14 sierpnia 2020

Teatr na ugorze, czyli kultura u sąsiadów

Gminne Centrum Kultury w Nędzy serdecznie zaprasza całe rodziny na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia o godz. 15:00 na boisku LKS Sparta Babice, znajdującego się przy ul. Wiejskiej 68. Szczegóły poniżej:

Objazdowy Festiwal Teatralny pt. "Teatr na ugorze" pojawi się na murawie boiska, które będzie pełniło rolę sceny teatralnej. Na trawie, niczym na deskach scenicznych zaprezentują się teatry z Lądka-Zdroju, Supraśla, Kleszczeli, Rzeszowa i Jastrzębia Zdroju, które przeniosą widzów w świat baśni, fantazji, legend i niezwykłych opowieści. Muzycznie całość uświetni występ Pawła Pawlika - barda grającego na akordeonie. Nie zabraknie również warsztatów teatralnych i taneczno-muzycznych, będą tańce, hulańce i swawole. Ideą "Teatru na ugorze" jest pokazanie kultury w przestrzeniach kompletnie do tego nieprzystosowanej, a skierowanej do osób, które na co dzień mają ograniczony dostęp do kultury.

Na Festiwal Teatru Objazdowego zapraszamy całe rodziny, babcie, dziadków, ciocie i znajomych, ponieważ impreza jest skierowana do wszystkich grup wiekowych. Wstęp jest bezpłatny po wcześniejszym odbiorze wejściówek w GCK w Nędzy, ul. Strażacka 2.


Pomysłodawcą imprezy jest Fundacja Harmonicznego Chaosu z siedzibą w Pstrążnej. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020".

Materiał nadesłany / GCK Nędza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz