26 listopada 2010

List do redakcji kandydata na burmistrza

Proszę Państwa!

            Zanim pojąłem decyzję, że będę walczył o fotel burmistrza zapoznałem się z materiałami dotyczącymi zadłużenia i protokołu pokontrolnego Regionalnej Izby Obrachunkowej. Próbowaliśmy też - bo mowa tu o ludziach z mojego ugrupowania - dotrzeć do Pana Machy. Szły pogłoski, że ma też zamiar kandydować na stanowisko burmistrza miasta i gminy, i nigdy nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi. A kiedy to zdecydowałem się, Pan Macha też się określił. Po pierwszej turze zadzwoniłem z gratulacjami, że mimo iż startował pierwszy raz, uzyskał piękną ilość głosów. Poprosiłem go również o rozmowę, proponując mu dwie wersje. Jedna, to taka, że ja zrezygnuję, a on pójdzie do drugiej tury, albo pójdziemy obydwaj - on zostanie zastępcą, a w przyszłości burmistrzem. Odpowiedział mi jednoznacznie, że jego żadne stanowisko nie interesuje, że on nie chce być ani burmistrzem, ani zastępcą. Na następny dzień odbyła się debata. Afrorudzianin przywiózł na nią pół Rud. Spędzili ludzi jak na zesłanie i co się okazało?! Że to wszystko, to jedna farsa. Że to był jeden wiec poparcia dla Pani Rity "Kosi kosi". Że Pan Macha, to nie Pan Macha tylko fikcja - komitet jego założony był tylko po to, bo Pani burmistrz bała się, że może przerżnąć w pierwszej turze. Panie Macha, to co Pan zrobił z wyborcami, to oficera marynarki sprowadza do rangi szczura pokładowego. Ale zaś Afrorudzianinowi i obrońcy mostu mogę powiedzieć tyle: To był majstersztyk co do perfekcji kłamstwa! Do obrońcy rzek i mostów powiem jeszcze to, że jest małym chłoptasiem spod mostu, nie był na żadnej debacie i spotkaniu, bo stchórzył. Na internecie też bełkocze podszywając się, to pod nadawcę, to pod odbiorcę. Czuje się jego teksty niemalże w każdej linijce.

            4 lata wstecz kiedy sromotną ilością głosów wygrałem, to przecież obrońca mostów szukał kontaktów na układanie się, tylko bym mrugnął na TAK, to dziś już bym miał 4 lata burmistrzowania za sobą. NIGDY! Jestem dumny, że nie musiałem mieć wątpliwej przyjemności współpracowania z takim warcholstwem.

Drugi raz, to o mało by mnie nie całował po rękach, kiedy to na pierwszej sesji nie został wybrany na stanowisko, na które się ślinił, płaszczył i korzył. Myślałem, że mi nieba uchyli. Ja przegrywałem zawsze z godnością i NIGDY po trupach do celu. Zawsze i wszystko co robiłem, to dla dobra gminy i mieszkańców. Po tej ostatniej debacie, na której to potwierdziło się, że Macha i jego komitet to fikcja, pierwsza moja myśl była taka: Jeśli zostanę burmistrzem, moją pensję przez 4 lata będę przekazywał na rzecz straży, policji i cele charytatywne, ale kiedy ochłonąłem powiedziałem sobie NIE, dość w życiu się napracowałem DZIĘKUJĘ. Dziękuję wyborcom, którzy na mnie głosowali, byli ze mną i wierzyli we mnie. Jeśli bym został burmistrzem, gmina by tylko zyskała, ale ja wcale nie muszę, a nawet może lepiej  żebym nim nie został, bo to mogła by się źle skończyć i wiedzą o tym dobrze moi oponenci. Mam wiele satysfakcji w życiu, mogłem i budowałem, nigdy nie burzyłem i, że nie musiałem nic zdobywać za wszelką cenę. Jestem też bardzo usatysfakcjonowany tym, że to ja dziś mogę się śmiać wam w twarz "panowie" i ostrzegam z tym opluwaniem, bo można się zachłysnąć własną flegmą.

Mnie w życiu cieszą drobnostki, a jedną z nich jest wasz strach.

                                                                                                              Witold Cęcek

 

Jeszcze coś w czasie kampanii powiedział mi człowiek z rudzkiego ugrupowania:

"Wie Pan sprawdziłem wszystko, co o Panu mówił Wrona i nic się nie potwierdziło, ale ja już będę z nimi tkwił, bo to zły człowiek". Dzięki Bogu ja nie muszę się już bać chyba, że o rodzinę i zdrowie.

 

Pozdrawiam i życzę przemyśleń.

150 komentarzy:

 1. Serafinka zrobi wszystko by wygrac i trzymac sie koryta...:/ Ludzie nie głosujcie na nią..

  OdpowiedzUsuń
 2. Tonący chwyta się brzytwy! A i te epitety "Afrorudzianin" i inne mogą mieć finał w sądzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. każdy który nie jest zaślepiony złością, albo rozczarowany porażką którą poniósł pan C. nie uwierzy w te wypisane głupoty !!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. :laughing: :laughing: :laughing: Panie Cęcek, widzę,że nadal korzysta Pan z usług wierszoklety Bednarka :wink: List jest odzwierciedleniem Pana charakteru :wassat: Najzabawniejsze jest stwierdzenie :"Jeśli zostanę burmistrzem moją pensję przez 4 lata będę przekazywał na rzecz straży, policji i cele charytatywne" :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 5. Cęckowi odbiło,takie bzdury wypisuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie będę komentował pana paszkwila, ponieważ mogłoby to wpłynąć na decyzję wyborców w drugiej turze.Pozostanę bezstronny, ale tylko do 5.12.2010 i od tego momentu już nie.Jestem to winny pana wyborcom.

  OdpowiedzUsuń
 7. Po ostatniej debacie nic nie napisałem, sądziłem, że pan ma więcej honoru i godności i albo się pan wycofa albo poczeka na decyzję wyborców.Pisze pan o ściąganiu popleczników pani Rity na debaty a ja zauważyłem, że było 90% kandydatów na radnych z pana dwóch komitetów wyborczych (jedyny kandydat na burmistrza, który utworzył 2 komitety! w jakim celu?...) Pierwszą debatę z 3 kandydatami pan przegrał, na drugiej pan się skompromitował. No i na kogo głosować? Wiadomo!Skończ Waść...

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Cęcek zawsze możesz Pan na cele charytatywne oddać jedną działkę,z tych kilku co pan kupiłeś za psi grosz gdy burmistrzowałeś;.

  OdpowiedzUsuń
 9. BRAWO panie CĘCEK !!! coś jest na rzeczy...

  OdpowiedzUsuń
 10. Do jeki! Przejrzyj na oczy!.Przegrywać trzeba umieć i klasę też trzeba mieć.Im bliżej przegranej tym jad Cęcka mocniejszy. Już nie wie co pisać w liście jak i nie wiedział co gada na debacie.Żenada!!! Panie Witoldzie! Kiedyś... Cię szanowałem!!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Panie Witoldzie! Pan i "charytatywnie oddam pensję" Ha, ha! Ale jaja!

  OdpowiedzUsuń
 12. A mi się wydaje, że pan Wituś tym listem chce odwrócić wszystkim uwagę od ostatniej kompromitującej jego kandydaturę debaty.... Tonący brzytwy się chwyta... Na nic te Twoje sensacje Witoldzie - nikt o zdrowych zmysłach nie bierze tego na poważnie, tylko boki z Ciebie zrywa haha

  OdpowiedzUsuń
 13. cd. Na debacie kompletna KOMPROMITACJA i teraz panie Witold próbujesz zyskać wyborców jakąś pożal się Boże wyssaną z palca teorią spiskową?!?! Normalnie jak dzieciak w piaskownicy, który przegrał jakąś zabawę - "ja przegrałem i jestem taki biedny bo wszyscy oszukiwali..." ŻENADA !!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. ZASTANAWIAM SIE CZY ZECZYWIŚCIE TO PISAŁ P.CECEK

  OdpowiedzUsuń
 15. czekam na zwolenników p.Cęcka,o ile jeszcze jacyś są

  OdpowiedzUsuń
 16. jestem za żeby być przeciw27 listopada, 2010 01:47

  nie wiem co jest bardziej żenujące? pana ostatni występ na debacie czy ten list .....

  OdpowiedzUsuń
 17. I don’t wanna talk About the things we’ve gone through Though it’s hurting me Now it’s history I’ve played all my cards And that’s what you’ve done too Nothing more to say No more ace to play The winner takes it all The loser standing small Beside the victory That’s her destiny :laughing: :tongue: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 18. Mieszkaniec Kuźni27 listopada, 2010 01:57

  Brawo p. Cęcek,cała kampania wyborcza p. Rity to układy, podjazdy co uwidoczniła ostatnia debata. Co zrobiła p. Rita przez te 4 lata potraktowała nas mieszkańców Kuźni jako odskocznie i niedługo Urząd przeniesie do Rud

  OdpowiedzUsuń
 19. niech się pan ogarnie bo panu słoma wystaje poza kołnierzem :wink:

  OdpowiedzUsuń
 20. O właśnie, tak jak napisał ktoś już wcześniej - po jaką pipe Cęcek założył 2 komitety z kilkudziesięcioma kandydatami?????????????????

  OdpowiedzUsuń
 21. Czemu tych sensacji nie ogłosiłeś na debacie???

  OdpowiedzUsuń
 22. Podczas debaty kiedy padło pytanie - "kto będzie vice Burmistrzem jak wygra pan wybory?" Czemu nie podał pan nazwisk??? I kto tu kręci i kalkuluje???

  OdpowiedzUsuń
 23. Panie Macha ja oddałam na Pana głos i teraz bardzo tego żałuje. Myślałam że zależy Panu na mieszkańcach Kuźni ale prawda jest inna. Panie Witoldzie ma Pan mój głos, gdyż chce żeby robiło się coś w Kuźni a nie tylko w Rudach. Mieszkańcy Kuźni otwórzcie oczy które zaślepiła Wam obecna władza i nie dopuśćmy do tego na kolejne 4 lata.

  OdpowiedzUsuń
 24. "Urażony" a "oddałam" :tongue: zdecyduj się kim jesteś:D kolejny znajomy p. Cęcka!!!

  OdpowiedzUsuń
 25. Niestety muszę się przyznać, że 4 lata temu na pana głosowałem - po tym co widzę teraz jest mi okropnie wstyd i dziękuję Bogu, że uchronił nas od pańskiego burmistrzowania w ostatniej kadencji... Toż to byłaby jedna wielka kompromitacja... Coś się z panem porobiło "niedobrego" - trzeba pomyśleć o odpoczynku, a nie mącić w głowie biednym wyborcom

  OdpowiedzUsuń
 26. "urażony" czy raczej "urażona"...zastanów się kim jesteś, a potem pomyśl cóż tak cudownego zrobił dla KUŹNI Pan Cęcek?! bo mi nic nie przychodzi do głowy :wink: no może prócz jego wypasionej chaty :smile:

  OdpowiedzUsuń
 27. A ja nie żałuje,bo p.Macha chciał coś zrobić dla tej gminy.Teraz nie chciałam iść,ale pójdę na wybory,bo to co pan reprezentuje swoją postawą jest poniżej krytyki,aż nie przystoi osobie w pana wieku.Czekam na ripostę p.Macha,ale to dopiero po wyborach,prawda? To się nazywa mieć klasę!

  OdpowiedzUsuń
 28. Jak po pierwszej turze można oddać głosy komuś,kto odpadł,wytłumaczcie mi,pozwala na to ordynacja wyborcza?

  OdpowiedzUsuń
 29. można przekazać głosy prosząc swoich wyborców o poparcie w II turze konkretnego kandydata

  OdpowiedzUsuń
 30. To dla Tych co mój błąd jest najważniejszy a myślałam że tu ludziom chodzi o dobro naszego miasta i zaś się myliłam. Lepiej kogoś oczernić i czepiać się innych BRAWO!!!

  OdpowiedzUsuń
 31. Opisana sytuacja dotyczy przegranego,to wiem,że może on oddać swoje głosy,prosząc o nie wyborców,ale tu jest opisana odwrotna sytuacja. Czy hipotetycznie wygrany,może oddać głosy przegranemu?

  OdpowiedzUsuń
 32. Proszę mi podpowiedzieć co z tego ma pan Macha?

  OdpowiedzUsuń
 33. tu nie chodzi o błąd, tylko o podszywanie się pod kogoś! Gratukuję!

  OdpowiedzUsuń
 34. hipotetycznie nie może być sytuacji, że wygrany przekazuje głosy przegranemu! Nierealne!

  OdpowiedzUsuń
 35. Do am nie podniecaj się tak tym Machą!

  OdpowiedzUsuń
 36. Jakoś mi się udzieliło,nawet p.Cęcek się nim podnieca,to ja też!

  OdpowiedzUsuń
 37. mam nadzieję, że po tym żałosnym liście Pana Cęcka, wyborcy Pana Pawła Machy zagłosują na Panią Serafin i raz na zawsze Pan Cęcek zniknie z naszej małej politycznej sceny gminnej! Tego sobie i Państwu życzę!

  OdpowiedzUsuń
 38. Wierzę z ludzi. Wybrani Radni, jeżeli wcześniej błądzili teraz mogą otworzyć oczy. Jak widać na załączonym obrazku "brudne gierki" wcześniej czy później ujrzą dzienne światło. Drodzy Radni KRÓl JEST NAGI...

  OdpowiedzUsuń
 39. Czytając to wszystko wstyd mi, że tacy ludzie chcą rządzic Kuźnią. Żaden z trzech kandydatów nie jest godzien TEGO stanowiska

  OdpowiedzUsuń
 40. Witoldzie Cęcek!!! co ty za bzdury wypisujesz!!!! Czytam te twój list kolejny raz z rzędu i oczom nie wierzę...trzeba umieć przegrywać...Straciłeś mój głos a miałeś go prawie że pewny w II turze!

  OdpowiedzUsuń
 41. Czy ktoś wie, kim jest Afrorudzianin? Panie Cęcek, bardzo współczuję i żal mi Pana. Ten list przekonuje mnie,że nie ma Pan honoru i godności. Wzbudza Pan moją litość. Myślę,że potrzebuje Pan pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 42. Afrorudzianin to Poseł Siedlaczek

  OdpowiedzUsuń
 43. jestem tylko ciekawy, kto ustawił panią Zosię Purol, bo jej pytania też dobiły kandydata Cęcka - na pewno to też był Wrona, siedział pod fotelem i przystawił pistolet do głowy pani Zosi i kazał jej zadać pytanie o wykształcenie Cęcka i jego przygotowania do funkcji burmistrza, to jest jakas paranoja

  OdpowiedzUsuń
 44. do zdumionego. Dzięki. Znam tego człeka jako "Kudłatego".

  OdpowiedzUsuń
 45. acorteź! A kto ći powiedział, że trzeba mieć jakieś przygotowanie. Prezydentem kraju można być bez przygotowania, posłem też mozna być bez przygotowania,jeszcze cos by sie znalazło. Trzeba mieć właściwe poparcie, czasem umieć ludziom wciskać kit, czasem im obiecać choćby gruszki na wierzbie. Wazne, żeby uwierzyli i oddali swój głos w wyborach.

  OdpowiedzUsuń
 46. Ja również pozdrawiam zranionego i zrozpaczonego kandydata na burmistrza i życzę mu przemyśleń (trzeźwych i racjonalnych)

  OdpowiedzUsuń
 47. A jak Cęcek zrezygnuje z II tury, to wtedy będzie kandydował Macha z Serafinową? Jak by to wtedy było, musi być ponad 50 % poparcia wyborców?

  OdpowiedzUsuń
 48. kurcze, trochę inteligencji nie zaszkodzi, zawsze, jeśli jest dwóch kandydatów, to jeden zdobędzie więcej,niż 50%, a drugi mniej, chyba, że otrzymają taką samą ilość głosów.

  OdpowiedzUsuń
 49. Pani S. tylko umiała wziąć 1,5 mln zł długu na oczyszczalnie, i kto to będzie spłacał! MY! ... i będzie to na głowie kolejnego burmistrza :/ :angry:

  OdpowiedzUsuń
 50. Porazka panie macha. Popieram Pana Panie Cecek. Szkoda mieszkancow Kuzni. Cala ta druga debata to czysta farsa.Pani Serafin niech juz zacznie przenosic urzad do Rud i przeprowadzi sie sama do Pana Wrony.A pytanie do Pana Machy po co Pan kandydowal ? Najpierw Pan krytkowal Pania Burmistrz a teraz takie podlizywanko. Statek juz odplywa

  OdpowiedzUsuń
 51. Ludzie daliście się po raz kolejny omamić Cęckowi i dlatego jako jedyna gmina w okolicy mamy II turę wyborów. Jak myślicie kto za to zapłaci? A potem się dziwicie że gmina się zadłuża. Sami do tego doprowadzacie. Zamiast na drugą turę to te pieniążki można było wydać na coś innego.Brawo Panie Cęcek ten list to mistrzostwo świata!!!! Mam nadzieję że Pan przegra z kretesem i zniknie z naszej miejscowości raz na zawsze. Chociaż znając Pana śpiewki to za cztery lata pewnie znowu ludzie pana poproszą jak Pan to powiedział na pierwszej debacie i znowu Pan wystartuje i będzie mącił. żenada!

  OdpowiedzUsuń
 52. Do dzisiaj byłam śmiertelnym wrogiem p. Wrony. Może dlatego, że mieszkam na osiedlu i słuchałam szaleńców. Koniec. Ludzie -pan C. jest klinicznie chory. Wyrazy szacunku i hołdu dla p. Wrony, p. Rity, posła Siedlaczka i całej tej paczki ( przecież tworzą ją również normalni mieszkańcy naszego miasta ). Ja jestem z wami i za wami. Brawo. Ktoś kiedyś powiedział -,,Kto rzuca błotem, ten zawsze ma brudne ręce, niezależnie od tego czy trafia, czy też nie". Panie C. pogrążył pan siebie do ostateczności. Myślę, że musi pan odejść, pomogą panu w tym dotychczasowi sympatycy. Tak musi być.

  OdpowiedzUsuń
 53. Jezeli rzeczywiście to wszystko wyreżyserował Wrona, to chylę przed nim głowę. W ten sposób wielu z nas otworzyło patrzały ( oczy ). Ja za siebie dziękuję, myślę, że inni też wyciągną właściwe wnioski. jestem pewien, że będziemy mieli za co dziękować Wronie. Jak Boga kocham, muszę tego gościa poznać. Czy on lubi piwo? Kto zna go blizej? czy tak po prostu mozna go poprosić o rozmowę? Podajcie mi kontakt pozaurzedowy. Szczerze chce mu złozyć gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 54. a mogło być tak pięknie27 listopada, 2010 13:59

  kulturalna debata, podanie sobie rąk przez kontrkandydatów, pełen Wersal - niech społeczeństwo wybierze, nawet jeśli ta debata Cęckowi nie wyszła,przecież debata to nie wszystko, ale to co teraz mamy to masakra, plucie i wymiociny, te epitety pod adresem Siedlaczka, Machy - afrorudzianin, szczur pokładowy.... po co? żeby samobója sobie strzelić, teraz mamy walkower pewny a mogło być tak pięknie, przecież debata to nie wszystko

  OdpowiedzUsuń
 55. Już tak z tym Wroną nie przesadzajcie,bo on teraz spija śmietankę,a nie jest taki super.Całą winę,za kompromitacje i porażkę pana Cęcka,ponosi on sam.

  OdpowiedzUsuń
 56. Ludzie nie głosujcie na Rite ta kobieta nic nie potrafi !!! pokazała to podczas powodzi !!!! WITOLD CĘCEK ma ogromne doświadczenie i nie przeynusł gminie tyle złego co pani Rita Serafin !! GŁOSUJCIE NA CĘCKA żeby w gminie było lepiej dość szkód Rity !!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 57. żal tych naiwnych w dalszym ciagu wierzących tej karykaturze politycznej WC i wstydzę się że mamy takiego kandydata na burmistrza, to policzek dla samorządności Osiedle obudzicie się i zacznijcie myśleć, kiedyś użyłem sformułowania że osiedle to bomba etnograficzna chyba miałem racje :sad:

  OdpowiedzUsuń
 58. TK- te jego ogromne doświadczenie słyszałam na debacie, schowaj się bo bredzisz! A Cęcek dał swój popis, przegrywać nie potrafi, nie zagłosuje na niego!

  OdpowiedzUsuń
 59. Do TK! Gdzież Ty byłeś przez te cztery lata kimkolwiek jesteś. Rita przez 4 lata przyniosła tyle złego? A co dobrego przyniósł Cęcek? Chodniczki w całym mieście, które się rozleciały? A domek z wieżyczką to kiedy powstał? A liczne działeczki to kiedy kupił? To jest ten prawy nieskazitelny człowiek? Ściągnij tą błonę z źrenic to przejrzysz!!!!

  OdpowiedzUsuń
 60. Może ktoś mi powie z osiedla,czy widział to gdzie lub dostał ulotkę, że 24.11 będzie debata, bo ja ani jedno ani drugie,ale w okręg starej Kuźni i Rudy to prawie wszyscy.Ciekawe komu NOWINY dały te ulotki aby je rozpowszechnić? Z tego wynika że na Osiedlu starzy czy młodzi wszyscy mają komputery i mogli sobie wyczytać ta wiadomość.

  OdpowiedzUsuń
 61. obserwator, sondy nie pamiętasz? Nie obliczyłeś szybciutko że każdy mieszkaniec gminy ma w domu trzy komputery z netem? :laughing: :laughing: :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 62. o co kaman z tym Wroną na tej debacie? Przecież gościa nie było? może ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
 63. Ta debata była ciekawa,choćby dlatego /z mojego przemyślenia/,że Nowiny zadawały pytania zdecydowanie przychylne R.Serafin aby mogła dużo mówić.Znamy te sposoby na uzyskanie lepszej oceny z wypracowań szkolnych i lekcji polskiego.Tak też jest w pracy jedni mniej mówią ale ciężko i solidnie pracują, inni prawie nic nie robią ale potrafią robić dużo wiatru koło siebie i ciągle gadać ile to zrobili i jak dużo mają do roboty.Wniosek - nie ważne jak pracujesz. Ważne że umiesz dużo gadać i ciągle nadawać o natłoku pracy, chwalić się wszem i wobec - tacy zbierają laury??????????z kąś to znamy. Jeszcze jedno byłam zaskoczona śmiechem na sali /większości/gdy poruszono temat wyglądu i czystości miasta,jak też reakcją na zadawane pytanie przez Panią Wrzodak dot. młodzieży.Opiekun mikrofonu robił wszystko aby za dużo nie mówili bo to przecież tematy nie na miejscu.Zachowanie takie też o czymś świadczy.Każdy kto obserwował bez emocji tą debatę i zachowanie ludzi potrafi też obiektywnie ocenić i wyciągną odpowiednie wnioski.

  OdpowiedzUsuń
 64. Do tereski - sondę pamiętam. Przecież wiesz że nie liczy się komputer ale ilu jest na nim zarejestrowanych użytkowników. Niemowlaka też można zarejestrowany.

  OdpowiedzUsuń
 65. to ciekawe co piszesz...trudno z tego wywnioskować za kim jestsś...ponieważ p.Serafin mówi dużo,zgadzam się,ale za to p.Cęcek mówi jeszcze więcej,ale O NICZYM :wink:człowiek po podstawówce nie wychwyci z jego wypowiedzi żadnych konkretnych informacji.Miał takie same możliwości jak i p.Serafin przygotowania się do odpowiedzi na pytania Nowin. Co do śmiechu na sali po wypowiedzi Pani Wrzodak to proponuję posłuchać jeszcze raz zadanego przez nią pytania!!!gdybym miała problemy z wypowiadaniem się nie cisnęłabym się na mównicę.jej wypowiedź była strasznie nieskładna i stąd ten śmiech :tongue:więc cóż się tu dziwić,że skracano takie wypowiedzi do minimum...przecież one nic prócz śmiechu nie wnosiły :wink:

  OdpowiedzUsuń
 66. Gratuluje panie Cęcek, jestem z Panem i wiem że gdyby został Pan burmistrzem skończył by się wypas bydła. Znam Pana Cęcek bardzo dobrze i nie wstydzę się tego i pewnie jak 4 lata temu dostaniecie państwo list polecający Panią Ritę lub coś w stylu że ma dużo pieniędzy dla Państwa - i 4 lata z głowy

  OdpowiedzUsuń
 67. prawdziwy z Ciebie przyjaciel jak widać...rzucacie nawet tak samo słowa na wiatr!!!"wypas bydła"...chyba tylko Ty i Twój "przyjaciel"wiecie o co chodzi...

  OdpowiedzUsuń
 68. Ten obrońca mostu to też obrońca p.Rity siedzi i czeka aż się tylko coś pojawi i atakuje prawie grabiami. Ludzi którzy są za Panem nie mogą nic komentować, bo natychmiast jest odzew.

  OdpowiedzUsuń
 69. Wszyscy tu tylko komentować potraficie. Każdy jest tylko mocny w gadce. Zajmijcie się normalnymi rzeczami, a nie dyżurujcie przed komputerami żeby pisać obraźliwe słowa.

  OdpowiedzUsuń
 70. Ale czadddd. Panie Witoldzie, ale Pan pojechał. Chociaż mi osobiście też zdarzały się różne ekscesy po pijoku. Mam wrażenie, że staje się Pan naszym gminnym Kubą Wojewódzkim skrzyżowanym z Szymonem Majewskim. Panie Witoldzie zapraszam na blog!!! :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 71. Jestem rozczarowana postawą p.Cęcka i tym obrzydliwym listem ,nigdy nie myślałam że stac jego na takie obrzydliwe insynuacje i brednie.Mój głos ma stracony, życzę powodzenia :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 72. UWAGA !!! polowa wpisow tutaj to sprawka niejakiej WRONY czy tez innego ptaka.... mam pytanie do p.MACHY - dlaczego nie przyjął pan propozycji od pana CĘCKA ??

  OdpowiedzUsuń
 73. mały głodku jesteś idiota wiec sie nie wypowiadaj.Kto tu jest biedny i co stracil ruda stawia nowa chaciende wiec musi grac nie fer zeby wygrac i ja dokonczyc.ciekawe co tobie odpalila ze takie bradnie wymyslasz?

  OdpowiedzUsuń
 74. ten list to chwyt poniżej pasa......CO TO JEST!!! "Afrorudzianin,szczur pokładowy ,małym chłoptasiem spod mostu ,przerżnąć w pierwszej turze".?! Czemu ma to wszystko służyć? Teoria spisku ? A ja podziwiałem że taka była spokojna kampania -kultura i klasa ale jak widać myliłem się bo z chwilą odejścia Pawła Machy widać że kończy się kultura i wkrada się chamska polityka opluwania!

  OdpowiedzUsuń
 75. skopiowałem "liczydło"27 listopada, 2010 21:35

  Znalazłem i wkleiłem taki komentarz -chciałbym aby przyszły burmistrz wypowiedział się na ten temat.......liczydło - 24.11.2010 11:55 Przed fotelem Burmistrza Pan Cęcek mieszkał w bloku przy ulicy Świerczewskiewgo i jak mi wiadomo nie posiadał żadnej działki budowlanej. Działki budowlane Pana Cęcka po usunięciu z fotela Burmistrza: 1. Działak Nr 264/1 - Kuźnia Raciborska 2. Działka Nr 264/2 - Kuźnia Raciborska 3. Działka Nr 265/21 - KUźnia Raciborska - Budynek Mieszkalny około 500m2 4. Działak Nr 265/33 - Kuźnia Raciborska 5. Działka Nr 266/102 - Kuźnia Raciborska 6. Działak Nr 311/21 - Kuźnia Raciborska Rita Serafin - przed i po kadencji 2006-2010 1. Działka Nr 510 - Kuźnia Raciborska - Budynek Mieszkalny około 180m2

  OdpowiedzUsuń
 76. ja chce wspomnieć tylko jedną rzecz, mianowicie, że kuźnia podupada, i to widzą wszyscy, pod fatalnym władaniem p. Rity. żałosne. i pytanie: chcecie żeby tak było nadal?? mieliście jedyną szanse odmienić los Kuźni, teraz już za późno, bo p. Cęcek pewnie już nie chce być burmistrzem.

  OdpowiedzUsuń
 77. a apropo tych działek, czy ktoś wie czym p. Cęcek sie teraz zajmuje??? cięzką pracą doszedł do pieniędzy, nie pięniędzy miasta, ale ma własny interes, co ukradł go??? czy ktoś wie jak trudno dojść do czegoś takiego, go stać na dobre życie, nie chciał być burmistrzem dla pieniędzy, tak jak co niektórzy. ale takie komentarze to po prostu śmierdzą na kilometr STRACHEM!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 78. Aaaa wszyscy się wypowiadają, a skąd macie pewność, że ten list aby napewno został napisany przez Pana W. Cęcka ... Może kolejny żartowniś sobie żarty stroi!!!! :angry:

  OdpowiedzUsuń
 79. Jestem święcie przekonana że ten list napisał p. Cęcek, ponieważ w przeciwieństwie do innych ludzi nie boi sie mówić wprost co myśli. i nie jest to oznaka szaleństwa tylko odwagi. a p. Rita nie ma działek?? haha żart dobry, ona się po prostu z tym kryje i ma działki w górach, jest genialna w kłastwach.

  OdpowiedzUsuń
 80. a samochód?? mam pytanie, na co p. Rita wydaje pięniądze, bo po pierwsze nie na Kuźnie a po drugie, burmistrz powinien sie odpowiednio reprezentować i reprezentować Miasto. ona robi z siebie taką biedną i skromną ale czy to do końca jest dobre??

  OdpowiedzUsuń
 81. Dla mnie nie ma znaczenia co ktoś ma,ale w jaki sposób to osiągnął,przeczytaj uważnie list,nie dosyć,że jak na takie rewelacje to moment jego pojawienia się jest dość późny,to jeszcze zawiera jakieś groźby,przestrogi,dramat.Z tymi działkami to też jest coś na rzeczy!Więcej pokory

  OdpowiedzUsuń
 82. To hańba dla całego osiedla, całego miasteczka i całej gminy. Czy ten flustrat kiedyś rządził tą gminą? Jastem świeża, wiec nie wiem, podpowiedzcie mi. Jeśli tak, to jest to paranoja i skandal niewyobrażalnych rozmiarów. Czy to prawda, że pan C. ma już skład nowej gminnej władzy? Czy to prawda, że zastępca ma być Bernarek, sekretarzem Majciniec, skarbnikiem jakiś Urbanicz, od komisji alkoholowej Pietrzyk z Rud, prawnikiem Kowalczak, itd? Czy to prawda, że wraca stary geodeta? A nad całością ma czuwać Wasyl? Ale plejada fachowców. Gmina miodem będzie opływała.

  OdpowiedzUsuń
 83. Panie Cęcek..proszę powiedzieć kto będzie Pana zastępcą jeżeli wygra Pan wybory ?.Powiedział Pan że są dwaj kandydaci ale nie zdradził Pan kto to!!!.....jako mieszkaniec i wyborca chcę to wiedzieć!!! ...Pani Serafin otwarcie mówi że byłby to Wojtanowicz a Pan jakie widzi osoby na tym stanowisku ? przecież Pan to wie ale nie wiem dlaczego ukrywa to przed nami!! Uważam że robienie z tego przez Pana tajemnic jest nie fair w stosunku do mieszkańców gminy!!!

  OdpowiedzUsuń
 84. Ludziska, dajcie spokój temu człowiekowi? Jest biedny, czy tego nie widzicie? Ziółć ziejąca z jego ust jest niewyobrażalna. Nie znam nawet wszystkich osób w które bije, ale widzę, że wali na oślep jak Gołota po silnym ciosie. No ale medycyna notuje takie przypadki. Tak jest jak się bardzo chce, a z jakiś powodów nie wychodzi. Tego typu postawy i osoby sa bardzo niebezpieczne.

  OdpowiedzUsuń
 85. widzę że małpki p. Rity uparcie skaczą, otóż napisze Wam, że jeśli wydawając swoich zwolenników którzy mieli by zostać zastępcami można by im zaszkodzić, to sama bym nazwisk nie podawała, bo na tym etapie byłoby dla nich szkodliwe, to tylko znaczy o p. Cęcek że jest osobą inteligentną i sam przyjmuje na siebie oszczerstwa a nie zrzuca na innych.a jak p. Cęcek rządził.. hm... ja był pożar to p. Cęcek sam spał na zimnej ziemi, żeby tylko być i pomagać, jak była powódz dużo większa od tej w tym roku i było dużo trudniej pomóc, to p. cęcek stanął na wysokości zadania a w tym roku p. Rita kazała strażakom chocić po domach ludzi zalanych i zbierać pieniądze i ile kto dał tyle mu kupić chleba, itp.

  OdpowiedzUsuń
 86. Dajcie już chlopu odetchnąć barany.A TY Paweł rozczarowałeś mnie na Ciebie oddalem swój głos,a teraz żal. O Poparciu trzeba było na debacie głośno powiedzieć CO?Wazelinka.

  OdpowiedzUsuń
 87. do ... 1. Nie jestem żadną małpką P.Rity! bo popierałem Pawła 2.Jak mogę zaufać komuś kto ma rządzić w gminie i ma przede mną tajemnice 3. Jest demokracja-to kto będzie burmistrzem w małym procencie także zależy ode mnie 4.Urząd Miasta i Gminy to nie prywatna firma a urząd wybierany przez społeczeństwo które ma prawo wiedzieć kto będzie nią "sterował" 5.Kampania cały czas trwa i nic nie jest jeszcze przesądzone 6. Moje prywatne zdanie-chowanie głowy w piach przed odpowiedzią na pytanie jest dyskwalifikacją takiego kandydata.....dlatego ponawiam pytanie do Witolda Cęcka o nazwisko jego zastepcy !!!!!!!!! przypominam DEMOKRACJA

  OdpowiedzUsuń
 88. cęcek tak słabo wypadł że nie trzeba iść do wyborów. rita i tak wygra.

  OdpowiedzUsuń
 89. idźmy na wybory i zagłosujmy na normalność. Pani Serafin właśnie tę normalność oferuje.

  OdpowiedzUsuń
 90. ,,Spał na zimnej ziemi, żeby tylko być i pomagać" - w trakcie powodzi. Tak, o tym wszystkim mówią ówczesne raporty RIO i NIK. Tak pomagał, że do dzisiaj mu dobrze. A ja go pamiętam z tamtej powodzi, kiedy nie potrafił załatwić ani jednego worka na piasek. Chodził jak baletnica w zółtej kapocy, żółtych gumowcach i .... bezsilny. Pokazał wtedy szczyt nieudolności i niegospodarności. Odsyłam do raportów, które przez długi czas były ukrywane. Macie odwage, to poczytajcie. Zobaczycie jak rozdawano dary i komu, co zrobiono za powodziowe pieniądze. Oba raporty to bite 100 stron totalnej krytyki i zarzutów. Można czytać całą nockę. Ino ździebko odwagi, a potem do urny wyborczej.

  OdpowiedzUsuń
 91. Proszę Państwa nie chcę się powtarzać ale już raz pisałem: na spotkaniu przedwyborczym z panią ritą 4 lata do tyłu starałem się uwierzyć jej obietnicom i oddałem na nią głos.I co? wielki zawód , kiedy została burmistrzem zwrot o 180 stopni kłamała w oczy ,do łez, więc pytam się czy ta pani ma sumienie? jak długo jeszcze chce okłamywać wyborców???

  OdpowiedzUsuń
 92. Pan Witold Cęcek na Burmistrza, wyplewić tych którzy sieją zament przy korycie, tylko się tuczą!!!

  OdpowiedzUsuń
 93. Ciekawe, czy pisał sam, czy pomagała mu zona? Oj Wituś, Wituś, ale żeś wtopił. Będą się teraz z ciebie śmiać. Nikt ci już w nic nie uwierzy, jesteś stracony. Ludzie juz poznali sie na tobie dokumentnie.

  OdpowiedzUsuń
 94. lolek -ty to myślisz że my w ciemno bici i nie wiemy że wpisy twoje są za każdym razem pod innym autorem.Któż inny jak tylko ten wielki z Rud zionie takim jadem. Jak żmija kąsasz tych co się na tobie poznali,dla osiągnięcia stołka nawet przyjaciół byś oczerniał.

  OdpowiedzUsuń
 95. poprzednik ma rację-kłamie nie tylko sama ale wysługuje się cudzymi ustami.To jest Fakt-15.11 była konferencja Stowarzyszenia Babiniec. Pani burmistrz nie przyszła choć była zaproszona wysłała przedstawiciela urzędu,który odczytał list a Pan Siedlaczek tłumaczył ją że pojechała do Warszawy bo została zaproszona do pałacu. Tylko że tym pałacem były Rudy/do sprawdzenia/spotkanie z mieszkańcami.Do Warszawy pojechała we wtorek.Na debacie 24.11 i jej koleś Siedlaczek bez wiedzy i uzgodnień wybranych pewnych radnych powiedział że też popierają Serafinkę.TOTALNE KŁAMSTWO a po co go zaprosiła? bo Siedlaczkowi wszyscy uwierzą.

  OdpowiedzUsuń
 96. Już wolę te przekleństwa młodych ludzi z przecinkami po każdym wyrazie od tych żałosnych ataków nawzajem "kwiatu" z Rud i z Kuźni. Ale wstyd!

  OdpowiedzUsuń
 97. Do nowomowa:Zgadzam sie , wstyd i hańba nic innego nie robi sie na forum tylko nawzajem się oskarżają i wypominają.Ludzie opamietajcie się :crying:

  OdpowiedzUsuń
 98. Witam. Moim zdaniem slowa Rity to same kłamstwa. Co ona robi dla Kuźni, dla mieszkańców. Wprowadziła wysokie opłaty za korzystanie z hali sportowej, 65zł za 1.5godz.Jest grupa osób starszych oraz młodzieży, która chętnie by spędziła czas przy piłce na hali. Nie mówie , że hala ma być za darmo, ale niech będzie to opłata rzędu 20 zł za 1 raz.Ale po co , niech młodzież się błąka po kuźni i rozwala.Druga sprawa boisko tartanowe. Przecież ono jest tak mało użytkowane, bo nie ma komu tam siedzieć i pilnować.a co najgorsze jak była powódź kazała ludziom płacić za chleb. Ludzie widać po twarza co to za babsko. Zastanówcie się. Co z tego, że wydaje się wam że Cęcek źle wypadł na debacie. Tak naprawdę był sam, byli wszyscy przeciwko niemu!!!. PO c**l był tam Siedlaczek, p***c jeden. Widać Rita zaczęła s**ć w porty.Ta debata to skandal.!!!! Juź wybory do rady zawaliliśmy!!!. Miejmy chociaż dobrego burmistrza, który powie dość kłamstw, układzików itp.Niech będzie NIM CĘCEK WITOLD. poZDRAWIAM.

  OdpowiedzUsuń
 99. Słowa i sforułowania pana C. mnie porażają. Ani po polsku, ani składu i ładu. Afrorudzanin? Spędził ludzi? Kosi, Kosi? Może przerżnąć? Szczur pokładowy? Obrońca mostu? Mały chłoptaś spod mostu? Bo stchórzył? Bełkocze? Tylko bym mrugnął, a ...?,Nigdy po trupach do celu? Wszystko robiłem dla dobra gminy? Macha to fikcja? Gmina by zyskała? Mogło by sie źle skończyć? Budowałem, nigdy nie burzyłem?,Opluwanie? Zachłysnąć własną flegmą? Wasz strach? Czy nie sądzicie, że stanowi o zdrowiu psychicznym jej autora. Znam go, często go spotykam i jestem pełen obaw o jego zachowanie. W tym również to niekontrolowane. Czy nasza Kuźnia to nasza mała ojczyzna, czy kuźniański grajdołek? Postawa tego pana postrzegana jest jako obraz nas samych. A ja wiem, że tak nie jest. Nasz pseudokandydat obraża wszystkich i wszystko. Tylko on - ponad wszystko. Tylko on jest wspaniały, pozostali be. Niezależnie z której strony lasu pochodzą. Do tej pory walczył z Rudami, teraz również ze swojakami. Wietrzę jego rychły koniec. Jako człowiek wiekowy wiele już widziałem i słyszałem, ale to jest ochydne, nasiąkniete skrajną nienawiścią. A ja swoje kości chcę złożyć w spokojnej ziemi - mojej ziemi. Czy tak bedzie? To zależy już tylko od nas. Dajmy takiej postawie zdecydowany odpór. Nie zachęcam was a proszę, uważając, że to jest mój obowiązek. Pozdrawiam. Będę na dworze każdego namawiał do głosowania na pania Ritę.

  OdpowiedzUsuń
 100. do Yan.k a to moze jest Rita pod pseudominem . haaaa Mam nadzieje że ludzie pójdą za głosenm serca i skończa się pomowienia, chamstwo itp. Głosujcie na Witolda Cęcka. Pozrawiam

  OdpowiedzUsuń
 101. kuznianie !!! narzekacie na wszystko, ten taki ten owaki - a wynik wyborów mówi za was. Wybraliście na radnych za wyjątkiem jednej osoby taki sam skład (który w poprzedniej kadencji ponoć nic nie zrobił)- jesteście ciemnogrodem !!! (nie jestem z Rud)

  OdpowiedzUsuń
 102. Pan Witold Cęcek na Burmistrza !!! Na Burmistrza i już!!! :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:

  OdpowiedzUsuń
 103. Najlepsze jest to , że na debacie pan Cęcek nie posługiwał się takim słownictwem jak w liście , odnoszę wrażenie jakby napisał to ktoś za niego a On sam się tylko podpisał..No bo jakim cudem zna słowa , które zamieścił w liście jak nie znał znaczenia słów : Amicus-Med czy pogonica?

  OdpowiedzUsuń
 104. Myślałam że p.Cęcek jest inteligentna osobą i ma klasę jak przystoi na przyszłego burmistrza , niestety grubo sie pomyliłam nie znałam tego człowieka ze złej strony.Myslę że przegra wybory z kretesem .Nie chcę aby taki prostak rządził naszą gminą. :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 105. może Cęcek mówi prawdę o Pawle, ale wyciąga złe wnioski, bo może rzeczywiście nie zależy mu na żadnym stanowisku, ale nie z powodu dogadania się z Serafinową, ale po prostu dlatego, że wie, że wiele jego obietnic jest nierealnych do spełnienia, stawiam tezę, że Cęcek jest zdecydowanie mniejszym populistą niż Macha, po drugie Cęcek nie dzieli gminę na A i B, jego program jest na TAK , a nie opiera się tylko na krytyce. Szkoda że to zostało zrobione w takim stylu

  OdpowiedzUsuń
 106. Jakby na to wszystko nie patrzeć, za tydzień trzeba dokonać wyboru. Wyjścia są dwa, a rozwiązanie jedno. Myślę, że wyborcy już swoje wiedzą i zagłosują tak, abyśmy ze wstydu nie musieli chować głów w piasek. Przecież my decydujemy o sobie, naszych dzieciach, a nie o chorych i prywatnych aspiracjach pana C. Rozmawiajmy o tym w pracy, przekonujmy nieprzekonanych i oszukiwanych, wyjaśniajmy w nieskończoność. Bo tak trzeba. Tak będzie lepiej. Ja w swoim zakładzie tego tygodnia z całą pewnością nie zmarnuję, a do wyborów zawiozę całą swoja rodzinę, krewnych i swoich sąsiadów. Boże chroń nas przed kompromitacją.

  OdpowiedzUsuń
 107. Zastanawiam się, dlaczego każdy inteligentny wpis jest przypisywany Pani Ricie. Myślę, że to coś znaczy. A tak z innej beczki, ciekawi mnie o jakim pseudonimie artystycznym marzy Pan Witold? :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 108. Mariola puknij się w głowie. Co ta kobieta takiego zrobiła niby?? co??. Wprowadziła opłatę za korzystanie z hali sportowej dla mieszkańców Kuźni, kazała płacić za chleb powodzianom. Co zrobiła, pytam się co zrobiła????,. g***o wielkie zrobiła jak i ta cała rada. Taka jest prawda. To , że Pan Witold nieskładnie wypowiadał się na debacie?? . To o niczym nie świadczy!!!. Był sam przeciwko wszystkim. A Rita miała na pamięć wyuczone to co ma powiedzieć. To skandal, żeby na debacie pojawiał się ktoś obcy , czyli Siedlaczek , niby poseł, a co on zrobił dla gminy? . Kasę trzepie i tyle. Ludzie proszę i błagam zaryzykujcie i postawcie na Pana Witolda Cęcka. Gorzej już nie będzie, a może być lepiej. Naprawdę!!!. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 109. A ja z uporem maniaka będę powtarzał pytanie!!! Panie Cęcek.......proszę powiedzieć kto będzie Pana zastępcą jeżeli wygra Pan wybory ?..Powiedział Pan że są dwaj kandydaci ale nie zdradził Pan kto to!!!.....jako mieszkaniec i wyborca chcę to wiedzieć!!! ...Pani Serafin otwarcie mówi że byłby to Wojtanowicz a Pan jakie widzi osoby na tym stanowisku ? przecież Pan to wie ale nie wiem dlaczego ukrywa to przed nami!! Uważam że robienie z tego przez Pana tajemnic jest nie fair w stosunku do mieszkańców gminy!!!

  OdpowiedzUsuń
 110. Obywatele naszej gminy lubią każdego opluwać byle nie siebie Jak po każdych wyborach jak już wybiorą a coś jest z kandydatem coś nie tak i źle włodarze rządził za czy na się ja nie głosowałem to oni ,pytam jacy oni ? Potem to nie ja wybierałem a to skąd się wzięły te głosy na kandydatów potem opluwanych ? Tak będzie i teraz wielki szum krytyka a potem nie ja Takie jest społeczeństwo w naszej gminie, Miejcie odwagę wybrać dobrego włodarza naszej gminy by nasze dzieci nie musiały się wstydzić za nasz wybór Wybierzmy takiego włodarza naszej gminy by rządził uczciwie w naszym imieniu a także rozliczył poprzedników ze swego rządzenia,żeby ich rozliczył za nie trafione inwestycje i nareszcie by zrobił porządki z kumoterstwem w urzędzie i zrobił porządek w całym urzędzie

  OdpowiedzUsuń
 111. do bodzisława: Ty stary se chyba jaja robisz? Zaryzykujcie ... ? Tylko nie klękaj na kolana i nie błagaj. Twój pan i władca miał swoje 5 minut 10 lat temu. I go zmarnował. Niczego nie zdziałał. Gmina była zaściankowa. Teraz jest inaczej. Ty;lko nie zemdlej ze wściekłosci. Pani Rita jest najlepszym burmistrzem w historii naszej gminy. I basta. Twój kandydat nie potrafi odpowiedzieć nawet na pytanie, które sam sobie postawił. Już wyborca wie jak głosować. Spoko.

  OdpowiedzUsuń
 112. Ja wiem, zastępca będzie Bernarek, sekretarzem Morcinek, a skarbnikiem Urban. Będzie spoko.

  OdpowiedzUsuń
 113. Radosław a jakaż to jest ta gmina według ciebie skąd ten zachwyt z twej strony co tu takiego mamy he he Piękna oczyszczalnia a co tak ważny był budynek a co z rurami dziurawe jak ser szwajcarski ciekną i nie maja kasy na nowy ale gmach pierwsza klasa Może masz kupiony moherowy beret że tak chwalisz ale sam nie wiesz co gdzie te cuda w naszej gminie co też takiego powstało nowego i dobrego przez 4 lata Zwiększenie się zatrudnienia w urzędach że już nie mają gdzie siedzieć a jak chcesz coś załatwić to to nasza młodzież szkolna lepiej poradziła by się ze sprawami niektórymi niż niektórzy co tam siedzą I to jest według ciebie super Niech się nie chwalą tylko opublikują ile na co przeznaczyli kasy to będzie widoczne gdzie idzie większość kasy Chwalą się ile to dotacji dano do remontów bloków a ludzie cały koszt wymiany okien płacą z swych pieniędzy i nie ma zwrotów ,może jak się ma plecy i co tak cudownego widzisz Może to że jesteś wazeliniarz nic więcej

  OdpowiedzUsuń
 114. Drodzy internauci.... korzystając z tego forum chcę zadać pytanie kandydatowi na burmistrza ale nie otrzymuję odpowiedzi !!!Dlatego pytanie to kieruję do Was -zwolenników i przeciwników!!! co sądzicie ? czy może nie jest to ważne kto to będzie? a może moje pytanie jest niestosowne ? czy wyborca przed dokonaniem właściwego wyboru burmistrza nie ma prawa wiedzieć kogo on chce powołać na swojego zastępcę ? a inne ważne stanowiska sekretarz,skarbnik ????dlaczego nie ma odpowiedzi? To są wybory samorządowe!!!! co wy o tym sądzicie??? OTO MOJE PYTANIE Panie Cęcek..proszę powiedzieć kto będzie Pana zastępcą jeżeli wygra Pan wybory ?.Powiedział Pan że są dwaj kandydaci ale nie zdradził Pan kto to!!!.....jako mieszkaniec i wyborca chcę to wiedzieć!!! ...Pani Serafin otwarcie mówi że byłby to Wojtanowicz a Pan jakie widzi osoby na tym stanowisku ? przecież Pan to wie ale nie wiem dlaczego ukrywa to przed nami!! Uważam że robienie z tego przez Pana tajemnic jest nie fair w stosunku do mieszkańców gminy!!!

  OdpowiedzUsuń
 115. Do WD40 człowieku znając takich ludzi jak ty pan C dobrze robi że do puki nie wygrał wyborów ma prawo trzymać swe typy na zastępców w tajemnicy by takie osoby jak ty nie mogły im oblizać bezpodstawnie gdy jeszcze ich nie mianowano Czemuś taki mądry nie był i nie krzyczał jak wybierano Prezydenta że on przed nominacją nie powiedział kto zasiądzie w jego radzie a czepiasz się pana C by ich gnić Wygląda na to że się czegoś obawiasz może tego że jak by wygrał to wylecisz albo ktoś z twego otoczenia ze ciepłej posadki Może tu tkwi twój problem Strach o stołek Co do pani R ona powiedziała i przedstawiła bo to towarzystwo już przez 4 lata z nią rządzi już przez taki okres wiedza wszystko na tomat krycia jeden drugiego w różnych sprawach bulwersujących społeczeństwo więc już daj spokuj z ujawnieniem nazwisk jak nic nie wiadomo Nie bij się przewidując wybory w naszej gminie moherowe berety rządzą więc nie bój się o swą lub twych bliskich du.... :smile:

  OdpowiedzUsuń
 116. Bardzo dziękuję za twoją wypowiedź i twoją opinię.. Jest to twoje zdanie i go szanuję.Ale moją intencją jest chęć zapoznania się z ewentualną rządzącą ekipą...radnych już znamy,burmistrza właśnie wybieramy a nikt nie pisze o pozostałych jakże ważnych stanowiskach....Ja chcę aby to były osoby godne zaufania .....nie obawiaj się o posadkę moją lub moich bliskich bo to akurat mnie nie dotyczy ale chcę i zależy mi na dyskusji i opiniach a nie tylko na opluwaniu.... jeżeli powiedzmy masz rację że to strach przed zbyt wczesnym krytykowaniem ludzi mających piastować to stanowisko to pytam czego ci ludzie się obawiają? Jeżeli jesteś praworządny,rzetelny obiektywny i "czysty" to nie masz się czego obawiać !!! Ale dzięki za twoją odpowiedź-ja mam inne zdanie ,a może ktoś ma jeszcze inne-? to nasza gmina i nasi ludzie więc chcę wiedzieć kto!!! :wink:

  OdpowiedzUsuń
 117. Do WD40 Ci ludzie niczego się nie obawiają bo nie muszą ale znając gorącą atmosferę wokół naszych wyborów włodarzy poco kogoś przedstawiać jak i tak wiadomo kto będzie rządził następną kadencje Przecież było widać jak elektorat pana Mach był zwołany w trybie pilnym by dowalić panu C a klaskać pani Ricie A co do obaw to kto będzie jeżeli już takowy będzie zastępcą pana C nie musi się obawiać bo i czego może tego opluwania natomiast obawy mają ci niby praworządni obecni i oni się obawiają dlatego mają strach kto może w razie czego im dokopać Ja jestem zdania obecny elektorat jest ujawniony bo na razie rządzi natomiast w demokratycznej gminie kandydat na włodarza gminy do puki nie zostanie wybrany jednogłośnie nie musi ujawniać swej ekipy która po może mu rządzić Może to co piszesz ma sens aby ujawnić kandydatów ale to należy tylko w gestii pana C jak mówi nie to chyba nic złego nie robi nie jest wybrany to składu jako takiego nie podaje i czy musimy być zaraz o to źli To jak to się ma do wyboru radnych .Tych co my wybierali połowę nie znam ani ich programu i nikt z nich ani programu swego ani osobiście się nie przedstawił . Więc daj już spokój z tym ujawnianiem kandydatów tego pana Poczekajmy spokojnie do wyborów,oby były uczciwe

  OdpowiedzUsuń
 118. nie umiesz czytać czy co ??? przecież w liście jest dokładnie napisane ze zastępca będzie PAWEL M.

  OdpowiedzUsuń
 119. POKUŚMY SIĘ O MAŁĄ ANALIZĘ:JEŻELI PAN CĘCEK PROPONOWAŁ P.MACHA KANDYDATURĘ NA WICE BURMISTRZA,A TEN SIĘ NIE OKREŚLIŁ,TO MUSIAŁ CZEKAĆ NA DEBATĘ,ŻEBY OCENIĆ JEGO NASTROJE(O KANDYDATURZE NA BURMISTRZA NIE WSPOMNĘ,BO TO JAKIEŚ BZDURY,A WYKONALNE).NA DEBACIE NA PYT.O ZASTĘPCĘ NADAL MILCZAŁ,BO JESZCZE NIE BYŁO KONKRETNEGO STANOWISKA P.MACHY,GDY TEN POTWIERDZIŁ ODDANIE SWOJEGO GŁOSU NA KONTRKANDYDATKĘ,CZAR PRYSŁ,ZACZĘŁA SIĘ KALKULACJA:"A HA CZĘŚĆ JEGO WYBORCÓW MOŻE ODDAĆ NA NIĄ GŁOS!MOIM ZASTĘPCĄ NA PEWNO NIE BĘDZIE,CO BY TU POCZĄĆ,ŻEBY TYCH LUDZI NIE STRACIĆ? WIEM ,SKLECĘ JAKIŚ LIŚĆIK ,TA TAAAAA!"

  OdpowiedzUsuń
 120. nie bój sie ... coś czuję że jednak nim będzie....

  OdpowiedzUsuń
 121. Do o!CIA KUŹNIA pokusiłeś się o analizę bo miałeś takie prawo tylko twa analiza wisi w jakimś powietrzu To co piszesz o ludność słyszała inna wersie i to z ust przyszłego kandydata na radnego który obecnie już został wybrany Mianowicie uw radny mówił w gronie kilku osób że jeżeli wygra ponownie ugrupowanie obecnie rządzące to pan M będzie w tym ugrupowaniu miał posadkę natomiast jak by była dogrywka między panem M i panem C to elektorat pani Rity będzie głosował na pana M więc popytaj ludzi to ci powiedzą jak naprawdę było mówione a twe analizy zostaw do siebie a nie rób z ludzi idiotów wiadomo jakie były rozmowy i kto kogo się boi Więc jak żeś taki analizator to poczekaj na wybory i zagłosuj jak przystało na porządnego mieszkańca naszej gminy i wazie czego nie unikaj konsekwencji swego wyboru

  OdpowiedzUsuń
 122. Do he,ale błędy robisz!To jest tylko moje spojrzenie na fakty zamieszczone w artykułach,jak ty je interpretujesz twoja sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 123. Do o!CIA KUŹNIA bolą cie jakieś błędy ale tak naprawdę co za fakty masz w tym liście, żadne jakieś fakty oczywiste były już dawno znane ,jeszcze przed usłyszeniem ,że będzie do grywka obuch kandydatów Ale widać jak coś cie boli po opublikowaniu tego listu nawet przed debata pan C nie mówił że jego zastępca będzie pan M ani w trakcie debaty . Może jak wszystko na to wskazuje masz informacje z innego źródła bardziej wiarygodnego tobie .Więc poczekajmy z osądami do wyborów po których nie zależnie kto wygra nie którzy znów będą mieli okazie pokazać swoje ja plując na wybranych włodarzy i krzyczeć to nie ja wybierałem jak ,zwykle

  OdpowiedzUsuń
 124. Nie zostanę niczyim zastępcą.Nie dostałem jakiejkolwiek propozycji ze strony p.Serafin a więc nie przehandlowałem poparcia.Nie przyjąłem również propozycji pana Cęcka, bo wiem co stało się z jego vice po odejściu.

  OdpowiedzUsuń
 125. Czy ktoś te wszystkie komentarze jeszcze w ogóle czyta??? Trochę to wszystko żałosne - facet się ośmiesza: KOMPROMITACJA podczas debaty, teraz pisze jakiś żenujący list, a tu dyskusja jakby powiedział coś mądrego, coś ważnego... Dajmy już sobie ludziska spokój, poczekajmy do 5 dnia grudnia i wtedy przy urnach odpowiedzmy temu panu co my o tym wszystkim sądzimy. Facio wywołał jakąś sztuczną burze a my się tu podniecamy.... PS.Panie Witoldzie! - jeszcze tylko 7 dni będą o panu w Gminie pitolić, a później mam nadz., wszyscy o panu szybko zapomnimy

  OdpowiedzUsuń
 126. Nazwał nas pan Warchołami. A może być warchlaki? Bo to się bardziej ze świniami kojarzy. Panie Witku plisss! Napisz Pan czy możemy się nazywać Warchlakami Spod Mostu. Ale byłby czad! Na Naszej Klasie bym to puścił. To by się dopiero towarzystwo własną flegmą dławiło ze śmiechu. Więc jak?

  OdpowiedzUsuń
 127. Słyszałem z dość pewnego źrudła że prawdopodobnie Cęcek dogaduje się z Wroną. To pismo miało być ściemą by przejąć głosy Machy który nie wie co się obecnie dzieje. Dlatego właśnie Cęcek w swoim programie mówi o szybkim zakończeniu budowy hali w Rudach. To podobno cena za cztery lata burmistrzowania aż do emerytury. Zauważyliście że Wrona nawet na debacie nie był by nie prowokować ludzi Witolda którzy nie są w ten plan wtajemniczeni? Posłuchajmy Pawła i zagłosujmy na p. Ritę zanim ci dwaj poukładają te swoje klocki!

  OdpowiedzUsuń
 128. Słuchajcie tyle tu piszecie a nic z tego nie rozumiecie! Kuźni potrzebny jest Burmistrz z jajami a nie baba co da sie wodzić Wronie, czy nie widzicie że w Rudach załatwił z nią wszystko, Rudy mają cała infrastrukturę nową kosztem Kuźni za pare lat jak już wszystko wybudują to Rudy się odłączą i zostaną osobna gminą a Wrona Wójtem, a teraz wszystkie gminne pieniadze Wrona bierze do Rud bo Pani Serafin skacze jak Wrona zagra bo ma w tym swój interes. A w Kuźni co zrobiła jakis parking jakiś chodnik - wstyd. KUŹNI POTRZEBNY JEST BURMISTRZ Z JAJAMI - CZYLI FACET !!!

  OdpowiedzUsuń
 129. Jacuś, p.Wrona poradził już sobie raz z facetem z jajami,chyba 10lat temu.

  OdpowiedzUsuń
 130. O którym "facecie z jajami"piszesz-10lat temu???

  OdpowiedzUsuń
 131. O burmistrzu z jajami,czyli facecie,...ale bez jaj!

  OdpowiedzUsuń
 132. Jacek napisał że "Kuźni potrzebny jest Burmistrz z jajami - czyli facet"............ale problem w tym że Cęcek pokazał wszystkim w ostatnich dniach że ich nie ma!!! Bo jakby miał"jaja" to nie obraziłby się na wszystkich mieszkańców za to że nie poszło mu na debacie i nie pisałby listu w którym tworzy teorie spiskowe obrażając przy tym wiele osób.Niestety teraz to się odbija na nim negatywnie !!! Ja II turze zastanawiałem się nad oddaniem głosu na Witolda Cęcka ale jego wspaniały list otworzył mi oczy...Witoldzie ta debata nie musiała oznaczać twojej porażki ale twój list przypieczętował klęskę!

  OdpowiedzUsuń
 133. Problem polega na tym że to Cęcek układa się z Wroną. Rita jest z Wroną prawie przez cały czas na stopie wojennej. Jak już piszesz to pisz prawdę. Pewnie jesteś od Wrony!

  OdpowiedzUsuń
 134. do wielu z was, ale nie wszystkich. Wiecie, wczoraj wysłałam do p. Wrony meila z wpisem mówiącym o tym, że rzekomo dogadał się z Cęckiem. Z prośbą o komentarz. Dzisiaj otrzymałam odpowiedź. ,,To czysta gra polityczna tego kandydata. W stosunku do niego zająłem stanowisko w 2000 r. kiedy to ten pan został odwołany i odstawiony na boczny tor". To jednoznacznie ustawia sytuację, nieprawdaż. A więc panie C. koniec marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 135. Dajcie już spokój z licytowaniem z kim to Manfred Wrona się układa. Niech się układa z kim chce, jego sprawa. Wybory ułożyły się dla niego dobrze, więc dlaczego teraz miałby się komuś podkładać? W waszych rękach były wyniki wyborów i są takie, jak chcieliście. Witold Cęcek raczej jest już przegrany, więc podburzanie ludzi, że układa się z M.Wroną jego porażki nie uczyni bardziej okazałą. Chyba, że jeszcze co niektórzy zwolennicy Rity Serafin mają wątpliwości co do wyniku swojej idolki i chcą go dobić:) Ona jest dobrą erudytką i nawet jeśli nie ma o czymś zielonego pojęcia, to i tak zauroczy ślepo w nią wpatrzonych. Nie ma potrzeby kopać leżącego;)

  OdpowiedzUsuń
 136. Ale Cię zaszczyt kopnął Nina.Odpisał!Nas tu wszystkich i nie tylko nas ma w d..., a ciebie nie?Co to za historia z tymi bocznymi torami, chodzi tu o kolejkę wąskotorową?

  OdpowiedzUsuń
 137. Mieszkańcy Kuźni Raciborskiej, Rudy Kozielskiej, Budzisk, Turza, Rudy, Jankowic jeśli chcecie,żeby wszystko było dla Rud , głosujcie na RITKĘ , a nie będziecie mieli nic!!! Rudy - Druga Częstochowa ( wszystko dla kościoła , dla mieszkańców nic). Bo po co nam dwupoziomowy parking oczywiście vis a vis kościoła.

  OdpowiedzUsuń
 138. Drogie ludki. Kuźni już nikt nie uratuje... przecież to zad*pie świata, które istnieje i rozwijało się dzięki rafametowi, który ledwo dyszy i zbliża się ku upadkowi. Wszyscy młodzi uciekają, zostanie tylko wymierające miasteczko, z tej okazji mam pomysł na "nową" Kuźnię dla "nowych-starych" burmistrzów - wybudujcie szpital geriatryczny i domy spokojnej starości. Bijcie się dalej o koryto puki jest jeszcze co żreć z niego. Jeszcze trochę i będzie tak jak młodzież mawia: "W Kuźni psy du*ami szczekają"

  OdpowiedzUsuń
 139. no jak to po co dwupoziomowy parking naprzeciwko kosciola? Winda do nieba! :tongue:

  OdpowiedzUsuń
 140. Dwupoziomowy parking? Niezły żart. To może z klasztoru zrobimy galerię handlową? ;)

  OdpowiedzUsuń
 141. Nie chce mi się czytać wszystkich komentarzy... przeczytałam list p. C i już na pewno wiem,że nie chcę by ktoś "taki"był moim burmistrzem. Walka o takie stanowisko oprócz wielu innych spraw ...wymaga od kandydata dyplomacji!!! Życzę by Kuźnia doczekała się kiedyś takiego radnego jak mają Rudy w osobie p. Wrony.Nie ważne ,co Kuźnianie o nim sądzą , dla Rud to prawdziwy skarb. Potrafi dobrze dbać o swoje....Niech radni...czasem "bezradni"uczą się , bo znów daliśmy im szansę... Co do Rud , to dziwna jest ta ciągła ,chyba pokoleniowa niechęć...Rudy to cudowne miejsce ,odwiedzają je tłumy ludzi...a my nie potrafimy docenić tego ,co mamy.To nasza perełka i gdybyśmy nie walczyli...tylko współpracowali ...to na pewno byśmy mogli nie tracić, ale zarobić na Rudach. :smile:

  OdpowiedzUsuń
 142. Na dzisiaj poprzez bezsensowne inwestycje topimy tam miliony bez żadnych efektów.Rudy są za drogie w utrzymaniu w tym stylu

  OdpowiedzUsuń
 143. Czy ktoś może mi w kilku słowach wytłumaczyc na czym polegała afera z Wrona i Ceckiem na czele sprzed kilku lat??

  OdpowiedzUsuń
 144. Niektórzy piszą tu bajki,bo tylko w tym są dobrzy.Wiadomo bajki mogą być o wszystkim i o wszystkim.Jak widać większość z Was fikcje traktuje jak prawdę.Bajarze mają z was ubaw bo łapiecie się na te bajki.Piszecie niezłe komentarze w odwecie a to go napędza do pisania następnych bajeczek.Przejrzyjcie na oczy i nie dajcie się wciągać w tą bajkę.

  OdpowiedzUsuń
 145. Ale w Kuźni ludzie sie buntują a co do czego przyjdzie to chowają twarze!!! fajnie jest nagadywać na wszystkich,nie? Śmieszą mnie komentarze... Siedzicie przy tych komputerach, czekacie na newsy i od razu "a ten/ a ta" i zaraz najlepiej tą osobę zjechać. A wiekszosc z Was sama powinna iść szkolić język ojczysty, bo po prostu jak czytam i widze tą ortografię to czuję się jak w średniowieczu... Ale w sume do Kuźni i większośćjej mieszkańców pasuje ta epoka. Weźcie się ogarnijcie. Z Kuźni nie zrobicie "MIASTA", bo my jesteśmy malutkie miasteczko, nie jesteśmy w RACIBORZU/RYBNIKU, to nie wybudujemy blokowisk i centra handlowe!!! Wystarczy nam : prawda, trzeźwość polityczna,równowaga (chodzi o Kuźnie i Rudy, bo dobrze ludzie piszą) i troche rozrywki DLA KAŻDEGO!!!

  OdpowiedzUsuń
 146. ONA - TO JA:):)04 grudnia, 2010 18:10

  NIE WIEM co robić, Pan Cęcek jest spoko człowiekiem, Pani Serafin tez.... ale wolę Pana C, ponieważ Pani S. maiła juz swoją szansę i niestety nic nie dokazała!!! Może warto dać szansę panu Witoldowi??? ZASTANÓWCIE SIE NAD TYM!!!!! :wassat: :wassat: :wassat: :wassat: :wassat: :wassat:

  OdpowiedzUsuń
 147. Sprawdź w słowniku co oznacza słowo dokazywać :smile:

  OdpowiedzUsuń
 148. i tak je ze wszystkim - wie że dzwoni ale nie wie w którym kościele,

  OdpowiedzUsuń