13 lutego 2018

Poezja nad Rudą. Spotkanie z raciborskimi poetkami

Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej oraz Restauracja "Nad Rudą" serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z raciborskimi poetkami: Jadwigą Wojnowską "Wigą" oraz Grażyną Drobek-Bukowską, które odbędzie się we wtorek, 13 lutego o godz. 16:00 w Restauracji "Nad Rudą" przy ul. Klasztornej 9.


Jadwiga Wojnowska "WIGA": ur. 17 kwietnia 1945 r. w Macieiszkach. Wiersze pisze "od zawsze". Debiutowała na "Biesiadzie Literackiej" we wrześniu 2002 r. Pierwszy jej tomik to "Idąc przez życie", drugi "Dotyk życia", kolejne to "Barwy życia", "Uczucia", "Drogi i rozdroża" oraz "Kalejdoskop".


Grażyna Drobek-Bukowska: ur. 30 lipca 1948 r. w Krzystkowicach (woj. lubuskie). Wychowała się w Lubsku. Z zawodu pielęgniarka dyplomowana. Wykształcenie średnie - Liceum Pielęgniarstwa w Gubinie i w Rybniku. Długoletnia przełożona pielęgniarek z ZOZ Rybnik (w Żorach). Od 1993 r. mieszka w Raciborzu. Jest na wcześniejszej emeryturze. Od 1983 roku wychowuje w rodzinie zastępczej następne pokolenie dzieci (21). W roku 1997 zadebiutowała w wieczorku poetycko-plastycznym Grupy "Horyzont" Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Raciborzu. Od 1999 r. jest członkiem Stowarzyszenia Literackiego "Akant" w Łodzi oraz przewodniczącą Raciborskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury "Horyzont", a od 2005 r. członkiem SAP w Warszawie / Oddz. Racibórz, a od 2011 r. jest członkiem Związku Literatów Polskich / Oddz. Dolnośląski. Wydała tomiki wierszy: "W kolorach tęczy", "Miłość tęczą malowana", "Z czarnej strony tęczy", "W kropli dręczącego niepokoju", "Grudki zapomnienia", "Smugi światłocieni", "Iskry marzeń", "Z poezją przez świat" (z przekładem na 6 języków) oraz powieść: "Ostatnie uderzenie".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz