28 marca 2023

Uczniowie z Budzisk uczestnikami konkursów biblijnych

W ciągu kilku miesięcy w Gliwicach odbyły się pozaszkolne etapy konkursów biblijnych z Ewangelii wg św. Łukasza dla szkół podstawowych. Uczestnikami byli m.in. uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Budziskach, którzy przeszli do etapów rejonowych.

 

Laureatów wyłoniono w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 4-5 oraz 6-8. I tak: 24 listopada uczniowie z Budzisk - Patrycja Bachrej, Antonina Hawro i Jakub Kowalczyk wzięli udział w etapie rejonowym. Do finału zakwalifikowali się Tosia i Kuba.

16 lutego odbył się finał diecezjalny. Niestety - jak czytamy w informacji zamieszczonej w mediach społecznościowych przez placówkę w Budziskach - z powodu choroby, Tosia nie mogła pojechać. - Jakub Kowalczyk dzielnie nas reprezentował, stając prawie na podium, gdyż do 4. miejsca zabrakło mu JEDNEGO punktu! Jest to ogromny sukces, zwłaszcza że Kuba brał udział pierwszy raz w takim konkursie, a poziom jest bardzo wysoki - podkreśla szkoła.

Z kolei 9 marca w Centrum Jana Pawła II przy katedrze gliwickiej odbył się etap rejonowy dla uczniów klas 6-8. Tym razem budziską szkołę reprezentowały uczennice z klasy ósmej: Sandra Górecka, Zuzanna Michalska i Julia Panek. - Wszystkie dziewczyny uzyskały powyżej 65% możliwych do zdobycia punktów, niestety nie udało się im przejść do finału - informuje Społeczna Szkoła Podstawowa w Budziskach.

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy!

oprac. BK; fot. SSP Budziska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz