18 marca 2023

"Z przyrodą za pan brat". W kuźniańskiej podstawówce wyłoniono najlepszych recytatorów

We wtorek, 14 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej odbył się Wiosenny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Z przyrodą za pan brat" z udziałem najlepszych recytatorów wybranych z klas 1-3.

 

Jak czytamy na stronie kuźniańskiej placówki oświatowej, zadaniem recytatorów było zaprezentowanie wybranego utworu poetyckiego o tematyce przyrodniczej. - Wykonawcy recytowali wiersze własnej interpretacji z niezwykłym humorem w miłej i uśmiechniętej atmosferze - informują organizatorzy.

Występy uczestników oceniała komisja w składzie: Brygida Płachciak, Teresa Ignacy i Alicja Kołton. Pod uwagę brany był dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów, komisja zdecydowała o przyznaniu miejsc poszczególnym osobom:

I miejsce: Julia Tatarczyk (kl. 3b);
II miejsce - ex aequo: Agata Gdesz (kl. 1a) i Alicja Marszałek (kl. 3a);
III miejsce: Mateusz Gawlik (kl. 1a).

Przyznano również wyróżnienia:

Lili Michniacka (kl. 1b), Lena Poloczek (kl. 3a) i Victoria Czech (kl. 3b).

Poziom wystąpień był niezwykle wyrównany, a wyróżnieni uczniowie zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności recytatorskie. Kuźniańską podstawówkę w XXII Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas 1-3 w Raciborzu będzie reprezentować laureatka I miejsca - Julia Tatarczyk z klasy 3b.

- Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a Julci życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu na szczeblu powiatowym - czytamy w mediach społecznościowych szkoły.

oprac. BK; fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz