23 grudnia 2021

UTW w Kuźni działa już 8 lat [VIDEO]

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej został założony w październiku 2013 r. W tym czasie przez jego szeregi przewinęło się wielu studentów, którzy - poza zajęciami - angażowali się w wiele przedsięwzięć. Zapraszamy do obejrzenia specjalnego filmu.


Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej istnieje od października 2013 roku. Przez te lata przewinęło się wielu studentów. Jedni odeszli i założyli UTW w swoim miejscu zamieszkania, tak jak Rudy czy Nędza. Drudzy pozostali z nami do dziś. Są też tacy, którzy z chwilą przejścia na emeryturę dołączają do nas.


Chcę też wspomnieć dwie wspaniałe osoby, które odeszły od nas na zawsze, a wiele dobrego zrobiły dla naszego UTW. Są to Leokadia Żurawska Śliwka oraz Eugeniusz Bocheński. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Przez lata działania uniwersytetu dużo się wydarzyło. Na pewno znane dla mieszkańców Kuźni Raciborskiej są Senioralia oraz lubiane występy Teatru Senioralne Forte, który narodził się na UTW i nadal działa w MOKSiR, a większość aktorów, to nasi studenci. Na pewno widoczna jest nasza Grupa Rowerowa zwiedzająca okolice.Niestety, kiedy pojawił się covid, cykliczne wykłady i spotkania uniwersytet musiał zawiesić. W październiku wznowiliśmy już swoją działalność i mamy nadzieję, że niedługo wróci życie do normy.

Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze profile na Facebook: "Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej" i "UTW Kuźnia Raciborska-Koło Rowerowe".


Trwają też nadal zapisy do grona studentów. Poniżej publikujemy filmik, w którym w wielkim skrócie jest pokazany przekrój tego, co robiliśmy i zamierzamy kontynuować:


Dziękujemy Pani Dyrektor MOKSiR oraz Burmistrzowi i Władzom Miasta za wsparcie naszej działalności.

A na zbliżające się Święta w imieniu całej Społeczności Studenckiej i swoim, życzę dużo optymizmu, zdrowia, radości, chwil spędzonych wśród dobrych ludzi. Aby każdy przeżył te dni tak, by wypocząć od trudów i niedogodności dnia codziennego.

Koordynatorka UTW
Teresa Kowalewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz