19 grudnia 2019

Z myślą o dzieciach. Kuźniański oddział TPD świętował 20-lecie istnienia [FOTO]

We wtorek, 17 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie z okazji 100-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Katowicach i 20-lecia istnienia jego oddziału w Kuźni Raciborskiej.

Podczas spotkania, w którym wzięli udział członkowie TPD oraz zaproszeni goście nie zabrakło świątecznych akcentów, zwłaszcza w wykonaniu uczniów należących do szkolnego Klubu Wolontariusza działającym pod kierunkiem Ewy Serafin, zaś obecny na tym wyjątkowym spotkaniu burmistrz Paweł Macha przekazał na ręce szefowej kuźniańskiego oddziału TPD Romany Serafin okolicznościowe podziękowanie za pracę na rzecz dzieci.


Szczególnym punktem było uhonorowanie członków Towarzystwa poprzez wręczenie odznak TPD:

- Złotą Odznakę Zasłużonego Działacza TPD - za wkład pracy społecznej w dziedzinie wychowania i opieki nad dziećmi otrzymał Jerzy Michalak;


- Srebrne Odznaki TPD trafiły do: Jolanty Raczyńskiej, Wiesławy Kosiarskiej oraz Ewy i Aleksandra Serafinów;

- Odznakę "Przyjaciel Dziecka" przyznano: Joannie Wrambie, Alicji Kołton oraz Markowi Rybickiemu - komendantowi Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej.


Ponadto kilku działaczom przyznano Złotą Odznakę "Przyjaciel Dziecka", które trafiły do: Romany Serafin, Anny Safian, Wiesławy Kosiarskiej i Iwony Safian.


Na koniec z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zebrani podzielili się opłatkiem i zaśpiewali kolędy. Zaproszeni goście wpisali się również do pamiątkowej kroniki.


oprac. BK
fot. Aleksander Serafin, Dominik Klimanek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz