08 listopada 2021

Przedszkolaki z Rud zamieniły się w bajkowe postacie

Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej - Filia w Rudach co rusz organizuje ciekawe spotkania, w których udział biorą najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Wiodącym tematem był tym razem Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.


W tym roku przez dwa dni świętowaliśmy z najmłodszymi Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Pierwszego dnia święto to stało się okazją do odwiedzin rudzkiej biblioteki. W czasie spotkania, przedszkolaki wykazały się doskonałą znajomością bajek, odgadując prawidłowo rekwizyty pochodzące z baśni, a ukryte w magicznym koszu. Miały okazję do zapoznania się z różnorodnymi tematycznie książkami dla najmłodszych. Wcieliły się w rolę baśniowego Kopciuszka ścigając się w wybieraniu grochu z ryżu.


W drugim dniu świętowania bibliotekarz w przebraniu czarownicy wpadł w odwiedziny do starszaków. Wiedźma poczytała dzieciom bajkę o swojej koleżance Czarownicy Winnie, a, że dzieci bardzo grzecznie postanowiła się z nimi pobawić.


Baśnie i bajki wzbogacają i pobudzają wyobraźnię, doskonale wpływają na harmonijny rozwój małego człowieka. Pamiętajmy, że warto czytać dziecku codziennie. Zapraszamy do biblioteki po bajki mniej i bardziej znane.


Kasia Machecka / Biblioteka Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz