27 stycznia 2020

I Comber Sołectw Gminy Kuźnia Raciborska

W piątek, 24 stycznia odbył się I Comber Sołectw Gminy Kuźnia Raciborska. Kuźniański MOKSiR gościł sołtysów oraz członków rad poszczególnych sołectw naszej gminy.Spotkanie zorganizowane w godzinach popołudniowych miało na celu wspólne poznanie się i wymianę doświadczeń dotyczących codziennej pracy na rzecz sołectw i całej gminy.


Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była przewodnicząca Zarządu Osiedla Stara Kuźnia Maria Wyszomierska. Gospodarzami spotkania były Osiedle Stara Kuźnia wraz z Osiedlem nr 1, dlatego też Comber poprowadzili wspólnie Maria Wyszomierska i Jacek Gąska - przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1.Na stołach pojawiły się przysmaki z wszystkich sołectw, a dzięki sołtys Turza Marcelinie Waśniowskiej artystycznie wzbogacili spotkanie Piotr Scholz i Eugeniusz Loska.


Ponieważ pomysł corocznych spotkań spotkał się z ogólną aprobatą, Comber będzie miał swoją kontynuację we wzajemnej współpracy sołectw i kolejnym spotkaniu. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć wystawę konkursową "Lokalne Piękno", która ciągle gości w sali MOKSiR i przedstawia w fotografii piękno Gminy Kuźnia Raciborska.


Przyszłorocznym gospodarzem Combra zostało sołectwo Budziska.

Materiał nadesłany / Zarząd Osiedle - Stara Kuźnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz