16 stycznia 2018

26. Finał WOŚP za nami. Padł kolejny rekord!

W niedzielę, 14 stycznia w całej Polsce, a także poza jej granicami odbył się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze na specjalistyczny sprzęt medyczny zbierano również w naszej gminie. Kwotę, jaką udało się zebrać zarówno do puszek, jak i z licytacji wyniosła 25 tys. 876,17 zł.


To najwyższa kwota, jaką udało się uzyskać od czasu, kiedy sztab WOŚP tworzony jest w Kuźni. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zebrano 24 tys. 335,16 zł. Tegoroczna zbiórka jest więc wyższa o 1541,01 zł. Tak wysoka kwota to zasługa wolontariuszy oraz darczyńców, którzy nie tylko wrzucali pieniądze do kolorowych puszek, ale licytowali rozmaite przedmioty, które wystawiono na aukcję.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się program artystyczny z udziałem artystów skupionych wokół Kuźni Kultury. Przed publicznością wystąpili m. in. Natalia Halama, Kamila Til, Marta Szostak, Emilia Przewosnik i Adam Skołuda oraz Renata Galas. Na scenie pojawili się również studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a muzycznie finał zakończył kędzierzyński zespół folkowo-rockowy Livermorium.

Nieodłącznym elementem każdego finału jest oczywiście aukcja. Wśród licznych przedmiotów "pod młotek" poszły m. in.: komplet biżuterii firmy Swarovski (340 zł), obrazy autorstwa kuźniańskich malarek (kwoty od 30 po 350 zł), tort (100 zł), maskotka-zając (250 zł), tablica z nawą ul. Roberta Lewandowskiego 9 (400 zł), poduszka-serce (350 zł), pizza w kształcie serca (60 zł), a także szereg innych przedmiotów, jak gadżety WOŚP (szalik, rękawiczki, koszulki, książki, zegar itp.), a ponadto żelazko, parowar, stroiki kwiatowe, ramka do fotografii cyfrowej, a nawet "komplet zdekomunizowanych ulic" (w którym znalazły się tablice z nazwą ul. Świerczewskiego, Nowotki, Findera, Krasickiego i Fornalskiej).

Sama tylko licytacja przyniosła sumę w wysokości 5750 zł. Pozostała część pieniędzy została wyjęta z wolontariackich puszek. Do zebranych w Kuźni pieniędzy doliczono również kwotę, jaką przekazał właściciel restauracji "Nad Rudą" (od początku roku aż do dnia finału z każdego rachunku 5% było przeznaczone na rzecz WOŚP).

B. Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz