12 lutego 2019

Uczniowie z Kuźni otrzymali podziękowanie z królewskiego dworu

Kuźniańscy uczniowie z klasy IV i V wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego Gabrielą Bitomską ponownie wykazali się kreatywnością i przesłali na brytyjski dwór kartkę z życzeniami. Tym razem adresatem była młoda para, czyli książę Harry i Meghan Markle.


To już nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Jak mówi G. Bitomska, to już czwarty list, jaki dotarł do nauczycielki w zamian za wysłane życzenia i gratulacje. Dwa były adresowane do brytyjskiej królowej (pisaliśmy o tym TUTAJ). Pierwszy dotyczył 91. urodzin królowej Elżbiety II i 65-lecia koronacji. Drugi został wysłany w listopadzie tego samego roku i związany był z 70. rocznicą ślubu. Adresatami kolejnego listu była książęca para Kate i William, którzy wydali na świat trzecie dziecko. Podziękowanie przyszło w sierpniu, po około czterech miesiącach.


- Z takiej okazji kupuję zawsze stosowną kartkę, a dzieci wpisują tam swoje życzenia. Tym razem, w związku z tym, że był do ślub książęcej pary, do koperty włożyłam trochę pieniędzy, z tym że takich na szczęście, którymi obsypuje się u nas nowożeńców - mówi Gabriela Bitomska. - To było parę miesięcy temu i w zasadzie już straciłam nadzieję na to, że tym razem też otrzymamy podziękowanie, bo zdawałam sobie sprawę, że tych listów na królewski dwór dotarły tysiące - dodaje nauczycielka angielskiego.


Niespodzianka znalazła się w skrzynce pani Gabrieli pod koniec stycznia. - Poza standardowym podziękowaniem za wysłane życzenia, które pewnie otrzymała większość, w kopercie był jeszcze mały liścik z przeprosinami, że tak długo to trwało, ale ze względu na ogrom życzeń pracownicy dworu nie byli w stanie szybko na nie odpowiedzieć - mówi G. Bitomska.

A nam pozostaje pogratulować ciekawej inicjatywy i życzyć kolejnych, tak miłych niespodzianek.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz