02 września 2019

Umowa podpisana, klucze przekazane. Budynek po byłej szkole podstawowej w rękach wojska

W poniedziałek, 2 września w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej odbyło się podpisanie dokumentów przekazujących budynek po byłej szkole podstawowej na rzecz Wojsk Obrony Terytorialnej. To finalizacja szeregu działań Rady Miejskiej, która zobowiązała burmistrza Pawła Machę do doprowadzenia sprawy do końca.


- Ten moment to fizyczne przekazanie nieruchomości przez starostę raciborskiego Grzegorza Swobodę i przez nas, gdyż byliśmy partnerem w umowie trójstronnej z Ministerstwem Obrony Narodowej, które reprezentowane jest dziś przez Rejonowy Zarząd Infrastruktury z Krakowa - powiedział burmistrz Paweł Macha.Na zaproszenie szefa miasta, w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele starostwa powiatowego w Raciborzu ze starostą Grzegorzem Swobodą na czele, pracownicy Rejonowego Zarządu Infrastruktury z Krakowa, przedstawiciele 4. Wojskowego Oddziału Gospodarczego z Gliwic oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej.

 Umowę podpisują (od lewej): starosta raciborski Grzegorz Swoboda, ppłk Jarosław Surdy z RZI z Krakowa oraz burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha


Jak powiedział burmistrz Macha, dzisiejsze wydarzenie kończy długi etap związany z ulokowaniem w Kuźni Raciborskiej Wojsk Obrony Terytorialnej. Ważną informacją dla mieszkańców jest również to, że od dziś budynek jako nieruchomość wojskowa objęta jest całkowitym zakazem wstępu na teren dawnej szkoły.Na godz. 14:30 zaplanowana jest dziś sesja Rady Miejskiej, na której zaproszeni goście poinformują radnych o sfinalizowaniu sprawy związanej z przekazaniem obiektu na rzecz wojska. Jej przebieg będzie można śledzić poniżej:


Bartosz Kozina
współpr. Jacek Gąska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz