04 lutego 2022

Zajęcia w Zabrzu i wyjazd do Warszawy. Uczniowie z Kuźni wzięli udział w edukacyjnym projekcie Politechniki Śląskiej

Od listopada 2019 r. 44 uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej (część z nich to już absolwenci) pod opieką czterech nauczycieli uczestniczyło w sobotnich wyjazdowych zajęciach na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu.


Uczniowie brali udział w projekcie pod nazwą "Kompleksowe wsparcie społeczności lokalnych i instytucji samorządowych w ramach trzeciej misji uczelni". Celem zajęć było rozwijanie kreatywności i sztuki krytycznego myślenia. Projekt w całości prowadzony był przez wykładowców zabrzańskiej uczelni, pod kierownictwem prof. PŚ dr hab. Aleksandry Kuzior, prodziekana ds. studenckich i kierownika Katedry Stosowanych Nauk Społecznych. 
W trakcie zajęć uczniowie uczyli się podstaw myślenia koncepcyjnego, transformacyjnego i innowacyjnego, przekonali się, jak wielką rolę odgrywa kreatywność w rozwoju mechatroniki, w wykorzystaniu czasu wolnego i w pracy. Wykładowcy prowadzili także zajęcia warsztatowe dotyczące selektywnego i krytycznego korzystania z zasobów edukacyjnych, asertywności i sztuki argumentacji oraz empatii.

40-godzinne zajęcia na Politechnice Śląskiej w Zabrzu, które odbywały się w soboty i ze względu na pandemię rozciągnęły się w czasie, zostały zwieńczone dwudniowym wyjazdem edukacyjnym do Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie. Oczywiście nie obyło się bez zwiedzania stolicy. Wycieczka odbyła się w ostatni weekend stycznia 2022 r.

SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz