12 maja 2019

Książka "Kobiety ze Śląska" zaprezentowana w Warszawie

Książka "Kobiety ze Śląska" autorstwa Katarzyny Siwczyk z Rud została zaprezentowana w stolicy. Do premiery książki w Warszawie doszło 23 kwietnia podczas uroczystości 30-lecia Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Mazowieckim Instytucie Kultury.W wydarzeniu wzięło udział około dwustu Ślązaków, którzy mają na swoim koncie liczne sukcesy i promują region poza jego granicami. Wśród gości byli m. in. samorządowcy, działacze, naukowcy, przedsiębiorcy oraz ludzie doskonale znani z mediów m. in. Józef Musioł, przewodniczący Rady Programowej Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz były sędzia Sądu Najwyższego, wybitna prezenterka telewizyjna Krystyna Loska i aktor Olgierd Łukaszewicz.


Po uroczystości 30-lecia, autorka z naszej gminy prezentowała swoją książkę zainteresowanym gościom. - To dla mnie niezwykły zaszczyt, że mogłam w tym miejscu pokazać swoją publikację. Spotkałam się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Za mną kolejne cenne doświadczenie - przyznaje autorka.

Przypomnijmy, że książka "Kobiety ze Śląska" miała swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku. "Kobiety ze Śląska" to pierwsza książka o znanych Ślązaczkach. Piosenkarki Anna Wyszkoni, Katarzyna Groniec i Kasia Moś, Miss Polonia Karina Wojciechowska, aktorka Jolanta Fraszyńska, bizneswoman Marta Frank, pisarka Anna Dziewit-Meller, prezenterki i dziennikarki Agnieszka Hyży i Anna Popek oraz finalistka Master Chefa Kinga Paruzel - wszystkie bohaterki tej książki podkreślają, że Śląsk zajmuje w ich sercu ważne miejsce.


Książkę napisała Katarzyna Siwczyk, 31-letnia mieszkanka Rud - autorka bloga "Kobieta ze Śląska", dziennikarka i redaktorka przez kilka lat związana z "Dziennikiem Zachodnim" i Wydawnictwem Vectra. Prowadzi własną Agencję Kreatywną. Jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i politologii na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie pracuje nad nową książką.

UM Kuźnia Raciborska
Fot. Ireneusz Stajer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz