15 kwietnia 2020

Maseczki zasłaniające nos i usta trafią do seniorów w całej gminie

Od czwartku, 16 kwietnia obowiązuje w Polsce, kolejne obostrzenie w związku z pandemią koronawirusa. Każda osoba wychodząca poruszająca się w przestrzeni publicznej będzie musiała mieć na twarzy maseczkę zasłaniająca noc i usta.

Jak informuje Urząd Miejski, w trosce o bezpieczeństwo naszych seniorów, każdy mieszkaniec Gminy Kuźnia Raciborska powyżej 65. roku życia otrzyma do skrzynki pocztowej pakiet z maseczką wielokrotnego użytku.


Akcja w Gminie rozpoczyna się w czwartek. Maseczki będą dostarczane przez strażaków z jednostek OSP, przez sołtysów oraz pracowników jednostek organizacyjnych Gminy Kuźnia Raciborska.


Dodatkowa informacja:

Od poniedziałku, 20 kwietnia br. Gmina Kuźnia Raciborska zaopatrywać będzie kolejne roczniki w maseczki zasłaniające nos i usta. Szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu. Póki co, dostarczone będą maseczki dla osób najbardziej narażonych, czyli seniorów powyżej 65 lat. Gmina Kuźnia Raciborska dostarcza na bieżąco maseczki dla ośrodków zdrowia z terenu Gminy, gdzie oprócz personelu medycznego, maseczki wydawane są pacjentom, którzy korzystają z wizyt u lekarza.


UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz