12 maja 2019

Kuźniańska podstawówka w gronie szkół z dofinansowaniem WFOŚiGW na "Zieloną Pracownię"

Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej dzięki staraniom dyrekcji wnioskowała i znalazła się w gronie szkół, które w konkursie "Zielona pracownia" otrzyma wsparcie WFOŚiGW. Komisja konkursowa wysoko oceniła przygotowany wniosek. Na Pracownię Młodego Ekologa placówka otrzyma 30 tys zł.


Kuźniańska szkoła jest jedyną w powiecie raciborskim, która w tej edycji konkursu zdobyła dofinansowanie. Dzięki tym środkom już po wakacjach letnich uczniowie będą uczyć się przyrody i biologii w przyjaznej, wyposażonej w nowoczesne pomoce dydaktyczne klasie.***

W tym roku na utworzenie 87 zielonych pracowni Fundusz przeznaczył ponad 3 000 000 zł. Konkurs skierowany był do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym nagrodzonych w konkursie pn. "Zielona pracownia_projekt'2019".

Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Nadesłane wnioski oceniono biorąc pod uwagę: pomysł na zagospodarowanie pracowni (wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę kreatywność, innowacyjność rozwiązań), różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

Podsumowując 5 edycji konkursów - "Zielona Pracownia_Projekt" i "Zielona Pracownia" - Fundusz przeznaczył 8 536 925 zł na utworzenie 250 zielonych pracowni w województwie śląskim.

Źródło: WFOŚiGW w Katowicach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz