15 października 2020

Rafamet S. A. zaprezentował możliwości na seminarium w Warszawie

Fabryka Obrabiarek Rafamet S. A. znajduje się w światowej czołówce producentów obrabiarek specjalistycznych do obróbki kolejowych zestawów kołowych. Spółka z Kuźni Raciborskiej pozycję tę potwierdziła niedawno w Warszawie.

 

Rafamet S. A. wziął udział w seminarium pt. "Nowoczesne systemy utrzymania i diagnostyki zestawów kołowych", które zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej. 6 października w Instytucie Kolejnictwa w Warszawie wysłuchano licznych prelekcji oraz przyjrzano się urządzeniom zaprezentowanym w Centralnym Zakładzie Intercity S. A.

Ważne rozmowy i prezentacja tokarki UGE 300 N

Podczas październikowego seminarium odbył się szereg paneli ściśle związanych z tematyką seminarium. Grono prelegentów zasilił także Janusz Bluk, dyrektor marketingu firmy Rafamet S. A. wygłaszając referat pt. "Nowoczesna tokarka podtorowa do reprofilacji zestawów kołowych w pojazdach szynowych". - Ze względu na obecną sytuację z COVID-19 seminarium było dość kameralnym spotkaniem, jednak bardzo dla nas owocnym i ciekawym. W trakcie wydarzenia poruszyliśmy tematy związane z zagadnieniami utrzymania w ruchu kolejowych zestawów kołowych - mówi Janusz Bluk, dyrektor marketingu firmy Rafamet S. A., który przedstawił zebranym m. in. historyczne fakty dotyczące spółki z Kuźni Raciborskiej, kamienie milowe firmy, cenne informacje poświęcone ofercie produktowej firmy z naciskiem na urządzenia dla kolejnictwa, a zwłaszcza na tokarki podtorowe, ich innowacyjność, a także rozwiązania technologiczne.

- Takie wydarzenia są dla nas doskonałą sposobnością do podtrzymania ważnych relacji. Tak stało się w przypadku zaprzyjaźnionej firmy GRAW Sp. z o. o. (Goldschmidt Group), z którą wspólnie mogliśmy akcentować sukcesy i dobrą współpracę na polu diagnostyki oraz pomiarów dla profili kół i zestawów kołowych. Niezmiernie cieszy nas także fakt, że uczestnicy wydarzenia mogli na własne oczy zobaczyć maszynę firmy Rafamet, która pracuje w warsztatach naprawczych Intercity - tłumaczy J. Bluk. Wspomniana maszyna to tokarka podtorowa UGE 300 N, która znajduje się w Centralnym Zakładzie Intercity S. A. w Warszawie. Jest to sterowana numerycznie dwusuportowa tokarka specjalistyczna przeznaczona do regeneracji profili kół jezdnych i powierzchni ciernych tarcz hamulcowych ciężkich pojazdów trakcji szynowej bez konieczności demontażu zestawów kołowych.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele firm związanych z szeroko rozumianą branżą kolejową, operatorzy odpowiedzialni za transport pasażerski i towarowy, usługi serwisowe, a także reprezentanci stowarzyszeń branżowych. Warszawskiemu seminarium towarzyszyły także obchody jubileuszu 25-lecia Krajowego Klubu Seniora SITK (Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej).

Autor tekstu: Magdalena Matusik / Adventure Media
Zdjęcia: Rafamet S. A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz