12 maja 2019

Dobra kuchnia, piękny plener i rozrywka. Festiwal "Śląskie Smaki" już za miesiąc

Tegoroczna 14. edycja odbędzie się 16 czerwca w pięknym Parku przy Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach. W programie m. in.: rywalizacja o Złoty Durszlak, występy wokalistów MOKSiR oraz Krzysztofa Respondka, a także koncert ZPiT "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.


Nie ma lepszej okazji niż Festiwal, by spróbować swoich sił w roli szefa kuchni! W konkursie kulinarnym do walki o Złoty, Srebrny lub Brązowy Durszlak oraz o tytuł Eksperta "Śląskich Smaków" stanąć może każdy: profesjonalny kucharz, uczeń szkoły gastronomicznej i amator gotowania. W tych kategoriach zmierzą się ze sobą miłośnicy tradycyjnej kuchni województwa śląskiego. Łącznie do konkursu mogą stanąć 24 drużyny (po 8 z każdej kategorii). Ekipy amatorów mogą startować w składzie do 4 osób, a ekipy profesjonalistów i szkół gastronomicznych - do 2 osób.

Wyjątkowym elementem Festiwalu będzie emocjonująca Bitwa Smaków, ale tu jeszcze potrzymamy Was w niepewności. Efekty tych kulinarnych zmagań, będzie mogła zdegustować publiczność zgromadzona w parku.


Nie zabraknie regionalnych dań serwowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego "Śląskie Smaki" - zdobywcy Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Komisji Europejskiej w konkursie na Najlepsze Turystyczne Destynacje w Europie (EDEN 2015). Restauracje zadbają o to, by nikt na Festiwalu nie był głodny. Wieczorem zaś wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Festiwal "Śląskie Smaki" od 14 lat promuje kuchnię regionalną i tradycje kulinarne, pokazując, że kuchnia ta jest zdrowa, urozmaicona i smaczna. Promuje gotowanie z produktów nieprzetworzonych.

W trakcie imprezy nie zabraknie stoisk gastronomicznych restauracji Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki oraz licznych konkursów i animacji dla dzieci.

Zapraszamy na najsmaczniejszą imprezę w regionie! Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Wstęp wolny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz