30 sierpnia 2019

Gminne podsumowanie plonów już w tę niedzielę

Dożynki Gminne na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Gminy Kuźnia Raciborska i corocznie odbywają się w innym sołectwie. Dzień ten będzie z pewnością wyjątkowy dla mieszkańców, a przede wszystkim rolników i tych osób, które poprzez swoją działalność społeczną i kulturalną kultywują i przekazują tradycje młodszemu pokoleniu.

O godz. 11:30 starostowie dożynek Alfred i Gabriela Brzoskowie poprowadzą barwny korowód dożynkowy ulicami sołectwa Turze, w którym udział wezmą między innymi delegacje z koronami dożynkowymi ze wszystkich sołectw gminy i miasta Kuźnia Raciborska oraz zaproszeni goście. Korowód przejdzie od skrzyżowania ulic Raciborskiej i Kościuszki do kościoła parafialnego pw. NSPJ, gdzie o godz. 12:00 odbędzie się dziękczynna Msza Św.


Oficjalne otwarcie uroczystości dożynkowych przez gospodarzy dożynek - burmistrza Pawła Machę i sołtysa Turza Marcelinę Waśniowską poprzedzi występ orkiestry dętej Plania wraz z mażoretkami ZARA II. O godz. 14:00 na placu obok kościoła rozpocznie się część oficjalna wraz z przekazaniem chleba przez starostów dożynek oraz sołtysa sołectwa Turze, a następnie występy artystyczne rozpoczną dzieci i młodzież z MOKSiR z Kuźni Raciborskiej, a także lokalne solistki - Joanna, Daria i Miriam, a biesiadę w śląskim nastroju rozpocznie zespół Blue Party, zespół Synteza oraz Toby z Monachium, zaś na zakończenie - zabawa taneczna z zespołem Synteza. Nie zabraknie również śląskiego swojskiego kołocza, gastronomii i wielu innych atrakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz