03 listopada 2014

Załoga kapitana Machy ogłosiła program wyborczy

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od dnia, w którym to mieszkańcy Gminy Kuźnia Raciborska wybiorą nowe władze samorządowe. Poniżej publikujemy program wyborczy nadesłany przez Komitet Wyborczy Wyborców "Teraz Czas Na Zmiany".Ogłoszenie wyborcze KWW "Teraz Czas Na Zmiany"

KWW "Teraz Czas Na Zmiany". Kilka pomysłów, by w naszej gminie żyło się lepiej:

1. Racjonalizacja wydatków gminnych, dozór nad inwestycjami w trakcie ich przygotowania, prowadzenia oraz szczegółowy odbiór po ich zakończeniu.

2. Pozyskanie dodatkowych środków na inwestycje ze źródeł zewnętrznych. Restrukturyzacja mienia i efektywniejsza sprzedaż zasobów gminy w celu zmniejszenia deficytu.

3. Ułatwienia dla przedsiębiorców i inwestorów w pozyskiwaniu terenów pod inwestycje, ulgi w podatkach od nieruchomości dla tworzących nowe, trwałe miejsca pracy.

4. Konsolidacja miejscowych planów zagospodarowania w gminie, w celu ułatwienia i przyspieszenia  procesu zmian, od wniosku do wykonania, z uchyleniem włącznie.

5. Zwiększenie wydatków na tworzenie i modernizację twardej infrastruktury.

6. Otwarcie gminy na mieszkańców, w myśl zasady: "Gmina dla mieszkańca, a nie mieszkaniec dla gminy", służebna rola urzędnika.

7. Uzdrowienie przepływu informacji pomiędzy władzą a mieszkańcami, portal internetowy i spotkania sprawozdawcze, konsultacje społeczne na tematy oczekiwań mieszkańców.

8. Usprawnienie w procesie załatwienia spraw w Urzędzie Miejskim poprzez drogę mailową i asystę urzędnika w wypełnianiu dokumentów.

9. Zjednoczenie gminy poprzez wspólny interes oraz infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną. Ścieżki rowerowe i przystanie kajakowe na rzece Rudzie.

10. Wspieranie działań popularyzujących sport wśród dzieci i młodzieży, stypendia dla najzdolniejszych i powrót do organizowania klas sportowych.

11. Świetlice środowiskowe, wsparcie bezpośrednie dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji rodzinnej, dofinansowanie organizatorów świetlic oraz miejsc, w których młodzież spędza wolny czas.

12. Racjonalizacja efektu parku krajobrazowego na zasadach zrównoważonego rozwoju.

13. Dokończenie inwestycji w Turzu (przedszkole + biblioteka).

14. Ochrona przeciwpowodziowa.

15. Zmniejszenie uciążliwości niskiej emisji, poprzez dotacje dla właścicieli domków, decydujących się na wymianę tradycyjnych kotłów na ekologiczne. Wprowadzenie programu, który umożliwi wzrost udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie budżetów domowych oraz Gminy.

 *****

KANDYDAT NA BURMISTRZA:

Szanowni Wyborcy!

Od urodzenia mieszkam w Kuźni Raciborskiej. Najpierw na Osiedlu przy ulicy Świerczewskiego, potem przy ul. Wierzbowej. Obecnie mieszkam przy ul. Klasztornej 3.
Jestem marynarzem, od 10 lat w randze kapitana żeglugi wielkiej i śródlądowej, dowodzę największymi jednostkami do przewozu paliw i chemii. Pływam, posługując się polskim paszportem po całym świecie. Mówię trzema językami obcymi. Jestem inżynierem, absolwentem Technikum Żeglugi Śródlądowej w Koźlu oraz Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Dyplom nostryfikowałem w kilku krajach świata takich jak Niemcy, Wielka Brytania i USA. Kierowałem wieloma międzynarodowymi załogami i nie będzie dla mnie nowością pokierowanie następnym zespołem, zwłaszcza że tym razem mówi tym samym językiem i pochodzi z tego samego kręgu kulturowego.

Funkcję burmistrza potraktowałbym jako zadanie, a nie przywilej. Postaram się przywrócić poziome relacje społeczeństwa z władzami oraz ograniczyć politykę do niezbędnego minimum. Pośrednio oraz bezpośrednio stworzyłem 14 miejsc pracy w Naszej Miejscowości i wierzę, że można więcej zmieniając środowisko, w którym mają powstać.

Postaram się dać Państwu nadzieję na inne jutro, tak aby spróbować zatrzymać młodych ludzi.
Tymczasem 16 listopada "wszystkie odważne ręce na pokład!", ponieważ ten statek, pod nazwą "Demokracja" zawija do nas tylko raz na cztery lata.

Z poważaniem
Paweł Macha
zdecydowanie bezpartyjny ;-)

 KANDYDACI NA RADNYCH:

Okręg nr 1: Mariola Dorota Wajda
Zamieszkała w Kuźni Raciborskiej. Pielęgniarka, wykształcenie wyższe, podyplomowe. Bezpartyjna. Radna drugą kadencję.Okręg nr 2: Radosław Jan Kasprzyk
Lat 35. Nauczyciel w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej, przedsiębiorca, prezes Zarządu w firmie "Maximus" sp. z o. o.

Okręg nr 3: Maciej Kriwienok
Lat 31. Magister wychowania fizycznego i resocjalizacji. Pracuje w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym jako wychowawca trudnej młodzieży. Pasjonat sportu, założyciel i trener Miejskiego Klubu Sportowego "Sparta" Kuźnia Raciborska.Okręg nr 4: Adam Michał Skórka
Lat 60. 40 lat pracy, starszy specjalista do spraw gospodarki materialnej FO "Rafamet", były nauczyciel zawodu.

Okręg nr 5: Elżbieta Małgorzata Kozłowska
Pielęgniarka środowiskowa.


Okręg nr 6: Dominik Marek Zawada
Lat 23. Absolwent szkoły gastronomicznej w Raciborzu o profilu technik hotelarstwa. Pracuje jako monter w firmie produkującej trójkołowe rowery rehabilitacyjne "Kamrad".
Okręg nr 7: Ryszard Pluta
Lat 50. Emerytowany górnik, strażak w OSP Turze. Jego hobby to motocykle i podróże po górach.

Okręg nr 9: Anna Maria Czogała
Lat 45. Mężatka, 2 córki. Pracę zawodową rozpoczęła jako handlowiec. Od 11 lat pracuje w Z.P.M. "Maxpol" na stanowisku inspektor Kontroli Działu Sprzedaży Detalicznej.
Okręg nr 10: Łukasz Michał Ruhe
Lat 32. Mieszkaniec Brantolki (Rudy). Absolwent Politechniki Śląskiej, pracuję jako informatyk-wdrożeniowiec.


Zapraszamy na naszą stronę na facebooku, a 16 listopada do lokali wyborczych.

Programy i ogłoszenia wyborcze Komitetów na portalu tylkokuznia.info publikowane są nieodpłatnie

150 komentarzy:

 1. Panie przyszły burmistrzu naszej gminy.
  Mój głos i głosy mojej rodziny będą oddane na Pana!
  Nareszcie idą zmiany!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WAŻNE!
   Marzy mi się wspólna debata kandydatów. Podane wcześniej tematy jak. min. problemy dzisiejsze czy wizja na przyszłość i do tego możliwość zadawania pytań. Byłaby możliwość bezpośredniego porównania.
   Panie Pawle i Pani Rito - stać was na to? Wyjdzie ktoś z was z taka propozycją?

   Usuń
 2. Ja również będę głosował na Pana!

  OdpowiedzUsuń
 3. może będą konkursy na ważne stanowiska w gminie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No może, bo póki co wszystko po znajomości ;)

   Usuń
  2. Zgłoś sie.Może sie załapiesz.

   Usuń
 4. Zgodnie z zapowiedzią nasze głosy Pan ma! Pozdrawiamy i do zobaczenia przy urnach!
  Młodzież z osiedla :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Program wyborczy pokazuje założenia lecz brak w nich odpowiedzi z skąd na to finanse zebrać. Z powyższego artykułu można wnioskować iż ludzie są trochę olewani, a kandydat na burmistrza stawia tylko na siebie nie liczac sie z innymi. Kandydaci na radnych opisani w 3 słowach a informacje o nich praktycznie kazdemu znane. Brak informacji czym potencjalni radni chca zajmowac sie w gminie. To że ktos jest nauczycielem nie stawia jakiegos tam celu przed soba , nie wnosi nic do gminy, gdyz nawet jak nie zostanie wybrany i tak tym nauczycielem pozostanie. Teoria troche dziwna bo dyby udalo sie objac stanowisko burmistrza to z ludzmi ktorzy opisani sa ze skonczyli to i to raczej władzy nei bedzie gdyż nie dostaną sie oni do rady , a co za tym idzi ebrk poparcia burmistrza przez radnych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepszy opis przy kandydacie: Dominik Z.
  I co, na montażystów z hali mamy głosować? A może pasjonatów 'czegoś tam' ? hahahah

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak widac kandydat na przyszlego burmistrza, nie zwraca wagi na przedstawienie swoich ludzi. chyba jego ego nei pozwala na to

   Usuń
  2. zapomnieli tez chyba o panu od kebabow.chyba ze zrezygnowal

   Usuń
  3. Dokładnie o tym samym pomyślałem. Jedynymi sensownymi kandydatami, których tu widzę to Radosław Kasprzyk i Michał Ruhe. Radosław był już radnym, a za Michała przemawia do mnie wykształcenie. Mogli z innej listy wystarować, to by mieli u mnie głos.

   Usuń
  4. Ty możesz głosować nawet na proboszcza.To jest twoja sprawa.Nie musisz głosić swoich mądrości.!!!!!!!!!

   Usuń
  5. No właśnie nie mogę na proboszcza, bo nie kanduduje. To tak dla twojej informacji. Coś mi się wydaję, że te komentarze-bulwersy wychodzą z kandydatów na radnych. Tylko jak mają sie bulwersować, to po cholerę wrzucają tutaj na stronę swój program? Z krytyką trzeba się liczyć, a że kandytaci tacy a nie inni...

   Usuń
  6. a proboszcz to z jakiej parti startuje?

   Usuń
  7. A potrafisz czytać ze zrozumieniem? NIE KANDYDYUJE-NIE STARTUJE-NIE MA GO NA LIŚCIE - panimajut?

   Usuń
  8. Radny, to nie zawód. Nie zwalnia z obowiązków życia codziennego. Czy montażysta, to człowiek gorszy? Irytują mnie wpisy typu: "Najlepszy opis przy kandydacie: Dominik Z.
   I co, na montażystów z hali mamy głosować? A może pasjonatów 'czegoś tam' ? hahahah " Nie jeden montażysta ma więcej oliwy w głowie, niż autor tego komentarza. Duperelny ignorant z tyłkiem przyklejonym do krzesełka przed komputerem.
   A co złego jest w byciu pasjonatem? I gdybyś autor komentarza był kimś więcej, niż ćwierćinteligentem, doczytałby, że nie czegoś tam, a sportu. I gdyby interesowałby się swoją gminą, wiedziałby ile ten człowiek z pasją zrobił dla młodych ludzi... nie będąc radnym... Wstydźcie się Wy niewiele znaczący dla społeczeństwa " komentatorzy za dychę". Ruszcie swoje zatłuszczone tyłki i weźcie się do roboty, skoro tacy Wy mądrzy! Abderyci! JK

   Usuń
  9. Skąd wiesz, że mam zatłuszczony tyłek? no skad? komentarz napisałem z telefonu, ćwierćinteligentem nie jestem (w statusie państwowym wykształcenie wyższe). A Ty co reperentujesz?

   Teraz mi jeszcze powiedz, na co mi informacja, że kandydat ma dwie córki? będzie promowac politykę prorodzinną czy co? Wyłumacz mi inteligencie/tko (mam nadzieję, że nie w płaszczyźnie urojonej)

   Usuń
  10. Nie ma to jak wywnioskowanie wyglądu z komentarza! Prorok! Pozdrawiam

   Usuń
  11. Owszem, należało napisać zatłuszczone mózgi ;-) I nie należy odczytywać tego sformułowania dosłownie ( instruktaż dla Ciebie, jeśli nie odczytujesz w moim komentarzu hiperboli ). Moja wypowiedź nie tyczy się wyglądu zewnętrznego, a sposobu funkcjonowania w społeczeństwie. A jak widać z Twoich wypowiedzi nawet osoby z wyższym wykształceniem mogą okazać się ćwierćinteligentami. I dochodzimy do wniosku, że "zwykły monter" może okazać się osobą bardziej inteligentną od osoby z wyższym wykształceniem. Z resztą... inteligencja a wykształcenie nie zawsze idą w parze i nie są zależne jedno od drugiego... To dwie różne rzeczy. Panie o wyższym statusie społecznym ( nie państwowym ;-) nic więcej nie będę Ci tłumaczyć, bo konwersacja z Tobą nic nie wnosi ani w moje życie ani tutaj na forum.

   Usuń
  12. Po twojej wypowiedzi, sądzę, że jesteś GIMBUSEM, bo GIMBUSI wstawiają minki a ja z GIMBUSAMI nie rozmawiam. Druga opcja, że zachowujesz się jak GIMBUS

   Usuń
  13. Jednak ĆWIEĆINTELIGENT.

   Usuń
  14. No i co z tego że Dominik Z.jest monterem?Chyba ważniejsze jest zaangażowanie w swoją pracę niż jakieś fakultety i robienie czegoś byle jak i tylko dla kasy.

   Usuń
 7. Masz prawo zagłosować na kogo chcesz jak masz lepszą propozycję !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam. A po co ten wykrzynik? denerwujesz się?

   Usuń
 8. brawo panie Pawle.swietny program , Lenk nie szans

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda to na zabawę w statek! Tylko statku nie zatopcie bo powyższy program to utopia i powielanie obietnic kiedy nie zna się realiów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty sie o statek nie martw.Na tym statku jest doświadczony KAPITAN.

   Usuń
 10. Eh, kolejny temat od Pana PAwła i kolejna farsa :D mógłby sobie już dać spokój tym burmistrzowaniem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co obawiasz sie czegoś? Że tak twierdzisz.

   Usuń
  2. Nie obawiam się. A Ty się obawiasz?

   Usuń
  3. Ja nie oczerniam i nie krytykuje kandydatów w przeciwieństwie do ciebie.Najpierw zrób coś dla gminy ,a puźniej sie wypowiadaj.

   Usuń
  4. Kolego, na początek lekcja ortografii: później. Te 'Ciebie' z małej litery potraktuję, że mnie nie szanujesz. Ale trudno. Jak ktoś tu wyżej napisał, że muszą się liczyć z krytyką skoro wystawili swój program. I tyle. Program wygląda jak POLISHDREAM =)

   Usuń
  5. Znasz takie przysłowie.Uczył Marcin Marcina.Teszte sobie dopowiedz.

   Usuń
 11. dlaczego u ludzi ten strach przed czyms nowym ?
  Odwagi zmiany sa konieczne.
  Pomyslcie gdyby nie solidarnosc, to co byloby dzisiaj ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest strach przed nowym, tylko strach że starzy stracą stołek

   Usuń
 12. Program który został umieszczony powyżej jest Naszym programem a nie moim.Kandydaci do Rady pracowali nad nim wspólnie dlatego ma on szansę być realizowany.Jesteśmy zespołem PM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie kanał Odra-Dunaj, gdzie Pogonica ?

   Usuń
  2. Kanał ciągle na papierze i "z tyłu głowy" a Pogonica w lesie.:-)PM

   Usuń
  3. Jezeli ta lista pobożnych życzeń bez sprecyzowania w jaki sposób zamierzacie to zrealizować i skąd weźmiecie na to pieniądze powstała w głowach Pana kandydatów i Pańskiej to jest to poważny argument by nie głosować na Pawła Mache i jego kandydatów. Chciałem na Was zagłosować ale tego nie zrobię. Zapowiadacie kontynuacje tego co juz jest bez żadnych konkretów. Program powstał po to by Pan Paweł Macha nie musiał juz pływać po oceanach tylko siedzieć w fotelu burmisia. Na to zgody nie będzie!

   Usuń
  4. A kim ty jesteś aby Ciebie ktoś pytał o zgode.Nie jesteśmy na Ukrainie.Jest demokracja.Każdy będzie głosował jak będzie chciał.Obawiasz sie czegoś.?

   Usuń
 13. Nie rozumie jednego , poco tyle zlosliwych komentarzy .Ok na Forum mozna wyrazic opinie ale naprawde niepotrzebne sa one az tak .Jak ktos chce to niech glosuje na w/w kandytata nikt nikogo do niczego nie zmusza .Wszyscy sa najmadrzejsi wlasnie po drugiej stronie monitora , wszyscy chca kosmicznych zmian !!! ale prawie wszyscy umia tylko klody pod nogi rzucac .Tacy odwarzni jestescie to wystawiajcie swoje kandydatury nikt nikomu nie broni .A wiec .????!!!! Panie Macha gratuluje odwagi i zycze powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 100%. Jak komuś nie pasują to niech na nich nie głosuje.
   W sumie jedyny komitet który otwarcie prowadzi kampanie, pozostałe siedzą cicho, by się tylko nie wychylać. Powodzenia panie Pawle, trzymam za pana kciuki, no i oczywiście ma pan mój głos.

   Usuń
 14. Nic kandydat na burmistrza nie wspomniał co myśli o budowie nowej kotłowni i i podłączenie c.o.do wszystkich bloków ,którymi zarządza gmina.Chciałbym poznac jego opinię,oraz może któryś z kandydatów na radnego się wypowie,oczywiście nie anonimowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież jest nowa kotłownia.Dwie kotłownie zlikwidowano. po to żeby budować nową.Bez sensu twoje pytania i pretensje.Troche logiki.

   Usuń
  2. Po spotkaniu z przedstawicielami PEC okazało się, że płacimy dwa razy drożej niż Racibórz kupujący ciepło od tego samego przedsiębiorcy. Te dane zna burmistrz i pozwolił na monopol zamykając nasze kotłownie. Mam nadzieję, że decyzja podłączenia szkoły ma to jakieś uzasadnienie. Jeżeli nie, to czekają mnie twarde negocjacje i szybkie decyzje.PM

   Usuń
  3. Tak jest-negocjuj twardo i szybko- SAM ZE SOBĄ

   Usuń
 15. Super plan ;-) uwzględnione zostały chyba wszystkie ważne aspekty :-) Teraz do boju, bo skwerek już dawno miał się zmienić w parking w obietnicach za 10 tysięcy, a dalej żule na nim siedzą :-) Czas na zmiany! :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie no, program bomba, rewolucja to mało powiedziane. Zmiana goni zmianę.

  OdpowiedzUsuń
 17. Wy tu gadu gadu a za lasem idzie fama że jak Pan Macha wygra to z Rud zrobi getto i zrówna z ziemią wszystkie dotychczasowe inwestycje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak go widzą tak go odbierają!!!

   Usuń
  2. Jaśniej prosze.Jeszcze nie było wyborów a ty już plujesz.Miej pretesje do p.Rity że taki stan jest w naszej gminie.

   Usuń
  3. Nie pluję tylko obserwuję. Pani obecna Burmistrz nie budzi strachu. Pan Macha kreuje się na chętnego wprowadzić "zamordzie" i terror. Żeby tylko nie pod czarnym sztandarem! Dlatego ludzie mogą się go obawiać.

   Usuń
  4. Proszę mną nie straszyć bo dzieci powoli na ulicy uciekają z płaczem na mój widok ;-). Inwestycje w Rudach były i będą tyle tylko, że może odrobinę bardziej przemyślane i tym razem dla ludzi.PM

   Usuń
  5. Panie Macha uprzejmie zapytuję:
   1. Jaki ma Pan plan inwestycji w Rudach?
   2. Które gminne (pytam o gminne!) inwestycje w Rudach były nieprzemyślane i nie dla ludzi?

   Usuń
  6. Inwestycje gminne lub nie w Rudach (dofinansowane) :
   1.Parking pod Bazyliką - bubel architektoniczny
   - autobus nie jest w stanie tam wjechać
   - nie ma możliwości odśnieżania mechanicznego - ze względu na nawierzchnię - tylko ręcznie
   - staw pod parkingiem z zepsutą wodą(wylęgarnia komarów) ze względu na źle zaprojektowaną wymianę wody
   - wyjazd z parkingu - bardzo niebezpieczny (zakręt)
   - najnowszy parking - na zakręcie z nie przemyślanym poboczem.
   2.Wiata festynowa (stodoła p.Wrony) - zła lokalizacja bez miejsc parkingowych i toalet. Dlaczego nie jest koło kolejki gdzie robi się Industriadę lub koło Bazyliki gdzie postawiliśmy toalety za 300000 zł i powinna powstać przystań kajakowa.
   3.Hala sportowa 2 razy droższa od podobnych inwestycji i do tego nie wymiarowa - dlaczego?
   4 Waga - nikomu nie potrzebna i praktycznie nie używana oraz droga w utrzymaniu obsesja hamulcowego.PM

   To są moje uwagi na temat.

   Usuń
  7. Dziwna ocena dokonań.Wszystko be...
   Mieszkancy i turyści zadowoleni , uczniowie i nauczyciele zadowoleni - źle oceniają co mają , mylą się ? P.M.wie lepiej, bo wie... Pofalowana zarozumiałość

   Usuń
  8. Jakoś ani RDOŚ ani WKZ ani Powiatowy Nadzór Budowlany ani Dyrekcja Parku CKKRW nie podzielają Pana Machy opinii!

   Usuń
  9. PM=KAMPANIA NEGATYWNA=PIS

   Usuń
  10. To są moje uwagi na ten temat. Odpowiadam zwyczajnie na zadane pytanie. Tak to widzę. Zrobiłbym to inaczej.PM

   Usuń
  11. Hala w Rudach komuś nie pasuje? bo niewymiarowa? a ja tam z kumplami gram i jakoś mi nie przeszkadza, dziwne prawda? Takimi durnymi hasłami to się w Rudach za wiele nie ugra, czekaliśmy na tę halę wiele lat, w końcu jest, można wynająć, LKS-y mogą trenować w bardzo dobrych warunkach. Dzieci też warunki do sportu mają super. Komu to przeszkadza? Kandydatowi, który chce jednoczyć gminę? ręce opadają

   Usuń
  12. Panie P.M.- może pan nie wie, ale inwestycję, którą nazywa pan stodołą pana Wrony - przegłosowało zebranie wiejskie w ramach funduszu sołeckiego. Z jednej strony chce pan konsultacji ze społeczeństwem, pytania ludzi czego chcą i gdzie, a z drugiej strony krytykuje pan coś co ustalono w jawnym i demokratycznym głosowaniu. Gdyby ludzie chcieli to przegłosowaliby, żeby wiata powstała czy to na kolejce czy przy bazylice. Póki co zagłosowali,. że na boisku BUk-u. Może się Panu lokalizacja nie podobać, ale jak się to ma do zapisu z Pana programu o "konsultacjach społecznych na tematy oczekiwań mieszkańców"?

   Usuń
  13. Błędy pozostaną błędami a głupota głupotą. PM

   Usuń
  14. Brak merytorycznej odpowiedzi to oczywisty dowód na to, że trafiony zatopiony. Trajkotać w teorii o konsultacjach społecznych, o poprawie kontaktu ze społeczeństwem, dialogu z ludźmi, integrowaniu gminy - to łatwo przychodzi. Gorzej wychodzi to w życiu rzeczywistym. Tak trudno powiedzieć, że nie wiedziałem, że to zebranie i się wycofuję? Widocznie dla niektórych "demokratów" to jest bardzo trudne. No, cóż zarozumiałość pozostanie zarozumiałością a hipokryzja hipokryzją.

   Usuń
  15. W Rudach tą inwestycję tak właśnie nazywają moi znajomi.Proszę nie żartować o demokracji w Rudach bo to co tam było nie ma z tym nic wspólnego.Na szczęście doczekaliście się własnej opozycji i jest nadzieja na lepsze jutro.Gdyby Pan/Pani wsłuchał się w to co rzeczywiście mieszkańcy mają do powiedzenia ,wtedy stałoby się jasne, że zamiast chocholego tańca solisty w stodole festynowej, trzeba jakoś dojechać do posesji lub odśnieżyć na czas.CZAS NA ZMIANY .PM

   Usuń
  16. Nie o nazwę wiaty mi chodzi i nie o demokrację w Rudach, a o zasady, bo albo jest się wiarygodnym w kwestii konsultacji ze społeczeństwem,albo jest się po prostu gadułą i fircykiem. Jak zmusili tych ludzi na zebraniu wiejskim do podniesienia ręki? Zastraszyli? A może przekupili? To pan raczy żartować, że doczekaliśmy sie w Rudach opozycji. W Rudach zawsze było wielu kandydatów na radnych, z różnych ugrupowań. Mieliśmy i mamy wybór. Jako członek rady sołeckiej szanuję wszystkich kandydatów, również Łukasza. Jeśli ktoś chce coś zrobić dla Rud, niech startuje, jeśli ludzie wybiorą będziemy działać.Młody, aktywny, wykształcony i mam nadzieję, że nie zarażony dzieleniem ludzi. Rudy są jedne. A że "solista" Wam tam w Kuźni w gardle kością stoi, to przepraszam bardzo - Wasz problem. proszę o tym na forum co chwilę nie informować, bo zamienia się to w obsesję.

   Usuń
  17. Nie mam zamiaru nikogo podzielić. Odpisuję na Twoje zaczepki ,a nawet chętnie z Toba pogadam osobiście jeżeli chcesz. Pan Łukasz to przyzwoity człowiek a ja ze swojej strony postaram się go nie zawieść.PM

   Usuń
  18. Nikogo nie zaczepiam, odpisuje tylko na stwierdzenia typu Stodoła Wrony, bo świadczą one albo o kompletnej ignorancji albo o hipokryzji. I tyle w temacie. Dzięki za propozycje rozmowy, jednak w obliczu wczorajszej tragedii, pozostaje jedyne wyjście zamilknąć. na marginesie tego zdarzenia - niech się pan w tym kontekście zastanowi, czy ważenie przeładowanych samochodów ciężarowych jest bez sensu? I że to obsesja hamulcowego? Tak wiem, napisze pan, że sami radni dali zgodę na eksploatacje piaskowni. Tyle że dobrze pan wie, że fedrowaliby w innym miejscu, bo gmina Nędza nie ma w tym zakresie żadnych skrupułów i te samochody dalej by jeździły.Tylko wtedy dla pana hamulcowy byłby hamulcowym z innej przyczyny bo np. przegapił okazję do zarobienia pieniędzy dla gminy, Tak więc dajmy lepiej spokój tej dyskusji, ja ludzi szanuje i lubiej dyskuje, ale pan raczej z tych, którzy zawsze wiedzą lepiej i w sporach na 100% przypadków w 50% mają rację a w pozostałych 50% ich przeciwnicy się mylą. :-) pozdrawiam

   Usuń
  19. To co się stało na drodze jest nieszczęściem. Mam ciarki na plecach dlatego, że rozmawialiśmy w trakcie spotkania z mieszkańcami zaledwie dzień wcześniej o braku chodnika i potencjalnym zagrożeniu takimi sytuacjami. Remont drogi wojewódzkiej nie został przez rządzących dopilnowany. To nie był TIR. Proszę nie wykorzystywać tragedii tych ludzi do polityki.

   Usuń
  20. Sam Pan do siebie pisze, żeby nie wykorzystywać tej tragedii do polityki? Bo przecież zdanie wcześniej pisze Pan, że remont drogi wojewódzkiej nie został przez rządzących dopilnowany - czy to nie jest wykorzystywanie tej sprawy do polityki? Nie będę tego komentował. Tak na marginesie - droga w Rudzie Kozielskiej jest po remoncie, a wypadek miał miejsce właśnie na chodniku.

   Usuń
  21. Tą hale można wybudować za dużo mniej pieniędzy, tak aby była większa i bardziej praktyczna ,a o parkingu to już nie mówię.

   Usuń
  22. Mocie wszyscy kompleks co sie nazywo "RUDY" a Pan Panie Macha fiko a jeszcze NIC NIY ZROBIOŁ!�� To mi sie niy podobo!

   Usuń
  23. Do przedmówcy, to nie jest kompleks, to jest sprytne zagranie. Już starożytni Rzymianie mawiali: DZIEL I RZĄDŹ. Napuszczanie jednych na drugich to taka sprawdzona metoda rządzących. PiS na PO i vice versa. W gminnym wydaniu: Kuźnia - Rudy. To je chopie proste jak budowa cepa. Dziel i rządź, prawda panie kandydacie?

   Usuń
 18. Przede wszystkim powinien zrównać z ziemią mury niedokończonego Domu Kultury w Turzu ,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie taka wiedzę Wy PeeMowcy macie o gminie. Za to demagogie i rewolucje tylko Wam w głowie.

   Usuń
  2. A kolega wyżej coś złego napisał? Przecież gruzy stoją po dzień dzisiejszy :)

   Usuń
  3. A kolega PeeMowiec ma pomysł na rewolucję i uwłaszczania terenów prywatnych? :-)

   Usuń
  4. A kolega "Lepkie ręce" nie wpadł na to, że można pomyśleć komu się sprzedaje teren i dowiedzieć się wcześniej co potencjalny nabywca planuje tam zrobić? :-)

   Usuń
 19. ten teren jest już sprzedany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co wcale nie oznacza, że gmina nie może ingerować w to jak ten teren wygląda, ale trzeba chcieć :)

   Usuń
 20. Panie Pawle uważam że bardzo mądrze dobrał pan ludzi do swojego komitetu. Znam osobiście kilku pana kandydatów i bez wątpienia są to ludzie uczciwi, którzy na pewno wniosą wiele dobrego do naszej gminy. JK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję w imieniu swoim i kandydatów.PM

   Usuń
 21. Pan Kasprzyk juz w obecnej kadencji nie bal sie powiedziec nie, albo wstrzymac swoj glos. Wiecej takich trzeba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tego Pan Skórka :) brakuje Pana Kowola jedynie..

   Usuń
  2. To nie znaczy SZ.P, że nie obserwuje i nie wspiera, że nie wypowiem się w odpowiednim momencie- tak wypowiem się. Uważam, że niestety na forum jest zbyt wiele złośliwego podżegania przez niektórych..., wiele razy Mariola, która jako jedna z nielicznych miała odwagę powiedzieć "nie" i uczciwie stanąć po stronie swoich pacjentów, a za to była obrażana na tym forum, razem z Radkiem który rozpoczął jako "zarośnięty ale bardzo kulturalny oszołom" rewoltę w radzie- został chamsko zaatakowany. Szkoda że o niektórych na forum nie mówi się nic a przepełzną przez wybory do następnej kadencji. B. K.

   Usuń
  3. Zależy czy to nie i wstrzymanie głosu było w słusznej sprawie...a poza tym, oby Radnym był lepszym niż nauczycielem języka....

   Usuń
  4. Pani Mariola super pielęgniarka, super osoba, ale Radną niestety nie-należy te 2 rzeczy oddzielać.

   Usuń
 22. Brawo panie Pawle ! Brawo za prowadzenie kampani w internecie ! Brak braw pani Rito ! Brak braw za unikanie internetu !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo Rita intensywnie pracuje, a nie zajmuje sie pierdolami w internecie.

   Usuń
 23. Dlaczego inne komitety nie przedstawiają swojego porogramu.Czyżby nie mieli nic do zaoferowania.

  OdpowiedzUsuń
 24. CO JEST GRANE?! Czy w tych wyborach startuje tylko jeden komitet. A gdzie reszta, nie chce im się nawet opublikować programu. Liczą że jak nie będą się odzywać to i tak z przyzwyczajenia ich wybiorą. Dziwna sytuacja, faktycznie czas na zmiany!
  Życzę powodzenia wszystkim kandydatom z KWW "teraz czas na zmiany", przynajmniej mają jakieś pomysły, leprze czy gorsze widać że można z nimi dyskutować. Czego jak na razie nie można powiedzieć o pozostałych. Bo chyba nie potrzeba nam kolejną kadencje ludzi, z którymi się dyskutuje jak ze ścianą.

  OdpowiedzUsuń
 25. właśnie wydano i rozdano za nasze podatki broszurę o osiągnięciach kadencji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super, czyli za moje podatki ktoś robi sobie kampania?
   OK - na pewno będę głosował na ludzi z czasu na zmianę!!!!!!!!!!
   Mój głos macie, na 100%

   Usuń
  2. Mój też z rodziną

   Usuń
  3. A mój nie! I mojej rodzinki też nie!

   Usuń
  4. broszura ma byc podsumowaniem kadencji to za jakie pieniądze miała byc wydana?? trza było zasponsorować;p

   Usuń
  5. Broszura w kampanii wyborczej jak dla mnie jest ulotką wyborczą. Sfinansowaną z pieniędzy podatników!

   Usuń
  6. to chyba normalne, ze pod koniec kadencji wydaje się coś takiego i nie tylko u nas, ale w każdej gminie

   Usuń
  7. na ale hejtery z kuźni tego nie rozumieją.

   Usuń
  8. A skad wiesz, jak to bylo finansowane? To jest sprawozdanie, a nie ulotka wyborcza. Dobrze, ze jest informacja, co zostalo zrobione. A widac, ze dzialo sie bardzo duzo. I wielkie brawa dla p. Rity za takie dzialania.

   Usuń
  9. Tylko można było się odciąć od takich komentarzy i nieprzyjemnego smrodu a zrobić to jakiś czas temu (2-3 mce wcześniej z ew informacjami co trwa i powinno się do końca kadencji zakończyć).
   Teraz to ewidentna gra wyborcza i pachnie wykorzystywaniem uprzywilejowanej pozycji (bo jak to inaczej nazwać).

   Patrząc na to co się dzieje wszędzie krótko przed wyborami chcę wyborów co kwartał...

   Usuń
 26. P.M. a planuje Pan wybudować skatepark w Kuźni jako uzupełnienie kompleksu sportowego przy szkole?

  OdpowiedzUsuń
 27. To już jest zaprojektowane na wniosek naszych radnych w miejscu starej auli koncertowej za nową szkołą. Ja projektu jeszcze nie widziałem ale jestem za. Chciałbym jednak prosić korzystających o konsultacje ,tak aby mieć pewność, że to jest to co chcemy.PM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No więc moja konsultacja Panie Macha jest taka, że to nie jest to czego chcemy.

   Usuń
  2. Prosze pisac za siebie !!!!! bo inni chca !!!!!!

   Usuń
 28. W takim razie trzeba to poprawić jeżeli się na tym znasz, to powiesz jak mam nadzieję. Pozdrawiam PM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie ma co poprawiać. Tu jest wiele innych ważniejszych rzeczy do zrobienia.

   Usuń
  2. Bo "betoniAssy" (ci obecnej orientacji tzw "przyspawani") obsrywają wszystkich za nią wokół? Taki strach przed zmianami?

   Usuń
 29. I takie podejście mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Witam!
  A ja chciałabym porządny plac zabaw!
  Właśnie w miejscu obok skatepark. To jest teren w sam raz na plac zabaw, park linowy, skatepark, siłownie pod chmurką :)
  Tak, są place zabaw ale nie ma takiego z prawdziwego zdarzenia. Przy szkole nie jest ogólnodostępny, na osiedlach szkoda gadać... ,przy górce był ... i było tak, że jak jakiś element był do naprawy to nie naprawiali tylko rozbierali/demontowali. W Raciborzu przy szkołach są piękne place z nawierzchnia bitumiczną i taki plac chcę i moje dzieci też! Ma być bezpieczny, bez tych cholernych kamieni, kory, trawy, betonu...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ty dziewczynko nie jesteś za duża na plac zabaw ?

   Usuń
 31. A ja głosuję na Orły Kapitana Machy, lubię wygrywać!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygrałeś! Orły Kapitana Machy są twoje!

   Usuń
 32. Do podwójnego "znawcy" z 5.11. godz 13.39 oraz z godz.15.19
  Jakie ty masz prawo do takich orzeczeń? Słyszał -eś, -aś coś o kulturze? A może jesteś tym, któremu w czerwcu 2007 r. 'wczoraj" nie odpowiadała przew. kom.re..., a "dziś" po pewnej sesji już byłeś bardzo na tak? Niektóre "plastusie" ci pasują. Nadają się na" donoszące asystentki" Pra? Wstyd po 1000kroć!
  Kogo i za co jeszcze zdążysz opluć? Musisz się spieszyć,bo...

  OdpowiedzUsuń
 33. Na tym obrzucają się gównem sami kandydaci na radnych. Takie odnoszę wrażenie. Jedni przyspawali się do stołków inni mają syndrom Zbawiciela. Jednak najciekawszą grupą są ci którzy nie wiedzą komu się pokłonić. Jak Rudom to Turze dobierze im się do d... Jak Kuźni to Budziska. Jest na to rada. Pokłońcie się Dziergowicom to Racibórz nie sięgnie. Ja nie mam zamiaru brać udziału w tej szopie. Nie pójdę na wybory. Nie mam zamiaru wybierać między większym, a mniejszym złem.

  OdpowiedzUsuń
 34. Pawle, mam nadzieję, że poprzez Wasze działania, wrócę do Kuźni, do rodziny na stałe. Że skończy się moja "wędrówka ludów". Trzymam kciuki i zachęcam pozostałych wyborców do głosowania na Wasz-Nasz Komitet. A.G.

  OdpowiedzUsuń
 35. WAŻNE!
  Marzy mi się wspólna debata kandydatów. Podane wcześniej tematy jak. min. problemy dzisiejsze czy wizja na przyszłość i do tego możliwość zadawania pytań. Byłaby możliwość bezpośredniego porównania.
  Panie Pawle i Pani Rito - stać was na to? Wyjdzie ktoś z was z taka propozycją?

  OdpowiedzUsuń
 36. Nie będę psuł Pani Burmistrz jej dzisiejszego spotkania ale mam zamiar przyjść na nie i zaprosić na swoje aby porozmawiać o przyszłości Gminy.4 Lata temu Nowiny Raciborskie były organizatorem tego typu spotkania, dziś nie są Nami zainteresowani.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byly organizatorem i SPONSOREM. Nie beda widocznie ineestowac w cos, co nie ma sensu. Bo nie oszukujmy sie-wiadomo, kto te wybory wygra.

   Usuń
  2. Kto wygra ten wygra, niczego nie przesądzajmy. Ludzie mają dość tego marazmu.

   Czas zmienić myślenie a nie zakładać od razu najgorsze ;-)

   Usuń
 37. Mam swoje spotkanie z wyborcami 11/11 o godzinie 19:00 zaraz po koncercie Chóru w Domu Kultury. Na to spotkanie zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji na temat przyszłości Gminy. Dzisiaj na spotkaniu wyborczym osobiście zaprosiłem panią Burmistrz, niestety odpowiedziała mi ,że nie ma czasu. Mam nadzieję, że Państwo znajdą chwilę aby porozmawiać o tym co dalej. Mam nadzieję, że jesteśmy umówieni. PM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Burmistrz po prostu się boi bezpośrednich starć :) szkoda, bo czekałem na to spotkanie! Chciałem pozadawać parę mniej lub bardziej niewygodnych pytań :)

   Usuń
  2. Panie Macha, prosze nie przekrecac slow na swoje. Nie ladnie tak klamac wyborcow. Odpowiedz byla nie "nie mam czasu", ale "mam juz inne spotkanie w tym terminie". O ile wiem, jest to spotkanie z emerytami. Wiec teoria o leku przed pytaniami zostala obalona.

   Usuń
  3. Co nie zmienia faktu, że pani burmistrz nie ma czasu.. A co w tym czasie robi to już mało kogo obchodzi ;)

   Usuń
  4. Taka forma spotkania jak w Rudzie Kozielskiej ?

   Usuń
  5. Panie Pawle - Nie mieć czasu a mieć czas zaplanowany -to kolosalna różnica.

   Usuń
  6. Pani Burmistrz na pewno nie musi bać się (i pewnie się nie boi) debaty z kontrkandydatem. Jest elokwentna i konkretna, wie o czym mówi, a nie "pływa". Chyba niektórzy zapomnieli spotkania kandydatów na burmistrza, które odbyły się cztery lata temu. Bez wątpienia najlepiej na nich wypadała obecna Burmistrz.

   Usuń
  7. Do Anonima z 8.11.2014 godz.9.40
   Spotkanie odbyło się bez ciebie- widocznie tez nie miałeś czasu.Wielka strata dla Gminy...

   Usuń
 38. Faktu nie zmienia, ale podana przez p. Mache informacja jest przeklamana.

  OdpowiedzUsuń
 39. We wtorek wieczorem 11-go listopada pani burmistrz ma spotkanie, i tak odpowiedziała na propozycję spotkania złożoną przez pana Machę. A od poinformował tu na forum, że tylko stwierdziła, że nie ma czasu? Jeśli ten wpis PM jest autentycznym wpisem kandydata na burmistrza to albo kłopoty ze słuchem ma pan kapitan, albo dopuścił się czegoś niezbyt honorowego..... :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie kłam.Kłamiesz jal myszowaty.!!!

   Usuń
  2. Tak jak pisałem wcześniej nie przeszkadzałem p. Burmistrz w jej orędziu do Narodu trwającym 1i 1/2 godziny tak jak to opisał ktoś wyżej.Na spotkaniu w Rudzie Kozielskiej było identycznie. Gdzie indziej jak nie na spotkaniu organizowanym przez P. Burmistrz można ją spotkać? Chciałem aby wszyscy słyszeli o terminie oraz propozycji jaką p. Burmistrz złożyłem. Ja podobnej ze strony konkurencji nie otrzymałem. Rozmowa o przyszłości gminy ma zupełnie inną formułę od orędzia. Nic nie wiedziałem o spotkaniu z Emerytami.PM

   Usuń
  3. czy mamy być strasznie wdzięczni, że pan Macha nie przeszkadzał pani burmistrz w jej spotkaniu? To jakiś wyczyn? Myślałem, że to normalne zachowanie a nie jakieś szczególne osiągnięcie. Bąków też się nie puszcza w towarzystwie :-)

   Usuń
  4. Jeśli rzeczywiście miałoby dojść do debaty, to jeden komitet wyborczy zwraca się oficjalnie do drugiego i ustalają szczegóły. Gdyby taka propozycja padła, a została odrzucona - wtedy można wyciągać takie wnioski. Jeśli zaś na spotkaniu kontrkandydatki zaprasza się ją na własne spotkanie wyborcze - to nie ma nic wspólnego z propozycją debaty. za to z manipulacją - tak

   Usuń
  5. Nie zapraszałem komitetu ,tylko panią kandydatkę na fotel Burmistrza następnej kadencji. Pozdrawiam UB.PM

   Usuń
 40. Tu nie o to chodzi, czy Pan wiedział o spotkaniu z emerytami. Ale o to, co pan usłyszał w odpowiedzi na propozycję spotkania 11 XI - "nie mam czasu", czy też "nie mam czasu, bo mam inne spotkanie". Jeśli to drugie zdanie, a na portalu przytoczył pan tylko jego początek, to trochę mi to śmierdzi.... ale nie przesądzam, bo może było inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 41. Nie ma u mnie złej woli.Brak czasu jest brakiem czasu wynikającym z innych obowiązków lub zwykłej chęci spędzenia go w inny sposób.Propozycja pozostaje propozycją a szczegóły są do dopracowania.Zależy mi na frekwencji i z tego powodu chcę zainteresować swoim spotkaniem także ludzi wracających z koncertu tego samego dnia.Pracownicy Domu Kultury też muszą kiedyś odpocząć a 11 listopada to są marsze od rana itd.PM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Manipulacja to zła wola.A taka u Pana jest ,razem z cynizmem, sarkazmem i butą .
   A ludzie po koncercie i tak pójdą do domu- bez manipulacji.

   Usuń
 42. oj, oj, coś tu męcimy. Odpowiedź typu: "Nie mam czasu" - to zwykła najczęściej zwykła wymówka, mówimy tak najczęściej, jeśli chcemy kogoś zbyć, a nie mamy odwagi czy ochoty powiedzieć tego wprost. "Nie mam czasu - nie mogę, bo mam inne spotkanie o tej porze" - to odpowiedź, która wskazuje na szacunek i poważne potraktowanie zarówno propozycji spotkania jak i osoby składającej tą propozycję. Tego niestety nie można powiedzieć o drugiej stronie i jej mętnym tłumaczeniu. I to chyba różni obydwu kandydatów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma Pan/Pani rację są odważni i tchórze.

   Usuń
 43. I tak Rita wygra i tak więc po co ta dyskusja? Radni niech ukończą studia najpierw a potem po syte diety.

  OdpowiedzUsuń
 44. Panie Macha byłem na spotkaniu dzis i musze stwierdzić, pojęcia o samorządzie Pan nie ma - niestety. Glosowalem na Pana 4 lata temu a teraz wstyd mi, że nie odrobił Pan zadania domowego.Statek z Panem pójdzie na dno. Niestety

  OdpowiedzUsuń
 45. Kontrkandydatki nie było na spotkaniu mimo zaproszenia p.Pawła, o czym to świadczy?O braku szacunku do nas wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 46. Kiedy Pan Paweł zaprosił panią burmistrz na spotkanie, usłyszał w odpowiedzi, że ma ona w tym czasie inne spotkanie już zaplanowane i nie może być obecna na jego spotkaniu. Pan Paweł poinformował tu na tym forum, że pani burmistrz odmówiła udziału w jego spotkaniu tłumacząc się brakiem czasu. Po co Pan Paweł przekręca słowa pani Rity? Chce wygrać wybory stosując takie metody? Kto tu kogo nie szanuje? Nie dajmy się manipulować....

  OdpowiedzUsuń
 47. Uuufff! Nareszcie koniec flaków z olejem.Serwowanych przez 5 i pół miesiąca przez aktorską dwójkę anonimo-jadów w nierównej walce z Właścicielem mocnego nazwiska PM. Dziękujemy Ci Kapitanie! Bo jest za co!!! Dziękujemy - mimo 16. 11.2014.

  OdpowiedzUsuń
 48. Halo Pawel
  Gratulacje !
  Darek i Gabi Kryb.

  OdpowiedzUsuń