15 kwietnia 2020

Stacja pogotowia w Kuźni będzie mieć nowy ambulans

W piątek, 10 kwietnia do ratowników medycznych przy raciborskim szpitalu trafił nowy ambulans marki Renault. Docelowo służył będzie w stacji w Kuźni Raciborskiej, gdzie zastąpi jeden z najstarszych pojazdów medycznej floty.

Pieniądze na zakup w kwocie 400 tys. zł pochodzą z Ministerstwa Zdrowia. Przyznano je w sierpniu zeszłego roku. Ogromna liczba zamówień w całym kraju sprawiła, że dostawa opóźniła się do kwietnia. Jedyną ofertę złożyła w przetargu firma RATOWNIK-AMBULANSE Sp. z o. o. Sp. k. z Jabłonnej na kwotę 419 963,76 zł brutto. To nieco więcej niż miał do dyspozycji szpital, ale dyrekcja uznała, że z racji przypadającego na koniec kwietnia terminu rozliczenia dotacji, nie można było ryzykować przeprowadzania kolejnego postępowania. Zdecydowano więc o przyjęciu oferty. Resztę dołożył szpital ze swojego budżetu.


- Pojazd trafi do podstacji w Kuźni Raciborskiej, gdyż tam obecnie jeździ jeszcze najstarszy ambulans naszej floty. W trakcie są też prace nad ambulansem ufundowanym przez Eko-Okna S. A., ten ma dotrzeć w ciągu najbliższych tygodni. Takie pocieszenie w tych niełatwych czasach - informują ratownicy medyczni.


Po konsultacjach z ratownikami, ambulans zostanie doposażony przez Gminę Kuźnia Raciborska - informuje burmistrz Paweł Macha.


UM Kuźnia Raciborska / oprac. BK
fot. Ratownictwo Medyczne Racibórz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz