14 sierpnia 2020

Rusza nabór uzupełniający na Odnawialne Źródła Energii - Instalacje Solarne II

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej informuje, że od 18 do 31 sierpnia będzie możliwość składania wniosków o wpisanie na listę rezerwową w projekcie dofinansowania instalacji urządzeń Odnawialne Źródła Energii - Instalacje Solarne II.

Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej, wysłać przesyłką pocztową, wysłać w wersji elektronicznej za pośrednictwem e-PUAP podpisanym podpisem kwalifikowanym / profilem zaufanym lub wysłać za pośrednictwem e-mail na adres: poczta@kuzniaraciborska.pl (wszystkie szczegóły w Regulaminie).

Celem naboru uzupełniającego jest uzupełnienie listy rezerwowej na instalacje solarne dla projektu partnerskiego pn. "Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg". Całość projektu partnerskiego opiewa na łączną kwotę ponad 62 mln zł (w tym blisko 53 mln zł dofinansowania), co pozwoli na realizację 3598 instalacji, z czego na terenie Gminy Kuźnia Raciborska zostanie zamontowanych 408 instalacji, a koszty realizacji tego projektu na terenie naszej Gminy to ponad 8 mln złotych.

Nabór uzupełniający ma celu znalezienie chętnych do udziału w projekcie w miejsce osób, które zrezygnowały lub z innych powodów nie wezmą udziału w projekcie. Gmina Kuźnia Raciborska dysponuje ograniczoną ilością dostępnych instalacji solarnych. W związku z tym, że cały czas trwa podpisywanie umów z mieszkańcami bądź składanie rezygnacji z projektu, docelowa liczba instalacji solarnych, które znajdą się w naborze uzupełniającym się zmienia. Na dzień dzisiejszy dostępnych jest 6 wolnych instalacji solarnych.

Przetarg na poszczególne instalacje OZE został ogłoszony 12 marca br., wyłonienie wykonawców i realizacja instalacji u mieszkańców nastąpi dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie z Urzędem Marszałkowskim (przewidywany termin - październik-listopad 2020 r.). Zakładamy na tę chwilę, że pierwsze prace montażowe ruszą na początku 2021 roku.

Pliki do pobrania:

1. Zarządzenie Burmistrza Nr B.0050.219.2020 z 12 sierpnia 2020 r. (POBIERZ)
2. Regulamin naboru uzupełniającego (POBIERZ) 
3. Deklaracja udziału w projekcie (POBIERZ)
4. Ankieta doboru instalacji (POBIERZ)
5. Pełnomocnictwo (POBIERZ).

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz