18 marca 2023

"Lider Społeczności Lokalnej" i "Zasłużony Dla Śląskiej Wsi". W Raciborzu i Lubomi nagrodzono sołtysów z Gminy Kuźnia Raciborska

Gizela Górecka, Adrian Juraszek, Jan Krybus oraz Marcelina Waśniowska - to sołtysi z Gminy Kuźnia Raciborska, którzy znaleźli się w gronie uhonorowanych osób z okazji obchodzonego 11 marca Dnia Sołtysa.


Uroczystości, podczas których doceniono wkład i trud sołtysów odbyły się zarówno w Raciborskim Centrum Kultury w Raciborzu, nad którą patronat objął wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, jak i w Lubomi, gdzie odbyło się spotkanie sołtysów z powiatu raciborskiego i wodzisławskiego.

W RCK sołtysom przyznano statuetki "Lider Społeczności Lokalnej", które otrzymali: sołtys Rudy Kozielskiej Gizela Górecka, sołtys Budzisk Adrian Juraszek i sołtys Siedlisk Jan Krybus.

Z kolei w Lubomi z okazji Dnia Sołtysa zasłużonym działaczom wręczono Odznaki Honorowe "Zasłużony Dla Rolnictwa" oraz medale "Zasłużony Dla Śląskiej Wsi". Wśród odznaczonych tym ostatnim znalazła się sołtys Turza Marcelina Waśniowska.

Uhonorowanym sołtysom gratulacje złożyli: wójt Lubomi dr Czesław Burek, starosta powiatu wodzisławskiego Leszek Bizoń, poseł na Sejm RP Adam Gawęda, senator RP Ewa Gawęda, eurodeputowana Izabela Kloc, a także zastępca dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Anna Szymik.

- Wszystkim serdecznie gratulujemy, a szczególne wyrazy uznania składamy na ręce pani Marceliny, która od 46 lat aktywnie angażuje się w pracę na rzecz społeczności lokalnej, a od 26 lat pełni funkcję sołtysa wsi Turze - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej.

oprac. BK; fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz