09 listopada 2017

"Echo Gminy Kuźnia Raciborska". Nowa gazeta już dostępna dla mieszkańców

"Chcemy być bliżej, wiedzieć więcej" - to tytuł wstępniaka, jaki został zamieszczony na drugiej stronie nowego gminnego czasopisma, którego wydawcą jest Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej. Magazyn będzie dostępny bezpłatnie w MBP, MOKSiR oraz u sołtysów w każdym sołectwie.


"Oddajemy w Państwa ręce pierwszy egzemplarz kwartalnika "Echo Gminy Kuźnia Raciborska". Głównym zadaniem naszej gazety ma być informowanie naszych mieszkańców o ważnych dla nich sprawach lokalnej wspólnoty.

Ktoś mógłby spytać, czy warto wydawać papierową gazetę w dobie wszechobecnego internetu? Wszelkie informacje niemal natychmiast publikowane są na portalach informacyjnych lub społecznościowych. Nie mamy zamiaru konkurować z internetem, ale chcemy z tego szumu informacyjnego wyłowić to, co najważniejsze dla naszych mieszkańców. Poza tym, jest spora grupa osób, które nie korzystają z internetu zbyt często.

Informacje zawarte w naszej gazecie będą pochodzić z Urzędu Miejskiego, od Rady Miejskiej, sołtysów, organizacji pozarządowych i działających w gminie instytucji.


Kwartalnik będzie zawierał obiektywne informacje, użyteczne dla lokalnej społeczności, publikacje promujące samorząd, a także komunikaty urzędowe, dzięki czemu przybliży mieszkańcom gminy działania administracji samorządowej. Nie będzie w nim komentarzy ani polemik, a jedynie obiektywne informacje, użyteczne dla lokalnej społeczności, a także najważniejsze komunikaty władz miejskich.

Zamierzamy też publikować relacje z większych wydarzeń kulturalnych, ciekawostki z przeszłości naszej "małej ojczyzny", informacje o wybitnych przedstawicielach naszej społeczności (zarówno tych dawnych, jak i współczesnych).

Kwartalnik będzie wydawany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kuźni Raciborskiej, więc znajdą się w nim też informacje o naszej bibliotece, a także propozycje książek, które warto przeczytać. Swoją pomocą redakcyjną służyć będzie pan Bartosz Kozina. "Echo Gminy..." oprócz wersji papierowej publikowane będzie również na stronach internetowych Biblioteki oraz Urzędu Miejskiego z możliwością samodzielnego wydruku".

Ireneusz Wojcieski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz