25 lutego 2020

Wicemarszałek Wojciech Kałuża z wizytą w Urzędzie Miejskim

21 lutego w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej odbyła się wizyta gospodarcza wicemarszałka województwa śląskiego Wojciecha Kałuży. Spotkanie dotyczyło stanu przeprowadzania inwestycji realizowanych z udziałem środków unijnych na terenie Gminy.

Został przeanalizowany harmonogram inwestycji zakończonych, rozpoczętych jak i planowanych do rozpoczęcia. Dziesięć projektów do realizacji w najbliższej przyszłości będzie wymagało bliskiej współpracy Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy.


- Około 20 mln zł na inwestycje to duże wyzwanie logistyczne, administracyjne oraz finansowe dla partnerów. Proekologiczne inwestycje są priorytetem dla Naszej Gminy i Województwa Śląskiego. Ze strony Urzędu Marszałkowskiego odczuwamy życzliwe i merytoryczne wsparcie, co pozwala mieć nadzieję na prawidłową współpracę oraz realizację zamierzonego celu - podkreślają władze Kuźni Raciborskiej.Spotkanie odbyło się w swobodnej i miłej atmosferze. - Wicemarszałek z doświadczeniem samorządowym jest rzeczowym partnerem do realizacji zadań - podaje magistrat.


W spotkaniu udział wziął burmistrz Paweł Macha, wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, przewodnicząca jednostki pomocniczej "Osiedle - Stara Kuźnia" Maria Wyszomierska oraz wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki.

oprac. i zdjęcia Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz