piz.... Skończą sie układziki a najbardziej mnie wk***..to , że B*******i każdą robotę ma a i tak spi...li. A gdzie przetarg. I jeszcze niech ten Klichta odejdzie z rady bo masakra.

  OdpowiedzUsuń
 42. dupczakowski trochę kultury słownej w twoim wykonaniu ,by się przydało.

  OdpowiedzUsuń
 43. Do Tekli: A niech sobie nabija. W lokalu wyborczym i tak ten ktoś dostanie jedną kartę do głosowania, bez możliwości, uzyskania drugiej, piątej i dwudziestej, i bez możliwości "wymazania" raz już oddanego głosu. Cała prawda wyjdzie na jaw już 21 listopada...

  OdpowiedzUsuń
 44. 119 głosów dla Rity w sondzie :D Ciekawe ile było sfałszowanych ;) skoro 90% jedzie po niej w komentarzach to dlaczego prowadzi w sondzie???

  OdpowiedzUsuń
 45. Tylko Cęcek. Komu działki? Niestety tylko do tych z jego komitetu wyborczego. A dla tych głosujących na tego Pana pozostanie narzekanie dwa dni po wyborach.

  OdpowiedzUsuń
 46. Pani Serafin zrobiła wiele dobrego, wyciągła naszą gminę z długów, ale tego nikt nie wie.

  OdpowiedzUsuń
 47. Wyciągnęła z jednych, ale wpakowała w drugie. Zanim została burmistrzem, deficyt w gminie wynosił niecałe 15%, a teraz gmina ma dług wynoszący już 34% !!! Tak więc zastanówcie się, czy nadal warto zaufać tej kobiecie, której polityka może doprowadzić do upadłości finansowej gminy.

  OdpowiedzUsuń
 48. wypie....olić z tej gminy wszystkich :angry:

  OdpowiedzUsuń
 49. Rita jak na razie wygrywa w sondzie,to ciekawe bo wszyscy na nią narzekają w komentarzach, a tu taka niespodzianka :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 50. Wszyscy narzekają ale nie ma wyjścia przy takich przeciwnikach, wybór na mniejsze zło.

  OdpowiedzUsuń
 51. wiem,ze jak burmistrzem byl P. Cęcek to bylismy jedna z lepszych gmin n w powiecie a teraz?? zasilamy szare końce!!! to o czyms swiadczy... :crying: :crying: :crying: masakra,ze tak pozno pani burmistrz wziela sie do roboty za co kolwiek, na chwile przed wyborami :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

  OdpowiedzUsuń
 52. kto sie dostanie do władzy to i tak będzi grabił do siebie :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 53. ale jak był P.Cęcek to się interesował kuznią a serafinka i inni to tylko prywata :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 54. tylko CĘCEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 55. Nasze szanowne władze 'remontują' ulice. Zwykły popis i pokazanie ze cos sie wielce na Kuźni robi... Nic nie było praktycznie robione przed tak długi okres czasu a tu nagle.. Drogii... A MY? Mlodzież? Gdzie możemy iść żeby korzystnie spędzić czas? Pomyślał ktoś o tym? no ależ oczywiście że nie! Nam drogi potrzebne nie są - no chyba zeby poprawic komfort podróży autem czy rowerem - wielkie mi HALO bo nie kazdy ma rower czy auto :D ... Fakt powstają kluby m.in. Sparta- naprawde super sprawa- ale co z tego jak nawet nie dajecie szansy sie im rozwijać! Jak tak dalej pójdzie to Wam młodzież zniknie z Kuźni bo nie ma tu perspektyw żadnych. Ludzie myślcie troche...

  OdpowiedzUsuń
 56. chciałam tylko zauważyć, że po pierwsze Pan Cęcek już miał swoją "chwilę" i co pokazał? ująć to można w jednym słowie - KRADZIEŻ!!! po drugie Pan Macha może i nowy, świeży z nowymi celami i dobrymi zamiarami, ale czy osoba kompletnie nie mająca pojęcia o politycznych sprawach, ani cennego doświadczenia, kadencja zajęłaby mu odnalezienie się w tym wszystkim, no i po trzecie pani Burmistrz Rita Serafin, może i były uchybienia, ale przecież dzieje się coś- i w Rudach, i w Kuźni Rac. -droga robiona niby teraz dopiero, ale niestety długo trwają wszystkie procedury z tym związane.. ja myślę, że najwięcej mają przeciwko ci , co najmniej znają tą stronę "techniczną" bycia BURMISTRZEM!ale do każdego należy wybór,,,

  OdpowiedzUsuń
 57. Burmistrzem trzeba się urodzić i pan Cęcek i pani Serafin od razu się odnaleźli na swoich miejscach,bez przesady.

  OdpowiedzUsuń
 58. czas wyborów to trzeba coś pokazać a kadencja trwa cztery lata i chcą to nadrobić w cztery miechy a gdze reszta miesiecy no podnieść diety bo to ważne ale dla kogo,oczywiście dla radnych a dodro miasta to oni maja w życi dopiero jak wybory to się chcą pokazać i leja wode że oni dużo zrobili dla miasta

  OdpowiedzUsuń
 59. "Burmistrzem trzeba sie urodzic!" - interesujace podejscie do sprawy... Na podanych przykladach czy taki burmistrz rodzi sie od razu skorumpawany czy to juz cecha nabyta?

  OdpowiedzUsuń
 60. No, widzę, że po zatoczkach, parkingu na kościuszki i skwerkach, rituś ruszyła z ocieplaniem ścian szczytowych przy świerczewskiego 10. tak jakby wcześniej nie można było tego zrobić... rituś, abyś była jeszcze bardziej widoczna i abyś miała zapewnioną reelekcję, proponuję byś chwyciła za kosiarkę i udała się na piaskową; tam jest sporo trawy do wykoszenia. mieszkańcy, widząc cię przy takim sprzęcie, od razu zapałają do ciebie wielkim uwielbieniem. a 21 listopada oddadzą na ciebie po dwa głosy. tylko pamiętaj - nie koś trawy w deszczu :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 61. tylko nie Rita ona tylko ręce rozkłada!!!

  OdpowiedzUsuń
 62. dajcie nam mieszkania panie Pawle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 63. no to nam sie wladza pokazała :crying:

  OdpowiedzUsuń
 64. Uśmiech Cecka,zdziwienie Macha,zachwyt Serafin oto nasz przyszły burmistrz no i żeby zrobił coś dla kuzni a nie obiecywał :angry:

  OdpowiedzUsuń
 65. BURMISTRZ PAWEŁ MACHA05 listopada, 2010 04:39

  Tylko Paweł Macha !!! :smile:

  OdpowiedzUsuń
 66. WITEK NA PREZYDENTA :D

  OdpowiedzUsuń
 67. Sprawozdanie z kadencji sporo kosztowalo no oczywiscie za nasza kase i reklama za darmo ale ile bylo przetargow bo wszystko robila firma bandurski moze ma takie niskie ceny.ze sprawozdania tak nie wynika kupa kasy poszla w bloto bo sa tez inne firmy i tu niech pokaza ile utopila nasza pani burmistrz jako gospodarz jest do n iczego ciekawe czy domowym budrzetem tez tak chojnie rozdaje :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 68. Ocena - ty uczony. O gospodarowaniu chcesz pisać a nie wiesz, że budżet piszemy przez ,,ż". Fuj, rób co potrafisz. Widzisz jak to jest? Kogoś krytykować, a u siebie to nic nie widzisz nieudaczniaku.

  OdpowiedzUsuń
 69. ZADEN Z NICH :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 70. Wildek masz racje z tym ż ale ocena poprawnie to ocenił no i umie liczyć :laughing:

  OdpowiedzUsuń