28 kwietnia 2021

Wysoka punktacja uczennic z Kuźni w międzyszkolnym konkursie z języka anggielskiego

Trzy uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej: Agata Krawczyk (6 "a"), Antonina Macha (6 "b") i Małgorzata Marek (6 "c") wzięły udział w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego "45questions quiz", w którym zajęły wysoką punktację.


Konkurs został zorganizowany w marcu przez Szkołę Podstawową nr 45 im. Jana Korczaka w Sosnowcu, a jego adresatem byli uczniowie klas szóstych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa, gramatyki, umiejętność reagowania w sytuacjach życia codziennego oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych.

Uczennice od Wawrzynka bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami uzyskując wyniki 80 % i powyżej. Najlepsza z uczestniczek, Tosia, na 45 punktów możliwych do zdobycia otrzymała aż 44 i była od krok od ścisłego finału (na ponad 350 osób startujących w konkursie tylko 6 osób uzyskało maksymalny wynik).

- Gratulacje dla uczestniczek, nie przestawajcie rozwijać swoich umiejętności językowych. Nieustannie motywujcie do działania siebie oraz innych! - czytam na stronie kuźniańskiej szkoły.

oprac. BK, fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz