07 lutego 2019

Integracja poprzez naukę pływania. Ministerstwo pomogło szkole [VIDEO]

Od kwietnia do grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej realizowany był projekt powszechnej nauki i doskonalenia pływania dla uczniów klas II i III finansowany ze środków Funduszu Pokrzywdzonych oraz Pomocy Postpenitencjarnej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.


Klasa integracyjna była dowożona do krytej pływalni przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczniowie zdobywali nowe umiejętności i doświadczenia związane z pływaniem. Na ostatnich zajęciach uczniowie mieli możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę pływacką.

Za zadanie mieli przepłynąć 350 m bez zatrzymania, skoczyć ze słupka oraz przepłynąć 5 m pod wodą. Dla niektórych była to bułka z masłem, a dla innych nie lada wyzwanie. Cieszy nas fakt, że na 17 uczniów, 11 poradziło sobie z nim.


Prezentujemy film z zajęć nauki pływania, którego pomysłodawcą był Grzegorz Wrzodak. Dziękujemy za wielkie zaangażowanie oraz uwiecznienie tych wszystkich pięknych chwil, wrażeń i podwodnych pląsów.

Dziękujemy również A-Z Studio za montaż klipu oraz pomoc w realizacji tego projektu.

Materiał nadesłany / SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz