19 grudnia 2019

Tragiczny wypadek na trasie Kuźnia Raciborska - Ruda Kozielska [APEL POLICJI]

W godzinach popołudniowych, w środę, 18 grudnia na odcinku drogi wojewódzkiej nr 425 łączącej Kuźnię Raciborską z Rudą Kozielską doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku czołowego zderzenia dwóch pojazdów zginęła 84-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło około godz. 15:50. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że w wypadku uczestniczył 72-letni kierujący samochodem marki hyundai, który jechał od strony Rudy Kozielskiej w kierunku Kuźni Raciborskiej, natomiast drugi pojazd biorący udział w wypadku to opel, który poruszał się w stronę Rudy Kozielskiej.


Jak ustalili mundurowi z drogówki, kierujący hyundaiem z niewyjaśnionego powodu zjechał na lewy pas jezdni, zderzając się z jadącym z przeciwka oplem. W wyniku odniesionych obrażeń 84-letnia pasażerka opla poniosła śmierć na miejscu. Do szpitala trafiła 58-letnia kierująca oplem i jej 61-letnia pasażerka. Również do szpitala został zabrany 72-letni kierujący samochodem hyundai.


Droga wojewódzka była zablokowana przez kilka godzin, policjanci wyznaczyli objazdy. Raciborscy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę w szczególności, gdy aura nie sprzyja. Przestrzegamy przed przekraczaniem dozwolonych prędkości w terenie zabudowanym, jak również poza takim terenem. Zwracamy uwagę o zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i o wykonywanie wszelkich manewrów z wyobraźnią. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się jezdnią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

KPP Racibórz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz