03 stycznia 2015

Bus bezpłatnie dowiezie Cię do lekarza [AKTUALIZACJA]

W związku z zaistniałą sytuacją, wynikającą z przyczyn niezależnych od władz Gminy, w celu zapewnienia dostępu do usług medycznych, zdecydowałem o zorganizowaniu specjalnego transportu dla pacjentów ośrodków zdrowia w Kuźni Raciborskiej, Rudach i Turzu.W razie niepodjęcia pracy przez przychodnie na terenie naszej Gminy w poniedziałek, 5 stycznia 2015, specjalnie oznaczony bus będzie zabierał wszystkich zainteresowanych spod ośrodków w odstępach co godzinę i dowoził do Raciborza, do przychodni na ulicy Ocickiej oraz do szpitala na ulicy Gamowskiej. Bus będzie jeździł w pętli zaczynając o godzinie 7:00:

1. Kuźnia Raciborska
2. Rudy
3. Racibórz
4. Turze

i kończąc w Kuźni Raciborskiej o godzinie 16.00 (szczegóły u kierowcy). Tego typu kryzysowy transport został ustanowiony do odwołania w dni robocze.

Jednocześnie informuję Państwa, że są prowadzone rozmowy z podmiotami odpowiedzialnymi za ciągłość świadczenia usług medycznych, w celu niezwłocznego przywrócenia normalnego funkcjonowania przychodni. Ze swojej strony proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

Z poważaniem
burmistrz Paweł Macha

***

Jak przed chwilą poinformował nas burmistrz, jutro rano do pracy przystąpi personel średni. Dostępne będą kartoteki pacjentów. Przewóz pacjentów do poradni w Raciborzu nadal pozostaje aktualny.

81 komentarzy:

 1. Kurs co godzinę.PM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego nie do Nędzy? Tam lekarz przyjmuje i jest bliżej.

   Usuń
 2. Mimo krytycznych uwag wcześniejszych tu Cię popieram. Nie wiem czy tak można. Wiem że tak trzeba. Czasem rozum musi brać górę. Gratuluję pomysłu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo panie Burmistrzu, zachowanie godne prawdziwego gospodarza. Prywatna służba zdrowia w naszej gminie poniosła sromotną klęskę, przedsięwzięcie typowo biznesowe w którym zakładnikiem są mieszkańcy. Należy zastanowić się nad reprywatyzacją (pieniądze to nie wszystko).

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Doktorze, tfu, dyrektorze przedsiębiorco, gdzie twoja przycięga Hipokratesa?

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak prowadź - Panie Kapitanie! -krzyknęło 12 tysięcy "rozbitków" porzuconych i potraktowanych jako zakładników w walce o niskiej jakości "złoto". CHWAŁA POWRACAJĄCYM Z MORZA!
  (za myślenie).

  OdpowiedzUsuń
 6. W razie blokowania wejścia do Ośr. Zdr. przez wodza spółki "Amicus" proponuję powołanie Obywatelskiego Komitetu Bezpieczeństwa Pacjentów ,otwarcie drzwi i wydawanie teczek dokumentacji pacjenta tym Obywatelom, którzy o to poproszą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brawo,a może Ośrodki Zdrowia udostępnią swoje poczekalnie,aby czekający na autobus nie marzli na dworze.

  OdpowiedzUsuń
 8. a teraz czekam na przeprosi pod adresem nowego burmistrza kuźni ze strony wszystkich co narzekali i dziękowali za taki stan rzeczy jaki zastał nas 1 stycznia

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe kto zapłaci za te busy?
  Proponuję by koszty pokrył Pan kapitan i jego kolega znachor... z własnej kieszeni! a nie z kieszeni podatników!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za ten głupi i prymitywny komentarz, rachunek zostanie wystawiony tobie !!

   Usuń
  2. Za tak głupie decyzje koszty powinien pokryć burmistrz.

   Gdyby burmistrz miał jaja to by swojego kolegę do pionu postawił a tak wymyślili we dwóch, że postawią busy za które MY wszyscy zapłacimy. A pan Głowski dalej będzie nam pluł w twarz.

   Usuń
  3. Jak to kto.Ty zapłacisz.Namierzą Cie po twom IP.Odechce. Ci sie pisać głupoty i kalumnie.

   Usuń
 10. Panie Burmistrzu,
  apelujemy do Pana, aby podjął Pan bardziej stanowcze kroki w stosunku do NZOZu Amicus - posiada pan w ręku oręż w postaci umowy najmu/dzierżawy budynku ośrodka i filii - prosimy o postawienie warunków - albo otwierają ośrodek albo wypowiedzenie umowy (w trybie przyśpieszonym) i poszukanie innego świadczeniodawcy takich usług - z tym na pewno nie będzie problemu! Nie ma co czekać - tu liczą się i powinni się liczyć także dla innych tylko ludzie i ich zdrowie, a nie pieniądze!!! mieszkańcy Kuźni i Budzisk

  OdpowiedzUsuń
 11. Do redakcji - prosimy o wywiad z Panem przedsiębiorcą Głowskim - poznajmy jego punkt widzenia i niech powie, czy będzie mógł swoim pacjentom spojrzeć prosto w oczy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram propozycje.Niech p.Głowski sie wypowie co ma zamiar dalej robić.

   Usuń
  2. Pan Głowski udzielił dziś wywiadu.To było na pana/pani życzenie.

   Usuń
  3. http://www.tvp.info/18317345/lekarze-negocjowali-w-imieniu-wlasnej-spolki-medical-concepts-to-zagranie-ponizej-pasa

   Usuń
 12. Prymitywnemu komentarzowi z 14.13 towarzyszy słoma w butach oraz kilogram brudu za paznokciami. Współczuję prymitywizmu i zazdrości! Co do meritum... Sprawnego menagera poznaje się po umiejętności podejmowania decyzji w trudnych, kryzysowych momentach. Trudne czasy wymagają wielkich ludzi. Tak sobie myślę, że narodziła się w Kuźni nowa jakość. Dobrze, że jesteś Panie Pawle! Trudny czas to wojna na górze, platformersko- menagerska. Wczoraj jedli sobie z ręki/ Rząd + Porozumienie Zielonogórskie/ dziś skaczą sobie do oczu. Swój smutny koniec znajduje jednak owa historia pod zamkniętymi drzwiami przychodni. A na koniec- czy kiedykolwiek myśleliście że Doktor jest empatycznym Judymem? To nie dr Kostkowa czy Ś.P, dr Machowa. Nie ma miejsca na sentymenty,tu liczy się kasa:-)))

  OdpowiedzUsuń
 13. ludzie przecież to jest zzieleniała kiełbaska wyborcza. Zobaczycie jutro jak wygląda dowożenie, obsługa i odwożenie pacjentów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro to będzie futro i nowy tydzień.Kumasz zielony.!!!!!

   Usuń
 14. a kiełbasa będzie coraz bardziej zielona!

  OdpowiedzUsuń
 15. P. Zielonogórskie informuje, że od jutra POZ wypowiadają umowy. Panie Burmistrzu. Trzeba wypowiedzieć umowę najmu i zaproponować objęcie placówek sł. zdrowia np. przez MEDICUS- posiadają czynne ośrodki zdrowia m.innymi w Nędzy , Zawadzie Książęcej i oczywiście w Raciborzu.Pacjentów z naszej gminy nie wolno tak traktować.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia
  Pozdrawiam i życzę powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 16. Myślę że pacjenci z Kuźni powinni wziąść sprawy w swoje ręce i nie powinni już wpuścić pana doktora do kuźniańskiej placówki Amicus . Zatrudnić lekarza z powołania który będzie chciał pracować i dbać o pacjentów.

  OdpowiedzUsuń
 17. kuźniański grajdoł! Wy byście wszystkich na taczce wywieźli. Tylko nie siebie!

  OdpowiedzUsuń
 18. Proponuję część ośrodka zamienić w lokum tymczasowe dla kilku lekarzy UKRAIŃCÓW. Dowieść ich tutaj i rozlokować. Będą dostępni 24h/dobę i nie będą NARZEKAĆ. Dostaną połowę stawki i będą całować nogi pacjentom. A naszych lekarzy wysłać na Ukrainę na FRONT! Wrócą za 2 dni posikani.

  OdpowiedzUsuń
 19. I co żuczki? jak tam czekanie w śniegu na autobus?
  Uciekam, bo stygnie mi kawior,

  Romek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty załatw sobie dobrego psychiatre.Głupich nie sieją sami sie rodzą

   Usuń
 20. o 17:30 na TVP Info relacja z naszego ośrodka - Pan Roman "znachor" będzie się wypowiadać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki za informacje.

   Usuń
  2. http://www.tvp.info/18317345/lekarze-negocjowali-w-imieniu-wlasnej-spolki-medical-concepts-to-zagranie-ponizej-pasa

   Usuń
 21. Panie Burmistrzu .Wycofuję (myślę ,że dużo mieszkańców naszej gminy) poparcie jakie Panu dałem m.innymi w wyborach).
  Pan występując w tym towarzystwie w telewizji się skompromitował. To wszystko jest na pokaz. Dokumenty są ważniejsze. Zapoznaj się Pan z dokumentami Arłukowicza i wypowiedziami pacjentów okologicznych to Pan zrozumie ,że jest Pan zdaje się pionkiem którym można sterować , a nie kapitanem!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A o co ty masz pretensje do Burmistrza.Miej pretęsje do p.Głowskiego.On nie jest stroną w tym sporze.

   Usuń
  2. Nie oglądałeś kolego TV Info o 17.3o.

   Usuń
  3. Widzisz jak łatwo zmanipulować ludzi? pierwsza zmiana jaka nadeszła to podwyżka dla burmistrza, ale przecież pieniądze się tutaj nie liczą... ;)

   Usuń
  4. Co ty bredzisz jaka podwyżka.Coś Ci sie pomyrdało.Fiksum dyrdum.

   Usuń
  5. Gościu, co ty wypisujesz? Nasz Burmistrz zareagował tak jak niewielu urzędników podobnego szczebla, i powinniśmy być z tego dumni. Dowóz do lekarza to pomoc dla osób starszych, bezrobotnych i o niskich dochodach. Do ludzi z kasą lekarz przyjeżdża do domu na telefon. Guzik obchodzi ich Arłukowicz i Twoja polityka. Zostawianie pacjentów samych sobie to skandal etyczny i moralny i nie ma o czym dyskutować.

   Usuń
 22. P.PAWLE rachunek za przewoz pacjentow prosze przeslac
  znachorowi R.Glowskiemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież oni swoją w jednym szeregu :D nie widziałeś/aś w telewizji? oj oj niedoinformowani

   Usuń
  2. A co mieli zrobić dwuszeregu zbiórka? Zanim coś napiszesz to pomyśl.

   Usuń
  3. /\ do wypowiedzi wyżej, z 19:32. Tobie by pluli w twarz to byś myślał, że pada

   Usuń
  4. Widać że w pluciu jesteś mistrzem.Gratulacje.

   Usuń
  5. pan burmistrz w radiu 90 powiedział że zawiezie ją do NFZ i to w zębach tylko myślę ze kto inny powinien zapłacić za transport

   Usuń
 23. Panie Burmistrzu .Wycofuję (myślę ,że dużo mieszkańców naszej gminy) poparcie jakie Panu dałem m.innymi w wyborach).
  Pan występując w tym towarzystwie w telewizji się skompromitował. To wszystko jest na pokaz. Dokumenty są ważniejsze. Zapoznaj się Pan z dokumentami Arłukowicza i wypowiedziami pacjentów okologicznych to Pan zrozumie ,że jest Pan zdaje się pionkiem którym można sterować , a nie kapitanem!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przeszkadzaj Pawełciowi bo pije teraz szampana z Romkiem po udanym występie w tv

   Usuń
  2. Nie jesteście czasami z porozumienia zielonogórskiego bo cosik mi tu śmierdzi

   Usuń
  3. Czemu jesteś biedny ,bo jestem głupi.Żałosny i prymitywny komentarz.

   Usuń
  4. A twój co wniósł do dyskusji mędrcu?

   Usuń
 24. glupie wypowiedzi , On chyba też jest "PODATNIKIEM" , nie prawda ???

  OdpowiedzUsuń
 25. no..szczerze mówiąc,brakowało mi słów pana burmistrza typu.....że jak sytuacja się nie zmieni to będzie zmuszony razem z radą gminy zrezygnować ze współpracy z panem doktorem i wypowiedzieć umowę najmu.....Panie burmistrzu jest pan trochę za miękki,za mało stanowczy.Ktoś pana wcześniej czy później wyroluje,wykorzysta.Proszę pamiętać "Kto ma miękkie serce musi mieć twardą dupę"POWODZENIA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co postawi tam swoją mylycyjną łódkę?

   Usuń
  2. W życiu jest tak jak w reklamie, jedni mają łódki i wszystko a inni tylko wszy.

   Usuń
  3. Trzeba dbać o higienę.To nie będziesz miał wesz.

   Usuń
  4. a co p. rita by zrobila? jak myslisz?

   Usuń
  5. Bardzo dobre. Te wszy mi się podobają. Kapitanie trzymaj kurs!!!!

   Usuń
 26. Dzis w radiu 90 słyszałem ze pan burmistrz w zebach zawiezie do nfz fakturę za busy wiec cos tu nie halo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie halo, może jesteś chętny do zapłaty tej faktury. To chyba dobrze, że Burmistrz dba o nasze finanse.

   Usuń
  2. jak dotąd to widzę że każdy dba tylko o własne interesy i tak za wszystko my zapłacimy

   Usuń
 27. Link do programu Tvp http://www.tvp.info/18087366/05012015-1732

  OdpowiedzUsuń
 28. A tu z radia 90
  http://www.radio90.pl/bus-z-mieszkancami-kursuje-do-lekarza-burmistrz-zamierza-wystawic-rachunek-nfz-owi.html

  OdpowiedzUsuń
 29. To jakaś kpina , wydaje się nie do pojęcia jak tak można zostawić pacjentów. nawet kartoteki pobrać nie można aby dziecku leki przepisać ze zniżką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pisz głupot.Kartoteki już od poniedziałku można było pobrać.

   Usuń
 30. dzięki akcji w Kuźni udało się wpłynąć na to co się dzieje.Proszę czytać komentarz : http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rzecznik-rzadu-wojewodowie-pomoga-w-zabezpieczeniu-interesu-pacjentow,wid,17154059,wiadomosc.html

  OdpowiedzUsuń
 31. Jestem ciekaw,jak długo pan burmistrz ma zamiar czekać....?Może lepiej już szukać chętnego lekarza,który zajmie miejsce doktora G.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuje Ciebie.Przestań już szczekać .Idź i załatw jak jesteś taki mądry.Cwaniaczek.

   Usuń
 32. czy on mowi tam w radiu "zasrany obowiazek" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak wysławiać się nie potrafi mysli że marynarką zarządza

   Usuń
  2. Nie zasrany tylko psi obowiązek .Bardzo dobrze powiedział.

   Usuń
  3. Uszy sie myje.

   Usuń
  4. Są dwie wypowiedzi: w jednej "zasrany" w drugiej "psi"...
   bez komentarza ...

   Usuń
 33. a co na to siostra p. Burmistrza która jest w-ce prezesem AMICUS-a?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcesz wiedzieć to zapytaj osobiście .Wiesz gdzie pracuje.

   Usuń
 34. Wywalić Głowskiego, p. Machowa na prezesa i wreszcie koniec z tym medycznym kabaretem.

  OdpowiedzUsuń
 35. Ja tam popieram Głowskiego i wszystkich lekarzy. Rząd nas dyma wszędzie gdzie się da, a jedna grupa społeczna, która jest dobrze wykształcona i coś nie coś myśli, się postawila to najlepiej ich jeszcze udupić. Co z tą Polską?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego nic nie idzie zrozumieć o co Ci chodzi.Bełkot.

   Usuń
 36. Ja tylko nie rozumiem dlaczego pan doktor się nie wypowie i dlaczego do tej pory nie wyjaśnił mieszkańcom Kuźni co chce w ten sposób osiągnąć oraz czy aby na pewno działa w interesie pacjentów gminy Kuźnia????

  OdpowiedzUsuń
 37. No tak: gmina macha, Amicus macha, aż strach puszkę otworzyć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś człowieku normalny? Lekarze już przyjmują.Zapisz sie do psychiatry.

   Usuń
 38. naszraciborz.pl trol, tylkokuznia.info, trol aż biorą mdłości jak się to czyta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie pij i nie ćpaj.Będziesz normalny głupi TROLU.!!!!

   Usuń