26 września 2017

Rudzka wąskotorówka zaprasza na Święto Pieczonego Ziemniaka

Czas wykopków dobiega końca, zgodnie z wiekową tradycją należy go uczcić spożyciem ponadnormatywnej ilości ziemniaków (kartofli, gruli, pyr). W związku z powyższym Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach zaprasza na kolejkowe święto pieczonego ziemniaka, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 września. Początek o godz. 16:00.


PLAN ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA
30.09.2017, godz. 16:00

1. Przejazd kolejką do stacji Stanica na tradycyjne wykopki. Tutaj odbędą się zawody w zbieraniu ziemniaków, wygrywa drużyna, która nazbiera najwięcej kartofli na członka rodziny. Powrót do stacji Rudy, ciąg dalszy przy ognisku.
2. Obieranie i ucieranie ziemniaków na czas;
3. Wykonanie najciekawszej pieczątki, oczywiście z ziemniaka;
4. Zabawa przy muzyce.

Za każdą konkurencję trzy najlepsze drużyny otrzymują medal - złoty, srebrny lub brązowy. Nagrodą dla wszystkich będzie wspólne smażenie i spożywanie placków ziemniaczanych upieczonych na ognisku.

Dla każdego uczestnika przewidujemy, oprócz dobrej zabawy: kawę, herbatę, placki ziemniaczane, ziemniaki do upieczenia, ziemniaki gotowane z tzatzikami, wodę mineralną, a dla dzieci soczek.

Koszt uczestnictwa:

30 zł - osoba dorosła;
25 zł - dzieci w wieku od 3 do 18 lat;
75 zł - bilet rodzinny.

Rezerwacja miejsc na adres e-mail: kontakt@kolejkarudy.pl lub pod numerem telefonu 500-282-732. W zgłoszeniu organizatorzy proszą o podanie ilości osób z podziałem na dzieci do i powyżej 3 lat oraz dorosłych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz